ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 15,601 έως 15,615 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #520774

    σπάσε πλάκα τώρα ν’αρχινίσουν πάλι τα όργανα!!!! με πόσα σκάγια πέφτει η μπεκάτσα;;;; οεοεο;;;; :scratch:  :scratch:  :scratch:

    δεν πιστεύω να ξεκινήσουν καυγάδες και αντιπαραθέσεις άνευ λόγου και ουσίας χριστουγεννιάτικα :bye:  :bye:  :bye:

    Τάσο μπορεί να σκάλωσε σε κανά κλαρί ψηλά, ή την πήρε ξώφαλτσα η ντουφεκιά και τις αφαίρεσε πούπουλα ή την ουρά….

    σύννεφο πούπουλα   μπεκάτσας = πουλί στον τορβά, αυτός είναι ο κανόνας… αλλά μάλλον έτυχες στην εξαίρεση Τάσο 😉

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #520790

    Καλησπέρα καλά Χριστούγεννα σε όλους μας , με υγεία χαρά και οικογενειακή θαλπωρή.Σήμερα παραδοσιακά έκανα έξοδο παρέα με τον γιό μου και τα 2 πιο έμπειρα σκυλιά μας. Οπως σχεδόν κάθε χρόνο τέτοια ημέρα η ¨Αρτεμις δεν μας άφησε παραπονεμένους, κάναμε ενα πολύ καλό και γεμάτο κυνήγι , είδαμε πολύ ωραίες φέρμες σε πουλιά δεκτικά και είχαμε την τύχη να δούμε live την μάχη σκύλου και μπεκάτσας ( φερμαρισμένο ζώο στα 2-3 μετρα απο την μπεκάτσα και αυτήν να την βλέπουμε καθιστή μπροστά του) πραγματικά γεμάτη ημέρα απο αυτές που λές οτι και τώρα μα τελείωνε το κυνήγι θα ήμασταν ικανοποιημένοι…Τα πουλάκια όλα στο πουρνάρι και μάλιστα σε εξωτερικά σημεία ( απο της πολλές βροχές) Όπως εχω ξανα πει δεν είναι εποχή για κουτάβια , αλλά εμείς απο εδώ και πέρα θα κυνηγάμε ζευγάρια με ενα εμπειρο κι ενα κουταβι για να τα βάλουμε σιγά σιγά στα μεράκια….

    Καλά Χριστούγεννα και αυριο μια υπέροχη ημέρα για όλους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #520810

    μια εβδομάδα αποχή λόγω οικογενειακής υποχρέωσης. βγάλαμε την φανέλα του αναπληρωματικού και βάλαμε του βασικού.
    7 πουλιά τα 5 στο χέρι

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #520815

    Καναμε τη βολτα μας χθες αλλα μετανιωσα που δεν ακουσα τις συμβουλες του Λαμπρου …. :unsure: ….αλλα πιστευα ότι με την αλλαγη του καιρου θα ειχε βαλει πουλια το μερος………..αλλα ματαια….. :negative: ….!!!!!

    Ένα πουλι βγαλαμε στο τεταρτο επανω το τουφεκισε στα πυκνα ο Νικος αλλα δεν………… :negative:

    Αφου την αφήσαμε για το γυρνα , ώστε να ηρεμισει …….συνεχεισαμε για κανα τριωρο εις ματειν ………. :negative:

    Οπου κι αν ψαξαμε ουτε δειγμα πουλιου……… :unsure:

    Επιστροφη στην πρωινη κυρια και μετα την επιμονη του Νικου , που δεν το ειχε στην τιμη του να φυγει χωρις πουλι…… :yes: ……την βρηκε σηκωνοντας την τρεις φορες …….. :wacko: ……..τουφεκίζοντας την 2 φορες , ωσπου  η τριτη ηταν και η φαρμακερη και την κρατησε …… :good: …..ομορφο μεγαλο πουλι ………. :good:

    Ετσι στο δρομο του γυρισμου είχαμε λογο να κανουμε τα αναλογα καλαμπούρια για το ποσες φορες χριαστικε να την σηκωσει για να την κρατησει , παρολα που ολες τις φορες του εβαζε εμποδια η πονηρη μπροστα του…….. :wacko:

    Καλα να ειμαστε ……..ελπζω η κακοκαιρια να φερει καινουρια πουλια …. :yes: …..αλλα παιδια ελπιζω και στην αυτοσυγκρατηση ……..ετσιιιιιι……????? :good:  :bye:

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #520817

    πήγες εκεί που  λέγαμε????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #520821

    Όχι ρε φιλαρακι τελικα πηγαμε παλι Δομοκο ………!!!

    Αν είχαμε ανεβει επανω θα σε ειχα παρει τηλεφωνο……..!!!

    Τι κανει τωρα εκει …….ριχνει πραμα…..????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/02/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    91
    balou1982 στις #520825

    Μπήκα μετά από μήνες αποχής στο φόρουμ … Αμέσως κατάλαβα γιατί … Πέντε άτομα γράφουν…. Οι τέσσερις  χτυπάνε ελάχιστες κ ένας όσες όλη η Βόρεια Ελλάδα…. … Καλή συνέχεια μάγκες…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #520826

    Σωραίος φίλε…

    1) Αν με το που συνδέθηκες , κατάλαβες όλα αυτά μάλλον έχεις IQ άνω του 150…!!!

    2) Δεν γράφουμε 5 , κοντά στους 10 είμαστε ….

    3)  Οι τέσσερις μπορεί να χτυπάνε περισσότερες και να μην το λένε επειδή δεν επιζητούν τον έπαινο και τα μπράβο των άλλων , αυτό που το πας ;;

    4) Καλή συνέχεια και σε σένα , και χρόνια πολλά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #520829

    Προσωπικά έχω κυνηγήσει με άτομα μέσα από το φόρουμ και όχι μόνο.τα έχω  φιλοξενήσει και ολόκληρη εβδομάδα μέσα στο σπίτι μου και δεν τους ήξερα καν. Έχουμε γίνει πολλοί φίλοι…  ρωτατε να δείτε Ποιός πραγματικά είμαι εγώ και τα σκυλάκια μου….

     

    Τάσο τα μπράβο τα παίρνω από τα σκυλάκια μού και αυτά από εμένα. τα μπράβο από αγνώστους τι να τα κάνω να μου ανεβάσουν το ηθικό. χαχαχαχα

    Η να τα παίζω κυνηγαρας σε σάιτ…

    τον αγώνα που κάνω στο βουνό με τα σκυλάκια μου θα Τον κάνω πάντα γιατί μ’αρέσει και έχουμε μανία με την Μπεκατσα.

     

    καλές γιορτές και καλή χρονιά να έχετε.

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #520830

    Λάμπρο και Τάσο καλημερα. Μην τσιμπάτε με τον balou και βασικά μην γράφετε ότι η καρπωση ξεπερνά την 1 μπεκατσα και τις 5 τσιχλες γιατί στεναχωριέται. Πριν μερικά χρόνια εμενα και τον Ρεντιφη μας έλεγε νούμερα που κυνηγαμε μόνο για τα νουμερα. Ειναι απο αυτούς που λενε οτι το νόμιμο δεν είναι και ταυτόχρονα ηθικό , αν θυμάμαι καλά. Οπότε να προσέχετε τις αναρτήσεις σας γιατί οπότε μπαίνει στο φόρουμ μπορεί να του χαλάσετε την διαθεση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #520849

    Ρε μην ασχολιστε με ΤΡΟΛΑΚΙΑ…….. :negative:

    Δεν εχετε καταλαβει ότι είναι βαλτοι……. για να μας ανακατευουν…….. B-)  :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #520850

    Καλησπερα και απο εμενα και χρονια πολλα σε ολο τον κοσμο.Τα νεα ειναι τα εξης απο κυριακη την προηγουμενη μεχρι την παρασκευη σηκωνα καθε μερα απο 3-4 μπεκατσες και η καρπωση ηταν μια την ημερα, ολες σε περναρι και δυσκολα μερη μια μονο ηταν σε ποταμι και την πηρα.Ηταν το καλητερο 5ημερο που εχω περασει με ωραιες φερμες με μπεκατσες που μου πηραν το οπλο με σηκωματα στα δυο μετρα απο εμενα γενικα περασα πολυ ωραια.Το σαββατο μεχρι και σημερα σηκωσα μονο μια μπεκατσα δεν ξερω αλλα νομιζω οτι ηκακοκαιρια εκανε κακο στα πουλια και εφυγαν,αυτα απο εμενα να εισαστε ολοι καλα. :bye:  :bye:  :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #520854

    Μπραβο ρε Μακη……… :good:

    Εσυ μαζι με το Λαμπρο θα σηκωσετε το βαρος μου φαινεται της κωλοχρονιας…….. :good:

    Αν κανετε και κανα στιφαδο να μας φωνάξετε γιατι όπως παει η δουλεια , εμεις μαγειρια δε θα βγαλουμε……….χαχαχαχα :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #520855

    Μπραβο ρε Μακη……… :good: Εσυ μαζι με το Λαμπρο θα σηκωσετε το βαρος μου φαινεται της κωλοχρονιας…….. :good: Αν κανετε και κανα στιφαδο να μας φωνάξετε γιατι όπως παει η δουλεια , εμεις μαγειρια δε θα βγαλουμε……….χαχαχαχα :unsure:

    Δεν θελω να απογοητευεσαι , εχει ακομα η κυνηγετικη σαιζον , 2 μηνακια γεματα και ποτε δεν ξερεις ποτε θα σε τιμησει η ”Αρτεμιδα” παρα ταυτα θα ηθελα να γνωριζεις οτι πολυ ευχαριστως θα σε φιλεψω ολιγες ”σκουλικιαρες” για μια καλη βρασια και κρασι…..τα χαιρετησματα μου…και εννοειτε οτι εαν βρεθεις κατα την Ηπειρο το σπιτι μου ειναι ανοιχτο..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #520856

    Οσο ζω ελπιζω κι οσο ελπιζω ζω …………. :yes:

    Να εισαι καλα για την προταση φιλοξενειας Θοδωρή ………… :good:

    Μακαρι καποια στιγμη να μας φερει ο δρομος και να τα πουμε κι από κοντα…. :good:  :bye:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 15,601 έως 15,615 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων