ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,056 έως 11,070 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #399837

    victfalcon wrote:
    σημερα κυριοι 4 σηκωματα 3 στο γυλεκο… οι 2 απο τις τρεις μας εβγαλαν την ψυχη …. αλλα αυτα ειναι τα ωραια με την μπεκατσα!!! φωτογραφια δεν εχει σημερα γιατι καποιους τους κουρασα και καποιους δεν θελω να τους πικρανω…. Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 29 λεπτά πριν από τον victfalcon.
    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 28 λεπτά πριν από τον victfalcon.

    Ο λαος απαιτει φωτο,δωσε πραμα στο λαο.

    Οταν ο Θεουλης εστελνε μυαλα,καποιοι νομιζαν οτι βρεχει και κραταγαν ομπρελες. http://youtu.be/N08cUql8YTo http://www.youtube.com/watch?v=Xg88M14YcCY

    τωρα ειν αργαααααα οι μπεκατσες παγωσανεεεεεεεεε…τωρα ειν αργαααααααα τα πουπουλα τους τα χασανεεεεεεεεε …..


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #399929

    stefanos64 wrote:
    Σήμερα πήγα δϊπλα στο χωριό σε μιά ρεματιά με νεράκι να τρέχει μέσα είχα μία συνάντηση η οποία όταν την πυροβόλησα πήρε μια ανοδική πορεία και μετά άνοιξε τα φτερά της και έπεφτε σαν ομπρέλα, σε άλλη φάση σε πρανές της ρεματιάς έχω τον σκύλο απο πάνω μου σε μια βατσινιά δύο μέτρα απο μένα να σταματά , να θέλει να ορμήσει αλλά κουνούσε και την ουρά λέω μπεκάτσα με τίποτε πλάκα να ναι κανένας αυτιάς τελικά ορμά και μου πετάγεται μπροστά μου ένας γάταρος θεριό, άντε και με τρόμαξες γατούλι !!!!!!!!!!έτρεχε ο καημένος !!!!!! ΥΓ . Η συνεχόμενη παγωνιά μετά το χιόνι ελάττωσε τα πουλιά

    Στέφανε μοντέλο το σεττεράκι σου, να το χαίρεσαι. Αυτό με τη μπεκάτσα που μετά τη ντουφεκιά πέρνει ανοδική πορεία σαν ελικόπτερο και πέφτει παρακάτω μου έχει συμβεί και μένα και έτυχε να διαβάσω ότι συμβαίνει όταν το πουλί έχει χτυπηθεί στο κεφάλι αλλά δεν πεθαίνει ακαριαία.

    Να σαι καλά φίλε Τάσο, όντως το χτύπημα είναι στο κεφάλι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #399930

    συναδελφοι χρονια πολλα καλες γιορτες να εχουμε.

    υγεια εμεις και τα σκυλακια μας και ο καινουργιος χρονος να μας ερθει οπως τον ονειρευομαστε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    boulp_2 στις #399942

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ !!!!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    39
    panagiotis στις #399951

    καλησπερα φιλοι μου!χρονια πολλα και καλα χριστουγεννα!

    σημερα πηγαμε με την παρεα μου στα δερβενοχωρια.εχθες επεσαν τουφεκιες μας ειπαν καποιοι κυνηγοι που βρηκαμε εκει.σημερα σηκωθηκε μια χωρις φερμα και αρκετα μακρια απο μας!δεν την τουφεκισαμε καν.αυτα….

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #399964

    Χρονια πολλα σε ολους τους φιλους,,βγηκαμε μια βολτιτσα σημερα το απογευμα καμια ωριτσα και κατι

    σηκωσαμε ενα πουλι 2 φορες,,στην πρωτη μου την εκανε την ωρα που περναγα σκυφτος απο μια κλαρα

    την δευτερη φορα φερμαρησε η σκυλα μεσα στο πυκνο και εμει πιασαμε σε ενα μονοπατακι

    εφυγε η μπεκατσα και ηρθε να καθηση εκει που περημεναμε,,αλλα μολις ειδε τον φιλο μου επαθε σοκ

    εκανε μια στροφη πανω απο το κεφαλι του και ισα που προλαβε μια δυσκολη μπηχτη τουφεκια

    εγω ημου μερικα  μετρα πιο περα και κοιτουσα απο την αλλη παντα,,την πηρε ομως η ακρη του ματιου

    γυρισα και ισα που προλαβα και  τις ερειξα μια μπηχτη τουφεκια η οποια καλοπισε την κορυφη απο ενα πευκακι

    μετα απο αυτο αφου σουρουπονε σιγα σιγα φευγουμε για το αμαξι, μπουκαρη η σκυλα σε ενα πυκνο

    φωναζω το σκυλι να φυγουμε τιποτα,,τελικα ακουω κλαματα απο την σκυλα σε μια γωνια του πυκνου

    και επιδη ξερω οτι αυτη δεν κολαει στο πυκνο θα βγει απο οπου και να μπει τρεχω αμεσως να δω τι επαθε

    τελικα ειχε πεσει μεσα σε ενα πηγαδι, ευτηχος ηταν ρηχο και χωρις νερο,με το που την ειδα μπουκαρα μεσα

    ηρθε και ο φιλος την επιασε και μετα εβγαλε και εμενα,,παιδια μολις ειδα την τρυπα και ακουσα το μπιπερ μεσα

    επαθα την πλακα μου,,μολις ειδα οτι ηταν ρηχο καπου 3 μετρα και ειδα την σκυλα να ειναι καλα

    τοτε ηρθαν ολα στην θεση του,,θα το κλησω το πηγαδι αυτο αυτη την βδομαδα,,δυστηχος εχει εκει πολλα

    παλια πηγαδια, και ειναι πααααρα πολυ πυκνο το μερος και ετσι τα σκυλια δεν τα βλεπουν και πεφτουν μεσα

    αλλα εκει κυνηγαω τοσα χρονια και δεν ειχα κρουσμα ποτε,,για αυτο κυνηγαω και σε συγκαικριμενα σημεια

    ξερω κανα 2 πηγαδια ακομα τα οποια τα κλησανε,,αλλα τελικα στο δασος ποτε δεν ξερεις

    και παλι καλα που δεν ημουν μονος παιδια,,γιατι θα μπουκαριζα στην τρυπα να βγαλω την σκυλια

    και θα εκανα τον σερβαιβορ μετα για να βγω εξω,,τελικα τελος καλο ολα καλα,και το σκυλι το βλεπω οκ

    αυριο δεν παω πουθενα,οικογενειακο εθημο να μην κυνηγαμε χριστουγεννα και πρωτοχρονια

    το βρηκα απο τον παππου μου και το κραταω για σεβασμο στην θυμηση του

    μεθαυριο θα βγουμε την βολτα μας ,,,καλες γιορτες με υγεια σε ολους

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #399973

    καλες γιορτες και απο εμενα και οντος η μερα για εξορμηση ειναι η αυριανη και η μεθαυριανη οπου τα μαγαζια ειναι κληστα και να παμαι και εμεια καμια βολτουλα να ξεσκασουμαι//…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #399974

    Ορεινη Αρκαδια σημερα σκετη απογοητευση,εφυγαν και τα πουλια που υπηρχαν μεχρι την προηγουμενη εβδομαδα.4 ατομα 4 σκυλια 0 συναντησεις!

     

    φιλαρακι σε ορηνη αρκαδια σε τη υψομετραο;

    και τοποθεσια;ειμουνα 15 μερες τον προιγουμενο μηνα για κηνηγη εκει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #399980

    ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟΥΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΑ ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΜΑΣ

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/04/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    78
    nictas στις #400019

    ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΥΓΕΙΑ!!! ΕΔΩ ΣΤΑ ΓΙΑΝΕΝΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!ΟΛΟΙ ΒΡΙΣΚΟΥΝ!!!!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    boulp_2 στις #400025

    Χρονια πολλα σε ολους τους φιλους,,βγηκαμε μια βολτιτσα σημερα το απογευμα καμια ωριτσα και κατι σηκωσαμε ενα πουλι 2 φορες,,στην πρωτη μου την εκανε την ωρα που περναγα σκυφτος απο μια κλαρα την δευτερη φορα φερμαρησε η σκυλα μεσα στο πυκνο και εμει πιασαμε σε ενα μονοπατακι εφυγε η μπεκατσα και ηρθε να καθηση εκει που περημεναμε,,αλλα μολις ειδε τον φιλο μου επαθε σοκ εκανε μια στροφη πανω απο το κεφαλι του και ισα που προλαβε μια δυσκολη μπηχτη τουφεκια εγω ημου μερικα μετρα πιο περα και κοιτουσα απο την αλλη παντα,,την πηρε ομως η ακρη του ματιου γυρισα και ισα που προλαβα και τις ερειξα μια μπηχτη τουφεκια η οποια καλοπισε την κορυφη απο ενα πευκακι μετα απο αυτο αφου σουρουπονε σιγα σιγα φευγουμε για το αμαξι, μπουκαρη η σκυλα σε ενα πυκνο φωναζω το σκυλι να φυγουμε τιποτα,,τελικα ακουω κλαματα απο την σκυλα σε μια γωνια του πυκνου και επιδη ξερω οτι αυτη δεν κολαει στο πυκνο θα βγει απο οπου και να μπει τρεχω αμεσως να δω τι επαθε τελικα ειχε πεσει μεσα σε ενα πηγαδι, ευτηχος ηταν ρηχο και χωρις νερο,με το που την ειδα μπουκαρα μεσα ηρθε και ο φιλος την επιασε και μετα εβγαλε και εμενα,,παιδια μολις ειδα την τρυπα και ακουσα το μπιπερ μεσα επαθα την πλακα μου,,μολις ειδα οτι ηταν ρηχο καπου 3 μετρα και ειδα την σκυλα να ειναι καλα τοτε ηρθαν ολα στην θεση του,,θα το κλησω το πηγαδι αυτο αυτη την βδομαδα,,δυστηχος εχει εκει πολλα παλια πηγαδια, και ειναι πααααρα πολυ πυκνο το μερος και ετσι τα σκυλια δεν τα βλεπουν και πεφτουν μεσα αλλα εκει κυνηγαω τοσα χρονια και δεν ειχα κρουσμα ποτε,,για αυτο κυνηγαω και σε συγκαικριμενα σημεια ξερω κανα 2 πηγαδια ακομα τα οποια τα κλησανε,,αλλα τελικα στο δασος ποτε δεν ξερεις και παλι καλα που δεν ημουν μονος παιδια,,γιατι θα μπουκαριζα στην τρυπα να βγαλω την σκυλια και θα εκανα τον σερβαιβορ μετα για να βγω εξω,,τελικα τελος καλο ολα καλα,και το σκυλι το βλεπω οκ αυριο δεν παω πουθενα,οικογενειακο εθημο να μην κυνηγαμε χριστουγεννα και πρωτοχρονια το βρηκα απο τον παππου μου και το κραταω για σεβασμο στην θυμηση του μεθαυριο θα βγουμε την βολτα μας ,,,καλες γιορτες με υγεια σε ολους

    Την ιδία πλάκα είχα πάθει και εγώ σε πηγάδι με νερό δίπλα από ένα ποτάμι που κυνηγούσα. Αυτή ιστορία πριν από είκοσι και βαλε χρόνια. Τότε δεν υπήρχαν μπιπερ και έψαχνα το σκύλο αρκετή ώρα όπου ξαφνικά άκουσα πλατσουρίσματα από την αντίθετη μεριά του ποταμιού οπότε την ψιδιάστηκα . Ευτυχώς  δεν ήταν πολύ βαθύ και αφού ξάπλωσα κάτω τον τράβηξα από το περιλαίμιο. Καταλαβαίνω την τρομάρα που έπαθες. Τέλος καλό όλα καλά.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #400037

    Χρονια πολλα και καλα σε ολους. Η Γέννηση του Χριστού να μας φωτισει σε ολα τα θεματα μας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    Perdi στις #400109

    Χρόνια πολλά ρε παιδιά! Με υγεία για όλο τον κόσμο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    79
    WOLFMAN στις #400131

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ.

    ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΗ ΚΥΝΗΓΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #400142

    χαιρετε παιδια, χρονια πολλα σε ολους.

    σημερινη εξοδος 2 σηκωματα 2 στο χερι. με ξεκωλιασαν μεσα στο πυκνο αλλα της καταφερα.

    πουλια εχει ελαχιστα εχουν κατεβει χαμηλα.

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,056 έως 11,070 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων