ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,191 έως 11,205 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #402221

    ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1164
    tzanampeths στις #402226

    Σήμερα μετά απ’ ένα τριωράκι και δύο τόπους, μία βρήκαμε και μας ακολούθησε.

    Το μέρος είναι απελπισία. Πευκωτό με πουρνάρι , φυτευτή πέτρα και μεγάλες κλίσεις. Περπατιέται μόνο απ’ τα γιδόστρατα και την περισσότερη ώρα περπατας σκυφτός για να μη σου βγάλουν τα μάτια τα κλαδιά. Την υπόλοιπη ώρα  καθαρίζεις το σβέρκο σου απ’ τα κλαδάκια και τα πουρναρόφυλλα…

    Συνήθως αφήνω το αυτοκίνητο χαμηλά, ψάχνω τη βορεινή πλαγιά και βγαίνω στην κορυφή που είναι πιο καθαρό, έχει λειβαδάκια. Έτσι ξεκίνησα και σήμερα, αλλά στην πορεία, αφού έψαξα την πλαγιά, τάφτυσα… Οπότε γύρισα και ανέβηκα με τ’ αυτοκίνητο στην κορυφή. Μετά από καμμιά ώρα χωρίς να πιαστεί πουθενά ο μικρός και με τα πόδια μου να αρνούνται να υπακούσουν, γύρισα προς τ’ αυτοκίνητο και σε μια τελευταία προσπάθεια να μη φύγουμε χωρίς συνάντηση, έψαξα και ένα μικρό κομμάτι δίπλα στ’ αυτοκίνητο. Εκεί πήραμε και το πουλί.

     

    ΥΓ. Έχω αρχίσει να πιστεύω πως τα πουλιά πάνε εν γνώσει τους κοντά στ’ αυτοκίνητο. Για ασφάλεια!  :mrgreen:

    ΥΓ2. Για την ιστορία. Τ συγκεκριμένο μέρος μου έχει στοιχίσει 1 κινητό, 2 παντελόνια και 2 μάλλινα πουλόβερ. Ειδικά τα πουλόβερ γίνανε φέτες στο κάτω μέρος που εξήχαν κάτω απ’ το μπουφάν…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #402243

    Ρε τακι να εισαι καλα με εκανες και γελασα 😆 δυστυχος αυτα και αλλα πολλα τραβαμε μεσα στις πυκνουρες τις αττικης

    Εγω σημερα εψαξα ενα μερος 2 ωρες απο ακρη σε ακρη και εκτος απο μια αγρια που την ξερω δεν πηρα ουτε μυρωδια

    καινουρια πουλια δεν εχουν μπει καθολου,,ελπιζω να δουμε κατι προσεχος

    ΥΣ

    Αυτες που περνεις διπλα απο το αμαξι στο γυρισμο μετα απο σιγουρο κουλουρακι ειναι βαλσαμο

    σαν γκολ στις καθυστερησης και προκριση σε τελικο ειναι

    να σου πω το πουλοβερ σου ενα μαυρο ηταν :mrgreen:

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #402244

    παιδες εχει δοκιμασει κανεις το beretti xp2000 εχω ακουσει καλα λογια και ψηνομαι να το παρω?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #402250

    Εδώ έχει λίγη ώρα που χιονίζει! Αύριο θα γίνει πανηγύρι προς τη θάλασσα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    cyrosd στις #402253

    Σε πουρνάρι στα Γιάννενα, 5 σήκωσα και πήρα τις 3.

     

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1164
    tzanampeths στις #402266

    να σου πω το πουλοβερ σου ενα μαυρο ηταν

    ΔΥΟ μαύρα… 😮

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #402293

    Σήμερα μετά απ” ένα τριωράκι και δύο τόπους, μία βρήκαμε και μας ακολούθησε. Το μέρος είναι απελπισία. Πευκωτό με πουρνάρι , φυτευτή πέτρα και μεγάλες κλίσεις. Περπατιέται μόνο απ” τα γιδόστρατα και την περισσότερη ώρα περπατας σκυφτός για να μη σου βγάλουν τα μάτια τα κλαδιά. Την υπόλοιπη ώρα καθαρίζεις το σβέρκο σου απ” τα κλαδάκια και τα πουρναρόφυλλα… Συνήθως αφήνω το αυτοκίνητο χαμηλά, ψάχνω τη βορεινή πλαγιά και βγαίνω στην κορυφή που είναι πιο καθαρό, έχει λειβαδάκια. Έτσι ξεκίνησα και σήμερα, αλλά στην πορεία, αφού έψαξα την πλαγιά, τάφτυσα… Οπότε γύρισα και ανέβηκα με τ” αυτοκίνητο στην κορυφή. Μετά από καμμιά ώρα χωρίς να πιαστεί πουθενά ο μικρός και με τα πόδια μου να αρνούνται να υπακούσουν, γύρισα προς τ” αυτοκίνητο και σε μια τελευταία προσπάθεια να μη φύγουμε χωρίς συνάντηση, έψαξα και ένα μικρό κομμάτι δίπλα στ” αυτοκίνητο. Εκεί πήραμε και το πουλί. ΥΓ. Έχω αρχίσει να πιστεύω πως τα πουλιά πάνε εν γνώσει τους κοντά στ” αυτοκίνητο. Για ασφάλεια! ΥΓ2. Για την ιστορία. Τ συγκεκριμένο μέρος μου έχει στοιχίσει 1 κινητό, 2 παντελόνια και 2 μάλλινα πουλόβερ. Ειδικά τα πουλόβερ γίνανε φέτες στο κάτω μέρος που εξήχαν κάτω απ” το μπουφάν…

    φιλε το ιδανηκο υφασμα για τα πικνα ειναι το flis…ζεστο και δεν σκαλωνεις…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    71
    karakalas στις #402366

    παιδες εχει δοκιμασει κανεις το beretti xp2000 εχω ακουσει καλα λογια και ψηνομαι να το παρω?

    to pira tin perasmeni evdomada kai itan ellatwmatiko to ixio to.ayrio methayrio tha moy steiloyn to kainoyrgio.an exeis ypomonh perimene na soy pw.pantws na ksereis oti den baraei mono stin ferma.xtipaei erevna kai ferma anagkastika mazi aplos rithmizeis sta polla deyterolepta na varaei stin erevna gia na min se enoxlei.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #402369

    Καλησπέρα φίλοι μου μια μικρή βολτούλα σήμερα κατά τις 10 το πρωί λιακάδα με πολύ παγωνιά,  σε δύο λεπτά από την έναρξη σε προσήλιο με θαμνάκια κόκαλο ο DABY το πλησιάζω την βλέπω την κυρία στη ρίζα…., έτοιμος……, εκτίναξη….., μπάμ…., πέφτει….., πιασμένη στη κορφή του μεσέ και ο DABY να πηδά ν΄ανέβει στο δέντρο. Αυτή για σήμερα, αύριο περιμένω τον ξάδερφο να πάμε παρέα, έχω ενδοιασμό για το που θα πάμε στα πολύ χαμηλά η λίγο ποιο πάνω γιατί από πληροφορίες πουλιά μετακινήθηκαν στα χαμηλά…..!!!!! ΊΔΩΜΕΝ……

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    kynigos76 στις #402373

    καλησπερα σημερα στα παλαιοκουντουρα αττικης με χιονι ενα σηκωμα σε ενα ρεμα με λιγο νερο .και την οποια πηρα . επιστροφη αθηνα διοτη εριχνε πολη χιονη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #402409

    kai γω εδω σημερα βγηκα  στις 9,30 γιατι πολυ παγωνια 8,30 το πρωι ειχε -3 ,στο σπιτι μου απο πανω πηγα μια βολτα  2 πουλια το πρωτο 10 λεπτα φερμα αφου εσκασα και γω και ο σκυλος εριξα μια κουκουναρα μπας και ερθει προς το μερος μου αλλα ηξερα πως μαλλον θα φυγει πισω απο τα ρυκια και μονο την ακουσα ο σκυλος  μετα τον επιασε ΑΜΟΚ ,μετα απο κανα τεταρτο, φερμα σε αλλη με μια μονη ηρθε μαζι μου , αυριο παλι  αλλου το πρωι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    71
    karakalas στις #402428

    psaxnoyme gampro kata protimisi trikolore gia tin setterina,einai trisimisi xronwn kai tha sirei sta teli martioy—oso gia ton traxtara einai 8.5 xronwn kai psaxnoyme nyfi!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    71
    karakalas στις #402429

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    71
    karakalas στις #402433

    i setterina

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,191 έως 11,205 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων