ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 15,616 έως 15,630 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/02/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    91
    balou1982 στις #520863

    Παιδιά μην τρελαίνεστε, δεν είπα και τίποτα … Την γνώμη μου είπα, δημοκρατία έχουμε …

    Πάντως 20 χρόνια που την κυνηγάω το ποσοστό καρπωσης προσωπικά είναι στο 30% αντε μια καλή μέρα να φτάσει στο 50% όταν ακούω σήκωσα 10 πήρα 9,σηκωσα 5 πήρα 4 κατ επανάληψη κάτι  τρέχει. …  Ο νοών νοείτω…. Εννοείται δεν τον πιστεύω…  Θα υποτιμουσα τον εαυτό μου σαν κυνηγο αν το έκανα αυτό. Καλή χρονιά πάντως ειλικρινά εύχομαι.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #520866

    Τελευταίο κυνήγι το 2019 παρέα με ένα φιλαράκι. έκλεισε όμορφα με πολλές φερμες και πολύ  τρέξιμο….

     

    ΥΓ.με αυτές πέρασα αυτούς στην βόρεια Ελλάδα…

    ρίχτε τα μπράβο τώρα…….

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #520870

    Καλησπερα και απο εμενα σημερινο κυνηγι ουτε φτερο δεν βρηκα.Καλη συνεχεια να εχουμε και καλη χρονια σε ολους τους φιλους σε ευχαριστω Βασιλη για τα καλα σου λογια να σε καλα και με ζεστες κανες. :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #520873

    Βρε κακο που μας βρηκε …….τωρα θα μας βγαλουν και ψευτες….!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #520874

    Παλικαρι μου Μπαλου φυσικα και εχουμε δημοκρατια και φυσικα και εχεις κάθε δικαιωμα να λες ελευθερα τη γνωμη σου αρκει βεβαια αυτή να μην θυγει και προσβαλει τον υπολοιπο κοσμο ………. :yes: .

    Πραγματικα ποσός με ενδιαφερει και πιστευω και τους υπολοιπους εδώ μεσα , το αν και τι πιστευεις για τις καρπωσεις του κάθε παιδιου …. B-) ……αλλα για τον εαυτο μου ναι φιλε μου…….. στο πρωτο κυνηγι που πηγαμε φετος σηκωσαμε τρια διαφορετικα πουλια και λογω του ότι ειχε πολύ φυλο δεν κρατησαμε καμια ( εξαλου τα εχω γραψει ) από εκει και περα οσες εχουμε σηκωσει μπηκαν ολες στο γιλεκο( ΟΛΕΣ ).. :good: :yes: …..και αυτό γιατι εχουμε κανει πολλα κυνηγια μαζι με το Νικο  και το μερος το ξερουμε σαν την παλαμη μας και παρα πολυ δυσκολα μας φευγει πουλι ………!!!!!! :yes:

    Τωρα αν δεν το πιστευεις πρόβλημα σου………. :unsure:

    Παντος μερα που είναι………. σου ευχομαι καλη χρονια να εχεις με υγεια και να καταφερεις καποτε να εχεις τις επιτυχειες που εχουμε κι εμεις ………πραγματικα μεσα από την καρδια μου …….. :yes:  :good:

    Οσο για σενα παλιοπαιδο Μανιακε , όπως πας θα περασεις και ολους της νοτιας Ελλαδας………χαχαχαχα :good:  :bye:

    Βαρα φιλαρακι και για μενα ……… :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #520891

    Καλησπέρα σε όλους…

    Βολτίτσα για την ημέρα σήμερα…

    Ούτε μυρωδιά….

    Μάλλον όπως περιμένουμε να κάνει κακοκαιρία στα Βαλκάνια για να φέρει πουλιά εδώ , έτσι και τώρα τα πουλιά που ήταν εδώ την κάνανε ….επειδή η Ζηνοβία χτύπησε Βοιωτία-Εύβοια

    Θα παίξω τζόκερ , τι τυχεροί που είμαστε …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    mistirios στις #520893

    Καλησπερα και χρονια πολλα.Σημερα μετα απο ενα δυωρο κυνηγι σε μερος αρκετα πυκνο συκωσα 2πουλια αποτα οποια το δευτερο ηρθε μαζι μου.                                                                Αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν οτι το στομαχι της ηταν τελειως αδειο απο τροφη.      Επειδη το πουλι δεν ηταν αδυνατο πιστευω οτι μπηκαν στο νησι εχθες το βραδυ λογο κακοκαιριας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #520912

    Σιγη υχθειος στο τοπικ και ανησυχω ……….εν οψη δυημερου…….!!! :unsure:  :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #520914

    καλησπέρα στην παρέα… έναρξη το 2020 με BRIO-SIBA.
    7 πουλιά βρήκαμε πήραμε το 1.
    πουλιά που δεν μένανε στην φερμα…

    Μπράβο και στα υπόλοιπα παιδιά που κάνανε την βόλτα τους….

    ΥΓ… ΣΉΜΕΡΑ ΉΤΑΝ Η ΜΕΡΑ ΤΟΥΣ…
    ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΊΝΑΙ Η ΔΙΚΙΆ ΜΑΣ……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #520917

    Καρντασι για σενα ημουν σιγουρακι ……….καναν άλλο ρωταω…….χεχεχε :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #520934

    Καλησπερα σε ολλους σημερινο κυνηγι σηκωσα μια πολυ πονηρη μακρομυτα 3 φορες και τις 3 εφυγε ατουφεκιστη δεν πειραζει κεντησε ο σκυλος και μου φτανει καλα να εισται ολοι. :bye:  :bye:  :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #520944

    Σημερα σηκωσα 2 αλλα και παλι ειχα τα αποτελεσματα τα χθεσινα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #520957

    Ξερω πως με αυτην την αναρτηση θα <<στεναχωρησω>> καποιους φιλους που λενε ότι δεν γινετε να τις βαραμε ολες …….αλλα και σημερα …….μια σηκωσα , μια πηρα…. :unsure:

    Αφου κουβαλισαμε το καυσιμο για τον καυστηρα του καλοριφέρ οποτε και ηρεμισα και από αυτό το βασανο ….. :good: …ειπα να κανω μια καταδρομικη σε ένα πευκωτο πανω από το σπιτι μου παρεα με τον γιο μου ………όπως και εγινε….!!!! :yes:

    Επι ενα δυωρο δεν πηραμε ουτε μυρουδια , οποτε γυρνοντας προς το αμαξι ειπα να κοιτάξω ένα σημειο που παντα μου αρεσε ……!!!!

    Δυστηχως όμως το πουλι εφυγε αφερμαριστο μιας και ο Ριγκο εψαχνε ποιο χαμηλα και αυτή σηκωθηκε από την πανω μερια του πυκνου………εκανε όμως το μοιραιο λαθος , αν και ημασταν σε σφιχτο μερος , να περασει πανω από τοκεφαλι μου ………λαθος μεγαλο …………. :unsure:

    Μια γρηγορη αλλα σημαδεμενη τουφεκια την κατεριψε πριν χαθει για τα καλα μεσα στο βαθος της ρεματιας……….!!!!

    ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ και προσοχη παιδια στον Ηφαιστιωνα……… :yes:

    Μια φωτο με τον Ριγκο να ξεκουραζετε στην θεα της ΘΕΑς ………

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #520959

    Και μια με τον λεβεντακο μου ….εξω από το σπιτι……… :good:

    Αφιερομενες στα φιλαράκια που μου αφιερωναν ολες τις μερες ……… :good:

    Και επισεις στο φιλο τον Τασουλη και μην ξεχασω τον φιλο τον Balou…….. :heart:

    Kαλο βραδυ……. :bye:

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #520964

    Και μια με τον λεβεντακο μου ….εξω από το σπιτι……… :good: Αφιερομενες στα φιλαράκια που μου αφιερωναν ολες τις μερες ……… :good: Και επισεις στο φιλο τον Τασουλη και μην ξεχασω τον φιλο τον Balou…….. :heart: Kαλο βραδυ……. :bye:

    μπραβο ρε βασιλη ειδες που το χθεσινο ξενερωμα εγινε χαρα και στα ταιρια της.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 15,616 έως 15,630 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων