ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,636 έως 10,650 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #389862

    Σημερα το απογευμα κοντεψαν να μου παρουν και την καραμπινα. σςηκωσα 4 τη 1 δυο φορες τουφεκισα της 2 πηρα τα παπαρια τους. τοπος πουρναρι. περιοχη γιαννενα.

    [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    ΜΗΝ ΜΟΥ ΤΡΕΛΕΝΕΣΑΙ…

    ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ ΕΙΣΑΙ,ΘΑ ΤΙΣ ΤΕΝΤΩΣΕΙΣ ΦΕΤΟΣ!!! 😉


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    359
    milou στις #389865

    Σημερα επισκεφτηκαμε την Αρκαδια σε ενα πολυ ομορφο μπεκατσοκυνηγι!6-7 σηκωματα και 3 πουλια στο χερι!Να και μια φωτο:

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    243
    kinigos67 στις #389867

    Σημερα το απογευμα κοντεψαν να μου παρουν και την καραμπινα. σςηκωσα 4 τη 1 δυο φορες τουφεκισα της 2 πηρα τα παπαρια τους. τοπος πουρναρι. περιοχη γιαννενα.

    [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    σε πουρνάρια είναι το πιο δύσκολο κυνήγι της μπεκάτσας,το πονηρό πουλι φευγει συνήθως απο την αντίθετη κατεύθυνση και δε παίρνει ύψος.Θελει και άλλο άτομο-α,όταν πάμε σε πουρναρωτα μέρη.

    Θα τις ξαναβρείς μην ανησυχείς.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #389876

    lefteris.k wrote:
    Σημερα το απογευμα κοντεψαν να μου παρουν και την καραμπινα. σςηκωσα 4 τη 1 δυο φορες τουφεκισα της 2 πηρα τα παπαρια τους. τοπος πουρναρι. περιοχη γιαννενα. [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    ΜΗΝ ΜΟΥ ΤΡΕΛΕΝΕΣΑΙ… ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ ΕΙΣΑΙ,ΘΑ ΤΙΣ ΤΕΝΤΩΣΕΙΣ ΦΕΤΟΣ!!!

    [/URL]
    Η ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΝΙ ΘΕΛΟΥΝ ΥΠΟΜΟΝΗ …

    δε σπαστηκα για μενα ρε ιασωνα, για τα καημενα τα σκυλια μου στραβωσα γιατι δεν τη δαγκωσαν σημερα. αλλα οπως λες θα μας ερθουν που θα πανε….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #389878

    lefteris.k wrote:
    Σημερα το απογευμα κοντεψαν να μου παρουν και την καραμπινα. σςηκωσα 4 τη 1 δυο φορες τουφεκισα της 2 πηρα τα παπαρια τους. τοπος πουρναρι. περιοχη γιαννενα. [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    σε πουρνάρια είναι το πιο δύσκολο κυνήγι της μπεκάτσας,το πονηρό πουλι φευγει συνήθως απο την αντίθετη κατεύθυνση και δε παίρνει ύψος.Θελει και άλλο άτομο-α,όταν πάμε σε πουρναρωτα μέρη. Θα τις ξαναβρείς μην ανησυχείς.

    Κυνηγετικός Σύλλογος Αιγαλέου
    Περιηγήσεις 4Χ4 : http://www.suv4fun.gr/

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 21 λεπτά πριν από τον Διαμαντής.

    και οχι μονο πουρναρι αλλα πηχτρα τελειως φιλε, αλλα τη να κανεις που ειναι κοντα στο σπιτι μου γιατι για μακρινες αποστασεις δεν ειμαστε δυστηχως.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #389886

    Σημερα επισκεφτηκαμε την Αρκαδια σε ενα πολυ ομορφο μπεκατσοκυνηγι!6-7 σηκωματα και 3 πουλια στο χερι!Να και μια φωτο:

    Για να ολοκληρώσω την ανταπόκριση Αρκαδία, 1000μέτρα, 5 με 12 βαθμούς, 7 ή 8 πουλιά, πολλά σηκώματα αφού το έδαφος ήταν κατάξερο και δύσκολα πλησιάζαμε στις φέρμες που ήταν πολλές και υπέροχες, αρκετές ατυχίες αλλά όπως είπε και ο milou που εξελίσεται σε μπεκατσά, όλα καλά και τρία κορίτσια ποζάρουν.

    http://imageshack.us/photo/my-images/689/p1050131l.jpg/
    [/URL]

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #389917

    Καλησπερα στην Μπεκατσο-ομαδα.Σημερα καναμε με τον συν-κυνηγο μου και 2 επανιελ ενα πολυ καλο 4 ωρο κυνηγι ξεκινωντας απο τα 900μ υψομετρο το πρωι σε πουρναρι.Δεν βρηκαμε απολυτως τιποτα και συνεχισαμε πιο χαμηλα παλι σε πουρναρι οπου και παλι δεν πηραμε καποιο σηκωμα.Μετα αλλαξαμε τοπο και πηγαμε σε πουρναρι και ντουσκο οπου μας εκανε την τιμη ενα πουλακι να το σηκωσουμε 3 φορες και την τεταρτη φορα να ερθει  τελικα μαζι μας.Ευτυχως γιατι τα σκυλακια τρελαθηκαν ολο το πρωι σημερα…..περιοχη περιφερεια Ιωαννινων.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #389920

    μπραβο σε ολα τα παιδια που πηραν και που δεν πηραν πουλακια…… εγω μετα την επιτυχια μου της πεμπτης αυριο παλι στο βουνο με την αγαπημενη μου σκυλιτσα να οργωνουμε τα τοπια με τις οξιες και τους μεσεδες!!!! υπεροχη εσθηση!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #390005

    Καλημερα μπεκατσο-ομαδα.Σημερα η μερα ξεκινησε πολυ καλα,σε 4 ωρο κυνηγι ολο πουρναρι 2 ατομα με 2 σκυλια καναμε 4 συνατησεις με 2 πουλια να μας ακολουθουν.Τα πουλια αρκετα νευρικα δεν δεχονταν και πολλα πολλα με εξαιρεση την δευτερη μακρομυτα που καρπωθηκαμε που δεχτηκε την φερμα αρκετα,αν και ταλαιπωρησε τον σκυλαρο και εμας παρα πολυ, δυνατο πουλι και εμπειρο το οποιο μας χαρισε ξεχωριστη συγκηνηση καθως σηκωθηκε και φερμαριστηκε απο το σκυλι τουλαχιστον 7 φορες!!!!Ημουν τυχερος που καρπωθηκα αυτο το πουλι γιατι ειχα την τυχη να δω την τελικη προσπαθεια του σκυλου απο κοντα και φυσικα εχει ξεχωριστη σημασια…..εζησα μια πολυ δυνατη φαση σε εικονες που συναντας πραγματικα λιγες φορες μεσα σε δυσκολα περιβαλοντα κυνηγιου.Κυνηγησαμε στην Δωδωνη-Μαντειο Ιωαννινων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #390007

    Καλημερα μπεκατσο-ομαδα.Σημερα η μερα ξεκινησε πολυ καλα,σε 4 ωρο κυνηγι ολο πουρναρι 2 ατομα με 2 σκυλια καναμε 4 συνατησεις με 2 πουλια να μας ακολουθουν.Τα πουλια αρκετα νευρικα δεν δεχονταν και πολλα πολλα με εξαιρεση την δευτερη μακρομυτα που καρπωθηκαμε που δεχτηκε την φερμα αρκετα,αν και ταλαιπωρησε τον σκυλαρο και εμας παρα πολυ, δυνατο πουλι και εμπειρο το οποιο μας χαρισε ξεχωριστη συγκηνηση καθως σηκωθηκε και φερμαριστηκε απο το σκυλι τουλαχιστον 7 φορες!!!!Ημουν τυχερος που καρπωθηκα αυτο το πουλι γιατι ειχα την τυχη να δω την τελικη προσπαθεια του σκυλου απο κοντα και φυσικα εχει ξεχωριστη σημασια…..εζησα μια πολυ δυνατη φαση σε εικονες που συναντας πραγματικα λιγες φορες μεσα σε δυσκολα περιβαλοντα κυνηγιου.Κυνηγησαμε στην Δωδωνη-Μαντειο Ιωαννινων.

    ωραιος θοδωρη. με τετοια πουλια φτιαχνονται μεγαλα σκυλια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #390027

    παλι κουλουρι με φιλο σημερα εδω στα χαμηλα ουτε μυρωδια και ουτε ενα οπλο δεν ακουστικε απο 4 αλλα αμαξια που βρηκαμε μπεκατσαδες ,τπτ νεκρα.αυριο εχει αναβαση στα ορεινα σε ελατο μπας και την δουμε την κουφαλα!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #390037

    σημερα παλι μια πολυ ομορφη μερα…… απιστευτη μπορω να πω …λοιπον……. 10 σηκωματα (ναι καλα διβασατε…..10 και ολα με φερμες…) 5 πουλια μαζι μας…..μια απο τις καλητερες κυνηγετικες εξωρμησεις της ζωης μου αφου ημουν με καλους φιλους…

    [/URL]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    154
    aoratoslagos στις #390041

    φιλε με τα 10 σηκωματα μπορεις σε παρακαλω να μας πεις το νομο που κυνηγησες.ευχαρηστω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #390044

    χαλ/κης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #390049

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,636 έως 10,650 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων