ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,666 έως 10,680 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    511
    greekhunter στις #390304

    Μια ω-ραι-α μπεκατσούυυυυλαααα


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    511
    greekhunter στις #390309

    Βλέπετε την φωτό που ανέβασα ή οχι;;;;

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    91
    Ανώνυμος στις #390326

    Μια 2ωρη βολτουλα σημερα εδω κοντα και χαμηλα, βρηκα 1 πουλακι και τις 2 φορες μας εφυγε χωρις φερμα

    εβγαλα την μπεμπελη απο την ζεστη οποτε λογικη και η συμπεριφορα της κυριας μακρομυτας

    φιλαρακια μου λενε για το που μπηκαν τα λιγα πουλακια που μπαινουν φετος να ειχαμε και λεφτα για βενζινα καλα θα ηταν

    παντος σε γενικες γραμμες η χρονια παει οπως το περημενα,δηλαδη ψιλοχαλια

    μπραβο στα παιδια που βρισκουν πουλακια,καλη συνεχεια σε ολους

    ΥΣ

    ΡΕ ΡΟΜΑΝΤΙΚΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΤΕΛΙΚΑ :mrgreen:

    φιλε victfalkon απο κομμωτηριο τις περνας τις μπεκατσες, :mrgreen: ατσαλακωτες λεμε οχι αστεια

    πεπουλο στομα πρεπει να εχουν τα σκυλακια σας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    511
    greekhunter στις #390344

    Ρε Loui είναι οι μαλακίες του site γαμωτο μου δεν μ’ αφήνει ν’ ανεβάσω γιατί είναι μεγάλη λέει σε όγκο….άντε μη….άντε μη….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #390365

    Αρκαδία, 1000 μέτρα, στο ίδιο μέρος που την Παρασκευή σηκώσαμε πολλές και πήραμε τρεις, σήμερα τα πράγματα διαφορετικά. Παρέα με ένα καλό φίλο και το γιο μου μετά από τρεις ώρες ένα σήκωμα για τον Ανδρέα χωρίς περιθώρια τουφεκιάς. Αλλά ό επιμένων νικά. Όταν εντοπίσαμε μια μπεκάτσα σε μια ζούγκλα, 10λεπτη φέρμα, απόδραση χωρίς τουφεκιά δευτεροσήκωμα με δύο μακρινές χαμένες τουφεκιές, μαζί με το γιο μου αρχίσαμε το ψάξιμο σε κομμάτια άψαχτα. Μετά από μια ώρα φέρμα στην άκρη του δάσους η μπεκατσούλα πετάγεται στο καθαρό, τουφεκιά, πανηγυρισμός ΜΠΡΑΒΟ ΜΙΚΙ και δέκα μέτρα δεξιά φτερούγισμα μέσα στο δάσος, τουφεκιά και απίστευτο, Ο Μίκι με μια μπεκάτσα στο στόμα στεκόταν πάνω από μια άλλη προσπαθώντας να καταλάβει τι έγινε. Εγώ ξέρω. Ο δεκατριάχρονος γιος μου έχει μπεκατσομαγνήτη. ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ.

    http://img6.imageshack.us/img6/4025/p1050165vp.jpg

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1164
    tzanampeths στις #390366

    Μετά από μια μπεκατσοβδομάδα στα Ελληνοβουλγαρικά σύνορα, επιστροφή στην πολυπολιτισμική Αθήνα…  :mrgreen:

    Με εξαίρεση το Σάββατο, κάναμε δύο άτομα, μ’ ένα εμπειρο κι ένα άπειρο σκυλί 6-12 σηκώματα τη μέρα (4-5 ώρες).

    Απ’ το Σ/Κ πάλι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #390368

    παιδιά βοήθεια πως σβήνει το θεριό που ανέβασα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    TSAMIS XR στις #390369

    ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥΛΙΑ !ΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΣΗΚΩΣΑ 8 ΠΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ 4 😆

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #390373

    Αρκαδία, 1000 μέτρα, στο ίδιο μέρος που την Παρασκευή σηκώσαμε πολλές και πήραμε τρεις, σήμερα τα πράγματα διαφορετικά. Παρέα με ένα καλό φίλο και το γιο μου μετά από τρεις ώρες ένα σήκωμα για τον Ανδρέα χωρίς περιθώρια τουφεκιάς. Αλλά ό επιμένων νικά. Όταν εντοπίσαμε μια μπεκάτσα σε μια ζούγκλα, 10λεπτη φέρμα, απόδραση χωρίς τουφεκιά δευτεροσήκωμα με δύο μακρινές χαμένες τουφεκιές, μαζί με το γιο μου αρχίσαμε το ψάξιμο σε κομμάτια άψαχτα. Μετά από μια ώρα φέρμα στην άκρη του δάσους η μπεκατσούλα πετάγεται στο καθαρό, τουφεκιά, πανηγυρισμός ΜΠΡΑΒΟ ΜΙΚΙ και δέκα μέτρα δεξιά φτερούγισμα μέσα στο δάσος, τουφεκιά και απίστευτο, Ο Μίκι με μια μπεκάτσα στο στόμα στεκόταν πάνω από μια άλλη προσπαθώντας να καταλάβει τι έγινε. Εγώ ξέρω. Ο δεκατριάχρονος γιος μου έχει μπεκατσομαγνήτη. ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ.

    http://img6.imageshack.us/img6/4025/p1050165vp.jpg

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #390375

    Αρκαδία, 1000 μέτρα, στο ίδιο μέρος που την Παρασκευή σηκώσαμε πολλές και πήραμε τρεις, σήμερα τα πράγματα διαφορετικά.

    Παρέα με ένα καλό φίλο και το γιο μου μετά από τρεις ώρες ένα σήκωμα για τον Ανδρέα χωρίς περιθώρια τουφεκιάς. Αλλά ό επιμένων νικά.

    Όταν εντοπίσαμε μια μπεκάτσα σε μια ζούγκλα, 10λεπτη φέρμα, απόδραση χωρίς τουφεκιά δευτεροσήκωμα με δύο μακρινές χαμένες τουφεκιές,

    μαζί με το γιο μου αρχίσαμε το ψάξιμο σε κομμάτια άψαχτα. Μετά από μια ώρα φέρμα στην άκρη του δάσους η μπεκατσούλα πετάγεται στο καθαρό,

    τουφεκιά, πανηγυρισμός ΜΠΡΑΒΟ ΜΙΚΙ και δέκα μέτρα δεξιά φτερούγισμα μέσα στο δάσος, τουφεκιά και απίστευτο,

    Ο Μίκι με μια μπεκάτσα στο στόμα στεκόταν πάνω από μια άλλη προσπαθώντας να καταλάβει τι έγινε.

    Εγώ ξέρω. Ο δεκατριάχρονος γιος μου έχει μπεκατσομαγνήτη. ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ.

    http://img6.imageshack.us/img6/4025/p1050165vp.jpg

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #390377

    Αρκαδία, 1000 μέτρα, στο ίδιο μέρος που την Παρασκευή σηκώσαμε πολλές και πήραμε τρεις, σήμερα τα πράγματα διαφορετικά. Παρέα με ένα καλό φίλο και το γιο μου μετά από τρεις ώρες ένα σήκωμα για τον Ανδρέα χωρίς περιθώρια τουφεκιάς. Αλλά ό επιμένων νικά. Όταν εντοπίσαμε μια μπεκάτσα σε μια ζούγκλα, 10λεπτη φέρμα, απόδραση χωρίς τουφεκιά δευτεροσήκωμα με δύο μακρινές χαμένες τουφεκιές, μαζί με το γιο μου αρχίσαμε το ψάξιμο σε κομμάτια άψαχτα. Μετά από μια ώρα φέρμα στην άκρη του δάσους η μπεκατσούλα πετάγεται στο καθαρό, τουφεκιά, πανηγυρισμός ΜΠΡΑΒΟ ΜΙΚΙ και δέκα μέτρα δεξιά φτερούγισμα μέσα στο δάσος, τουφεκιά και απίστευτο, Ο Μίκι με μια μπεκάτσα στο στόμα στεκόταν πάνω από μια άλλη προσπαθώντας να καταλάβει τι έγινε. Εγώ ξέρω. Ο δεκατριάχρονος γιος μου έχει μπεκατσομαγνήτη. ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ.

    τα κατάφερα

    http://img32.imageshack.us/img32/2172/p1050165f.jpg

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #390387

    σημερα 3 σηκωματα και μια στο χερι….. καλο σας βραδυ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    368
    Chrisstk στις #390419

    Κυνήγησα την Παρασκευή σ’ ένα κοντινό μου μέρος.

    Έχω πιάσει τόπο από τις 6 και πάνω που έχει ξημερώσει, έχω βγει από το αμάξι και λύνω τα σκυλιά (με μπίπερ, κουδουνάκι) έρχονται και παρκάρουν στα 50 μέτρα 2 άλλοι, μπαίνουν κι αυτοί σχετικά κοντά μου και πάνε να με προσπεράσουν κιόλας για να κυνηγήσουν μπροστά μου. Ρε δε πάμε καλάουα! Τους την λέω και φεύγουν με σκυμμένα κεφάλια και οι 2. Ε, θεώρησα ότι θα γύριζαν προς τα πίσω. Αμ δε! συνέχισαν κανονικότατα. Α στα διάλα, με “φτιάξαν” πρωινιάτικα…

    Τεσπα, ξανασήκωσα πουλί στην ίδια θέση με την προηγούμενη εβδομάδα και πάλι μού’ φυγε. Συνεχίζω να το ψάχνω και μετά από κάνα μισάωρο παίρνω λευκή φέρμα… Η συγκεκριμένη κυρία πρέπει να είναι πολύ “ψαγμένη”.  :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #390425

    Μετά από μια μπεκατσοβδομάδα στα Ελληνοβουλγαρικά σύνορα, επιστροφή στην πολυπολιτισμική Αθήνα…

     

    Με εξαίρεση το Σάββατο, κάναμε δύο άτομα, μ” ένα εμπειρο κι ένα άπειρο σκυλί 6-12 σηκώματα τη μέρα (4-5 ώρες).

    Απ” το Σ/Κ πάλι…

    Σε ποια περιοχή στα Ελληνοβουλγαρικά αν επιτρέπεται;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1164
    tzanampeths στις #390447

    Χρήστο καλημέρα,

    Κυνηγήσαμε από Δράμα ως και Ροδόπη.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,666 έως 10,680 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων