ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,161 έως 11,175 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #401910

    Φιλε victfalcon στο κυνηγι τις μπεκατσας ο σκοπος μας δεν ειναι να παρουμε οσα πιο πολλα πουλια μπορουμε

    γιατι τοτε χανουμε ολο το νοημα του κυνηγιου της,, που δεν ειναι ο αριθμος των πουλιων που θα παρουμε

    και μια μονο μπεκατσα μπορει να σου γεμιση την ημερα μετα απο αρκετα σηκωματα και μια ωραια τουφεκια

    δεν φυσικα δεν χρειαζετε να παρουμε πεντε και δεκα για να ζησουμε το ονειρο του παππου,και να ξερεις οτι τελειωνουν και δαυτες

    παρεα με τα απεραντα δαση που τις φιλοξενουν στους τοπους που φωλιαζουν,και οι μπεκατσες που σου ξεφευγουν να θυμασε

    οτι αυτες παλευουν για την ζωη τους,,την οποια εχουν το δικαιωμα να προφυλασουν,,οποτε γιατι να περνεις ορκο

    να τις βαλεις στο καρβουνο,,το ψωμι σου πηρανε η κανα οικοπεδο :mrgreen: οποτε χαλαρααααααααα

    και μην μην αγχωνεσε με τα νουμερα,,αυτα ηταν για αλλους καιρους,,τους καιρους του παππου

    Φιλικα

     

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    greco123 στις #401915

    καποιος παππους κυνηγος μπεκατσας μου ειχε πει καποτε…..2 ειναι λιγες…… 5 ειναι καλα…… 10 ειναι αρκετες και πανω απο 10 ειναι ονειρο….. εγω σημερα πηγα στο επιπεδο που μου ειχε πει οτι ειναι καλα… σηκωσαμε 8 πηραμε τις 5 και τις τρις τις μαγησες που χασαμε ορκιστηκα να τις βαλω στα καρβουνα παση θυσια……. θα το φανε το κεφαλακι τους που θα παει…. ιδου και η φωτο……

    ΚΑΠΟΤΕ ΕΝΑΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΟΠΛΟΥΡΓΟΣ ,ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΔΕΣΤΕΦΑΝΗΣ ,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ ΠΙΑ,ΠΟΥ ΤΟΥ ΧΡΩΣΤΑΩ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΗΣ ΣΚΟΠΕΥΣΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΜΟΥ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ, ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ << ΘΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΦΕΥΓΟΥΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ>>. ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΣΕΝΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #401925

    Φιλε victfalcon στο κυνηγι τις μπεκατσας ο σκοπος μας δεν ειναι να παρουμε οσα πιο πολλα πουλια μπορουμε γιατι τοτε χανουμε ολο το νοημα του κυνηγιου της,, που δεν ειναι ο αριθμος των πουλιων που θα παρουμε και μια μονο μπεκατσα μπορει να σου γεμιση την ημερα μετα απο αρκετα σηκωματα και μια ωραια τουφεκια δεν φυσικα δεν χρειαζετε να παρουμε πεντε και δεκα για να ζησουμε το ονειρο του παππου,και να ξερεις οτι τελειωνουν και δαυτες παρεα με τα απεραντα δαση που τις φιλοξενουν στους τοπους που φωλιαζουν,και οι μπεκατσες που σου ξεφευγουν να θυμασε οτι αυτες παλευουν για την ζωη τους,,την οποια εχουν το δικαιωμα να προφυλασουν,,οποτε γιατι να περνεις ορκο να τις βαλεις στο καρβουνο,,το ψωμι σου πηρανε η κανα οικοπεδο οποτε χαλαρααααααααα και μην μην αγχωνεσε με τα νουμερα,,αυτα ηταν για αλλους καιρους,,τους καιρους του παππου Φιλικα

    το συνυπογραφω και με τα δυο χερια γιατι και μενα αυτη ειναι η αποψη μου, σεβομαι ομως και το παθος του victfalcon .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #401929

    victfalcon wrote:
    καποιος παππους κυνηγος μπεκατσας μου ειχε πει καποτε…..2 ειναι λιγες…… 5 ειναι καλα…… 10 ειναι αρκετες και πανω απο 10 ειναι ονειρο….. εγω σημερα πηγα στο επιπεδο που μου ειχε πει οτι ειναι καλα… σηκωσαμε 8 πηραμε τις 5 και τις τρις τις μαγησες που χασαμε ορκιστηκα να τις βαλω στα καρβουνα παση θυσια……. θα το φανε το κεφαλακι τους που θα παει…. ιδου και η φωτο……

    ΚΑΠΟΤΕ ΕΝΑΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΟΠΛΟΥΡΓΟΣ ,ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΔΕΣΤΕΦΑΝΗΣ ,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ ΠΙΑ,ΠΟΥ ΤΟΥ ΧΡΩΣΤΑΩ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΗΣ ΣΚΟΠΕΥΣΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΜΟΥ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ, ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ << ΘΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΦΕΥΓΟΥΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ>>. ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΣΕΝΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ.

    παντα θυμασαι αυτες που σου φευγουν ….αλλα παντα θυμασαι  και ενα πολυ καλο κυνηγι με καλη καρπωση…..αν δεν συμφωνεις πες το μου….. οταν εισαι 26 χρονων προσπαθεις να εχεις οσο το δυνατον πιο πολλες συναντησεις και καρπωση…… ετσι περνεις και εμπειριες σε αυτο το κυνηγι και φτιαχνεις και το καινουριο σου κουταβι που μολις πριν 1-1/2 μηνα πηρες…. το να καρπωνεσαι πολλα πουλια ειναι για μενα ανταμυβη για την προσπαθια που κανεις και για τα εξωδα και για πολλα αλλα, αλλα υπαρχουν και στιγμες που με μονο ενα πουλι λες γεμισα…μια δισκολη τουφεκια …. μια φερμα απο ενα απηρο κουταβακι ειναι και αυτα πραγματα που σε γεμιζουν…..εγω οσο μου δεινεται η ευκαιρια να γυριζω στο σπιτι με οσο το δυνατον περισοτερα πουλια μου δεινει η φυση ( μεσα στα νομιμα νουμερα παντα) θα το κανω οπως και ολοι εδω μεσα….. δεν νομιζω οτι υπαρχει μπεκατσας , που να του σηκωνουν  τα σκυλια του πουλια και να μην τουφεκαει γιατι ειναι γεματος η γιατι οι 3 του φτανουν οι 5-6-7 του φτανουν…. κτλ

    παντα φιλικα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #401930

    Ο φιλος μας ειναι  παθιασμενος μπεκατσας και το δειχνει,ειναι ομως και απο τους εξ ολοκληρου νομιμους,ενας απο τους λιγους  που στις φωτο βγαινουν με τα πορτοκαλι,και εγω στην θεση του το ιδιο θα εκανα  παιδια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #401934

    MOΛΗΣ γυρισα απο πρωινο  μαζι με τον φιλο που που δεν περνει πλεον το κουταβι μαζι του μιας και δεν δειχνει καθολου ενδιαφερον ,με το που μπηκαμε στο βουνο κοκκαλο ο σκυλος κανα 5 λεπτο αλλα το πουλι ειχε φυγει μετα απο καμια ωρα αλλη φερμα τα ιδια ,αλλα ειχε αερα αρα λεω τα πουλια ειναι απο πισω που κοβει ετσι και εγυνε περπατουσαμε στον κομο και ο σκυλος εψαχνε  δεν αργυσε και σταματαει το κουδουνι ,που ειναι ρε του λεω προς τα που πηγε; σεμετα απο 3 λεπτα τον βλεπουμε κοκαλο μεσα σε ρυκια μεγαλα λεω το πουλι θα φυγει απο κατω σιγουρα βλεπω ενα βραχο λεω αμα κατσω εκει εχω περιθορειο εστω για μια τουφεκια δεν προλαβα να παω την βλεπω την κυρια απο εκει που ειπα ν α περνει την πορει που υπολογισα ατουφεκιστη, λεω θα την βρουμε σιγουρα πιο περα μετα απο 5 λεπτα τον βλεπω παλι κοκαλο τελικα με μια τουφεκια ηρθε μαζι μας,καλα ηταν

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #401969

    Καλημερα Βικτωρα παντα τετοια φιλε,καλη χρονια να χεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #401973

    καποιος παππους κυνηγος μπεκατσας μου ειχε πει καποτε…..2 ειναι λιγες…… 5 ειναι καλα…… 10 ειναι αρκετες και πανω απο 10 ειναι ονειρο….. εγω σημερα πηγα στο επιπεδο που μου ειχε πει οτι ειναι καλα… σηκωσαμε 8 πηραμε τις 5 και τις τρις τις μαγησες που χασαμε ορκιστηκα να τις βαλω στα καρβουνα παση θυσια……. θα το φανε το κεφαλακι τους που θα παει…. ιδου και η φωτο……

     

    ενα μπραβο κ απο εμενα φιλε…χιαρομαι να βλεπω νεους σαν κ εμενα να πηγαινουν για κυνηγι ….. 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #402029

    Πρώτη έξοδος για το 2013 και είδαμε άσπρη μέρα. Ορεινή Αργολίδα πουρνάρι παρέα με τον milou εν μέσω χιονοθύελας μόνο ο Μίκι έκανε σωστά τη δουλειά του αφού βρήκε δύο πουλιά τα οποία τα μπλόκαρε (ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΑ ΠΟΙΝΤΕΡ ΔΕΝ ΚΥΝΗΓΑΝΕ ΜΕ ΚΡΥΟ) αλλά εμείς επηρεασμένοι τα κάναμε σαλάτα, αφου αλλού φέρμαρε αλλού πηγαίναμε και σε μία ώρα το τοπίο ασπρισε και το κυνήγι σταμάτησε. Άλλωστε κοιτάξτε τον milou και πείτε μου αν γινόταν να συνεχίσουμε.

    http://imageshack.us/a/img694/2732/p1050269k.jpg

    [/URL]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #402032

    Πρώτη έξοδος για το 2013 και είδαμε άσπρη μέρα. Ορεινή Αργολίδα πουρνάρι παρέα με τον milou εν μέσω χιονοθύελας μόνο ο Μίκι έκανε σωστά τη δουλειά του αφού βρήκε δύο πουλιά τα οποία τα μπλόκαρε (ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΑ ΠΟΙΝΤΕΡ ΔΕΝ ΚΥΝΗΓΑΝΕ ΜΕ ΚΡΥΟ) αλλά εμείς επηρεασμένοι τα κάναμε σαλάτα, αφου αλλού φέρμαρε αλλού πηγαίναμε και σε μία ώρα το τοπίο ασπρισε και το κυνήγι σταμάτησε. Άλλωστε κοιτάξτε τον milou και πείτε μου αν γινόταν να συνεχίσουμε. http://imageshack.us/a/img694/2732/p1050269k.jpg [/URL]

    Αν πηγαίνατε για πάπιες θα ήταν πολύ καλή κάλυψη-απόκρυψη!!! 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    cyrosd στις #402034

    Εμφανίστηκαν πολλά πουλιά στην Ήπειρο, εξ αιτίας της επιδείνωσης του καιρού.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    greco123 στις #402065

    greco123 wrote:

    victfalcon wrote:
    καποιος παππους κυνηγος μπεκατσας μου ειχε πει καποτε…..2 ειναι λιγες…… 5 ειναι καλα…… 10 ειναι αρκετες και πανω απο 10 ειναι ονειρο….. εγω σημερα πηγα στο επιπεδο που μου ειχε πει οτι ειναι καλα… σηκωσαμε 8 πηραμε τις 5 και τις τρις τις μαγησες που χασαμε ορκιστηκα να τις βαλω στα καρβουνα παση θυσια……. θα το φανε το κεφαλακι τους που θα παει…. ιδου και η φωτο……

    ΚΑΠΟΤΕ ΕΝΑΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΟΠΛΟΥΡΓΟΣ ,ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΔΕΣΤΕΦΑΝΗΣ ,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ ΠΙΑ,ΠΟΥ ΤΟΥ ΧΡΩΣΤΑΩ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΗΣ ΣΚΟΠΕΥΣΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΜΟΥ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ, ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ << ΘΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΦΕΥΓΟΥΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ>>. ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΣΕΝΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ.

    παντα θυμασαι αυτες που σου φευγουν ….αλλα παντα θυμασαι και ενα πολυ καλο κυνηγι με καλη καρπωση…..αν δεν συμφωνεις πες το μου….. οταν εισαι 26 χρονων προσπαθεις να εχεις οσο το δυνατον πιο πολλες συναντησεις και καρπωση…… ετσι περνεις και εμπειριες σε αυτο το κυνηγι και φτιαχνεις και το καινουριο σου κουταβι που μολις πριν 1-1/2 μηνα πηρες…. το να καρπωνεσαι πολλα πουλια ειναι για μενα ανταμυβη για την προσπαθια που κανεις και για τα εξωδα και για πολλα αλλα, αλλα υπαρχουν και στιγμες που με μονο ενα πουλι λες γεμισα…μια δισκολη τουφεκια …. μια φερμα απο ενα απηρο κουταβακι ειναι και αυτα πραγματα που σε γεμιζουν…..εγω οσο μου δεινεται η ευκαιρια να γυριζω στο σπιτι με οσο το δυνατον περισοτερα πουλια μου δεινει η φυση ( μεσα στα νομιμα νουμερα παντα) θα το κανω οπως και ολοι εδω μεσα….. δεν νομιζω οτι υπαρχει μπεκατσας , που να του σηκωνουν τα σκυλια του πουλια και να μην τουφεκαει γιατι ειναι γεματος η γιατι οι 3 του φτανουν οι 5-6-7 του φτανουν…. κτλ παντα φιλικα

    ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ,ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΜΙΚΡΑ ΣΚΥΛΑΚΙΑ. ΟΜΩΣ ΕΓΩ ΣΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΘΙΑΖΕΣΑΙ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ.ΑΝ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΣ ΣΥΓΝΩΜΗ.ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΡΕΛΑ ΚΟΥΒΑΛΑΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #402068

    victfalcon wrote:

    greco123 wrote:

    victfalcon wrote:
    καποιος παππους κυνηγος μπεκατσας μου ειχε πει καποτε…..2 ειναι λιγες…… 5 ειναι καλα…… 10 ειναι αρκετες και πανω απο 10 ειναι ονειρο….. εγω σημερα πηγα στο επιπεδο που μου ειχε πει οτι ειναι καλα… σηκωσαμε 8 πηραμε τις 5 και τις τρις τις μαγησες που χασαμε ορκιστηκα να τις βαλω στα καρβουνα παση θυσια……. θα το φανε το κεφαλακι τους που θα παει…. ιδου και η φωτο……

    ΚΑΠΟΤΕ ΕΝΑΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΟΠΛΟΥΡΓΟΣ ,ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΔΕΣΤΕΦΑΝΗΣ ,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ ΠΙΑ,ΠΟΥ ΤΟΥ ΧΡΩΣΤΑΩ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΗΣ ΣΚΟΠΕΥΣΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΜΟΥ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ, ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ << ΘΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΦΕΥΓΟΥΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ>>. ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΣΕΝΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ.

    παντα θυμασαι αυτες που σου φευγουν ….αλλα παντα θυμασαι και ενα πολυ καλο κυνηγι με καλη καρπωση…..αν δεν συμφωνεις πες το μου….. οταν εισαι 26 χρονων προσπαθεις να εχεις οσο το δυνατον πιο πολλες συναντησεις και καρπωση…… ετσι περνεις και εμπειριες σε αυτο το κυνηγι και φτιαχνεις και το καινουριο σου κουταβι που μολις πριν 1-1/2 μηνα πηρες…. το να καρπωνεσαι πολλα πουλια ειναι για μενα ανταμυβη για την προσπαθια που κανεις και για τα εξωδα και για πολλα αλλα, αλλα υπαρχουν και στιγμες που με μονο ενα πουλι λες γεμισα…μια δισκολη τουφεκια …. μια φερμα απο ενα απηρο κουταβακι ειναι και αυτα πραγματα που σε γεμιζουν…..εγω οσο μου δεινεται η ευκαιρια να γυριζω στο σπιτι με οσο το δυνατον περισοτερα πουλια μου δεινει η φυση ( μεσα στα νομιμα νουμερα παντα) θα το κανω οπως και ολοι εδω μεσα….. δεν νομιζω οτι υπαρχει μπεκατσας , που να του σηκωνουν τα σκυλια του πουλια και να μην τουφεκαει γιατι ειναι γεματος η γιατι οι 3 του φτανουν οι 5-6-7 του φτανουν…. κτλ παντα φιλικα

    ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ,ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΜΙΚΡΑ ΣΚΥΛΑΚΙΑ. ΟΜΩΣ ΕΓΩ ΣΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΘΙΑΖΕΣΑΙ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ.ΑΝ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΣ ΣΥΓΝΩΜΗ.ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΡΕΛΑ ΚΟΥΒΑΛΑΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    δεν το ειπα για σενα αδερφε αλλα για τον Λουις που με αρπαξε… δεν παρεξηγησα τη δικη σου απαντηση αλλα του αλλου…

    καποιοι λενε οτι οσα δεν φτανει η αλεπου……..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    greco123 στις #402072

    greco123 wrote:

    victfalcon wrote:

    greco123 wrote:

    victfalcon wrote:
    καποιος παππους κυνηγος μπεκατσας μου ειχε πει καποτε…..2 ειναι λιγες…… 5 ειναι καλα…… 10 ειναι αρκετες και πανω απο 10 ειναι ονειρο….. εγω σημερα πηγα στο επιπεδο που μου ειχε πει οτι ειναι καλα… σηκωσαμε 8 πηραμε τις 5 και τις τρις τις μαγησες που χασαμε ορκιστηκα να τις βαλω στα καρβουνα παση θυσια……. θα το φανε το κεφαλακι τους που θα παει…. ιδου και η φωτο……

    ΚΑΠΟΤΕ ΕΝΑΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΟΠΛΟΥΡΓΟΣ ,ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΔΕΣΤΕΦΑΝΗΣ ,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ ΠΙΑ,ΠΟΥ ΤΟΥ ΧΡΩΣΤΑΩ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΗΣ ΣΚΟΠΕΥΣΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΜΟΥ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ, ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ << ΘΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΦΕΥΓΟΥΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ>>. ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΣΕΝΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ.

    παντα θυμασαι αυτες που σου φευγουν ….αλλα παντα θυμασαι και ενα πολυ καλο κυνηγι με καλη καρπωση…..αν δεν συμφωνεις πες το μου….. οταν εισαι 26 χρονων προσπαθεις να εχεις οσο το δυνατον πιο πολλες συναντησεις και καρπωση…… ετσι περνεις και εμπειριες σε αυτο το κυνηγι και φτιαχνεις και το καινουριο σου κουταβι που μολις πριν 1-1/2 μηνα πηρες…. το να καρπωνεσαι πολλα πουλια ειναι για μενα ανταμυβη για την προσπαθια που κανεις και για τα εξωδα και για πολλα αλλα, αλλα υπαρχουν και στιγμες που με μονο ενα πουλι λες γεμισα…μια δισκολη τουφεκια …. μια φερμα απο ενα απηρο κουταβακι ειναι και αυτα πραγματα που σε γεμιζουν…..εγω οσο μου δεινεται η ευκαιρια να γυριζω στο σπιτι με οσο το δυνατον περισοτερα πουλια μου δεινει η φυση ( μεσα στα νομιμα νουμερα παντα) θα το κανω οπως και ολοι εδω μεσα….. δεν νομιζω οτι υπαρχει μπεκατσας , που να του σηκωνουν τα σκυλια του πουλια και να μην τουφεκαει γιατι ειναι γεματος η γιατι οι 3 του φτανουν οι 5-6-7 του φτανουν…. κτλ παντα φιλικα

    ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ,ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΜΙΚΡΑ ΣΚΥΛΑΚΙΑ. ΟΜΩΣ ΕΓΩ ΣΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΘΙΑΖΕΣΑΙ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ.ΑΝ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΣ ΣΥΓΝΩΜΗ.ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΡΕΛΑ ΚΟΥΒΑΛΑΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    δεν το ειπα για σενα αδερφε αλλα για τον Λουις που με αρπαξε… δεν παρεξηγησα τη δικη σου απαντηση αλλα του αλλου… καποιοι λενε οτι οσα δεν φτανει η αλεπου……..

    ok.ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    Vpentza στις #402082

    Επιβεβαιώνω τις πληροφορίες για Γιάννενα….τα νέα είναι ιδιαίτερα ενθαρυντικά από τους ντόπιους που τις βρίσκουν στα πλάγια των αγροτικών δρόμων….

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,161 έως 11,175 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων