ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,726 έως 10,740 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    gravara στις #391529

    Καλησπερα σημερινη εξοδο απογευματινο για κανα δυωρο σε πουρναρι. περιοχη Βοιωτιας δεν βρηκα τιποτα.Μονο  που αφησα τα σκυλια να ανοιχτουν πολυ και ευχαριστηθηκα ανοικτη ερευνα και ας μην ειχε πουλια, πολυ καλο μαθημα για τα κουταβια μου ανοικτηκαν μεσα στις πικνουρες και εκαναν καλη ερευνα.


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    91
    Ανώνυμος στις #391611

    Epitelous thn xouftosame shmera,,3 poulakia shkosa [mporei na htan kai 2]  ola mesa se poli puknoura,ta shkona sta 10 metra

    kai den eblepa tipota para momo akouga to pap pap,,telika to ena pouli sto pempto shkoma toy petaksa 2 petres

    apo thn apenanti pleyra kai to ksegelasa,etsi ekane pros ta pano mou kai thn phrame,,na einai kala to poulaki

    htan polu mastoras mpekatsa, kai epiane kai se polu ponhro meros poy den sou paei o nous

    na einai kala kai h skula moy giati shmera edose megalo agona mesa sta pukna

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #391614

    μπραβο ηλια μια χαρα μονο εγω ακομα τιποτα 🙁

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #391616

    3 σηκωματα σημερα 1 μαζι μου. κοντεψα να την πατησω 10 λεπτα τη φερμαραν τα σκυλια και δεν σηκωνοταν με τπτ.

     

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #391643

    μπραβο ηλια μια χαρα μονο εγω ακομα τιποτα

    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    Και εγώ… 😥

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #391649

    ΕΠΕΣΕ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ…….

    Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΦΕΡΜΑ..ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΙ 1-2 ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΑΚΟΜΑ..

    ΔΕΝΤΡΟΤΣΙΧΛΕΣ ΑΡΚΕΤΕΣ ΣΤΑ ΕΛΑΤΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ..ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΤΣΑΜΕ 15 ΛΕΠΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑΜΕ 5 ΠΟΥΛΑΚΙΑ..ΟΙ 2 ΔΥΣΤΙΧΟΣ ΜΑΣ ΕΜΕΙΝΑΝ ΣΤΑ ΕΛΑΤΑ..

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #391651

    ΚΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΩΤΟ

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #391661

    3 σηκωματα σημερα 1 μαζι μου. κοντεψα να την πατησω 10 λεπτα τη φερμαραν τα σκυλια και δεν σηκωνοταν με τπτ. [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    [/URL] Uploaded with ImageShack.us

      Που την πετυχες τοσο πολυ ηρεμη Λευτερη?ειναι πολυ νευρικα αυτη την εποχη,αυτη δεν πρεπει να κυνηγηθηκε καθολου…..

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    91
    Ανώνυμος στις #391663

    μπραβο ηλια μια χαρα μονο εγω ακομα τιποτα

    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    Elpizo kai eyxomai aurio ama pas na thn xouftosis kai esu re biktora,,ego sto eipa apo thn arxh tis xronias oti fetos krata mikro ntorva

    ta poulia tha einai liga,,kai ego proth fora barao thn proth mpekatsa toso arga,,tespa ygeia na exoyme kai oti briskoume re file

    pantos ta poulia mexri tora einai polu diaolia kai den dexonte ferma,parolo pou pianoyn sto pukno

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #391685

    lefteris.k wrote:
    3 σηκωματα σημερα 1 μαζι μου. κοντεψα να την πατησω 10 λεπτα τη φερμαραν τα σκυλια και δεν σηκωνοταν με τπτ. [/URL] Uploaded with ImageShack.us [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    Που την πετυχες τοσο πολυ ηρεμη Λευτερη?ειναι πολυ νευρικα αυτη την εποχη,αυτη δεν πρεπει να κυνηγηθηκε καθολου…..

    αριστη ημουν θοδωρη. τη βρηκα σε ενα ανοιχτο με κοντοπουρναρα και την εβαλαν στη μεση τα σκυλια την ειχα στο μετρο και την εβλεπα να περπαταει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #391776

    Ο milou στόλισε το χριστουγεννιάτικο δέντρο για φέτος και το δείχνει με καμάρι. Ολοκληρωμένη ανταπόκριση και πλούσιο φωτορεπορταζ αργότερα.

    http://img690.imageshack.us/img690/8673/img20121124003.jpg

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    359
    milou στις #391800

    Μια απο τις μεγαλυτερες μπεκατσες που εχω δει στην ζωη μου και κρεμαστηκε απο ενα κλαδακι στο δεντρο σαν στολιδι!Ισως για να μου θυμισει οτι τα χριστουγεννα ερχονται 😛 😛 😛

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #391822

    Αρκαδία 1100 μέτρα, πρωί 5βαθμούς μετά καλοκαιρι,παρέα με milou και herbi (την κοπάνησε νωρίς για τα γιουβαρλάκια της πεθεράς), απολογισμός 7σηκώματα τα 4μπλοκαρισμένα, 2 πετάχτηκαν μόνες τους στα 30 μέτρα  και μια  που αφού δραπέτευσε από τη φέρμα του Μίκι ατουφέκιστη μας πεταχτηκε στα 15 μέτρα σαν ορτύκι στο καθαρό ,έφαγε 6 τουφεκιές και μας χαιρέτησε προσωρινά αφού μετά ο κακός milou την κρέμασε στο δέντρο. Κάρπωση 2 μπεκάτσες. Υπόλοιπο 2 ή 3 πουλιά.http://imageshack.us/photo/my-images/6/p1050188i.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/854/p1050186c.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/651/img20121124001.jpg/
    [/URL]
    [/URL]
    [/URL]

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #391829

    Ο milou στόλισε το χριστουγεννιάτικο δέντρο για φέτος και το δείχνει με καμάρι.

    http://imageshack.us/photo/my-images/831/milouchristmastree.jpg/
    [/URL]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    spirosirish στις #391914

    καλησπέρα και απο μένα!!!! μετά απο τόσα κουλουράκια σήμερα η θεά Άρτεμις είπε να μας ανταμείψει….δύο πουλάκια κάτσαν στι καταπληκτικές φέρμες της σκύλας μου,οχι για πολύ αλλα όσο έπρεπε για να προλάβω να πάω κοντά έστω και κουτρουβαλώντας!!!!!και τα δύο ήρθαν μαζί μας!!!! άλλα τρεία σηκώθηκαν σαν φαντάσματα και το μόνο που άκουσα ήταν τα φτερουγίσματα τους καθώς ήταν πολύ πυκνό το μέρος!!!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,726 έως 10,740 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων