ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,501 έως 10,515 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #387239

    Αφήστε ρε παιδιά τη φαγωμάρα. Το κυνήγι της μπεκάτσας είναι υπέροχο, γιατί γίνεται σε υπέροχα μέρη, με υπέροχα σκυλιά και αν υπάρχει και καλή παρέα πατέρας -αδερφός-γιός-κολητός είναι ότι καλύτερο. Όλα τα άλλα είναι χωρίς σημασία και αν κάποιος βαράει μπεκάτσα με άλλο τρόπο (νόμιμο φυσικά) δεν τρέχει τίποτα, απλά δε βιώναι την υπέροχη εμπειρία ενός μπεκατσοκυνηγιού.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #387246

    καλησπερα κυριοι… μετα απο απογευματινο κυνηγι μπεκατσας κοντα στη θεσσαλονικη….. 2 σηκωματα και οι δυο στο γιλεκο…… κατουριθηκα απο τη χαρα μου γεμησα!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #387248

    κουβεντα κανουμε δεν φαγωνομαστε!μπεκατσα με τετοια ζεστη δεν εχει απο παρασκευη δειχνει πτωση θερμοκρασιας αντε μπας και ερθουν γιατι με 5 μπεκατσες σε ολο το νομο δεν λεει!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    boulp_2 στις #387290

    Αφήστε ρε παιδιά τη φαγωμάρα. Το κυνήγι της μπεκάτσας είναι υπέροχο, γιατί γίνεται σε υπέροχα μέρη, με υπέροχα σκυλιά και αν υπάρχει και καλή παρέα πατέρας -αδερφός-γιός-κολητός είναι ότι καλύτερο. Όλα τα άλλα είναι χωρίς σημασία και αν κάποιος βαράει μπεκάτσα με άλλο τρόπο (νόμιμο φυσικά) δεν τρέχει τίποτα, απλά δε βιώναι την υπέροχη εμπειρία ενός μπεκατσοκυνηγιού.

    +100000000000000000000000

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #387300

    καλησπερα κυριοι… μετα απο απογευματινο κυνηγι μπεκατσας κοντα στη θεσσαλονικη….. 2 σηκωματα και οι δυο στο γιλεκο…… κατουριθηκα απο τη χαρα μου γεμησα!!!!!

    Μπράβο, πάντα τέτοια.

    Ζηλεύω, γιατί θυμάμαι τα πρώτα κυνήγια μου. Γέννημα θρέμμα Σαλονικιός (καραμπουρνάκι) μέχρι τα 19, που λόγω δουλειάς μετακινήθηκα Αθήνα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #387302

    καλησπερα κυριοι… μετα απο απογευματινο κυνηγι μπεκατσας κοντα στη θεσσαλονικη….. 2 σηκωματα και οι δυο στο γιλεκο…… κατουριθηκα απο τη χαρα μου γεμησα!!!!!

    ωραιος ρε φιλε αντε βαλε και καμια φοτο να τη δουμε. την ξεχασαμε απο περυσι.

    σημερινο απογευματινο παπαρι@ ουτε μυρωδια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    TOLISRAX στις #387327

    καλησπερα στην παρεα. επειδη ειμε ακομα στην περδικα ακουστηκε τιποτα στην κεντρικη ελλαδα κανα περασμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #387335

    victfalcon wrote:
    καλησπερα κυριοι… μετα απο απογευματινο κυνηγι μπεκατσας κοντα στη θεσσαλονικη….. 2 σηκωματα και οι δυο στο γιλεκο…… κατουριθηκα απο τη χαρα μου γεμησα!!!!!

    ωραιος ρε φιλε αντε βαλε και καμια φοτο να τη δουμε. την ξεχασαμε απο περυσι.

    σημερινο απογευματινο παπαρι@ ουτε μυρωδια.

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #387338

    πρεπει να βρω τροπο να περασω τις φωτο απο το κινητο στον υπολογιστη!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #387342

    ευρηκα!!!!!!!!!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #387345

    μικρα πουλια ε?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #387346

    [/URL]

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #387349

    [/URL]

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    91
    Ανώνυμος στις #387355

    Για μενα οποιος κυνηγαει με μπιπερ ειναι σαν τον καρτεριτζη η αυτον που βαραει τσιχλες με Νταλαρα.Αφου ειμαστε αθλητες κουδουνακι .Ολα τα αλλα ειναι φτηνες δικαιολογιες.

    Οταν ο Θεουλης εστελνε μυαλα,καποιοι νομιζαν οτι βρεχει και κραταγαν ομπρελες. http://youtu.be/N08cUql8YTo http://www.youtube.com/watch?v=Xg88M14YcCY

    Mιτσο ελα ενα κυνηγι παρεα και αμα βρεις το σκυλι φερμαριστο εκει που κυνηγαω θα χασω οτι θελεις

    αν και στην παρεα μου ειμαι ο τελευταιος που εβαλα μπιπερ  και ξερεις γιατι,,γιατι ενιωσα μετα απο αρκετα χρονια που ειχε βγει το μπιπερ

    πολυ μαλακας που εψαχνα σαν τον τρελο να βρω το σκυλι φερμαριστο,την ωρα που ο αλλος πηγαινε τσακ μπαμ και βαραγε το πουλι

    μην συγκρινουμε το καρτερι με το μπιπερ,,γιατι εγω κανω 500 χιλιομετρα να παω στο χωριο μου να βρω[και αν βρω] 2-3 πουλακια

    να κανω το κεφι μου,,και ξερω ανθρωπο χωρις σκυλια που βαραει καθε χρονο πιο πολλα πουλια απο εμενα

    και μαλιστα στην αττικη,χωρις χιλιομετρα και χωρις κοπο,,αρα μην συκρινουμε ανωμια πραματα εγω ξεσκατιζω και ταιζω σκυλια

    και ο αλλος παει με το σπορτεξ και περνει πουλια..και παλια που λες δεν θελανε κουδουνι και να σου πω εγω γιατι δεν θελανε

    γιατι ειμαι απο χωριο και τα εζησα..γιατι την μπεκατσα την κυνηγουσαν μονο με τις παγωνιες και τα χιονια

    οταν τα πουλια επεφταν με την σεσουλα,τοτε μονο την κυνηγουσαν και οχι οπως εμεις που παμε με καθε καιρο

    και το καρτερι για να ξερουν η πιο μικροι το απαγορευσαν τα 1988 η το87 δεν θυμαμε ακριβως..εγω το προλαβα

    γιατι κυνηγαω απο 13 χρονον,,εφαγα πολλες μπεκατσες πιτσιρικας στο καρτερι,,αλλα μολις πηρα σκυλο τελος

    και πηρα σκυλο πολυ πριν βγαλω αδεια κυνηγιου,,τεσπα ετσι για να εχουμε να λεμε τιποτα γιατι πουλια γιοκ ακομα

    καληνυχτα σε ολους σας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #387358

    [/URL]

    ωραιοοοοοος μια χαρα ειναι η κυριες φιλε προσεχουν τη διατροφη τος φαινετε 😆

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,501 έως 10,515 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων