ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,101 έως 11,115 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    zetor5911 στις #400821

    ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΑΠΟ ΕΞΩΡΜΗΣΗ ΤΡΕΙΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΑΠΟ ΑΓΡΙΝΙΟ Κ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΠΟ ΧΩΡΙΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΣΤΑΚΟ ΠΕΝΤΕ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΣΥΚΩΜΑΤΑ ΣΤΑ ΠΥΚΝΑ..ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΧΕ ΑΡΚΕΤΑ ΠΟΥΛΙΑ Κ ΔΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ..


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    32
    mazetas στις #400851

    Καλησπέρα και από Αττική

    Κατά καιρούς εμφανίζονται λίγα πουλάκια…αλλά το κυνήγι εδώ κατάντησε να είναι αποδοτικότερο στα πιο….κουφά μέρη παρά στις κλασικές θέσεις….που κάθε… μέρα μα κάθε μέρα γίνεται πανηγύρι από κυνηγούς…

    Καλή χρονιά να έχουμε και προσοχή…..όπλα κρατάμε παιδιά…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    IONTASS στις #400854

    IONTASS wrote:
    καλησπερα και χρονια πολλα σε όλους. εχει κανεις προσωπικη εμπειρία απο χρήση beeper Uberto 200 ? στη σχετικη ενότητα δεν βρήκα και πολλα πραλατα να διαβάσω

    Το έχει ένας φίλος, που κυνηγάμε μαζί, και είναι πολύ καλό. Έχει πολύ καλή ακουστική, έτσι όπως το είχε ρυθμισμένο. Προσωπικά το συνιστώ.

    ευχαριστω πολυ νασε καλα

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #400927

    χθεσινη μεσημεριανη εξοδος υπο βροχη με αλλαγη μερους,στην αρχη χαμηλα, μετα ψηλα, ουτε πουπουλο.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #400978

    Στην πρώτη φωτό σήμερα πήραμε μία κυρία (για την ακρίβεια ο φίλος μου ο Κώστας με το επανιελάκι του) 5 λεπτά μόλις κατεβήκαμε από το αυτοκίνητο. Στην τρίτη  φωτό το κουτάβι μου (6 μηνών) βάζει για πρώτη μπεκάτσα στο στόμα του. Προς το τέλος του κυνηγιού το μεγάλο μου σέττερ σήκωσε ένα λάγαρο αλλά τα 8αράκια μάλλον τον γαργάλησαν λίγο αφού τουφεκίστηκε κάπως μακριά επειδή τον κυνήγησε  το σεττερ μου και τον αφήσαμε να πάρει πρώτα απόσταση.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    79
    WOLFMAN στις #400990

    Καλημερα σε ολους και χρονια πολλα

    Σημερινο ψαξιμο με πολλη αερα αγιοριτη γιατην ακριβεια στην ορεινη Χαλκιδικη με πενιχρα αποτελεσματα.Φετος η χαζεψαμε εμεις

    η τα πουλια ειναι αλλου.Τετοιο λαθος τοποθεσιων δεν εχω ξανακανει ειμαι εκει αλλου τα πουλια ειμαι αλλου εκει τα πουλια.

    Καναμε επιτελους μετα απο 1 μηνα ενα πουλι και εκεινο μπλεχτηκε στης βατσινιες και αργησε να σηκωθει και μας εδωσε χρονο.

    Δοξα το Θεό περασαμε καλα και εμεις και τα σκυλια.Ο ντουρβας δεν ειναι αυτοσκοπος.

    Ευχομαι καλη χρονια  υγεια και τυχη σε ολους γιατι χωρις τυχη καηκαμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    79
    WOLFMAN στις #400994

    Λαθος και ξανα ανεβασμα

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    nivatos στις #401025

    αχ! ρε τυχεροί!  εγώ ούτε άδεια φέτος  😥

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #401035

    φρεσκα κουλουρακια και απο τα τρικαλα σε 3ωρο πρωινο με ενα φιλαρακι μου δεν καναμε τπτ μονο σε καποια στιγμη ακουσα το μπιπερ να χτυπα 3 φορες ενα φρρρρ και ουτε π την ξαναδαμε στο γυρισμο βρηκα ενα γνωστο κουλουρι και αυτος και τηλεφωνα π πηρα αλλους 2 φιλους κουλουρια και αυτοι.πολυ χαλια χρονια!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    319
    kapsoxeris στις #401044

    φρεσκα κουλουρακια και απο τα τρικαλα σε 3ωρο πρωινο με ενα φιλαρακι μου δεν καναμε τπτ μονο σε καποια στιγμη ακουσα το μπιπερ να χτυπα 3 φορες ενα φρρρρ και ουτε π την ξαναδαμε στο γυρισμο βρηκα ενα γνωστο κουλουρι και αυτος και τηλεφωνα π πηρα αλλους 2 φιλους κουλουρια και αυτοι.πολυ χαλια χρονια!

    πολυ κακη χρονια για καλαμπακα και τα περιξ…,σωστα φιλε???

     

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #401051

    thanasis.p wrote:
    φρεσκα κουλουρακια και απο τα τρικαλα σε 3ωρο πρωινο με ενα φιλαρακι μου δεν καναμε τπτ μονο σε καποια στιγμη ακουσα το μπιπερ να χτυπα 3 φορες ενα φρρρρ και ουτε π την ξαναδαμε στο γυρισμο βρηκα ενα γνωστο κουλουρι και αυτος και τηλεφωνα π πηρα αλλους 2 φιλους κουλουρια και αυτοι.πολυ χαλια χρονια!

    πολυ κακη χρονια για καλαμπακα και τα περιξ…,σωστα φιλε???

    πρως μικανη και αγιοφυλλο ειχε πεσει καλο φτερο για κανα μηνα ειχε πολυ μπεκατσα εδω απο την αλλη μερια πυλη και προς τα πανω πολυ χαλια δεν υπαρχει τπτ αυριο θα παει φιλος μαλλον προς καλαμπακα θα μαθω να δω τι παιζει τωρα και εκει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #401090

    Καλησπερα στην ομαδα.Σημερα σε 5ωρο κυνηγι με αλλαγες τοπων στα Πωγωνια-Κονιτσα ουτε που την ειδαμε….τραγικη μερα και πολυ ξενερωμα και για εμας και για τα ζωντανα.

    Καλη χρονια να περασουμε……οσο θα ειναι εφικτο!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    spirosirish στις #401105

    καλησπέρα, χθεσινή βόλτα υπο βροχής μόνο μία φέρμα της σκύλας χωρίς να δούμε το πουλί και τίποτα άλλο. Σημερινή βόλτα στο πρωτο μέρος ούτε που την είδαμε, αλλάξαμε τόπο και σε μια μικρή περιοχή του μέρους αυτού σηκώθηκαν τρία πουλιά απ΄όπου και τουφεκισαμε την μία, στην τελευταία τουφεκιά που της έκανα έδειξε να σπάει λίγο την πορεία της αλλα συνέχισε κανονικότατα, μετά απο 50 μέτρα βλέπω την σκύλα να έρχεται με το ζωντανό πουλί στο στόμα. Ο φίλος που ήταν μαζί σήκωσε και αυτός δύο πουλιά και κράτησε την μία. Και τα δύο  που πηραμε ήταν μεγάλα πουλια!!!! Το κακό είναι οτι δεν φαίνεται να μπαίνουν καινούργια πουλια!!!!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    319
    kapsoxeris στις #401109

    για αγιοφυλλο ναι το ακουσα!!
    εγω παντως 3ημερο στη βλαχαβα ουτε φερμα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #401116

    για αγιοφυλλο ναι το ακουσα!!
    εγω παντως 3ημερο στη βλαχαβα ουτε φερμα…

    αστα πικρα σου λεω σημερα εκατσαν φιλοι το σουροπο να δουν αμα κατεβει καμια απο το βουνο για να πανε αυριο ουτε μια δεν ειδανε.καλα επιστροφια τωρα και αν.περυσι ηταν καλα εδω γινοταν ο χαμος απο μπεκατσα βαρεσε και ο καθε πικραμενος.του χρονου τωρα η σειρα μας.χαχαχα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,101 έως 11,115 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων