ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,546 έως 10,560 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    91
    Ανώνυμος στις #387983

    louis2 wrote:

    greekhunter wrote:
    Πόσο κακό είναι ρε παιδιά να γράφουμε και την ευρύτερη περιοχή που κυνηγάμε ή κάναμε ένα ωραίο κυνήγι με φέρμες και πουλιά; Δεν είπαμε να γράφουμε συντεταγμένες αλλά Π.Χ Καρπενήσι, Αιτωλιακαρνανία, Εύβοια….Ευχαριστώ και καλές εξόδους με ασφάλεια και επιστροφές στο σπίτι…..Εγώ ακόμη να βγω φέτος ευτυχώς έχω δουλειά…Δουλειά είπα ρε οχι λεφτά :p

    Σιγα μην σου πω που πηγα ρε να πας να βαρεσεις τα πουλια χι χι χι…κατσε εκει που εισαι δεν εχει ακομα τιποτα,,κατι φαντασματα εχει που πιαστηκαν απο το τελος οκτωβρη,,καινουρια πουλια γιοκ,,καρπενησι και λαμια που μιλαω καθημερηνα δεν εχει βαλει ακομα πουλια στην ευβοια και εκει λιγες,,φαγανε μερικα πουλια και μηναν τα φαντασματα,,αυριο εγω θα παω μια βολτα ετσι για το σκυλι αρπαξα και ενα κρυωμα αστα να πανε και δεν ειμαι για πολλα πολλα,,παντος αν δεν μπουνε πουλια αυτη την βδομαδα με το βοριαδακι παμε για πολυ μετρια η ακομα και κακη χρονια,οπως το ειχα πει αλλωστε εδω καιρο,,2 χρονιες παρα πολυ καλες δεν θυμαμε ποτε μακαρι να μπουνε γιατι την αλλη βδομαδα θα εχει περασει καπος και το κρυωμα και ειμαι για κανα 3ημερο στο χωριο μπραβο και τα παιδια που την χουφτωσανε,,καλο βολι σε ολους Δεν ελπίζω τίποτα. Δεν φοβάμαι τίποτα. Είμαι λέφτερος.
    Αυτοι με ΔΝΤ εμεις με ΤΝΤ http://www.youtube.com/watch?v=0Z3F0FrTCDg

    Βρε ο Louiiiiiiiii…..Που είσαι παλικάρι μου;;;;Καλή χρονιά ρε τρελέ…Εγώ άστα πούλησα το jeep και δεν έχω αυτοκίνητο, εξυπηρετούμε μ” ένα Auris και που να το πάω το κακόμοιρο μου λες;;;;;;Θα με φάει ο ποδαρόδρομος!!!! Μη με ρωτήσεις περί φίλων, θα γελάσω δυνατά…..Το ξέρω οτι δεν έχουν μπει πουλιά αλλά δεν έχω βγάλει τον σκύλο και επειδή σκοπεύω να κάνω έστω ένα μακρινό ταξίδι θέλω να μπορέσω να τον φτάσω σ” ένα οχι καλό, απλά ικανοποιητικό επίπεδο να ξεπιαστεί ο κακομοίρης!!!!! Τα λέμε ρε τρελέ μη χάνεσαι!!!! Facebook έχεις; Στείλε μήνυμα!!!!!!!!!!!!!!

    Τι να πω και εγω ρε φιλε που δεν ειχα ποτε τζιπακι,,προσεξε ομως καλα τι θα σου πω..απο τοτε που πηραν ολοι τζιπακια

    τα πουλια πιανουν διπλα στην σφαλτο χι χι,εχω παντος φιλαρακια με τζιπακια και παω και καμια φορα βαθεια στα δαση

    χωρις να μου φευγει ο κωλος στο ποδαρι,,Facebook δεν εχω ουτε θα εχω ποτε γιατι δεν το γουσταρω,,οτι θες στηλε πμ στο φορουμ

    σε λιγο παω αθηνα για μπεκατσορουχαλακια με ενα φιλο,,και αυριο θα παω ευβοια μια βολτα μπας και την χουφτωσω την ρουφιανα

    επιδη εχασα περυσι λογο δουλειας τα καλα κυνηγια, τις μερες που στο χωριο μου σηκωνανε 8 με 10 πουλια για πλακα καθε μερα

    φετος την εχω πολυ καψα

    ΥΣ

    βικτωρα υπομονη φιλε μου θα ερθουν και καλητερες μερες,,ειπαμε τα περσυνα καλουδια τα ξεχναμε φετος

    αλλα οπως και να εχει καποια πουλια πολλα η λιγα απο ενστικτο παντα πανε εκει που πηγενανε ολοι οι προγονοι τους

    οποτε αναμονη φιλε

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #388030

    Καλησπερα σε ολους τους φιλους μπεκατσοκυνηγους.Σημερα μετα απο 3 ωρο ψαξιμο της <κυρας>εμεινα απλα ικανοποιημενος απο την δουλια των ζωων μου,κατα τα αλλα σε τοπο που κυνηγω καθε χρονο και που τετοια εποχη κανω τουλαχιστον 4-5 σηκωματα , μονο μια φερμα πηρα κι αυτη για πολυ λιγο καθως το πουλι εφυγε βιαστικα.Το βουνο ειναι σε τελεια κατασταση με νερο και λασπουλα παντου….και επειδη αρεσκομε κι εγω στο να λεω(και να μου λενε)πληροφοριες απο τους διαφορους κυνηγοτοπους…..κυνηγω στα Γιαννενα στην περιοχη της Σκλιβανης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    boulp_2 στις #388053

    Καλησπέρα στη παρέα. Σήμερα δυο άτομα ορεινή Κορινθία, σε δυο μέρη ,δυο σηκώματα, μια αρσενική ντουφεκισμένη. Ο κολλητός μου στα καλαβρυτοχωρια τέσσερα σηκώματα και η μια μαζί του.Απο έμπιστη πληροφορία εχτες στη Καρδίτσα είχε αρκετά πουλιά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #388062

    και το μηδεν συνεχιστηκε και σημερα αν και ειχα δυο φερμες πολυ καλες ,πουλι δεν φανηκε …. αυριο παλι ,σημερα ηταν η πεμπτη φορα που παω και δεν…. ποτε δεν θυμαμαι τετοια κατασταση

    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    ειναι που θα ανεβω εγω απανω και εχουν παει ολες εκει που θα κατσω να τις κηνηγησω,, :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #388068

    1 2ωρακι απογευματινο σημερα σηκωσα 1 αλλα μεσα στη ζουγκλα λογικο ηταν να παει η τουφεκια στο γαμο του καραγκιοζη. του φεκισα σε σταση ερπινγκ. μας τρελαναν τα κωλοπουλια. αλλα που θα παει θα τα στριμωξω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #388157

    σημερα…. απογευμα εξωδος για την κυρια…… 2 σηκωματα αλλα καμια δεν μας εκανε την χαρη την μια την σηκωσα 2 φορες και τις δυο δεν εδωσε περιθοοριο τουφεκιας και η αλλη μονο την ακουσα!!! καλο σας βραδυ …απο τεταρτη παλι νεα μου!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/04/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    78
    nictas στις #388212

    Καλημέρα παιδιά,Περιοχή ΣΕΓΑΣ σήμερα κάναμε σεφτέ ένα πουλί μετά από μια όμορφη δέρμα από την επανέλαβα μου,

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    mpekatsas στις #388217

    😉 καλημεεεεεεεεεεεερα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #388244

    Καλημερα,πολλες μπεκατσες σημερα στο νησι περισοτερες απο χτες,πριν απο λιγο ειδα φιλο μου με 5 πουλια.Για  ψαχτειτε οσοι κυνηγατε Δυτικη Ελλαδα,ειναι αδυνατον να μην εχει πουλια εκει και να ερχονται εδω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    MPEKATSAS78 στις #388255

    OI ΠΡΩΤΕΣ ΒΕΛΟΥΔΟΜΑΤΕΣ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ!!!(8/11/12- νομος κιλκις,11σηκωματα,συνολο 7πουλια,3 στο χερι)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    MPEKATSAS78 στις #388256

    OI ΠΡΩΤΕΣ ΒΕΛΟΥΔΟΜΑΤΕΣ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ!!!(8/11/12- νομος κιλκις,11σηκωματα,συνολο 7πουλια,3 στο χερι)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    vasani31 στις #388264

    ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΣΗΚΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΡΗ ΚΑΙ ΜΑΣ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΕ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΣΗΚΩΜΑΤΑ ΔΥΟ ΣΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ.

    ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ Η ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΣΙΧΛΕΣ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #388271

    Να υποθέσω ότι ήρθαν πουλιά αυτές τις μέρες ή έτσι ήταν η κατάσταση από την αρχή; Εδώ πάντως μέχρι στιγμής δεν φάνηκαν πουλιά. Αύριο πάλι στο βουνό μήπως άλλαξε κάτι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #388278

    Δεν βλεπω  ανταποκρισεις απο δυτικη Στερεα και Πελοποννησο,νεωτερες πληροφοριες λενε οτι οσοι ειχαν παει στα βουνα,εκαναν μεχρι και 7 πουλια ο καθενας.Μαλλον εγιναν περισοτερες απο τις τσιχλες εδω.

    Υ.Γ,αυτος που κανει  αναμεταδοση οτι γραφω εγω  εδω,να ξερει οτι ειναι γραμμενος εκει που δεν πιανει μελανι…………..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #388282

    Καλησπερα στους φιλους.Σημερα το μενου ειχε Οξια και ελατο και σε υψομετρα απο 1200-1500.Εκανα μια υποθεση,οτι αφου δεν εχει πουλια χαμηλα να παω ψηλα……δεν υπαρχει δυστυχως ουτε φτερο!!!!Ψαξαμε πολυ τοπο 2 ατομα με 3 σκυλια,και σε αλλες μεριες φιλοι δεν συνατησαν ουτε ενα πουλι.!!!Μιλαω για περιοχες στα Ζαγορια Ιωαννινων.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,546 έως 10,560 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων