ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,176 έως 11,190 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    panos990 στις #402084

    δεν ξερω για ποια περιοχη μιλατε αλλα ειναι 2 μερες φιλοι μου στην ευρύτερή περιοχη του καλπακιου γνωριζοντας τα ¨κοτετσια¨ και εχουν κανει ελαχιστα σηκωματα

     

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #402085

    κυριοι αυτη τη στιγμη βουλγαρια χιονιζει δηλαδη αρχιζουν οι τοπικες μετακηνησεις….. αντε να δουμε….!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #402086

    δεν το ειπα για σενα αδερφε αλλα για τον Λουις που με αρπαξε… δεν παρεξηγησα τη δικη σου απαντηση αλλα του αλλου… καποιοι λενε οτι οσα δεν φτανει η αλεπου…….. [/quote]

    Δεν σε αρπαξα παλικαρι μου,,αν και βλεπω οτι παρεξηγηθηκες και πηρες στραβα αυτα που εγραψα

    αλλα μαλον δεν καταλαβες το νοημα,,τελος παντον δεν τρεχει τιποτα

    τωρα αυτο με τις αλεπουδες τι το ηθελες,,οσα χρονια εχεις εσυ στην ζωη εγω κυνηγαω μπεκατσα

    ποτε προλαβες και μας εγινες αλεπου εσυ και μας την λες ετσι

    Φιλικα

     

     

     

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    Vpentza στις #402091

    δεν ξερω για ποια περιοχη μιλατε αλλα ειναι 2 μερες φιλοι μου στην ευρύτερή περιοχη του καλπακιου γνωριζοντας τα ¨κοτετσια¨ και εχουν κανει ελαχιστα σηκωματα

    Να βοηθήσω λοιπον……παλαιά εθνική Ιωαννίνων-Ηγουμενίτσας, στα χωριά αριστερά του δρόμου με κατεύθυνση προς Ηγουμενίτσα….βοήθησα ???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1164
    tzanampeths στις #402094

    Τα πέντε στάδια του κυνηγού

    YΓ. Γυρίσαμε με κουλουράκι από Εύβοια σήμερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #402127

    Πρώτη έξοδος για το 2013 και είδαμε άσπρη μέρα. Ορεινή Αργολίδα πουρνάρι παρέα με τον milou εν μέσω χιονοθύελας μόνο ο Μίκι έκανε σωστά τη δουλειά του αφού βρήκε δύο πουλιά τα οποία τα μπλόκαρε (ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΑ ΠΟΙΝΤΕΡ ΔΕΝ ΚΥΝΗΓΑΝΕ ΜΕ ΚΡΥΟ) αλλά εμείς επηρεασμένοι τα κάναμε σαλάτα, αφου αλλού φέρμαρε αλλού πηγαίναμε και σε μία ώρα το τοπίο ασπρισε και το κυνήγι σταμάτησε. Άλλωστε κοιτάξτε τον milou και πείτε μου αν γινόταν να συνεχίσουμε. http://imageshack.us/a/img694/2732/p1050269k.jpg [/URL]

     

    ε ρε πετρο μια χαρα σας βρησκω :mrgreen:

    και εμας εδω κατω ολλα εγειναν κατασπρα αστα να πανε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    pointerman στις #402133

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ.ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΜΑΣ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΤΕΤΡΑΠΟΔΟΥΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ ΜΑΣ.ΕΧΘΕΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΠΤΑ ΜΕΡΕΣ ΑΠΟΥΣΙΑΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ  ΤΗΣ ΒΕΡΟΙΑΣ ΣΤΑ ΠΙΕΡΙΑ.ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΛΙΓΑ ΔΑΣΚΑΛΕΣ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΑΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΟΔΟΥΣ ΣΗΚΩΝΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΜΕ ΠΕΝΤΕ ΠΟΥΛΙΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΜΕΡΗ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΠΟΤΕ ΔΕΧΟΤΑΝ ΦΕΡΜΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΤΕ ΟΧΙ.ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΤΑΒΟΛΗ ΣΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΕΠΙΑΝΑΝ ΣΤΑ ΚΑΘΑΡΑ ΑΛΛΕΣ ΠΑΛΙ ΜΕ ΠΑΓΟ ΤΑ ΕΒΡΙΣΚΑ ΣΤΑ ΑΝΗΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΒΟΡΙΝΑ.ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΧΘΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ 08.30 ΩΣ ΤΙΣ 1400 ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΞΙ ΣΗΚΩΜΑΤΑ ΣΕ ΤΕΣΣΕΡΑ ΠΟΥΛΙΑ.ΟΛΑ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΑΕΡΑ ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΑΝΟΙΚΤΑ ΜΕΡΗ ΠΟΛΥ ΑΝΗΣΥΧΑ.ΔΕΝ ΔΕΧΟΝΤΑΝ ΤΗ ΣΚΥΛΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΚΡΟΣΙΑ.ΟΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΡΕΜΑΤΟΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΗΚΩΜΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΥΛΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΔΕΧΘΗΚΕ ΤΗ ΣΚΥΛΑ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ ΚΑΜΙΝΑΔΑ ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΕΚΕΙ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΚΛΙΣΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ.ΤΗΣ ΕΚΑΝΑ ΔΥΟ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ  ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΣΤΟΝ ΠΑΤΟ ΤΟΥ ΡΕΜΑΤΟΣ ΠΕΡΙΠΟΥ 60-70 ΜΕΤΡΑ ΚΑΤΩ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΩ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ ΠΟΛΥ.ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΣΚΟΤΩΝΑ ΠΗΓΕ ΧΑΜΕΝΟ ΤΟ ΠΟΥΛΙ.ΟΙ ΑΛΕΠΟΥΔΕΣ ΘΑ ΠΙΝΟΥΝ ΚΟΚΑ ΚΟΛΕΣ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ!ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΕ ΠΕΝΤΕ ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ  ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΥΛΙΣΤΟ ΧΕΡΙ.ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΨΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΑΠΑΣ.ΤΟ ΚΑΛΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΠΙΚΗ ΠΑΡΕΑ ΣΤΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑΜΕ ΕΝΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΓΑΝΙΑ ΚΑΙ ΡΕΤΣΙΝΑ.ΕΛΠΙΖΩ Η ΜΕΤΑΒΟΛΗ ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΝΑ ΑΒΛΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΠΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙ Η ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #402154

    Σήμερα πρωινό για καμιά 1 1/2 ωρίτσα λόγω εορτής του Υιού σε πολύ κοντινό μέρος στο χωριό είχα 4 συναντήσεις  απο τις οποίες οι δύο με ακολούθησαν, μαζί μου η IRMA και η 7 μηνών ELENA . Τα δύο πουλιά που δεν μπόρεσα να πάρω ήταν παλιά στην περιοχή και ποδάρωναν τα άλλα δύο βρέθηκαν σε καθαρό μέρος και ήταν αρκετά δεκτικά στη φέρμα, δείγμα ότι ήταν νεοφερμένα πουλιά λόγω και του χθεσινού χιονιού στα ψηλά των βουνών απέναντι.!!!!!!!!

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #402159

    Πολυχρονος ο γιος σου Στεφανε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #402161

    Πολυχρονος ο γιοκας σου στεφανε,,υγεια να εχει και ευχομαι να τον κανεις και μπεκατσοκυνηγο

    βλεπω καλα τα περασες σημερα μπραβο,,ειναι πονηρες αυτες η μερες φιλε για κατι καλο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #402162

    Πολυχρονος ο γιος σου Στεφανε!

    Οταν ο Θεουλης εστελνε μυαλα,καποιοι νομιζαν οτι βρεχει και κραταγαν ομπρελες. http://youtu.be/N08cUql8YTo http://www.youtube.com/watch?v=Xg88M14YcCY

    Ευχαριστώ θερμά !!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #402163

    Πολυχρονος ο γιοκας σου στεφανε,,υγεια να εχει και ευχομαι να τον κανεις και μπεκατσοκυνηγο βλεπω καλα τα περασες σημερα μπραβο,,ειναι πονηρες αυτες η μερες φιλε για κατι καλο

    Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!!!! πέρασα ένα ωραίο πρωινό όντως….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #402165

    Σήμερα πρωινό για καμιά 1 1/2 ωρίτσα λόγω εορτής του Υιού σε πολύ κοντινό μέρος στο χωριό είχα 4 συναντήσεις απο τις οποίες οι δύο με ακολούθησαν, μαζί μου η IRMA και η 7 μηνών ELENA . Τα δύο πουλιά που δεν μπόρεσα να πάρω ήταν παλιά στην περιοχή και ποδάρωναν τα άλλα δύο βρέθηκαν σε καθαρό μέρος και ήταν αρκετά δεκτικά στη φέρμα, δείγμα ότι ήταν νεοφερμένα πουλιά λόγω και του χθεσινού χιονιού στα ψηλά των βουνών απέναντι.!!!!!!!! [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    στεφανε καλημερα φιλε να χαιρεσε τον γιο σου,βλεπω σιγα σιγα τισ ροκανιζεις φιλε χαχαχα,κατι λεει για χιονια  αυριο σε σας κατι λιγα βεβαια ,κατι θα παιξει και δω ευχομαι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    368
    Chrisstk στις #402168

    Σήμερα πρωινό για καμιά 1 1/2 ωρίτσα λόγω εορτής του Υιού σε πολύ κοντινό μέρος στο χωριό είχα 4 συναντήσεις απο τις οποίες οι δύο με ακολούθησαν, μαζί μου η IRMA και η 7 μηνών ELENA . Τα δύο πουλιά που δεν μπόρεσα να πάρω ήταν παλιά στην περιοχή και ποδάρωναν τα άλλα δύο βρέθηκαν σε καθαρό μέρος και ήταν αρκετά δεκτικά στη φέρμα, δείγμα ότι ήταν νεοφερμένα πουλιά λόγω και του χθεσινού χιονιού στα ψηλά των βουνών απέναντι.!!!!!!!!

    Πολύχρονος κι από μένα!

     

    …ειναι πονηρες αυτες η μερες φιλε για κατι καλο

     

    Άει να δούμε… θα “παίξει” τπτ.?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #402201

    παιδες καλησπερα.εγω δεν μπορω να επιβεβαιωσω της πληροφοριες για γιαννενα μιας και σημερα περιοχη καλπακιου ολο και ολο 1 σηκωσα χωρις να δεχτει φερμα. και το ιδιο και 1 φιλος απο ζιτσα το ιδιο και αυτος 1 πουλι το οποιο δεν δεχτηκε φερμα αυτο μου ειπε. αλλου μπορει να εχει αλλα ειναι τζοκερ να της βρεις και δε μιλαω για 1-2 πουλια…. τουλαχιστον ασχολουμαστε με καμια φασσα γιατι απο αυτες εχει πολυ πραμα φετος και περναει η ωρα. 😉

    στεφανε να χαιρεσε το γιο σου φιλε.  και καλα κυνηγια στο νεο σκυλακι σου ειναι φτιστη με τη δικια μου τη μεγαλη. 😆 και στα υπολοιπα παιδια που κανουν πουλακια να συνεχισουν ετσι και καλυτερα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,176 έως 11,190 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων