ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 15,436 έως 15,450 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #517108

    Ε ρε και να σας δώσει ο …………ευχή , ούτε σε φωτογραφία δεν θα την ξαναδείτε αααχαχαχαχαχαχα


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #517109

    Η μπεκατσα φετος πηγε καλα και δεν το περιμενα γιατι αρχες Νοεμβριου δεν βρηκαμε πουλια αλλα μετα κατι εγινε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #517110

    Τάσο πάρε τίποτα σκορδα και αγιασμους και αν ξέρεις τίποτε κοτετσακια στους πρόποδες κάνε ντου. Είδα κίνηση πολύ αποψε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #517111

    Μητσάρα , τέλος το σ/κ , δουλειά απο αύριο….

    Πάντως στείλε πμ , συντεταγμένες μπας και μήπως για αύριο το απογευματάκι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #517112

    Καλημέρα στα καλα μου φιλαράκια ……!!!!! :bye:

    Καλες χελωνες σε οποιον βγει σημερα – αρυιο ή μεχρι της ληξης …………!!!!!! B-)  :whistle:

    Εμενα παντος δεν μου ευχηθικε κανενας γρουσούζης………..χαχαχαχα :scratch:

    Η εξηστοριση το απόγευμα γιατι τωρα εχω αργισει και πρεπει να φυγω ………να σας κρατισω και λιγο σε αγωνια……..χαχαχαχα :yes:  :yes:  :yes:

    Αν καποιος βιαζετε να μαθει ας με παρει τηλ. ………..λεω εγω τωρα……..!!!!!!! :yes:

    Ου χαχαααχαχαχαα :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #517118

    Άλλη  μια έξοδο με 4 πουλιά να παίζουμε μια μπορέσαμε και στριμωξαμε…

    Καλή συνέχεια σε όλους σας..

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #517126

    Πολλες και συναδελφικες καλημερες στην παρεα ….!!!

    Λαμπρουκο ………τσουκου τσουκου , το ροκανισμα παει συνεφο…….χαχαχαχα :good:

    Καποιος άλλος που δεν τις ροκανιζει , του φταινε λεει οι ευχες που του δωσανε …χαχαχα

    Στα δικα μας τωρα ……..Κυριακη βολτουλα στο κοτετσακι με λιγες προσδοκίες παροτι την προηγουμενη φορα που ανεβηκαμε μας ειχε δωσει τρια πουλακια , αλλα οσο περνα ο καιρος και τα κορίτσια λιγοστευουν , αλλα και  αγριευουν περισοτερο και δεν καθοντε σε φερμα……..!!!!!

    Λογω παγωνιας ( -3 ειχε το πρωι που φτασαμε στις 7+30 ) περιμεναμε να βαρεσει καλα ο ηλιος για να ξεκινήσουμε ,  οποτε καφεδακι και μπανιστιρι για καμια γαλαζια που δεν εχει πολλες ποια ο τοπος και κατά τις εννια αμολισαμε τα σκυλια…..!!!!

    Πιασαμε το πουρναροτο μιας και είναι καλυτερα πιστευω αν εχει παγο……. οπου για καμια ωρα δεν μας δωθικε ουτε μια υπονια καπου για πουλι , ωσπου σε μια τουφιτσα οπου την εκλεισαν τα σκυλια από ολες τις μεριες πηγε να την κανει από την πισω μερια μια πονηρη ένα με το χωμα σαν ορτυκι χωρις να ακουστει  ουτε καν το φτερο της ……….δεν με περιμενε όμως μιας και ο Νικος ηταν από μπροστα και εγω ισα που προλαβα και την εκλεισα από πισω , οποτε με μια τουφεκια βρεθηκε στο στομα του Μαρκ να την κανει βολτες ……χαχαχα :good:

    Συνεχισαμε στο ιδιο μοτιβο μεχρι και το σημειο που είχαμε παρει τα τρια πουλια την άλλη φορα , αλλα τζιφος ….!!

    Επιστροφη προς το αμαξι περνώντας από μια ρεματια που μας εχει πωσει παρα πολλα πουλια όλα τα χρονια……!!!!

    Στα μισα περιπου εχω πιασει ένα ανοιγμα και καρτερεύω μιας και τα σκυλια είναι μεσα και ψαχνουν ………καποια στιγμη ακουω ένα φρου φρου , λιγο ποιο κατω , ετοιμαζωμαι και πραγματι βλεπω το κοριτσι να ανεβενει τη ρεματια στην κοιτη της που ηταν καθαρη στο σημειο αυτό με ελαφρυ φτερο ………….μια τουφεκια και η κοπελα στο γιλεκο …..!!!

    Από κει και περα μεχρι το αμαξι…… σιγη ασυρματου που λεγαμε και στο στρατο ……!!!

    Καλα περασαμε τις χουφτώσαμε ( με ευχες ή χωρις δεν ξερω ) δωσαμε αποχερετισμο στο κοτετσακι μας ( εγω τουλάχιστον ) για του χρονου να ειμαστε καλα και με περισοτερα πουλια , μιας και φετος ειχε τα λιγοτερα πουλια από οσα χρονια το επισκεπτόμαστε ……!!!!

    Εδώ θελω να ευχαριστησω το καλο φιλαρακι μου και παρτενέρ στο κυνηγι της μακρομύτας , το Νικολα μιας και το μερος είναι δικης του ανακαληψης , για οσα χρονια το κυνηγάμε μαζι και να πω ότι νομιζω ότι μαζι κανουμε ένα πολύ καλο ντουετο για το κυνηγι της μπεκάτσας………να ειμαστε καλα Νικολα να τις κυνηγάμε για πολλα χρονια ακομα ……..!!!!!!! :good:  :bye:

    Καλη μερα σε ολους μας……και του χρονου με περισοτερα πουλια……!!!!!!

    ΥΣ.   με ή χωρις ευχες…………………….χαχαχαχααχαχαχα :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #517149

    Άλλο ένα συναρπαστικό μπεκατσοκυνηγι τελείωσε. Με μπρίο και σιμπα 4 πουλιά τα 2 τα καταφέραμε και τις πήραμε… αυτές τις δύσκολες γουστάρω…….

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #517152

    Μπράβο ρε παιχτουρα Λαμπρό , τα ροκανισες τα μακρομυτικα κορίτσια κανονικότατα φετος!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #517181

    Καλησπέρες σε όλους , σήμερα κάναμε την βόλτα μας σε δικό μας τόπο , μια απο της τελευταίες για εφέτος με αρκετό κρύο βοριά και μποφόρια. Βρήκαμε ενα πουλάκι σε λασπούλες που έβοσκε αμέριμνο και το πήραμε μαζί μας…μάλλον και η τελευταία για αυτή την σαιζόν…απολαυστε της τελευταιες εξοδους σας και  με το καλο να ερθει η ανοιξη να βαλουμε και την γεννα μας για τα επομενα μπεκατσοσκυλα μας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #517187

    Καλησπερα σε ολλους σημερινο κυνηγι με βροχη σηκωσα 2 πουλια σε αποσταση 15 μετρων η μια απο την αλλη,φερμαρει ο σκυλος και μου φευγει 10 μετρα πιο κατω τις ριχνω ενα ντουμπλε και μου κουναει το μαντηλι γεμιζω κανω 10 βηματα ξανασταματαει ο σκυλος λεω η ιδια ειναι θα ειχε περπατησει και μου σηκωνεται τισ ριχνω αλλο ενα ντουμπλε και μου λεει παω να βρω την αλλη. :yahoo:  :yahoo:  :yahoo: Ολα αυτα γινανε διπλα σε ποταμι μετα ανεβηκαμε λιγο πιο ψηλα και εκει βγαλαμε αλλη μια η οποια ειρθε μαζι μας.Αυτα απο εμενα και κατι τελευταιο σημερα ειχε και τσιχλες και κοτσυφια εβλεπα διαρκως 3-4 μαζι πηγαινανε σε κισσους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #517195

    Καλησπέρα σε όλους…

    Σηκώθηκα το πρωί , τσίμπησα λίγο πρωινό…

     

    Πήρα το αμάξι…

    Ψάξαμε κανά δύωρο αλλά τίποτα…

    Γύρισα σπίτι στενοχωρημένος και ευτυχώς με παρηγόρησε μια φίλη…

     

    Καλή συνέχεια…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    46
    Γιάννης Κυνηγος στις #517196

    Μπράβο φιλαράκι ότι καλύτερο πάντα τέτοια αλλά και με ένα κρεμασταρι μπεκάτσες την επόμενη με έκανες και ξέχασα το πόνο της μέσης που με έχει αφήσει εκτός για έκτη Κυριακή αψογος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #517201

    Άλλη μια έξοδο εχθες. 3 πουλιά βρήκαμε πήραμε το 1 στο 4 σηκωμα.

    Καλή συνέχεια σε όλους….

     

    Μητσάρα και μπιλαρα ευχαριστώ ρε αδέρφια…. να είστε πάντα καλά….

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #517222

    Kαλησπέρα σε όλους…

    Πήγα το απόγευμα 4-5.30 την αντιπροτελευταία βολτίτσα…

    Εκτός απο μια φέρμα που δεν ….. τίποτα απολύτως 

    Δεν μασάμε , έχουμε 2 μέρες ακόμα 

    ΥΓ. Ρόδα είναι και γυρίζει billy και Μήτσο , μπορεί να ξαναφτιάξουνε τα πράγματα , να λυθούνε οι όποιες παρεξηγήσεις , να ενδιαφερθούν για το site τους οι διαχειριστές , να επιστρέψουνε κάποια παιδιά , κάτι μπορεί να γίνει

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 15,436 έως 15,450 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων