ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,561 έως 10,575 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    spirosirish στις #388296

    και εγώ σήμερα άλλο ένα κουλουράκι….αν και τα μέρη εδώ στην Πιερία δεν τα γνωρίζω μιας και είναι η δεύτερη χρονιά μου εδώ, παρ όλλα αυτά σε μέρος που πέρσυ είχα σηκώσει κάποια πουλιά ,φέτος δεν λέει να μου κάνουν την χάρη να τα δώ, μόνο κάτι φάσες πέρασαν, 5-6 κομμάτια χαμηλά….


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #388355

    Καλησπερα στους φιλους.Σημερα το μενου ειχε Οξια και ελατο και σε υψομετρα απο 1200-1500.Εκανα μια υποθεση,οτι αφου δεν εχει πουλια χαμηλα να παω ψηλα……δεν υπαρχει δυστυχως ουτε φτερο!!!!Ψαξαμε πολυ
    τοπο 2 ατομα με 3 σκυλια,και σε αλλες μεριες φιλοι δεν συνατησαν ουτε ενα πουλι.!!!Μιλαω για περιοχες στα Ζαγορια Ιωαννινων.

    θοδωρη για εκει που λες ημουν το σαββατο και δεν βρηκα τπτ ουτε εγω το ιδιο και ενας φιλος χτες. Για ψαξε λιγο πουρναρι εγω εκει βρηκα πουλια 3 συνεχωμενες μερες. Και το σημερινο αποτελεσμα 1 σηκωμα και τη βαρεσε ο φιλος που κυνηγαμε μαζι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #388381

    theodoris theo wrote:
    Καλησπερα στους φιλους.Σημερα το μενου ειχε Οξια και ελατο και σε υψομετρα απο 1200-1500.Εκανα μια υποθεση,οτι αφου δεν εχει πουλια χαμηλα να παω ψηλα……δεν υπαρχει δυστυχως ουτε φτερο!!!!Ψαξαμε πολυ
    τοπο 2 ατομα με 3 σκυλια,και σε αλλες μεριες φιλοι δεν συνατησαν ουτε ενα πουλι.!!!Μιλαω για περιοχες στα Ζαγορια Ιωαννινων.

    θοδωρη για εκει που λες ημουν το σαββατο και δεν βρηκα τπτ ουτε εγω το ιδιο και ενας φιλος χτες. Για ψαξε λιγο πουρναρι εγω εκει βρηκα πουλια 3 συνεχωμενες μερες. Και το σημερινο αποτελεσμα 1 σηκωμα και τη βαρεσε ο φιλος που κυνηγαμε μαζι.

     

    Λευτερη στο πουρναρι ειμαι 3 μερες συνεχεια,πηρα μεχρι 2 σηκωματα…..σε 3 ωρα και 4 ωρα κυνηγια.Γενικος δεν εχει πουλια στο Νομο…

    [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    kinigos-volos στις #388384

    Καλησπέρα σας κύριοι.Σημερα πήγαμε για μπεκατσούλα στην Λαμία.Κάναμε 5 σηκώματα.Τα τρια ήταν απο το ίδιο πουλί και πήραμε 2..Ηταν πολύ ωραια και η μέρα ήταν υπέροχη!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    785
    MPEKATSOFTEROS στις #388463

    KALHMERA. EN8ARYNTIKA TA PRAGMATA ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΚΥΝΗΓΙ, ΒΡΗΓΚΑΜΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΦΙΛΟ, 6 ΠΟΘΛΙΑ, ΤΙΣ 2 ΠΟΘ ΤΟΘΦΕΚΙΣΑΜΕ ΤΙΣ ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ 2. ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΑΣΤΕΣ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ-ΜΕ8ΑΥΡΙΟ. ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΟΘΛΙΑ ΗΤΑΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΟΝΤΑ ΤΟ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ, ΣΗΜΑΔΙ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΜΠΑΣΤΑ. ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΟΝ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ, ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ, ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥΛΙΑ ΜΑΖΕΜΕΝΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    Perdi στις #388476

    Σήμερα,  εγώ-μπεκάτσες= 0-4.. Πολύ στραβομάρα σήμερα τι να πώ και φαρμακώθηκα γιατί ήταν ευκαιρία για το κουτάβι να δαγκάσει και πήγε χαμένη..Τα πουλιά τα σήκωσα σχετικά χαμηλά όλα μέσα σε φουντουκιές και όλα μέσα σε μία ώρα. Είτε έτυχε και ήταν κοντά μεταξύ τους είτε βρήκα ένα καλό κοτέτσι εκεί. Περιοχή Νευροκοπίου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #388484

    4 ωρες κυνηγι σε κλαρι και πουρναρι ουτε μυρωδια. το χειροτερο της υποθεσης ενας λαγος φερμαριστος που τα 9αρια του εκλασαν τα παπαρια.

    πουλια εδω σε μας 1 μερα βρηκα μαζεμενα 4 απο κει και περα ελαχιστα απο 1 εως κανενα. αλλα που θα παει χειμωνας ερχεται.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #388553

    4 ωρες κυνηγι σε κλαρι και πουρναρι ουτε μυρωδια. το χειροτερο της υποθεσης ενας λαγος φερμαριστος που τα 9αρια του εκλασαν τα παπαρια. πουλια εδω σε μας 1 μερα βρηκα μαζεμενα 4 απο κει και περα ελαχιστα απο 1 εως κανενα. αλλα που θα παει χειμωνας ερχεται.

    [/URL] Uploaded with ImageShack.us

       Λευτερη στα μερη μας δεν εχει νεα πουλια…..τα πολυ λιγα που υπαρχουν μετακινουντε λογο πιεσης ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #388555

    KALHMERA. EN8ARYNTIKA TA PRAGMATA ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΚΥΝΗΓΙ, ΒΡΗΓΚΑΜΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΦΙΛΟ, 6 ΠΟΘΛΙΑ, ΤΙΣ 2 ΠΟΘ ΤΟΘΦΕΚΙΣΑΜΕ ΤΙΣ ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ 2. ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΑΣΤΕΣ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ-ΜΕ8ΑΥΡΙΟ. ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΟΘΛΙΑ ΗΤΑΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΟΝΤΑ ΤΟ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ, ΣΗΜΑΔΙ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΜΠΑΣΤΑ. ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΟΝ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ, ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ, ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥΛΙΑ ΜΑΖΕΜΕΝΑ.

    Φιλε <Μπεκατσοφτερε>αν θελεις μας λες σε πιο νομο εκανες της συναντησεις αυτες….ετσι μπορουμε να βγαζουμε συμπερασματα για της ζωνες που μπαινουν τα πουλια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    TSAMIS XR στις #388572

    ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΩΤΑ ΣΥΚΩΜΑΤΑ ΣΕ ΚΑΜΠΟ ΜΕ ΠΑΓΕΤΟ[-3] ΟΡΕΙΝΗ ΑΡΚΑΔΙΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    spirosirish στις #388575

    Και απο Πιερία μερια τα νεα τα δικα μου δεν ειναι ενθαρυντικα!!! Σε ενα καταπληκτικο τοπιο το μονο που ελειπε ηταν οι κυριες…Αλλο ενα κουλουρακι!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #388579

    Και απο Πιερία μερια τα νεα τα δικα μου δεν ειναι ενθαρυντικα!!! Σε ενα καταπληκτικο τοπιο το μονο που ελειπε ηταν οι κυριες…Αλλο ενα κουλουρακι!!!!!!!!

     

     

    Με τοσα κουλουρια που κανουμε φουρνο θα ανοιξουμε φιλε μου….. 😛

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    785
    MPEKATSOFTEROS στις #388605

    MPEKATSOFTEROS wrote:
    KALHMERA. EN8ARYNTIKA TA PRAGMATA ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΚΥΝΗΓΙ, ΒΡΗΓΚΑΜΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΦΙΛΟ, 6 ΠΟΘΛΙΑ, ΤΙΣ 2 ΠΟΘ ΤΟΘΦΕΚΙΣΑΜΕ ΤΙΣ ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ 2. ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΑΣΤΕΣ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ-ΜΕ8ΑΥΡΙΟ. ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΟΘΛΙΑ ΗΤΑΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΟΝΤΑ ΤΟ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ, ΣΗΜΑΔΙ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΜΠΑΣΤΑ. ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΟΝ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ, ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ, ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥΛΙΑ ΜΑΖΕΜΕΝΑ.

    Φιλε <Μπεκατσοφτερε>αν θελεις μας λες σε πιο νομο εκανες της συναντησεις αυτες….ετσι μπορουμε να βγαζουμε συμπερασματα για της ζωνες που μπαινουν τα πουλια.

     

                                                                             ΑΡΚΑΔΙΑ ΦΙΛΕ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #388608

    theodoris theo wrote:

    MPEKATSOFTEROS wrote:
    KALHMERA. EN8ARYNTIKA TA PRAGMATA ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΚΥΝΗΓΙ, ΒΡΗΓΚΑΜΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΦΙΛΟ, 6 ΠΟΘΛΙΑ, ΤΙΣ 2 ΠΟΘ ΤΟΘΦΕΚΙΣΑΜΕ ΤΙΣ ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ 2. ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΑΣΤΕΣ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ-ΜΕ8ΑΥΡΙΟ. ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΟΘΛΙΑ ΗΤΑΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΟΝΤΑ ΤΟ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ, ΣΗΜΑΔΙ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΜΠΑΣΤΑ. ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΟΝ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ, ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ, ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥΛΙΑ ΜΑΖΕΜΕΝΑ.

    Φιλε <Μπεκατσοφτερε>αν θελεις μας λες σε πιο νομο εκανες της συναντησεις αυτες….ετσι μπορουμε να βγαζουμε συμπερασματα για της ζωνες που μπαινουν τα πουλια.

    ΑΡΚΑΔΙΑ ΦΙΛΕ

     

     

    ωραιος….ανταποκριθηκες σωστα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #388610

    Παρασσκευή ορεινή Φθιώτιδα έλατο 1100 μέτρα θερμοκρασία -2 πολλές μυρωδιές αλλά τα πουλιά άφαντα.

    Σάββατο ορεινή Αργολίδα 1000 μέτρα πουρνάρι 5 βαθμούς αν και μπροστά μας πέρασαν λαγοκυνηγοί και μπεκατσάδες ο Μίκι έσωσε την παρτίδα και μετά από μονομαχία μιας ώρας με την μοναδική μάλλον μπεκάτσα της περιοχής μας την έστρωσε και με διπλή ταυτόχρονη τουφεκιά (εγώ και milou) έπεσε ηρωικά.

    http://imageshack.us/photo/my-images/267/p1050123x.jpg/

    [/URL]

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,561 έως 10,575 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων