ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,951 έως 10,965 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #397263

    petros hn wrote:
    Εχθές 3 ωρο ορεινή Αρκαδία 1100 και 2ωρο ορεινή Αργολίδα 2πουλιά σε κάθε μέρος, διπλοσηκωμένα αλλά ατουφέκιστα, καθώς είναι αυτές που έχουν περισέψει και είναι πλέον άριστα εκπαιδευμένες. Έσπασε ένα σερί επιτυχιών που κρατούσε από 8 Νοεμβρίου. Δεν έχω παράπονο, απλά ελπίζω να βάλει κανένα καινούριο πουλί, αλλιώς με βλέπω με ποδιά να φτιάχνω κουραμπιέδες και μελομακάρονα και ο Μίκι να γαβγίζει κάλαντα.

    κ απο φασσες στο ιδιο υψομετρο παλι τιποτα….μαλλον κ στο ιδιο εκκλησακι…

    Γεια σου φίλε δίκιο έχεις, κατά τις 10:30 που επέστρεφα στο αυτοκίνητο πέρασε μια φάσσα πάνω από το εκκλησάκι αλλά δεν την πρόλαβα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #397288

    AΛΛΕΣ 3 ΣΗΜΕΡΑ ΚΥΡΙΟΙ…. 4 ΣΗΚΩΜΑΤΑ 3 ΣΤΟ ΧΕΡΙ Η ΜΙΑ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΓΙΟ ΓΙΟ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #397292

    πρωινο με αρκετο παγο με το που κατεβενω στο καθαρο φερμα κανω κυκλο για να την βαλω αναμεσα εμενα και το σκυλο αλλα η πονηρη αν και περσα διπλαυης οταν εκανα τον κυκλο δεν εφυγε εσπασε την φερμα ο σκυλος σηκωθηκε τελικα απο πισω του και μακρια μιας και περπατησε η πονηρουλα δυο τουφεκιες και γεια σας δεν παω 60 μετρα ξανα φερμα αλλα το πουλι την εκανε πριν φτασω μαλλον απο τις τουφεκιες ,γυρναω πισω φερμα σε αλλο πουλι, πηρα λαθος θεση μονο υτην ειδα μετα βγηκα πιο ψιλα δεν βρηκα αλλη πεφτω παλι συτα χαμηλα σε πολυ σφυχτο φερμα ο σκυλος κανω κυκλο μιας και ημουν σιγουρος πως θα φυγει προς τα κατω στο καθαρο τελικα σωστη η αποφαση μου μου βγηκε λουκουμι τουφεκαω και την περνω ,απο κει φευγω παω σε αλλο μερος με το αυτοκινητο μου φεμαρει σε ενα δρομακι αλλα δεν ηταν εκει θα την εβρισκα σιγουρα πιο κατω αλλα επρεπε να φυγω , καλα ηταν σημερα επιτελους εγινε λιγο παιχνιδι

    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    Άντε μπράβο Βίκτωρα. Επιτέλους! Σήμερα δεν πήγα αλλά μ’ αυτά που έγραψες ανυπομονώ για αύριο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #397350

    ΣΑΝ ΝΑ ΜΠΗΚΑΝ ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ.

    ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΞΟΔΟ ΦΙΛΩΝ.

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    154
    aoratoslagos στις #397396

    οχι απλα μπηκαν παραμπηκαν.φιλε τωρα μας εφτιαξες για τα καλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #397422

    Σημερα…. το τριτο το μακριτερο~~~~~!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    greco123 στις #397427

    Σημερα…. το τριτο το μακριτερο~~~~~!!!!!!!!!

    καιεγω σημερα απο τα τα υπολοιπα δυο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #397519

    victfalcon wrote:
    Σημερα…. το τριτο το μακριτερο~~~~~!!!!!!!!!

    καιεγω σημερα απο τα τα υπολοιπα δυο.

    xaxaxxaxaxaxaxx

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #397542

    victfalcon wrote:
    Σημερα…. το τριτο το μακριτερο~~~~~!!!!!!!!!

    καιεγω σημερα απο τα τα υπολοιπα δυο.

    Για μενα ρε παιδια δεν αφησατε τπτ το ενα να τσιμπισω εγω?χαχαχα?την πατησα σημερα ειχα ενα τραπεζι χτες και μου λενε για ενα μεροσ οτι γινεται χαμοσ οτι ενασ σηκωσε 10 πηρε 7 και γενικα οτι ειχε πραγμα.αναβαλω το μεροσ π ηταν να παω και πηγα εκει ουτε κοτσιλια 4 οπλα ακουστηκαν σε ολο το βουνο.και εκει π ηταν να παω φιλοσ σηκωσε 5 και ενασ για λαγο σηκωσε 3 μετα ποδια.παλι λαθος μεροσ την π……α μου μου μεσα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #397563

    Καλησπερα σε ολους τους φιλους.Το 3 ημερο αυτο ηταν το καλυτερο της χρονιας μεχρι τωρα,καθως την παρασκευη υπηρχαν αρκετα πουλια στο πουρναρι και το σ/κ υπηρχαν πουλια κυριολεκτικα παντου……πολλα πουλακια πραγματικα σε ολα τα εδαφη με χαρακτηριστικο οτι ηταν πολυ νευρικα δεν δεχονταν την φερμα των σκυλων και τα στριμωχνες δυσκολα,αλλα δεν εμεινε κανεις παραπονεμενος.Δεν νομιζω οτι θα τα κρατηση εδω μαζι μας καθως θα σκορπισουν ή θα φυγουν για αλλου.Φυσικα μιλαμε για τα Γιαννενα για να ξερουμε και πως μπαινουν τα πουλια….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    72
    NTELIOSAS στις #397723

    http://www.facebook.com/groups/142734719201566/ 😛

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #397743

    Ένα γρήγορο απογευματινό (καθότι ολη νύχτα μέχρι και στις 11 τ0 πρωί έβρεχε) σε σχετικά μικρό μέρος που το γυρνάς σε 1 1/2 ώρα τρεις συναντήσεις που άκουγες το μπίπερ να χτυπά μια με δύο φορές και μετά να ακούς το πέταγμά της, έτρεχα και δεν έφτανα , πολύ ανήσυχες οι κυρίες. Αύριο πάλι ανίχνευση σε άλλο μέρος να ησυχάσουν αυτές, οπως φαίνεται μέχρι τώρα απο ένα ως τρία πουλιά συναντώ τελευταία με την ίδια συμπεριφορά.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #397749

    Σημερα ενα γρηγορο απογευματινο για 2 ωριτσες,και πηρα μια πολυ ωραια κουλουρα….τα πουλια μπηκαν το 3 ημερο μας αφησανε για αλλες πολιτειες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    kinigos-volos στις #397755

    Καλησπέρα σε όλους..Σημερα μια 3ωρη έξοδο.Μονο δύο λευκές…Αυτες τισ μέρες τις περιμένουμε…Για να δούμε..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    154
    aoratoslagos στις #397781

    τη εινε οι λευκες?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,951 έως 10,965 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων