ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 15,511 έως 15,525 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #520095

    Υπομονή Βασιλάκη θα φανούνε οι μπεκατσούλες…

    Και μέχρι να έρθουνε πάρε μια αφιέρωση….

     

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #520109

    Καλησπέρα σε όλους τους φίλους! Εδώ έχουν εμφανιστεί οι κυρίες,στα πολύ σφιχτά μέρη βέβαια τις βρίσκω,αλλά ο λογαριασμός έχει ανοίξει τις φάσεις με τα σκυλάκια μου τις εχω ζήσει….Όλα μέχρι στιγμής καλά :good:  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #520110

    Καλησπερα σε ολλους μπραβο Γιωργαρε δωσε πονο και στα ταιρια τους. :bye:  :bye:  :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #520133

    Λοιπόν , σαν σκέψη το λέω….

    Η Πανάθα πήρε Πιτίνο , ο Μουρίνιο στην Τόττεναμ , το Mega επιστρέφει , εεεε να μην χτυπήσω μπεκάτσα το Σ/Κ  ;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #520143

    Καλησπέρα στούς γνήσιους , της βρόχας το ανάγνωσμα έγινε πάλι σήμερα με μεγάλες ποσότητες νερού να πέφτουν απο εχθές το βράδυ μέχρι σήμερα αργά το απόγευμα.Απο νερό εφέτος είμαστε κομπλέ και το έδαφος πλέον χόρτασε νεράκι. Εξόρμηση ως ήταν να γίνει δεν έγινε και αυριο πλεον περιμενω να κρατήσει ο καιρός για να κάνω καμιά βόλτα τοπικά σε καβάντζες που ατή την εποχή παραδοσιακά κάνω κάποια σηκώματα.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #520145

    :good::good::good::good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #520174

    Καλησπέρα στους γνήσιους…Σήμερα ήταν η μέρα μας αφού οι συγκεκριμένες ημερομηνίες απο 18-25 Νοε. δεν με διέψευσαν σχεδόν ποτέ. Σε καβάντζα λοιπόν ενα πολύ καλό δυωρο με τον φιλαράκο μου τον Loko  και είχαμε 2 σηκώματα με το ενα πουλάκι να έρχεται μαζί μας , και με πολύ απολαυστικό τρόπο αφού πήραμε πολύ ωραία φέρμα και σήκωμα μέσα απο βατσουνιά , ‘οπου το πουλί έβοσκε αμέριμνο…οι ημέρες απο εδω και πέρα λογικά και σύμφωνα με τα ημερολογία που κρατώ εδω και χρόνια απο της κυνηγετικές μου εξορμήσεις, δεν θα μας αφήσουν παραπονεμένους , αφού και μπασιματάκια θα έχει ( ειδικά μετα της 6 Δεκεμβρη του Αι Νικόλα) αλλά και κάποιες τοπικές μετακινήσεις λόγο καιρού ….η χρονιά μας θα είναι δύσκολη  και θα ζοριστούμε όσοι έχουμε να ξεκινήσουμε και κουτάβια ….Όπως πάντα να θυμήσω οτι ολα τα κυνήγια μου διαδραματίζονται στον νομό Ιωαννίνων και κάποια ελάχιστα σε όμορους νομούς.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #520175

    Μπράβο Θοδωρή , καλή αρχή και ακόμα καλύτερη συνέχεια για το κουτάβι σου….!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #520177

    Μπράβο ρε Θοδωρή και στα ταιρια της! :good:  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #520180

    Καλησπέρα στην παρέα.

    Τρίτη 4 πουλιά…

    Σήμερα 3 πουλιά…

    Καλή συνέχεια στην παρέα….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #520200

    Καλησπέρα στην παρέα. Τρίτη 4 πουλιά… Σήμερα 3 πουλιά… Καλή συνέχεια στην παρέα….

    <hr />

    ΛΑΜΠΡΟΣ-SETTER FC………

    Η Καρδίτσα βάζει πουλάκια συνέχεια βλέπω και μαθαίνω απο φίλο που μένει εκει…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #520210

    Γεια σε ολους σημερινο κυνηγι σηκωσα 4 αλλα δεν καταφερα να βαρησω τα πουλια δεχοταν φερμα μου αρεσανε οι φασεις γιαυτο οσοι μπορειτε βγειτε εχει πουλια.Μπραβο Θοδωρη και στα ταιρια της. :bye:  :bye:  :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #520216

    Συνεχόμενα κυνήγια αυτές της ημέρες , τόσο για να γυμνάζουμε τα ζωά όσο και για να ψάχνουμε όσο πιο πολλά μέρη μπορούμε για να δούμε τι γίνετε εφέτος με της κυραδες …Σήμερα ο καιρος γυρισε απο βραδυ σε ΒΔ ανέμους και το ένστικτο οτι τα πουλιά θα είναι το πρωι σε πουρναρι ήταν σωστό , δυνατή έοδο λοιπόν με 3 ζωντανα να μπαινουν στα τερεν εναλλαξ , ειδαμε σπορ και θεαμα με ωραιες στιγμες σε πουλια άλλωτε δεκτηκα και αλλωτε φαντασματα ,πολλα σηκωματα σε διαορετικα πουλια , μικρη καρπωση λογο των φαντασματων αλλα και γιατι σημερα πεταλωναμε χελωνες… :yahoo:  :yahoo:  :yahoo: Μην αφηνετε αυτες της ημερες να περνανε χωρις εξοδο , σε οποιο νομο βλεπετε ανεμους σε Β-ΒΑ-ΒΔ βγητε και πηγαιντε απ’ευθειας στα πουρναρια.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #520219

    Kαλησπερα  σε ολους και εγω Θεοδωρη χελωνες πεταλωνα σημερα μας εφαγε ο Βασιλακης το ειπε το βραδυ και ετσι εγινε. :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #520223

    Καλημέρα σε όλους…

    Δεν μου έκανε την χάρη να δεχτεί φέρμα μέχρι να ξεμπερδευτώ από πεσμένα πεύκα , κλαδιά , βάτα , σχοίνα…

    Έκανε φτερό με το πρώτο μπίπ ….

    Την έψαξα ξανά αλλά φευ…..

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 15,511 έως 15,525 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων