ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,116 έως 11,130 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #401119

    ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΚΥΡΙΟΥ….. ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΕΣ ΣΤΟ ΦΙΛΟ  ZED ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΓΙΑ ΤΑ STOKAS…

    KΑΛΑ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ……


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #401121

    META το μεσημεριανο ανεβηκα με τον φιλο τον στελιο μια βολτα στο πρωτο μερος ωραιο κατεβασμα του σκυλου και σε λιγο φερμα ποιανουμε σχετικα καλα το μερος αλλα η μπεκατσα δεν ηταν εκει αφησα τον σκυλο για κανα 5λεπτο να κανει γυρες μηπως και την βρει αλλα μαλλον ειχε φυγει απεναντι στα πολυ σφυχτα παμε μετα σε αλλο μερος πιο ψιλα  και παλι κατεβασμα στην κατηφορα του σκυλου μου δεν ακουω το κουδουνι ψαχνω  να τον βρω και βγαινω τυχαια στο σφυχτο μπροστα του κοκαλο ο σκυλος ποντα  , ποντα φερμα για 10 λεπτα τελικα σπαει και το πουλι και παλι δεν ηταν εκει ,κριμα αυτα τα νεα και απο δω ελαχιστα πουλια  😥

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #401127

     ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΚΥΡΙΟΥ….. ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΕΣ ΣΤΟ ΦΙΛΟ ZED ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΓΙΑ ΤΑ STOKAS… KΑΛΑ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ……

    Βίκτωρα πάντα τέτοια ρε συ…. ελπίζω να ήταν και ο κούταβος μέσα σε κάποιες από αυτές. Άντε και στα ταίρια τους…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #401131

    Το κοτέτσι ξαναγέμισε.

    Ορεινή Αργολίδα 1100, πουρνάρι, ομίχλη, χιονόνερο, 5 μποφόρ βοριά 6 πουλιά, πολλααααααά σηκώματα, 4 τουφεκισμένες, 3 κάτω. Δυστυχώς η πρώτη έμεινε κάπου στο βουνό, αφού βάλε βγάλε αδιάβροχο  έπεσε από το γιλέκο και όταν το καταλάβαμε ήταν αργά. Και του χρόνου με υγεία.

    ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ

    http://imageshack.us/a/img198/425/img20121230004.jpg

    [/URL]

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #401150

    Το κοτέτσι ξαναγέμισε. Ορεινή Αργολίδα 1100, πουρνάρι, ομίχλη, χιονόνερο, 5 μποφόρ βοριά 6 πουλιά, πολλααααααά σηκώματα, 4 τουφεκισμένες, 3 κάτω. Δυστυχώς η πρώτη έμεινε κάπου στο βουνό, αφού βάλε βγάλε αδιάβροχο έπεσε από το γιλέκο και όταν το καταλάβαμε ήταν αργά. Και του χρόνου με υγεία. ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ http://imageshack.us/a/img198/425/img20121230004.jpg [/URL]

     

    μπραβω πετρο παντα τετεια αντε να τελειοσουν τα εωρταστηκα προγραματα να βγουμαι και εμεια καμια βολτα γιατη εχουμαι σκουριασει..

     

    καλη χρωνια σε ολουςςς 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #401164

    μπραβω πετρο παντα τετεια αντε να τελειοσουν τα εωρταστηκα προγραματα να βγουμαι και εμεια καμια βολτα γιατη εχουμαι σκουριασει..

    καλη χρωνια σε ολους
    [/quote]
    που εισαι Αντρεα, στο γυναικοχωρι ειναι τα πουλια. Ο Φανης ειναι τωρα εκει και μολις βαρεσε την πρωτη, εχθες δε βαρεσε καμια και εχασε και την πρωτη τη δικια μου απο το καινουριο του γιλεκο, σαν το δικο σου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #401172

    Kαλημεραααα,,,ο παλιοκαιρος σημερα δεν μας αφησε να ψαξουμε ουτε μια ωριτσα

    εγινα που εγινα μουσκεμα μεσα στο πυκνο σε μιση ωρα με επιασε και βροχη και κονομισα

    σε ολη αυτη την ωρα ουτε μυρωδια απο πουλι,,ουτε καινουριο ουτε μια παλια που ειχα αφησει εκει βρηκα

    αυριο παλι αν κρατηση ο καιρος,,τωρα παω σε ενα φιλο που περασε ο ασωπος μεσα απο το σπιτι του

    εσκασε το ποταμι χθες το μεσημερη και εβγαλε πολυ κοσμο μεσα απο τα σπιτια του

    του φιλου μου του πηρε και το αμαξι,,ασε που του ριμαξε και το σπιτι ολο,,στο τσακ εσωσε την οικογενεια

    αυτα ειναι τα ασχημα,,και οχι οτι δεν προλαβαμε να βρουμε μπεκατσα σημερα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Salonikios στις #401181

    ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ, ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ  ,ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ  ΣΤΟΥΣ ΤΕΤΡΑΠΟΔΟΥΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ ΣΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #401203

    ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ

     

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #401205

    καλη χρονια φιλοι με υγεια και ευτυχια.

    4 σηκωματα σημερα το απογευμα 1 πουλι στο γιλεκο. δυστηχως ηταν η μονη που εδωσε περιθωρια για τουφεκισμα.

    οι αλλες με εκαναν γιογιο 🙄

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    79
    WOLFMAN στις #401314

    ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΖΕΣΤΕΣ ΚΑΝΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    GeorgePap στις #401353

    Χαιρετώ όλους τους μπεκατσάδες και καλή χρονιά να έχετε..
    Ήθελα να κάνω μια ερώτηση για ένα μπίπερ σε αυτό το θέμα που είναι ενεργό και όποιος θέλει ας μου απαντήσει είτε εδώ είτε σε π.μ. για να μη χαλάμε τη ροή του θέματος.
    Πείρα το μπίπερ το κινέζικο ( http://www.smart-cover.gr/product_info.php?products_id=1046  στο ένα τρίτο της τιμής που το έχει αυτό το σάητ) και πάνω που έμαθα πως να το βάζω σωστά στο σκύλο για να παίζει καλά (γιατί δεν βαράει το ίδιο σε κάθε σημείο του λαιμού) προχτές η ένταση του έγινε ξαφνικά μηδενική. Έχανα το σκύλο στο δάσος κλπ. Το άνοιξα, το στέγνωσα με το σεσουάρ και άλλα τέτοια κόλπα και τελικά φαίνεται να παίζει. Αλλά επειδή είμαι σίγουρος ότι θα ξαναβγάλει προβλήματα λέω να πάρω ένα άλλο.
    Έχω ακούσει καλά λόγια για αυτό http://www.smart-cover.gr/product_info.php?products_id=143 το canibeep. Αλλά έχω μπερδευτεί…άλλοι λένε ότι παλιά ήταν καλό και τώρα σε καινούργια έκδοση είναι χάλια κλπ.. μπορεί κάποιος να μου πει αν αξίζει να το πάρω ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #401376

    Χαιρετώ όλους τους μπεκατσάδες και καλή χρονιά να έχετε..
    Ήθελα να κάνω μια ερώτηση για ένα μπίπερ σε αυτό το θέμα που είναι ενεργό και όποιος θέλει ας μου απαντήσει είτε εδώ είτε σε π.μ. για να μη χαλάμε τη ροή του θέματος.
    Πείρα το μπίπερ το κινέζικο ( http://www.smart-cover.gr/product_info.php?products_id=1046 στο ένα τρίτο της τιμής που το έχει αυτό το σάητ) και πάνω που έμαθα πως να το βάζω σωστά στο σκύλο για να παίζει καλά (γιατί δεν βαράει το ίδιο σε κάθε σημείο του λαιμού) προχτές η ένταση του έγινε ξαφνικά μηδενική. Έχανα το σκύλο στο δάσος κλπ. Το άνοιξα, το στέγνωσα με το σεσουάρ και άλλα τέτοια κόλπα και τελικά φαίνεται να παίζει. Αλλά επειδή είμαι σίγουρος ότι θα ξαναβγάλει προβλήματα λέω να πάρω ένα άλλο.
    Έχω ακούσει καλά λόγια για αυτό http://www.smart-cover.gr/product_info.php?products_id=143 το canibeep. Αλλά έχω μπερδευτεί…άλλοι λένε ότι παλιά ήταν καλό και τώρα σε καινούργια έκδοση είναι χάλια κλπ.. μπορεί κάποιος να μου πει αν αξίζει να το πάρω ?

    αναλογα τι σκυλο εχεις φιλε μου αν το σκυλι σου παει μεχρι 150-200 μετρα παρτο με κλειστα ματια ( αδιαβρωχο 100% με δικη μου δοκιμη) και πολυ σταθερο στους χρονους του …..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    xristos στις #401394

    Χαιρετώ όλους τους μπεκατσάδες και καλή χρονιά να έχετε..

    Ήθελα να κάνω μια ερώτηση για ένα μπίπερ σε αυτό το θέμα που είναι ενεργό και όποιος θέλει ας μου απαντήσει είτε εδώ είτε σε π.μ. για να μη χαλάμε τη ροή του θέματος.
    Πείρα το μπίπερ το κινέζικο ( http://www.smart-cover.gr/product_info.php?products_id=1046 στο ένα τρίτο της τιμής που το έχει αυτό το σάητ) και πάνω που έμαθα πως να το βάζω σωστά στο σκύλο για να παίζει καλά (γιατί δεν βαράει το ίδιο σε κάθε σημείο του λαιμού) προχτές η ένταση του έγινε ξαφνικά μηδενική. Έχανα το σκύλο στο δάσος κλπ. Το άνοιξα, το στέγνωσα με το σεσουάρ και άλλα τέτοια κόλπα και τελικά φαίνεται να παίζει. Αλλά επειδή είμαι σίγουρος ότι θα ξαναβγάλει προβλήματα λέω να πάρω ένα άλλο.
    Έχω ακούσει καλά λόγια για αυτό http://www.smart-cover.gr/product_info.php?products_id=143 το canibeep. Αλλά έχω μπερδευτεί…άλλοι λένε ότι παλιά ήταν καλό και τώρα σε καινούργια έκδοση είναι χάλια κλπ.. μπορεί κάποιος να μου πει αν αξίζει να το πάρω ?

    Χρόνια πολλά και καλή χρονιά με ευχάριστες κυνηγετικές εξορμήσεις!

    Το canibeer το παλιό απλά δεν παίζεται!!!ένας φίλος μου του έχει φτιάξει πιο μεγάλο ηχείο απο τεφλόν και πραγματικά η ένταση του φτάνει και απ΄ τα πιο απομακρυσμένα σημεία!το καινούργιο αν το χρησιμοποιείς σε έρευνα και φέρμα μαζί να ξέρεις πως δεν θα το ”χορταίνεις” μπαταρίες!αν βέβαια κάνεις πολύωρα κυνήγια!Είναι όντως πολύ ανθεκτικό και το ”value for money” εξαιρετικό!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    GeorgePap στις #401395

    Ευχαριστώ παιδιά.. θα το πάρω τελικά.. το βρήκα κι εδώ στην Αθήνα στα 80 ευρώ. Αυτό το κίτρινο, ελπίζω να είναι το παλιό  😛

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,116 έως 11,130 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων