ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 15,286 έως 15,300 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #516046

    Oπως το λες φιλε είναι ……….<< χρυσες εποχές >>…….!

    Κι εμεις τωρα μονοημερο και τετραδα ρεφενε τα εξοδα , αλλιως……….σπιτι….!!!!!

    ΓΜΣ τα


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #516047

    Ααααααα…….. και το RAV ……..υγραεριο ……..όχι βενζινα….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #516063

    Κυνήγι πολύωρο είχε σήμερα το μενού , με εναλλαγές σκύλων  και πολλές αλλαγές σε κυνηγότοπους , τα αποτελέσματα οικτρά για την εποχή…δεν περίμενα ποτέ σε μέρος που κυνηγάω κλασσικό μπεκατσοτόπι να μην πάρω σήμερα κοντά στα τέλη νοέμβρη ούτε μυρωδιά….τα πουλιά άφαντα κύριοι…μετα απο  5 ωρες κυνήγι 2 σηκώματα με το ζόρι …η χρονιά πάει στράφι ,  περπατάμε στο δάσος πλέον για φυσιολατρεία και τα σκυλιά μας κοιτάζουν παράξενα…!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/06/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    di gruma στις #516065

    σηκωσες και δυο;

    τετοιο χαλι εγω δε το θυμαμαι παλι.

    οχι μπεκατσα τσιχλα δε βλεπης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #516073

    Καλησπερα σε ολλους τα νεα του ΣΚ ειναι ,την χουφτωσαμε τελικα την μακρομυτα μετα απο πολλες μερες απραγεις τελικα καρποφωρησε και μας την εδωσε,λοιπον εχουμε και λεμε Σαββατο στα 800μ ελατα και καστανιες σηκωσαμε 4 πουλια οι 2 ζευγαρακι τηνμια την βαρεσαμε και η αλλη μας πηρε το δικανο και την καραμπινα και εφυγε μαζι την αλλη φορα της ειπα θα τα ξαναπουμε.Ειδαμε 3 κοπαδακια φασες και απο τσιχλες καθολου μονο κατι κοκκινες γυρναγανε.Κυριακη χαμηλα σε ποταμι σηκωσαμε μια 2 φορες αλλα εφευγε μπροστα.Πιστευω και εσεις να περασατε καλα και να ευχαριστηθηκατε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    33
    kostasniva στις #516074

    Άντε πάλι το ευχαριστήθηκες Μάκη :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #516075

    Καλα περασα φιλε μου Κωστη αλλα για σας τους τσιχλοκυνηγους τα πραγματα δεν πανε καλα.Εσυ εκανες τιποτα;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #516088

    ΤηνΚυριακη καναμε την επισκεψη μας στο κοτετσακι μας με προσδοκίες που τελικα δεν πηγαν χαμενες αν και πιστευα σε κατι καλυτερο ………>!!!!!

    Το πρωι κατσαμε λιγο καρτερακι για καμια φασουλα αλλα παρολου που ειδαμε αρκετα πουλια σε κοπαδια και μικρα και μεγαλα , δεν καναμε κατι λογω που μονο με ρα’ι’μενταλ θα μπορουσες να ξεκολησεις καμια σε τετοιο υψος που περναγανε…….!!!

    Ετσι τις παρατησαμε για τον φασσά της παρεας και αμωλισαμε τα σκυλια ……….!!!!

    Μετα από μια ωρα ψαξιμο , σηκωσε μια ο Νικος η οποια δεν δεχτικε φερμα και παραλιγο θα καθοταν τέσσερα μετρα διπλα μου ……χαχαχαχα…..αλλα με πηρε πρεφα και αλλαξε πορεια πιανοντας στην απέναντι ρεματια οπου και την σηκωσαμε και με έναν ντουμπλε την ξαπλωσα ανασκελα………!!!! :good:

    Αλαζοντας μερος σε ένα άλλο κοτετσακι σηκωσαν τα σκυλια άλλη μια κυρια οπου δυστυχως εμενα με εφαγε η ευγενια αφου δεν την τουφεκισα την στιγμη που την ειδα καθαρα και την αφησα για το Νικο (να παρει και αυτος ένα πουλι σκεφτικα ) , ο δε Νικος αφου την τουφεκισε και τις κρεμασανε τα ποδια μου λεει ……..πεφτει πεφτει , τις κραμασαν τα  (αν και ειχε και άλλο φυσιγγι δεν της εριξε ) ………..αλλα αυτή αποδιχτικε πολύ σκληρη για να πεθανει  ( τουλάχιστον την στιγμη εκεινη ) κρατισε δυναμεις εφυγε και δυστιχως μετα από μιαμιση περιπου ωρα και μεσα σε βροχη δεν την εντοπισαμε που μπορει να αμολησε , παρα και τις φιλοτιμες προσπαθες των κουρασμένων ποια σκυλιων , με αποτέλεσμα να γινει η φουκαριαρα δωρακι για την κυρα Μαρω , …………το κερατο μου…….!!!!! :negative:

    Αυτά από την Κυριακατικη εξωρμηση και αναμενουμε νεες αφηξεις μπας και κανουμε κανα καλο κυνηγι………..!!!!!! :yes:  :yes:  :bye:

    Τασουλη τι εγινε ………την χούφτωσες….;;;;;;

    Μακη ……μπραβο φιλε και στα ταιρια τους…….!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #516089

    Υπομονη Θοδωρή …….μολις βαλει κρυο τα Γιάννενα θα πιασουν πουλια……!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    dimAthens στις #516094

    Μπράβο παιδιά εγώ το σκ βρήκα μόνο μία που τελικά δεν μπόρεσα να την τουφεκίσω μετά από δύο σηκώματα…..πολύ πικνούρα …. κοντά στην Νεμέα ήμουν (όλη μέρα στο βουνό υπέροχα ήταν).

    Από την Πέμπτη λέει Βοριάδες ….μακάρι να δούμε κανα νέο πουλάκι….

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #516095

    Καλησπέρα σε όλους…

    Όχι Βασιλάκη , δεν έχω πάει από το Σάββατο , γιατί την Κυριακή έκανε εισαγωγή στο νοσοκομείο η γυναίκα μου και βγήκαμε πριν 4 ώρες…( όλα καλά )

    Μπράβο σε όσους πήγανε και καταφέρανε να την χαιδέψουνε …!!!!

    Καλή συνέχεια…..

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #516097

    Ευχαριστω Βασιλη να σε καλα και στα ταιρια της και σε σενα φιλε.Τασο φιλε μου να ειναι παντα καλα για σενα και την οικογενεια σου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #516127

    Το νού σας…!!!

    Κάτι πάει να γίνει αυτές τις μέρες……και τα Νικολοβάρβαρα πλησιάζουν…….

     

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #516133

    Καλησπέρες κόσμε ,σήμερα ευτυχήσαμε να κάνουμε ενα πολύ ωραίο 3 ωρο πρωινό κυνήγι,με πολύ αέρα βοριά αλλά η επιλογή του τόπου ήταν η καλύτερη που μπορούσε να γίνει.Σε βελανιδιές και ντούσκο ,χαρήκαμε τα σκυλιά μας σε πολύ όμορφες στιγμές…αποτέλεσμα 6 διαφορετικα πουλιά σηκώσαμε ολα φερμαρισμένα και πήραμε τα 2 ,τα υπόλοιπα δεν αμς έδωσαν πολλά περιθώρια για ντουφεκίες…και πολλές πάααααρα πολλές φάσσες ρε παιδιά…!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #516134

    Μπραβο ρε Θοδωρή …….αντε και στα ταιρια τους……>!!!!!! :good:

    Ειδες που όλα ερχωντε στην ωρα τους ……..παραπονιαρη…….. :yahoo:

    Λουκα αγορινα μου …….ξερεις κατι και δεν μας λες…….;;;;;;; :mail:  :unsure:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 15,286 έως 15,300 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων