ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 15,196 έως 15,210 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #512323

    Είναι αυτά που ελεγα και στον φιλο μου το Λουκα ……..τα γεροντάκια καλα θα κανουν να καθοντε στο σπιτι …………παντως μπραβο σου που ακομα και με θλαση κατάφερες και την τσουβαλιασες……εισαι παραδειγμα προς μιμισην ( βλεπε Λουκα να μαθενεις )…… :yahoo:

    ααα και σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια …..εννοω που χωρις εμενα δεν γινετε τραπεζι……..κι εγω να ξερεις θα κανω τα αδυνατα δυνατα για να τα πουμε από κοντα ……..εχω να σας σουρω καμποσα……. :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

    Στο θεμα μας τωρα………τελικα παρ’οτι την προηγουμενη βδομαδα εστελνα φιλικους χαιρετισμους στα καλα μας κορίτσια λογω της κακοκαιρίας που ειχε κανει μεσοβδόμαδα ειπαμε με την παρεα να τους κανουμε μια επισκεψη σουρπρα’ι’ζ…………χαχαχαχα

    Ετσι κι εγινε με τα σκυλάκια μας να δεινουν το 100% πιστευω καταφέρνοντας να μας βρουνε δυο  που μπηκαν στο σκισμενο γιλεκο του Νικολα μιας και του βγηκαν βολικα και άλλη μια που ηταν πολύ ακαταδεκτη και μειναμε με την φερμα στη ζεστη της θεση …….οσο και αν την ψαξαμε δεν κατεστει δυνατον να την βρουμε μιας και παντα ηταν ένα βημα μπροστα από το δικο μας ……να είναι καλα και θα τα πουμε του χρονου και μαζι της και με τα πιπίνια που θα φερει μαζι της……… :heart:

    Το υβεντ της ημερας ηταν η πρωτη μερα στο βουνο για τον EBANS τον πιτσιρικα που ετοιμάζω για του χρονου ( επανιελ μπρετον είναι Θοδωρή……… ) που για πρωτη στο βουνο μονο καλα εδιξε …….εψαξε , ετρεξε ,  υπακουος , περναγε μεσα από τον φουκομενο ποταμο , δεν φοβατε την τουφεκια δαγκωσε και μπεκατσουλα …..όλα καλα κι από εδώ και περα εκπεδευτικα φουλ ωστε του χρονου να είναι μαχιμος………!

    Στο γυρισμο κατσαμε στην βοιοτια για καμια τσιχλα ( φτώχια καταραμενη )…… και στο τσιγαρο στο σουρουπο περασαν από πανω μας δυο κοπελερες καταβενοντας προς τον καμπο για μασες……….το καλο ηταν ότι δεν ακουστικε ουτε μια τουφεκια από τους πονηρους της  κακιας ωρας ……..λετε να συνετιστηκαν………;;;;;;;; :mail:

    ΜΑΚΑΡΙ……………………………………… :yes:

    Αντε βρε και του χρονου ………την άλλη βδομαδα σιγουρα θα την κλεισουμε με τσιχλα……!

    :bye: :bye:  :bye:  :bye:  :bye:  :bye:

     

    Τ


    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #512325

    Ο RIGO kai o EBANS  …………….μαζι .

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #512327

    Οι δυο Νικοληδες κατά την ετοιμασια για αναχωριση από τον κυνηγοτοπο ……..!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/06/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    di gruma στις #512330

    Καλησπερα στους γνησιους…ενα 2 ωρακι σημερα για να κανουμε αποθεραπεια απο το χθεσινο 5ωρο,μονος με την σκυλιτσα λοιπον και απολαυσαμε κυνηγι,2 πουλακια βρηκαμε τα οποια ηταν ακατεδεχτα στην φερμα και δεχτηκαν την ”καιτη”(η σκυλιτσα που ελεγα πριν..!!!)για δευτερολεπτα ,και μετα πρρρρ γεια σας στα πυκνα…Μεινανε λιγες ημερες ακομα για την σαιζον και ελπιζουμε σε 2-3 ακομα καλα κυνηγια . :good: :good:

    2 σηκωσαμε και εμεις σημερα,δεν τιναζαν αντιθετος τρελο κοταρισμα μεχρι ν σε βαλουν σε μερος που ουτε το οπλο μπορεις να σηκωσεις

    διαβαζω σε σαιτ μερικους 4στης 4 5 στης 5 στην υπολοιπη ελλαδα σε αλανες της βρισκουν :scratch:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #512331

    χαχαχαχαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #512342

    Τι εγινε ρε παιδια ;;;

    Ουτε μια ανταποκριση ;;;

    Κανενας δεν βγηκε για μπεκατσουλα ;;;

    Ολοι χαρταετο πεταγατε ;;

    Παω να δω την Παναθα , ελπιζω καποιος να βγηκε….

    Πιο πολυ πονταρω στον Βασιλακη…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #512343

    Καλησπερα σε ολουs και καλη σαρακοστη να εχουμε.Σαββατο σε πολυ πυκνο μεροs σηκωσα μια μπεκατσα και εφυγε ατουφεκιστη ,κυριακη σε ελατο με πολυ παγο το πρωι ειχα το ιδιο αποτελεσμα,σημερα ειχα μια απο τιs πιο ωραιεs φασειs τιs ζωηs μου,μπαινει ο σκυλοs σε ενα κοματι πυκνο φερμαρει για λιγο και φευγει η μπεκατσα τηs ριχνω δυο στα τυφλα [δικανο] και πευτει στα πεντε μετρα διπλα μου την βλεπω παω να βαλω φυσιγγια στο οπλο περπαταει και φευγει παει 50 μετρα πιο κατω φερμαρει ο σκυλοs σε εν σκοινακι και σε μια ελια μικρη παω εγω και να φερνω γυρω γυρω να κοιταω μεσα στο σκοινακι να την δω και να μην βλεπω τιποτα να πεταω πετρεs τιποτα ο σκυλοs ακουνητοs απο τα πολλα παω μπροστα απο τον σκυλο να δω που κοιταζε και σηκωνεται στουs 40 ποντουs απο εμενα και το σκυλι μεχρι και τα φτερα τα ενιωσα στο προσωπο μου τελικα τηs εριξα αλλεs 2 και την πηρα μου την εφερε ο σκυλοs χαρουμενοs αλλα την ειχα παρει και στην πρωτη φορα που τηs εριξα γιαυτο πηγε τοσο κοντα,φοβερη εμπειρια παντωs.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #512347

    Τασο βολτα ειχε χθες ……..σημερα ειχε οικογενεια φιλε…….καλη σαρακοστή….! :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #512365

    Τασοοοοοο την χουφτωσες την αλητισσααααα;;;;μπραβο ρε φιλε!!! :good:  :good: μπραβο και σε ολους τους φιλους που εκαναν την βολτα τους :good:  :good: εγω μια η προετοιμασια για το μελισσοκομειο, μια ο, καιρος, μια η βαρεμαρα τα εχω παρατησει λιγο……….αλλα συνταγες για τον Chef της παρεας… βρισκω συνεχεια  :good:  :good: Βασιλη ποιο MICHELIN και κουραφεξαλα!!!!! το GOODYEAR το εχεις στο τσεπακι σου! :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #512368

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/06/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    di gruma στις #512373

    καμμια σχεση με πυκνα .οσοι εχουν κυνηγηση πουρναρι  ΞΕΡΟΥΝ.

    ΠΕριεργο παντως φλεβαρη η μπεκατσες σε κλαρι :scratch:

    οι πουτ…εδω απο δεκεμβρη σε πουρναρι :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #512391

    Φίλε di gruma και από πουρνάρι ξέρω και από όλα ξέρω. Απλά τι Μπεκατσα την κυνηγάω από 14 χρονών και ξέρω όλες τις συνήθειες τις. Το πιο σημαντικό είναι να είσαι απρόβλεπτος όπως είναι και αυτο το πουλί. Εκεί που λες ότι δεν έχει πουλιά εκεί έχει..ΥΓ…. Παντού και πάντα  υπάρχουν.
    😉  😉   😉

    Καλή συνέχεια….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #512409

    Καλημερα σε ολους…

    Παροτι εριχνε παπαδες το πρωι , εβαλα το αδιαβροχο και κυνηγησα κανα δυωρο…

    Απολυτως τιποτα…

    Ηθελα να παω και αλλου , αλλα βαρεθηκα…

    Εικοσι λεπτα αφου εφτασα σπιτι , ξαφνικα εγινε καλοκαιρι…

    Τρια τεταρτα τουλαχιστον , σκουπιζα , στεγνωνα , καθαριζα , λαδωνα , το οπλο

    Καλη συνεχεια…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #512416

    Σας εχει παρει χαμπαρι και ο καιρος και σας δουλευει……..χιχιχιχιχι :yahoo:

    Καλησπέρα φιλε μου καλε……..! :bye:

    Αφήστε καμια να παει να γενοβολισει βρε ………ολες θα τις φατε φετος και του χρονου θα κλαψουρίζουμε παλι ……….δες εμενα σαν καλο παιδι που είμαι αυριο θα παω να καψω τις τσίχλες……….!!!!!!! :bye:  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #512421

    Kαλημερα σε ολους….

    Τελευταιο κυνηγι για φετος σημερα…

    Κοντα 5 ωρες ψαξιμο , σε 3 διαφορετικα μερη , απολυτως τιποτα….

    Δεν πειραζει , και του χρονου να ειμαστε καλα…

    Καλη συνεχεια…

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 15,196 έως 15,210 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων