ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,396 έως 10,410 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    114
    boo στις #384286

    Πρωτη εξοδος για μενα φετος  με επιτυχια.πηρα μια η οποια μου εκανε εντυπωση γιατι ηταν σχετικα ευκολο πουλι.ο σκυλος φερμαρε μακρια απο εμενα και λογο πυκνουρας εμεινα σε ενα μικρο ξεφωτο μπας και δω τουλαχιστο που θα κατσει.για καλη μου τυχη σηκωθηκε μετα απο 3-4 λεπτα φερμας!!!!! και ηρθε στα μουτρα μου επανω με μια μεγαλειωδη αστοχια μου…..τελικα την ξαναφερμαραν τα σκυλια μου και την πηρα σε πολυ μικρη αποσταση.Μετα ειχα αλλες 2 φερμες αλλα ο σκυλος πολυ μακρια και η ζουγκλα δε σε αφηνε να πλησιασεις.Μου εκανε μεγαλη εντυπωση πως τα πουλια δεχοντε φερμα ετοια εποχη.το κυνηγι εγινε εγινε στα περιξ της θεσσαλονικης σε χαμηλο σχετικα υψομετρο 400-500 μετρα και σε ρεμα με νερο.


    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #384293

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ..ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ-ΣΤΕΦΑΝΟ..!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #384311

    μη μας αναβεις φωτιες ρε Περικλη…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #384314

    ΑΛΗΘΕΙΑ ΛΕΩ…ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΡΙΒΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ..ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #384388

    δεν λεω οτι λες ψεματα.

    λεω οτι θα μας βαλεις να ψαχνουμε τα φαντασματα με νοτια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/06/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    binladen στις #384440

    αυριο μεθαυριο παιδες παω για εξοδο να δουμε τι γινεται  θα σας εχω νεα παιδες δευτερα βραδυ……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    477
    diego στις #384551

    Καλως τις κυριες!!!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    91
    Ανώνυμος στις #384573

    Χθεσινη εξοδο στην ευβοια στο ελατο και επιτελους ειδαμε την κυρια μπεκατσα,,η οποια και δεν εκατσε πολυ στην φερμα

    και για πεντε βηματα δεν προλαβα να παρω καλη θεση για τουφεκια,εφυγε αθορυβα μπουκαλα και μετα μου εβαλε διαγωνια τους κορμους

    βρηκα στα γρηγορα ενα ε ανοιγμα στην πορια τις κυριας και τις εριξα μια τουφεκα αλλα τελικα το πουλακι χαιρει ακρας υγειας

    τουλαχιστον την ειδαμε,,θα μπορουσαμε να σηκωσουμε ακομα 1-2 ουλια αλλα μας προλαβαν συναδελφοι και ειχε αρκετους για την εποχη

    εντομεταξυ το χουι που εχει ο ελληνας μπεκατσας δεν κοβετε με τιποτα,,και λεω για το χουι που οπου ακουση τουφεκια παει και αυτος αμεσως

    μπας και δεν πηρες το πουλι να το βρει αυτος,,φαντασου να ψαχναμε και λιρες ρε μαγκες :mrgreen: τελος καλο ολα καλα την τριτη θα παω λαμια με να φιλο

    που θελει να μαζεψει μανιταρια οποτε θα παω παρεα του και θα ψαξω και κανα 4 ωρακι τουλαχιστον  για καμια μακρομυτα

    ελπιζω τοτε να την χουφτοσω,,αν και ο  καιρος  δεν βοηθα γιαι με την νοτιαδουρα και την ζεστη γινοντε φαντασματα τα νεοφερτα πουλια.

    πουλια εχουν μπει στα ψηλα  αλλα πολυ αραια ακομα,με τον πρωτο βορια θα ερθουν τα  πουλια

    και ευχομαι να ειναι σε καλους αριθμους,,μακαρι να παγωσει ολη η βορεια ευρωπη να ροβολισουν τα  κατα εδω

    καλη τυχη σε ολους σας,,η πρωτες κυριες ειναι ηδη εδω

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    148
    Kyrmitsos στις #384577

    Πίκρα παιδες

    στο Μεσολούρι που καθε χρόνο την εθνική μας εορτή  κατι κάνουμε από φάσσες φαγαμε την βροχή της ζωής μας. Το Σάββατο από τις 8 έως τις 12 χόρτασα βροχή. Ευτυχώς είχα ενα μπουκαλάκι αγίασμα (βλπ τσιπουρο) και την καταβρήκαμε μέσα στο νερό. Του χρόνου τώρα γεροί νάμαστε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    148
    Kyrmitsos στις #384581

    Πίκρα παιδες στο Μεσολούρι που καθε χρόνο την εθνική μας εορτή κατι κάνουμε από φάσσες φαγαμε την βροχή της ζωής μας. Το Σάββατο από τις 8 έως τις 12 χόρτασα βροχή. Ευτυχώς είχα ενα μπουκαλάκι αγίασμα (βλπ τσιπουρο) και την καταβρήκαμε μέσα στο νερό. Του χρόνου τώρα γεροί νάμαστε.

    Sory λαθος topic νόμιζα είμαι σ΄αυτό με τις φασσες ( το τσιπουρο ακόμα κάνει δράση)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    pointerman στις #384702

    καλησπερα και απο μενα εγω την πρωτη για φετος την ειδα περιοχη λ.πλαστηρα που ειχα παει για τριημερο.στην επιστροφη στο ξενοδοχειο το σαββατο κατα τις επτα πανω στην ασφαλτο.θα μας τρελανουν αυτα τα πουλια!!Μιλησα και με φιλο πριν λιγο σηκωσε δυο πουλια σε κλασικο μερος κοντα στην θεσσαλονικη χωρις να παρει κανενα.ελπιζω να μπορεσω να παω τεταρτη μια βολτα μπας και τη δουμε την νυχτεριδα…παντως τα πουλια εχουν ερθει….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #384714

    2 μερες τωρα ριχνει βροχη ασταματητα, αιντε να το γυρισει και σε βορια μετα να κανουμε ωραια γουστα. εχω απο περυσι να τη δω και λαλησα. 😕

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Salonikios στις #384869

    Χαιρετώ όλους τούς φίλους του forum,με την ελπίδα οτι θάναι μια καλή χρονιά.Ο καιρός  πάντως απο βροχές μας άκουσε και έκανε πολλές.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #384872

    Καλησπέρα στους φίλους, πρώτη είσοδος στο πεδίο της Μπεκάτσας (στο topic) σιγά σιγά να αρχίζουμε την αναζήτησή της, μιας και εδώ στον κάμπο της περιοχής μου (Πέπλο Έβρου) εντοπίζω ακόμα ντοπιάρικα ορτύκια !!!!!!!!!!!!!!!!! Τελικά σήμερα έπιασε ο καιρός εδώ βρέχει συνέχεια .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #384884

    Καλησπέρα στους φίλους, πρώτη είσοδος στο πεδίο της Μπεκάτσας (στο topic) σιγά σιγά να αρχίζουμε την αναζήτησή της, μιας και εδώ στον κάμπο της περιοχής μου (Πέπλο Έβρου) εντοπίζω ακόμα ντοπιάρικα ορτύκια !!!!!!!!!!!!!!!!! Τελικά σήμερα έπιασε ο καιρός εδώ βρέχει συνέχεια .

    φιλε στεφανε καλησπερα μολις φανουν εκει που πηγαμε μαζι περσυ … ξερεις ε;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,396 έως 10,410 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων