ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 15,376 έως 15,390 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #516591

    Πάρα πολύ σωστά…..!!!!!!!!

    Προσέχουμε για να έχουμε…..!!!!!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/06/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    di gruma στις #516596

    ναι  ποσο το σεβονται,γινοταν πολεμος με το ξημερωμα στα καρτερια,τωρα πανε και το πρωι .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    jhn1 στις #516598

    ποιο ξημέρωμα? ποια καρτέρια? το βράδυ με φακούς τις βαράνε ΚΑΘΗΣΤΈΣ!!!! στα μποστάνια μέσα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #516599

    Εχουμε κάνει παλιότερα αυτή την κουβέντα…

    Αν μπορεί κάποιος , τηλέφωνο τον θηροφύλακα…

    Αν μπορεί κάποιος , επώνυμη καταγγελία…

    Αν μπορεί κάποιος , φωτογραφία και καταγγελία….

    Σίγουρα θα θυμάστε την καταγγελία που είχα κάνει στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος , με τον νόμο , εναντίον πολύ γνωστού site για κράχτες….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #516601

    Τάσο άντε και πήρες τηλέφωνο.  Ως να έρθει ο θηροφυλακας ο λαθροθηρας θα έχει φτάσει σπίτι του. Για επώνυμη καταγγελία δεν το συζηταω. Η τοπική κοινωνία είναι κλειστή και σίγουρα θα υπάρξει συνέχεια. Πέρισυ αρπαχτηκα άγρια με τρεις πιτσιρικάδες Χαλκιδαιους. Είχαν κραχτη στο απογευματινό και μετά τουφεκισαν μπεκατσα σε σημείο απρόσιτο. Έβαλα το όπλο στο αμάξι και όταν ήρθαν τους ρώτησα γιατί το έκαναν αυτο. Η απάντηση ήταν γιατί έτσι γουστάρουμε. Τους καντηλιασα κανονικά και εφυγαν κακήν κακως. Εμαθα οτι 3-4 μερες μετα τους τσιμπησαν στο ιδιο σημειο και ενιωσα απιστευτη ευχαριστηση. Παιδεία δεν υπάρχει φιλε μου. Και για τα like στο κωλοfacebook γίνονται τα πιο πολλά πλεον και δυστυχώς απο νέα παιδιά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #516604

    Καλημερα συναδερφοι σημερινο κυνηγι τιποτα απολυτως,και απο τσιχλες το ιδιο μονο λιγα μαυρα περναγανε δεν το περιμενα ετσι σημερα με τοσο χιονι στα βουνα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #516605

    Καλησπέρα σε όλους…

    Τα βουνά όλα άσπρα , άλλαξα 3 μέρη , όμως τίποτα….

    Δεν πειράζει , όλα καλά

    Κορυφή το κουδούνι….

     

     

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #516615

    Kαλημέρα και Χρόνια πολλά για την ημέρα και για τους εορτάζοντες…

    6.30 το πρωί σηκώνομαι με μία όρεξη ότι σήμερα θα τις πελεκήσω…

    Ντύνομαι , ετοιμάζομαι , αρματώνομαι , όπλα , σκυλιά , φυσίγγια , μπίπερ , κουδούνια και βουρ για το αμάξι να φύγουμε….

    Χε χε χε χε….δεν άνοιγε το πορτ μπαγκάζ….

    Πριν μισή ώρα το έφτιαξα….

    Καλή συνέχεια σε όλους…

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #516621

    Αφου στο ειπα προχθες φιλε που μιλάγαμε ……….καποιος μας εχει μουτζωσει με χερια και με ποδια …………!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Και εις αλλα με υγεια……..χαχαχαχα :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #516652

    Χθες το βραδυ κατά τις 7 επρεπε να παει η συζηγος να παρει την κορη από τον προαστιακο του Κορωπιου που θα γυρναγε το παιδι από την σχολη της ( ηταν η σειρα της ) ……….. :whistle:  :whistle: ……….αλλα μου λεει δεν πας εσυ μην εχει πουθενα παγο και την πατησω……………καλα της λεω παω εγω…. :unsure: ……ξεκινω 7+10 ……..μπαινω στο αμαξι βαζω μπρος λιγο να ζεσταθεί αναβω τα φωτα στη μικρη σκαλα …………… 🙁 ………περιμενω περιπου ένα λεπτο και περιμενοντας ειδα μια κινηση στο βαθος περα από το φωτινο σημειο που εφεγγαν τα φωτα αλλα δεν εδωσα σημασια ……….λυνω  το χειροφρενο αφηνω το αμαξι να τσουλισει στην κατηφορα και μετα από 10 μετρα την βλεπω την κυρια να πλατσουριζει σε μια λιμνουλα με νερο στην μεση του δρομου…………φρεναρω σταματα το αμαξι …….σταματα κι αυτή …………ετοιμάζετε ………..την χαλβαδιαζω για καμια δεκαρια δευτερόλεπτα και κανει φτερο μεχρι που χαθηκε από τα φωτα ………!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Ετσι είναι φιλαράκια ……….το κοριτσι ηρθε να μου κανει επισκεψη……. :heart: ……….. κι εγω την  εδιωξα…… …….!!!!!!!

    Μακαρι  τωρα που θα φευγω για δουλεια να είναι παλι εκει να της πω μια καλημέρα τουλάχιστον….. :bye: :bye: :bye: ……χαχαχαχαχα :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/06/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    di gruma στις #516671

    Μειωθηκαν δραματικα οι αδειες φετος,και αν εξαιρεσης γουρουναδες  λαγαδες  οι υπολοιποι γιατι να βγαλουν; για της ανυπαρκτες περδικες;τα ορτυκια; η της λιγες μπεκατσες που θατηςγαμ….οι πονηροι στα φυλαματα.

    ενας συλογοςκαι θυροφυλακας κανη μυνησεις φετος,στην υπολοιπη ελλαδα το σταματησαν το καρτερι!!!!!!!!!!!!!!

    αν το συνεχισουν ετσι συλλογοι ομοσπονδιες,θα βγαζουν αδεια μεταξυ τους :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #516674

    αληθεια πιστευεις οτι αυτοι ειναι οι λογοι, παλιοτερα ειχε καθε χρονο, ορτυκια, περδικες μπεκατσες????

    Γιατι εγω εχω να σου βρω αλλους πολυ πιο σοβαρους…
    Αντικυνηγιτικη προγανδα απο το παιδικο σταθμο μεχρι πανεπιστημιο.
    Μας εχουν βάλει όλους στη γυαλα και το καλυτερο που μπορεις να κανεις πλεον εινια το VR.
    Τα οικονομικα που μας έχουν γμσει…. Φοροι, διοδια, τελη, ανεργία, κλπ (εδω ειναι μαγαλη η λιστα)
    Τα φιλοζωικα νομοσχεδια που για να εχεις σκυλο πρεπει να κοιμαστε αγκαλια (τουλαχιστον στις πολεις).

    Οτι οι συλλογοι πρεπει να παρουν αλλιως το τιμονι εννοειτε!
    Πρωτον πρεπει να γινουν πιο εξωστρεφεις, να κανουν διαφημίσεις, επισκεψεις στα σχολεία, να διοργανωνουν δραστηριοτητες, το κυνηγι πλεον θεωρειτε αντι-fashion και αναχρονιστικο απο μεγαλη μεριδα του κοσμου, αν δεν αλλαξει αυτο οι αδειες θα πεσουν στις 20.000 με 50.000.
    Κατι πρεπει να κανουν και με το πτροπο που βγαζεις πρωτη φορα αδεια, πχ να διοργανωνουν 2-3 φορες το χρονο απο ενα σεμιναρια για τους υποψηφιους, ξερω κοσμο που πηρε το βιβλιαρακι για την αδεια και απογοητευτηκε και δεν πηγε καν να δοσει το τεστ.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/06/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    di gruma στις #516680

    ναι δενβγαζουν αδεια γιατου ς αντικυνηγους ,

    δεν βγαζουν αδεια για το οικονομικο,θα συμφωνησω ,

    αλλα και γιατι ειδικα σε περιοχες,δενυπαρχη τιποτα.

    ηρθε και εδεσε  φετος και με τα αφαντα τσιχλοκοτσυφα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #516684

    Καλησπερα σε ολλους σημερινο κυνηγι με πολυ βροχη τιποτα απολυτως.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #516685

    Την καλησπέρα μου σε όλους και της ευχές  μου για μια καλή και ποιοτική χρονιά για όλους…είχα απο της 30 δεκ. να βγω για κυνήγι ,λόγω κακοκαιρίας κατά βάση και κάποια σοβαρά οικογενειακά θέματα που αντιμετωπίσαμε.Σήμερα αφού πλέον ο χιονιάς και το ψωλόκρυο κόπασαν βγήκα στην αναζήτηση του αγαπημένου μου θηράματος . Ολοήμερο κυνήγι με 3 εναλλαγές τόπων , σε δύσκολα πουλιά ( άλλωστε έχω ως ηθική αρχή μου να μην κυνηγώ την μπεκατσούλα σε εύκολους τόπους και με εύκολες συνθήκες) τα οποία δέχονταν την φέρμα για λίγο και ποδάροναν πολύ…σηκώσαμε για την εποχή καλό αριθμό και πήραμε μαζί μας 3 πουλάκια, μικρά σε μέγεθος (φετινάρια) και σχετικά αδύνατα για την εποχή ( εύκολα καταλαβαίνεις οτι ο συνεχόμενος παγετός  επηρέασαν τα πουλιά)

    ΥΓ : Μαθαίνοντας απο την πιάτσα οτι σε πολλά μέρη ανα την Ελλάδα έγιναν σφαγές και εκατόμβες με μπεκάτσες πιστεύω πλέον ακράδαντα οτι το κυνήγι στην Ελλάδα δεν έχει μέλλον και καλά θα κάνουν οι ιθύνοντες να το κόψουν εντελώς  :negative:  :negative:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 15,376 έως 15,390 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων