ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 15,451 έως 15,465 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #517229

    Καλησπέρα σε όλους…

    Κυνηγάω απο τα 18 ….

    Το σημερινό δεν το έχω ζήσει ποτέ…

    Πήγα στο χτεσινό μέρος που πήρα μια φέρμα , μπας και ……

    Το μέρος είναι πευκοπουρναρωτό σε λόφο και γύρω γύρω καθαρό…

    Ψάχναμε ψάχναμε τίποτα , και πλησιάζαμε στην άκρη …

    Εκεί τα σκυλιά αφηνιάσανε…

    Ψάχνανε μέσα στο κομμάτι , βγαίνανε και στα οργώματα….!!!!!

    Όπως πλησίαζα και εγω για να βγω , σε ότι έχω ιερό , από την κορυφή του πεύκου έφυγε μπεκάτσα με πολύ φτερό !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Δεν έχω τίποτα άλλο να πω……

    Ακριβώς όπως τα γράφω….

    Μήτσο , Μάκη στου Αγγελάκη….


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #517230

    Ε όχι ρε φιλε!!!! Μπεκατσα απο δέντρο όντως πρώτη φορά το ακουω! Διχασμένη προσωπικότητα θα είναι η καημένη και νόμιζε ότι είναι φασσα!!!! Πήγε και το φιλαράκι σήμερα. Τίποτα μου είπε, μόνο κοτσύφια πολλά εκεί που πηγε. Τώρα που ήρθαν να τα χ…σω!!!! Μπεκατσα έχω μέρες να δω και εγω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #517244

    καλο μηνα

    τελος για φετος  του χρονου παλι να ειμαστε ολοι καλα και να χαρουμε την βασιλισσα.

    για μενα μια χρονια με λιγα κ καλα κυνηγια στην πατριδα  βρηκαμε πουλια χαρηκαμε φερμες με τον φανη κ τον τζιμπριλ πηραμε πουλια χασαμε τουφεκιες μας δουλεψανε οι βασιλισσες μας κοροιδεψαν  τα σκυλια μας για της αστοχιες  και ολα καλα.

    Ελπιζω  του χρονου να ειμαστε ολοι καλα και να την ξανασυναντησουμε. :heart:

    πολλα μπραβο  στους φιλους μου φανη  :heart: κ τζιμπριλ :heart:

    :good:

    αν ηξερα να ανεβασω και φωτο θα ηταν καλυτερα :scratch:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #517248

    Καλησπερα σε ολλους και καλο μηνα,εγω εκανα  ενα απο τα καλητερα κυνηγια την Τεταρτη και την Πεμπτη της ζωης μου με την πιο ωραια φαση που εχω ζησει στα χρονια που κυνηγαω.Τεταρτη με ψιλοβροχο σε ποταμι και ρυακια με κοροτουφεκο του παππου φερμαρει ο σκυλος διπλα στο ποταμι και φευγει ηπρωτη με ελαχιστα δευτερολεπτα φερμα σηκωνω το κοκκοκορι ριχνω μια παρτην κατω πολυ καλα λεω συνεχιζουμε βγαζουμε αλλη μια την σηκωσαμε 3 φορες δεν μπορουσα να τις ριξω εφευγε μπροστα 100 μετρα πιο περα απο αυτην φερμαρει ο σκυλος τρεχω απο την μια μερια αποτην αλλη ο σκυλος και μου σηκωνονται 2 μαζι και δεν μπορουσα νατις ριξω γιατι φυγανε απο την μερια του σκυλου δεν τις ξαναβρηκα.Το τελος αφησα το καλητερο στο δρομο προς στο αμαξι περνα απο ενα χωραφι με ελλιες και χαμηλη βλαστηση μπροστα ο σκυλος φερμαρει διπλα σε μια ελλια σηκωνω τα κοκορια και περιμενω ειχε 3-4 λεπτα κοκκαλο παω σιγα σιγα απο πανω του και κοιταω να δω τη βλεπει, κοιταγα κοιταγα δεν εβλεπα τιποτα ξαφνικα διπλα στην ελλια στα χορταρια βλεπω κατι να κινηται σηκωνει το κεφαλι της και με κοιταει και σε δευτερολεπτα σηκωνεται μπροστα μου ριχνω το κοκκορι και παρτην κατω αφησα το σκυλο να την πιασει και να ευχαριστηθει,αυτην ηταν η καλητερη φαση που εχω ζησει μεχρι τωρα στα οσα χρονια κυνηγαω.Συγνωμη για το μεγαλο κειμενο αλλα ηθελα να σας τα διηγηθω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #517249

    Χθεσινο κυνηγι με καραμπινα αυτην την φορα κοντα στο μερος που πηγα την Τεταρτη ξεκιναω και σε ενα ρυακι φερμαρει ο σκυλος σηκωνεται μια ριχνω και την βαραω συνεχιζω μετα απο 150 -200μ ξαναφερμαρει ο σκυλος σηκωνεται αλλη τις ριχνω 3 και μου λεει θα τα πουμε την επομενην σεζον συνεχιζω πιο κατω ξαναφερμαρει ο σκυλος και μου σηκωνονται 3 μαζι η μια διπλα στην αλλη ριχνω 2 τουφεκιες και περνω τις 2 μπεκατσες την τριτη δεν την προλαβα και ετσι εκλεισε η σεζον γεματη ικανοποιηση και εμπειριες.Σας ευχομαι να ειμαστε ολοι καλα να ξαναζησουμε υπεροχες στιγμες με το αγαπημενο μας θυραμα :bye:  :bye:  :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #517250

    Τασο φιλε μου εμενα μου εχει τυχει να δω μπεκατσα πανω στο δεντρο αλλα να ειναι τραυματισμενη και μου εφυγε απο εκει και την πηρα στο ειπα και στο τηλεφωνο τωρα ετσι μπεκατσα δεν μου εχει τυχει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #517269

    Μπεκατσα πανω στο δεντρο…………… περισυ βαραω μια την βλεπω να πεφτει από την άλλη μερια της ρεματιας ………παω ψαχνω ψαχνω …..τιποτα ………λεω δεν γινετε αφου την  ειδα να πεφτει ………ψαχνει το σκυλι , παλι τιποτα …..!!!

    Πως κοιταω πανω σε μια αγριελια που ηταν πανω από το κεφαλι μου , και εχει στρογγυλοκατσει σε ένα διπλαρωτο κλαρι και μου κανει την παπια…. B-) …χαχαχαχα

    Ολοζοντανη η ρουφιανα ………αν δεν κοιταζα πανω στο δεντρο θα την εκλεγα ακομα ………το γμτο είναι ότι δεν εβρισκα τριγυρο πετρα να της πεταξω  και τουφεκια δεν ηθελα να της ριξω …….οποτε εκανα τον Ταρζαν και σκαλωσα πανω ………Ρε στο θεο που πιστευετε απλωσα το χερι και την επιασα και δεν κουνηθικε καθολου ……..μολις την γραπωσα εκανε να φυγει …….αλλα με σπασμενη φτερουγα που να πηγενε η φουκαριαρα….. :unsure: …?????

    Τωρα καλο ταξιδι να εχουν οι αγαπούλες και να κανουν πολύ , πολύ , πολύ ΣΕΞ ………..και του χρονου να μας φερουν πολλα …..πολλα ……πολλα …….κουτσουβελα…………..χαχαχαχαχα :good:  :bye:

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    Δημήτρης στις #517304

    Παιδιά καλησπέρα,τελευταια εξορμηση που εκανα  πηρα μια μπεκάτσα την οποια την εβαλα κατευθειαν στην κατάψυξη αμαδητη. μετα απο 2 μέρες που την εβγαλα να την μαδησω και να την φάω είδα οτι είναι γεμάτη ψείρες και ειχανε περπατήσει μεσα στην κατάψυξη κιολας. εβγαλα μια χούφτα κοτόψειρες. Το έχετε ξαναδεί αυτό σε πουλί?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #517308

    Φιλε Δημητρη για ψειρες δεν εχω βρει αλλα τσιμπουρια εχω βρει σε τσιχλες και κοτσυφια και ειδικα με ζεστη.Αυτα βεβαια προηγουμενα χρονια γιατι φετος δεν βρηκα ουτε τις τσιχλες ουτε τα κοτσυφια. :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #517316

    Η ρουφιανα μπηκε σε κανα κοτετσι και εκανε την παπια για να την γλυτωσει…….!!!!!!! :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #517996

    Κάτι από την χρονιά που πέρασε…

    This is a brio.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #518001

    Για σου ρε Λαμπρο με το Μπριο σου…………….μπριο ονομα και πραμα………παντα τετοια φιλαρακι …….!!!!!!! :good:  :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #518002

    Μια φωτο με το καμαρακι μου τον Ιβαν…….

    Μιας και δεν διαθέτουμε καμερα για βιντεακια……..χαχαχαα

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #518004

    Παντος φιλαρακι εάν ειχα καμερα φετος θα ειχα καταγραψει κατι πολύ ομορφες στιγμες που μονο στο μυαλο μου εχουν καταγραφει …….και καποιες από αυτές θα τις θυμαμαι για παντα……….όπως σε ένα κυνηγι φετος με τον Νικολα που επι τρεις ωρες περιπου δεν είχαμε παρει ουτε μυρουδια …….και τοτε από το πουθενα μεσα σε 100 μετρα πηραμε τρεις φερμες και τρια πουλια στο γιλεκο……..με πολύ ομορφες φασεις……

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #518006

    Αμαν αδερφακι μου φωτιες που μας αναψες καλοκαιριάτικα ……και με 36 βαθμούς……..χαχαχαχαχα :yahoo:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 15,451 έως 15,465 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων