ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,146 έως 11,160 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #401655

    καλημερα και απο μενα σε ολους.

    ενα δυημερο κηνηγη οπου το μονο που αποκομησα ηταν νευρα και 2 κουλουργια σαν το μποιμου..

    την πρωτη μερα πουλια τιποτα ουτε  μυροδια ενω την δευτερη ενα και μονο πουλι οπου εχει γηνει δασκαλα και μολης ακουγε το μπηπερ την εκανε .


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #401691

    GΙΑ να δουμε τι ψαρια θα πιασουμε σημερα ,λεω το μεσημερι να παω μια βολτα ευχομαι να μην ειναι μονο για καθαρο αερα 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #401721

    ΕΤΟΙΜΑΣΟΥ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΡΥΟ ΣΤΑ ΜΕΡΟΙ ΣΟΥ…ΦΙΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #401735

    telika και παλι παπαρα παιδια 2,5 ωρες τιποτα μια μονο φερμα ειχα αλλα αδεια ηταν,περι ποσο πολυ ρε φιλε;απο ποτε;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #401738

    Αεριδες και κρυα ερχονται…………………………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #401802

    Καλημεραααα..πρωτη εξοδος για 2013 σημερα το πρωι η οποια τελειωσε γρηγορα μιας που ο λουις σημερα εκανε πλατσα πλουτα

    γυρω στο 45 λεπτο ερευνας εκανα την μαλακια και μπηκα μεσα σε ενα ρεμα που εχω αφησει μια διαολομπεκατσα

    ελα ομως που το ρεμα ειχε πολυ νερο και περπαταγα σε πολα σημεια απο πετρουλα σε πετρουλα

    εχω πει και θα το ξαναπω αλλη μια φορα,,στην βρεγμενη πετρα σηκωνουν τα χερια και η VIBRAM και ολες η σολες

    οποτε εφτασε ενα γληστρημα για να πεσω στο νερο μεχρι τα γονατα,παπαρα η καλτσα μεχρι να βγω, και τελος κυνηγιου

    αφου τελειωσα ενα ψαλμο με μπινελικια μεσα στο ρεμα [ποτε δεν βριζω τα θεια] πηρα το δρομο για το αμαξι

    με την σκυλα μου να απορει τι επαθε ο πατερας της και  βριζη στα καλα καθουμενα,αυτα λοιπον για σημερα

    ελπιζω με την αλλαγη του καιρου και το ανακατεμα που θα κανει στα πουλια να σταθουμε τυχεροι

    τα πουλια που ηταν εδω γυρω παντος την κανανε για αλλου,εμειναν μονο οι ντοπιαρες αγριες μπεκατσες

    που για να τους βαλεις χερι πρεπει να εχεις πολυ τυχη,,και ενας  μπαρμπας στην κορωνη φτανει καμια φορα

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #401806

    GEIA ΣΟΥ ΛΙΑΚΟ αντε εκανες και το μπανακι σου , χαχαχ και δω δυσκολα τα πραγματα δινει παγωνιες ολη τη βδομαδα για να δουμε μηπως μας ερθει καμια τουρκαλα

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    TORES στις #401807

    GEIA ΣΟΥ ΛΙΑΚΟ αντε εκανες και το μπανακι σου , χαχαχ και δω δυσκολα τα πραγματα δινει παγωνιες ολη τη βδομαδα για να δουμε μηπως μας ερθει καμια τουρκαλα

    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    βικ καλημερα.η τριτη εχει τις χαμηλοτερες θερμοκρασιες στην τουρκια.ελπιζουμε στο θαυμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #401810

    χαχαχ ρε τι παθαμε να περιμενουμε το θαυμα να μπει κανα πουλι γαμω το κερατο μου μεσα 😥

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #401812

    Αν και εκτός topic, κύριε Γιάννη βασίζεστε στα springerakia για το συγκεκριμένο κυνήγι η σε κάποια άλλη φυλή?

    Κωνσταντίνος

     

    Τελευταίως κατά το πλείστον ναι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #401824

    GEIA ΣΟΥ ΛΙΑΚΟ αντε εκανες και το μπανακι σου , χαχαχ και δω δυσκολα τα πραγματα δινει παγωνιες ολη τη βδομαδα για να δουμε μηπως μας ερθει καμια τουρκαλα

    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    Ναι τι λες τωρα,,χανω εγω το μπανακι μου σε ζεστο νερακι; σαν τζακουζι ενα πραμα ηταν το ατιμο

    παντος παγωνια βλεπω τουρκια και χιονια,,που θα πανε οι ρουφιανες θα περασουν κατα κατω

    εδω σε εμενα λεει για χιονακι στην παρνηθα,,ολο και καμια νεαρουλα θα κατεβει,,και λεω νεαρουλα γιατι

    αυτες δεν ξερουν ακομα τις αντοχες τους στο κρυο μιας που βγαζουν τον πρωτο χειμωνα τους και μασανε λιγο

    οποτε πεφτουν και πιο χαμηλα,,η παλιες μενουν ανετα σε χιονι μεχρι το γονατο και φευγουν μονο σε παρατεταμενη παγωνια

    οποτε ειμαστε σε αναμονη του ανακατεματος της κατσαρολας,,αμα ερθουν καλος,αμα δεν ερθουν ας πανε στο καλο

    παντος σε καποια μερη παρολο την σκατοχρονια εχει πολλα πουλακια,,ο φιλος μου μια βδομαδα στο χωριο του

    σε δυσκολο μερος με πουρναρι ειχε παρει 16 πουλια μεχρις χθες που μιλαγαμε,πελοποννησο μερια,,ας μην ηταν η πουτανα η κρηση

    και οταν πεσανε τα πουλια θα πηγενα εκει και θα καναμε παρτυ,,οσο ηθελα καποτε να παω τωρα θελω μονο για τα διοδια

    οποτε καθομαι στην βιωτια μου και οτι κατση,,αμα δεν ειχα χαση λογο της σκυλας το καλο 10ημερο δεν θα ηθελα τιποτα τωρα

    θα ειχα παρη χαλαρα 20 πουλακια σε μια βδομαδα και τωρα θα εκανα ριλαχ κυνηγια,,ενω τωρα βγαινω εξω και το ματι μου

    ειναι λαμπερο κοκκινο, κατι σαν του τερμινειτορ χα χα χα χα,,αλλα ο εξολοθρευτης εκανε μπλουμ σημερα  :mrgreen:

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #401854

    σημερινη εξοδος με αλλους 4 φιλους 3 μπεκατσες σηκωσαμε πηραμε τις 2 και ποδαροδρομος ατελειωτος.πολυ λιγα πραγματα και σκορπια πουλια!και απο κρυο παπακια νοτιας καργα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #401893

    καποιος παππους κυνηγος μπεκατσας μου ειχε πει καποτε…..2 ειναι λιγες…… 5 ειναι καλα…… 10 ειναι αρκετες και πανω απο 10 ειναι ονειρο….. εγω σημερα πηγα στο επιπεδο που μου ειχε πει οτι ειναι καλα… σηκωσαμε 8 πηραμε τις 5 και τις τρις τις μαγησες που χασαμε ορκιστηκα να τις βαλω στα καρβουνα παση θυσια……. θα το φανε το κεφαλακι τους που θα παει…. ιδου και η φωτο……

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #401894

    καποιος παππους κυνηγος μπεκατσας μου ειχε πει καποτε…..2 ειναι λιγες…… 5 ειναι καλα…… 10 ειναι αρκετες και πανω απο 10 ειναι ονειρο….. εγω σημερα πηγα στο επιπεδο που μου ειχε πει οτι ειναι καλα… σηκωσαμε 8 πηραμε τις 5 και τις τρις τις μαγησες που χασαμε ορκιστηκα να τις βαλω στα καρβουνα παση θυσια……. θα το φανε το κεφαλακι τους που θα παει…. ιδου και η φωτο…… [/quote

    τι τα θες τα παπια και τα μπατακια αστα για μας αφου εσυ εισαι μπε ατσας original

    και κατι ακομα ασε καμια για ζευγαρωμα για να εχεις και του χρονου 😯

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #401903

    victfalcon wrote:

    καποιος παππους κυνηγος μπεκατσας μου ειχε πει καποτε…..2 ειναι λιγες…… 5 ειναι καλα…… 10 ειναι αρκετες και πανω απο 10 ειναι ονειρο….. εγω σημερα πηγα στο επιπεδο που μου ειχε πει οτι ειναι καλα… σηκωσαμε 8 πηραμε τις 5 και τις τρις τις μαγησες που χασαμε ορκιστηκα να τις βαλω στα καρβουνα παση θυσια……. θα το φανε το κεφαλακι τους που θα παει…. ιδου και η φωτο…… [/quote τι τα θες τα παπια και τα μπατακια αστα για μας αφου εσυ εισαι μπε ατσας original και κατι ακομα ασε καμια για ζευγαρωμα για να εχεις και του χρονου

    του χρονου θα ερθουν αλλες….. δεν τελειωνουν δαυτες…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,146 έως 11,160 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων