ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,861 έως 10,875 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #395681

    Ενα τετράωρο περπάτημα σήμερα με 4 συναντήσεις και 2 καρπώσεις , οι πρώτες 2 σε κορυφούλα με αραιούς μεσέδες και σε απόσταση 50 μέτρων η μία απο την άλλη, αυτές ήταν που ήρθαν μαζί μου, οι άλλες δύο σε πευκόφυτο ανάμεικτο με πουρνάρι και μεσέ, η πρώτη μου την έκανε πονηρά πίσω απο τα δέντρα αφού πρόλαβε και βγήκε περπατώντας στο καθαρό και η δεύτερη εκτινάχθηκε κατακόρυφα στον πεύκο και έκοψα ένα κλωνάρι, όλες φερμαριστές απο την IRMA και DABY, όλα καλά 1ΥΓ Περιοχή Ιτέα, Λευκίμη Έβρου, λίγα τα πουλιά και όχι σε κλειστά μέρη 2 ΥΓ Ο αδερφός μου στην Καστοριά χθές και σήμερα πήραν με το φίλο του 19 πουλιά είχε μετακίνηση λόγω χιονιού στα γύρω βουνά [/URL] Uploaded with ImageShack.us Στην αναζήτηση της βασίλισσας μέσα στο πυκνό βρήκα αυτό το μόνο σκαλιστό και με αραβουργήματα δίπλα του διάσπαρτες πολλές πέτρες στενόμακρες μπηγμένες στο έδαφος, προφανώς παλιό μουσουλμανικό νεκροταφείο [/URL] Uploaded with ImageShack.us [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    στεφανε σκαψε μπορει να βρεις καμια λυρα φιλε 😉


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    nikbardal στις #395692

    Καλημερα σε ολους!!Παιδια  εδω στη Κρητη και ιδιως περιχωρα Ψηλορειτη ,σχεδον τιποτα….μιλησα με καλο μου φιλο πριν λιγο  3  ατομα, 4 ωρες ψαξιμο ουτε φτερο, τις προηγουμενες μερες πολυ σποραδικες συναντησεις και μεμονωμενα πουλια, υψομετρο απο 1000-1200 μετρα….Κριμα αν συνεχισει ο νοτος δε βλεπουμε φως εδω κατω…

    Εχεις μηπως κανεις καμια αλλη εικονα απο  Κρητη ;;

    Ευχαριστω!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #395695

    Καλημερα σε ολους!!Παιδια εδω στη Κρητη και ιδιως περιχωρα Ψηλορειτη ,σχεδον τιποτα….μιλησα με καλο μου φιλο πριν λιγο 3 ατομα, 4 ωρες ψαξιμο ουτε φτερο, τις προηγουμενες μερες πολυ σποραδικες συναντησεις και μεμονωμενα πουλια, υψομετρο απο 1000-1200 μετρα….Κριμα αν συνεχισει ο νοτος δε βλεπουμε φως εδω κατω… Εχεις μηπως κανεις καμια αλλη εικονα απο Κρητη ;; Ευχαριστω!

    Το κυνηγι ειναι τροπος ζωης!!!

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 19 λεπτά πριν από τον nikbardal.

     

    και απο χανια μερια στα ιδια πραγματα και αριθμους κοιμενομασται.

    απλα ψιλορητης ειναι ποιο ευκολοπερπατηκτο το μερος και το ευχαριστιεσαι καλητερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #395717

    Ενα τετράωρο περπάτημα σήμερα με 4 συναντήσεις και 2 καρπώσεις , οι πρώτες 2 σε κορυφούλα με αραιούς μεσέδες και σε απόσταση 50 μέτρων η μία απο την άλλη, αυτές ήταν που ήρθαν μαζί μου, οι άλλες δύο σε πευκόφυτο ανάμεικτο με πουρνάρι και μεσέ, η πρώτη μου την έκανε πονηρά πίσω απο τα δέντρα αφού πρόλαβε και βγήκε περπατώντας στο καθαρό και η δεύτερη εκτινάχθηκε κατακόρυφα στον πεύκο και έκοψα ένα κλωνάρι, όλες φερμαριστές απο την IRMA και DABY, όλα καλά 1ΥΓ Περιοχή Ιτέα, Λευκίμη Έβρου, λίγα τα πουλιά και όχι σε κλειστά μέρη 2 ΥΓ Ο αδερφός μου στην Καστοριά χθές και σήμερα πήραν με το φίλο του 19 πουλιά είχε μετακίνηση λόγω χιονιού στα γύρω βουνά [/URL] Uploaded with ImageShack.us Στην αναζήτηση της βασίλισσας μέσα στο πυκνό βρήκα αυτό το μόνο σκαλιστό και με αραβουργήματα δίπλα του διάσπαρτες πολλές πέτρες στενόμακρες μπηγμένες στο έδαφος, προφανώς παλιό μουσουλμανικό νεκροταφείο [/URL] Uploaded with ImageShack.us [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    Στέφανε όπως λέει και ένα φιλαράκι μου (για πλάκα βέβαια) πρώτα αρχίζει το ψάξιμο από μουσουλμανικά νεκροταφεία γιατί κρατάνε σκουλήκι. 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #395760

    stefanos64 wrote:
    Ενα τετράωρο περπάτημα σήμερα με 4 συναντήσεις και 2 καρπώσεις , οι πρώτες 2 σε κορυφούλα με αραιούς μεσέδες και σε απόσταση 50 μέτρων η μία απο την άλλη, αυτές ήταν που ήρθαν μαζί μου, οι άλλες δύο σε πευκόφυτο ανάμεικτο με πουρνάρι και μεσέ, η πρώτη μου την έκανε πονηρά πίσω απο τα δέντρα αφού πρόλαβε και βγήκε περπατώντας στο καθαρό και η δεύτερη εκτινάχθηκε κατακόρυφα στον πεύκο και έκοψα ένα κλωνάρι, όλες φερμαριστές απο την IRMA και DABY, όλα καλά 1ΥΓ Περιοχή Ιτέα, Λευκίμη Έβρου, λίγα τα πουλιά και όχι σε κλειστά μέρη 2 ΥΓ Ο αδερφός μου στην Καστοριά χθές και σήμερα πήραν με το φίλο του 19 πουλιά είχε μετακίνηση λόγω χιονιού στα γύρω βουνά [/URL] Uploaded with ImageShack.us Στην αναζήτηση της βασίλισσας μέσα στο πυκνό βρήκα αυτό το μόνο σκαλιστό και με αραβουργήματα δίπλα του διάσπαρτες πολλές πέτρες στενόμακρες μπηγμένες στο έδαφος, προφανώς παλιό μουσουλμανικό νεκροταφείο [/URL] Uploaded with ImageShack.us [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    Στέφανε όπως λέει και ένα φιλαράκι μου (για πλάκα βέβαια) πρώτα αρχίζει το ψάξιμο από μουσουλμανικά νεκροταφεία γιατί κρατάνε σκουλήκι.

    Χρήστος
    Κομοτηνή

      Ωραίος !!!!!!!!!!!!! 😛

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #395797

    http://imageshack.us/a/img812/1376/0043cc.jpg

    γεματη μερα!!!! 🙂 θελετε να μαθετε τι εγινε???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #395800

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #395801

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    Kostas στις #395814

    Μπραβο  ρε μαγκα…ωραιος!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #395815

    Ωραιος,βαλε και τα σκυλια σου σε καμια να τα γουσταρουμε,παντα τετοια και καλητερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #395817

    απο παλιοτερο κυνηγι αλλα με την ιδια σκυλιτσα….. το φαβορι μου!!!!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #395828

    Μπράβο παλληκάρι μου!!! Εμείς εδώ ακόμη να τη χουφτώσουμε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #395829

    Καλησπερα στην μπεκατσοπαρεα.Πολυ βροχη και σημερα στα Γιαννενα,δεν αφηνει περιθωρια για πολλα πραγματα,παρολο λοιπον το νερο σε 2 ωρο  στο Καλπακι καναμε με κοπο 6 σηκωματα και πηραμε μονο ενα πουλι μαζι μας.Τα πουλια δεν δεχοντε απολυτως τιποτα,πεταγονταν αμεσως μολις νιοθανε οτι πλησιαζουν τα σκυλια,και οτι φερμα πηραμε ηταν ολιγον δευτερολεπτων.Ελπιζουμε απο βδομαδα πλεον να σταματηση να ριωνει τοσο νερο για να κανουμε κανα καλο κυνηγι…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1164
    tzanampeths στις #395833

    @victfalcon Μπράβο αγόρι μου, πήρες το αίμα μας πίσω!  😎

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #395834

    λοιπον το κουφο της ημερας που ουτε εγω πηστευα οτι το εκανα ηταν…… φερμαρει η σκυλα μεσα σε μια βατσινια…. καθαρο γυρο γυρο το μερος … και σηκωνονται 3 απο μεσα και τις περνω και τις 3…… βγαινει η πρωτη μπαμ…. με το μπαμ ορμαει η σκυλα μεσα και πεταγονται και οι αλλες 2 μπαμ … μπαμ και οι 2 κατω και καθομαι και σκευτομαι  το εκανα ή παρεσθηση ειναι???

    αν μπου πεις να το ξανακανω  δεν υπαρχει περιπτωση να το καταφερω….ειναι απο τα πραγματα που τα κανεις μια φορα… αφου ο συνκυνηγος μου το ειδε απο πιο ψηλα και φωναζε …τι εκανες ρε τι εκανες ρε…..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,861 έως 10,875 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων