ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,876 έως 10,890 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #395846

    λοιπον το κουφο της ημερας που ουτε εγω πηστευα οτι το εκανα ηταν…… φερμαρει η σκυλα μεσα σε μια βατσινια…. καθαρο γυρο γυρο το μερος … και σηκωνονται 3 απο μεσα και τις περνω και τις 3…… βγαινει η πρωτη μπαμ…. με το μπαμ ορμαει η σκυλα μεσα και πεταγονται και οι αλλες 2 μπαμ … μπαμ και οι 2 κατω και καθομαι και σκευτομαι το εκανα ή παρεσθηση ειναι???

    αν μπου πεις να το ξανακανω δεν υπαρχει περιπτωση να το καταφερω….ειναι απο τα πραγματα που τα κανεις μια φορα… αφου ο συνκυνηγος μου το ειδε απο πιο ψηλα και φωναζε …τι εκανες ρε τι εκανες ρε…..

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 30 λεπτά πριν από τον victfalcon.
    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 30 λεπτά πριν από τον victfalcon.

    Με της υγειες σας παληκαρια……αυτο ειναι που αγαπας στο κυνηγι και θελεις να ξανα πας και να ξανα πας…….το απροωπτο και το ρισκο.

    Που κυνηγησατε ? ειναι καλο να λεμε περιοχες να ξερουμε τι γινετε…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #395848

    victfalcon wrote:
    λοιπον το κουφο της ημερας που ουτε εγω πηστευα οτι το εκανα ηταν…… φερμαρει η σκυλα μεσα σε μια βατσινια…. καθαρο γυρο γυρο το μερος … και σηκωνονται 3 απο μεσα και τις περνω και τις 3…… βγαινει η πρωτη μπαμ…. με το μπαμ ορμαει η σκυλα μεσα και πεταγονται και οι αλλες 2 μπαμ … μπαμ και οι 2 κατω και καθομαι και σκευτομαι το εκανα ή παρεσθηση ειναι??? αν μπου πεις να το ξανακανω δεν υπαρχει περιπτωση να το καταφερω….ειναι απο τα πραγματα που τα κανεις μια φορα… αφου ο συνκυνηγος μου το ειδε απο πιο ψηλα και φωναζε …τι εκανες ρε τι εκανες ρε….. Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 30 λεπτά πριν από τον victfalcon.
    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 30 λεπτά πριν από τον victfalcon.

    Με της υγειες σας παληκαρια……αυτο ειναι που αγαπας στο κυνηγι και θελεις να ξανα πας και να ξανα πας…….το απροωπτο και το ρισκο. Που κυνηγησατε ? ειναι καλο να λεμε περιοχες να ξερουμε τι γινετε…

    νομος θεσσαλονικης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Stag στις #395872

    σημερα μια βολτα στα βουνα της θεσσαλονικης …η απολυτη νεκρα !! 2 τσιχλες μονο ακουσα …χαρηκα τα σκυλακια μονο για το ψαξιμο τους και ιδιαιτερα για τη διχρονη επανιελου μου..κριμα που δεν πεσαμε σε πουλια  πανω να κερδισει εμπειριες …….και τωρα εδω βρεχει και φυσαει …παει το αυριανο μαλλον.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Vasilis.B στις #395932

    σημερα μια βολτα στα βουνα της θεσσαλονικης …η απολυτη νεκρα !! 2 τσιχλες μονο ακουσα …χαρηκα τα σκυλακια μονο για το ψαξιμο τους και ιδιαιτερα για τη διχρονη επανιελου μου..κριμα που δεν πεσαμε σε πουλια πανω να κερδισει εμπειριες …….και τωρα εδω βρεχει και φυσαει …παει το αυριανο μαλλον.

    Ανδρέας… Θεσσαλονίκη

    Πω πωωωω η φωτογραφια σου ολα τα λεφτα!εχω και εγω 3 πατερα και τα παιδια του(αρσενικο-θηλυκο)..

    Να τα χαιρεσαι!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Stag στις #395982

    ευχαριστω φιλε !να σαι καλα και ευχομαι  να σου χαριζουν αξεχαστα κυνηγια !! ( αριστερα ο αρσενικος και δεξια η θυληκια, 5 και 2,5 αντιστοιχα)

    σημερα μειναμε μεσα 😕 , μεχρι το πρωι εβρεχε και φοβηθηκα οτι θα παει ετσι ..αργοτερα βεβαια σταματησε ..και μειναμε με την ορεξη..τωρα μεσοβδομαδα αν εχουμε βενζινη :-x)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #395987

    λοιπον το κουφο της ημερας που ουτε εγω πηστευα οτι το εκανα ηταν…… φερμαρει η σκυλα μεσα σε μια βατσινια…. καθαρο γυρο γυρο το μερος … και σηκωνονται 3 απο μεσα και τις περνω και τις 3…… βγαινει η πρωτη μπαμ…. με το μπαμ ορμαει η σκυλα μεσα και πεταγονται και οι αλλες 2 μπαμ … μπαμ και οι 2 κατω και καθομαι και σκευτομαι το εκανα ή παρεσθηση ειναι??? αν μπου πεις να το ξανακανω δεν υπαρχει περιπτωση να το καταφερω….ειναι απο τα πραγματα που τα κανεις μια φορα… αφου ο συνκυνηγος μου το ειδε απο πιο ψηλα και φωναζε …τι εκανες ρε τι εκανες ρε…..

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 22 ώρες, 9 λεπτά πριν από τον victfalcon.
    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 22 ώρες, 9 λεπτά πριν από τον victfalcon.

    μηπως κοιμηθηκες με κανα μαυρο το βραδυ κ δε το ξερεις???για ψαξου…

    μπραβο παντως κ για την 3πλετα…..

    πηρα κ εγω μια σημερα εκει που πηγα για φασσα πεταχτηκε οπως περπαταγα κ βεβαια τη τεντωσα…πολυ μικρο πουλι ομως…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    91
    Ανώνυμος στις #396011

    Ωραια φωτο ρε αντρεα, να σου ζησουν τα σκυλακια σου και παντα να περνατε ετσι ομορφα

    victfalcon κανονισε γιατι θα σου κανουνε μυνηση οι μπεκατσες για ανακοπη ποριας

    ασε να ερθει καμια και προς τα εδω.παντα να περνατε καλα

    εγω αραχτος ακομα για να περασει το ποδαρακι τις σκυλας,απο αυριο μπορουμε να βγουμε σιγουλια σιγουλια

    η χρονια παντος παει οπως περημενα,,χαλια μαυρα,και μην περημενετε πουλια

    την καλη χρονια απο την αρχη την βλεπεις,,το τρενο με τις μπεκατσες φετος περασε απο αλλου

    μονο η μεγαλες αλλαγες καιρου σε γειτονικες χορες θα ανακατεψουν καποια πουλια

    οπως πχ οταν βαλει χιονια η τουρκια ο φιλος μου ο στεφος θα κανει παρτυ εκει πανω [αλλα οχι σαν το περσυνο]

    οπως και καποια νησια θα δουν πουλια με μεγαλες αλλαγες καιρου και χιονια

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    17
    lapeas στις #396033

    κεντρικη ευβοια, βροχερος καιρος με μπεκατσες φαντασματα. Περνανε τα σκυλια μηρωδιες , φερμαρανε σηνεχισαν με ποντες και φερμες , σε βαθμο να γηνεσαι μουσκεμα απο τον ιδρωτα και το αγχος  να μην σου φηγει το πουλι λογο κλαριου και μεσα στα κλαρια ενα μικρο ανοιγμα που εδινε το τελος στο ονειρο να ακουσεις το φτερο της και να πρωσπαθησεις να παρει το πουλι αυτο. Το σκηνικο αυτο παιχτηκε 5 φορες,  παντα ομως μετα απο αρκετα μετρα αγωνιας και ολη την ομορφια που μας χαρηζει ο σκυλος φερμας,  το ανοιγμα περημενε εκει το πουλι για την σηγουρη αποδραση του .Περασε η ωρα τα σκυλια κουραστηκαν μαζευτηκαν κοντα και ετσι στον ποιντερακο μου αποφασησα να κυνηγισω χωρις κανεναν ηχο πανω στο πιπερ ουτε καν στην φερμα εκει καταβερα να εχω μια ωραια σηναντηση με την νεραιδα του δασους με φερμα απο το ποιντερακο μου αλα με την μαεστρια της και την κουραση μου η βολη εγινε βιαστηκη χωρις κανενα αποτελεσμα. Ε λπιζω την επομενη φορα να προλαβενω το ανοιγμα της αποδρασης και να την πλοκαρω εκει.    καλες στιγμες σε ολους μας .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    john1954 στις #396038

      Πάντως άλλοι λένε ότι είναι κακή χρονιά και άλλοι το αντίθετο. Εγώ θεωρώ ότι είναι περίεργη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #396149

    και γω παντος εδω λεω οτι η χρονια δεν ειναι καθολου καλη,ολοι ψαχνονται αλλα τιποτα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #396156

    Για τα Ζακυνθινα δεδομενα και με δεδομενο οτι σχεδον ολο το νησι ειναι καμμενο ειναι μια παρα πολυ καλη χρονια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    TORES στις #396177

    συναδελφοι καλησπερα.δυστηχως για εμας δεν υπαρχει τετοιο ερωτημα.χειροτερη χρονια μεχρι τωρα δεν υπαρχει.χιος

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    91
    Ανώνυμος στις #396220

    Aπογευματινη βολτιτσα μια ωριτσα ενα πουλι βρηκα το οποιο και  δεχτηκε πολυ λιγο και δεν προλαβα να παω

    και επιδη η ωρα ειχε περασει δεν πηγαμε για δευτερο σηκωμα παρολο που η σκυλα το πηρε πατριωτικα και δεν ξεκολαγε

    τελικα ημουν τυχερος γιατι φευγωντας ηταν ηδη η ωρα τις μπεκατσας και μια κυρια μου περασε στα 20 μετρα

    απο το αμαξι μου και την ειδα πολυ καλα,,πολυ ωραιο θεμα να βλεπεις την κυρια να περνα το σουρουπο

    ΥΣ

    παντος για το καλη και κακη χρονια μιλαω για στερεα ελλαδα και αττικη,αν και μιλαω με μπεκατσαδες

    απο γιαννενα,θεσσαλονικη,πελοποννησο και αλλα μερη και μου λενε οτι φετος εχει λιγα πουλια

    και εχω δει με τα χρονια που παρατηρω την μπεκατσα οτι σε μερη που δεν ειχε πουλια περυσι ειναι πολυ πιθανο να εχει φετος

    και απο τα λιγα μερη που ειναι τυχερα και εχει πουλια καθε χρονο [και ειδικα φλεβαρη γεναρη] ειναι η πελοποννησος

    και αυτο γιατι ειναι το πιο νοτιο κοματι τις χωρα και με τους καιρους [παγους και χιονια] βαζει παντα πουλια

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #396232

    Ορεινή Αργολίδα σήμερα παρέα με τον milou, πουρνάρι, 1100 μέτρα, -1 θερμοκρασία το πρωί, βρήκαμε 6  πουλιά, τα 4 δέχτηκαν τη φέρμα του Μίκι.

    Ανδρέα ξέρεις που τις βρήκαμε.

    http://imageshack.us/photo/my-images/690/p1050206g.jpg/
    [/URL]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    Διονύσιος στις #396245

    Για τα Ζακυνθινα δεδομενα και με δεδομενο οτι σχεδον ολο το νησι ειναι καμμενο ειναι μια παρα πολυ καλη χρονια.

    Οταν ο Θεουλης εστελνε μυαλα,καποιοι νομιζαν οτι βρεχει και κραταγαν ομπρελες. http://youtu.be/N08cUql8YTo http://www.youtube.com/watch?v=Xg88M14YcCY

    Αδελφέ θα μας τρελάνεις. Τελικά υπάρχουν ή όχι πουλιά στη Ζάκυνθο;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,876 έως 10,890 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων