ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,236 έως 11,250 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #403004

    http://www.youtube.com/watch?v=ReUI-9quGoI ENA δικο μου βιντεακι ελπιζω να σας αρεσει

    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

     

    βικτορα με την go pro ειναι τραβιγμενο;


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #403008

     

    αφιερομενο σε ολους οπου τις ψαχνουν παντου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #403010

    αφιερομενο σε ολους οπου τις ψαχνουν παντου.

    ΘΑ ΚΥΝΗΓΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΛΕΝΤΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΨΙΧΗΣΩ
    ΓΙΑΤΗ ΣΕ ΤΙΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΗΡΗΣΩ

     

    αυτο παει να πει ψαρεμα μπεκατσας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #403025

    BIK wrote:
    http://www.youtube.com/watch?v=ReUI-9quGoI ENA δικο μου βιντεακι ελπιζω να σας αρεσει ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    βικτορα με την go pro ειναι τραβιγμενο;

    ΘΑ ΚΥΝΗΓΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΛΕΝΤΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΨΙΧΗΣΩ
    ΓΙΑΤΗ ΣΕ ΤΙΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΗΡΗΣΩ

    ναι αντρεα

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #403026

    Ωραιο το βιντεακι φιλε,,αν καταλαβα καλα του φυσαγες το αυτι να αφηση την μπεκατσα χα χα πολυ καθαρο μερος αυτο παντος,,για εμας εδω αυτο το μερος ειναι ο παραδεισος αλλα πρεπει να εχετε και πυκνουρες εκει αφου εχετε πευκοτα

    ναι ηλια ειναι στις αρχες στα περασματα , οταν εχει ο φιλος μου και τον δικο του μαζι δεν το αφηνει ευκολα το θυραμα οταν ειναι μονος του το φερνει στα χερια  χαχαχ ,αυριο θα τραβηξω ηλια ενα βιντεακι στα πυκνα να δεις  πως ειναι εδω αρκει να εχει και καμια φερμα    χαχαχ

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #403037

    louis wrote:
    Ωραιο το βιντεακι φιλε,,αν καταλαβα καλα του φυσαγες το αυτι να αφηση την μπεκατσα χα χα πολυ καθαρο μερος αυτο παντος,,για εμας εδω αυτο το μερος ειναι ο παραδεισος αλλα πρεπει να εχετε και πυκνουρες εκει αφου εχετε πευκοτα

    ναι ηλια ειναι στις αρχες στα περασματα , οταν εχει ο φιλος μου και τον δικο του μαζι δεν το αφηνει ευκολα το θυραμα οταν ειναι μονος του το φερνει στα χερια χαχαχ ,αυριο θα τραβηξω ηλια ενα βιντεακι στα πυκνα να δεις πως ειναι εδω αρκει να εχει και καμια φερμα χαχαχ

    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    Το καταλαβα φιλε οτι ειναι ψηλα το μερος, απο την αγρια πευκη και απο τις φτερες, ειναι φατσα ο ποιντερας χα χα

    εχω και εγω μια καμερα αλλα δεν την εχω παρη μαζι μου στο κυνηγι,,ολο στο αμαξι εμενε

    θα την παρω μια μερα να σου δειξω και εγω τις πυκνουρες που κυνηγαω να γελασεις

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #403039

    Σήμερα σε 4ωρο ψάξιμο υπό ψιλόβροχο με παρέα άλλων 2 επισκεπτών μου, πολλές λευκές φέρμες, δεν τις προφταίναμε ούτε εμείς ούτε τα σκυλιά μας, τα πουλιά άλλαξαν συμπεριφορά χώθηκαν στα πολύ πυκνά, χθές παγωνιά σήμερα νοτιάς με βροχή. Μία η οποία τη βρήκε ο αρσενικός μου μέσα σε βάτα και άκουσα μία φορά τον μπίπ και αφού βγήκαμε σε δρόμο να αλλάξουμε μέρος μου πετάχτηκε απο την άκρη του δρόμου απο κάτι χόρτα και την πήρα. Κρίμα όμως που δεν είχαμε άλλες άμεσες συναντήσεις χωρίς άλλη τουφεκιά ποιο πολύ για τους καλεσμένους μου (όπως και φίλος ΒΙΚ) αλλά τους ενθουσίασε πολύ η εναλλαγή του τοπίου, το περπάτημα στη όμορφη φύση έστω και υπό βροχή. Εν πάση περιπτώσει οι άνθρωποι θα είναι στο Νομό μέχρι τέλους Φεβρουαρίου και θα μας δοθεί η ευκαιρία πιστεύω και για άλλες εξορμήσεις. Ακολούθησε στο σπίτι στη ζεστασιά του τζακιού τσίπουρο (με γλυκάνισο καθότι Λαρισαίοι όλοι μας ) με μεζέδες και Εβρίτικο καβουρμά που είχε ετοιμάσει η κυρα Τασούλα, ότι καλύτερο μετά από τη σημερινή έξοδο !!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #403052

    μπραβο ρε παιδια σε ολους βαλτε καμια φοτο και κανα βιντεακι να ξεφυγουμε. εχω 1 βδομαδα να βγω με μια κωλο γριπη και εχω λυσαξει,  βικτωρα ωραιο βιντο φιλε και αν και δειχνει ευκολο δεν ειναι καθολου με της κλησεις αυτες ειδικα αν φερμαρει μακρια το σκυλι.

    ηλια εχεις μπει πολυ δυνατα τη νεα χρονια ωραιος.  η σκυλα σου ειναι κουκλα φιλε φτου φτου 😆  εχω μεγαλη αδυναμια στα κουτσχααρ μιας και μικρος απο 10 χρονων με τον παππου (αρρωστος με αυτη τη ρατσα) με τετοια σκυλια κυνηγαγαμε μπεκατσα.

    στεφο θα υπαρξουν καλητερες μερες σιγουρα,  αλλα αυτο το τσιπουρο με γλυκανισο πολυ με χαλασε φιλε .:lol: 😆

    αντρεα μας ανοιξες την ορεξη πολυ ωραια συνταγη δειχνει, μενει να τη δοκιμασουμε.

    κυριακη εχω κανονισει με 1 φιλο για ολοημερο στην περιοχη της κονιτσας για να δουμε τη θα δουμε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #403073

    μπραβο ρε παιδια σε ολους βαλτε καμια φοτο και κανα βιντεακι να ξεφυγουμε. εχω 1 βδομαδα να βγω με μια κωλο γριπη και εχω λυσαξει, βικτωρα ωραιο βιντο φιλε και αν και δειχνει ευκολο δεν ειναι καθολου με της κλησεις αυτες ειδικα αν φερμαρει μακρια το σκυλι. ηλια εχεις μπει πολυ δυνατα τη νεα χρονια ωραιος. η σκυλα σου ειναι κουκλα φιλε φτου φτου εχω μεγαλη αδυναμια στα κουτσχααρ μιας και μικρος απο 10 χρονων με τον παππου (αρρωστος με αυτη τη ρατσα) με τετοια σκυλια κυνηγαγαμε μπεκατσα. στεφο θα υπαρξουν καλητερες μερες σιγουρα, αλλα αυτο το τσιπουρο με γλυκανισο πολυ με χαλασε φιλε .:lol: αντρεα μας ανοιξες την ορεξη πολυ ωραια συνταγη δειχνει, μενει να τη δοκιμασουμε. κυριακη εχω κανονισει με 1 φιλο για ολοημερο στην περιοχη της κονιτσας για να δουμε τη θα δουμε…

    [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    Παράδοση ετών στην περιοχή μας τι να κάνουμε 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #403100

    Λευτερη ευχομαι γρηγορη αναρρωση για να βγεις καμια βολτα ,και ευχομαι να βρεις πουλακια οταν θα πατε να κανεις το κεφι σου

    τα κουρτσχααρ και τα ποιντερ  ειναι η ρατσες που μου αρεσουν πιο πολυ, απλα το κουρτσχααρ εχει καποια χαρακτηριστικα

    που  θα ελεγα οτι ταιριαξουν στον τροπο που θελω να κυνηγαω,ταιριαζουν και στον χαρακτηρα μου θα ελεγα

    γενικα με τα χρονια  ειδα παρα πολλα πραγματα που μου αρεσουν σε αυτα τα σκυλια,και ετσι με κερδισαν ολοκληρωτικα σαν ρατσα

    για το κυνηγι τις μπεκατσας [και οχι μονο] ειναι και φοβερη παρεα, και απο το σπιτι σου δεν περνα ουτε κουνουπι

    χωρις να εχει δεχτη ελεγχο δελτιου αποστολης :mrgreen:

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    32
    jimm 694 στις #403111

    τεστ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #403155

    Βγηκαμε την βολτιτσα μας σημερα με τον φιλο μου που ερχετε απο αθηνα,,πηγαμε στο κοτετσακι μου που τις προαλες δεν ειχε πουλια

    αλλα σημερα βρηκα 2 καινουριες κυριες που ηρθανε,,και μια παλια μεσα σε ενα ρεμα που με εχει κανει χαζο πολλες φορες

    η πρωτη μας την εκανε μετα απο 3 σηκωματα χωρις φερμα,,η δευτερη που βρηκαμε ηταν  η μαγισα μεσα στο ρεμα

    που τελικα με το σπαθι της σημερα κερδισε συχωροχαρτι απο εμενα,,και αυτο γιατι μετα απο πολλα πηδηματα που εκανε

    τις εκανα μια ωραια τριπλα μιας που εχω διαβαση τα κολπα της μετα απο καμια 70ρια σηκωματα που τις εχουμε κανει

    τελικα πηδηξε απο το σετερ του φιλου μου και εκατσε μεσα στο ρεμα στην ακρη και επερνε αυτι,,περασα απο διπλα και δεν σηκωθηκε

    κανει η σκυλα να ερθει προς εμενα αφου με ειδε κατα που παω και την βλεπω πισω μου να μενη φερμα, με μια εκφραση στο προσωπο

    σαν να μου ελεγε οτι εδω την εχω την κουφαλα επιτελους την κλεισαμε,,σπαει 2 μετρα και μενει ξανα,,λεω η πονηρο παει να την κανει

    και παω παιδια να πατησω την μπεκατσα μην μου την κανει,, τελικα την παταω στην κυριολεξια και μου εφυγε μεσα στα ποδια χα χα

    παει μαγκες μπουκαλα επανω τις σκαω 2 τουφεκια και ακομα παει,,μας εκανε γιο γιο με 4-5 σηκωματα ακομα,,στα οποια στο τσακ μου εφευγε

    ο μητσος ο φιλος μου μετα απο ενα πηδημα περασε δυπλα της και δεν σηκωθηκε,,και μολις τις εβαλε πλατη του εκανε μπραστ χα χα

    και επιδη ειναι πολυ εξυπνο πουλι θα το αφησω,,μιας και καταφερα και την πατησα σημερα αλλα δεν την πειρα,,χαλαλι της

    αλλα ηθελα να την ξεγελασω και εγω μια φορα την ρουφιανα και να τις κανω μια τουφεκια,,παμε πιο πανω μετα αλλη μπεκατσα

    αντε και αυτη πηδημα απο εδω πηδημα απο εκει,,και ολο κοντοφτερια,,πηδαγε 30 μετρα και αντε ξανα παλι αλλα 30 και κουτουπονε

    μπας και αφησει τα σκυλια πισω,,φευγω μαγκες σφαιρα λεμε τωρα και παω και ποιανω σε μια ακρη του πυκνου και περιμενω

    ξαφνου ενω το σετερ του φιλου καπου στο βαθος φερμαριζε βλεπω την μπεκατσα με πολλα χιλιομετρα στο κοντερ και με ανοιχτα φτερα

    βγαινει απο ενα μονοπατι και κανει ενα πλαναρισμα με ανοιχτα φτερα και ξαφνικα να κοβει αποτομα δεξια και εκει την εχασα

    αυτο το αποτομα κοψιμο που εκανε καταλαβα οτι εκει επιασε,περειμενω την σκυλα μου να ερθει μιας που ηταν εκει διπλα και την παω στο πουλι

    με το που μπαινω στο μονοπατακι βλεπω την σκυλα μπροστα μου κοκκαλο στην ακρη στο πυκνο,,πρρρ κανω τιποτα πρρ δευτερο παπ παπ

    μπαμ και παρτην καται που λενε και στο χωριο,,επιτελους λεω την χουφτωσαμε και σημερα την κυρια,,τελος καλο ολα καλα

     

    ΥΣ

    βικτωρα πηρα την καμερα σημερα παρεα,,αλλα ηταν τετοιες η φασης που ακουγα τα σκυλια φερμα μπροστα μου

    και τι να κανω τωρα ρε φιλε πες μου,,να παω στα σκυλια η να βγαζω καμερες απο την τσεπη και να την βαζω κεφαλι

    και μεχρι να το κανω αυτο η μπεκατσα θα ειχε φταση στο βελιγραδι,,ο βλακας δεν την φοραγα στο κεφαλι

    και τα 2 πουλια τα σηκωσα ηταν μανα καημενη και θα τα τραβαγα πολυ καλα,,κατι που εκει μεσα δυσκολα το κανεις

    γιατι ειναι πολυ πυκνα,,την αλλη φορα φιλε που θα την παρω θα την εχω στο κεφαλι και απλα θα παταω το κουμπι

    αλλα τραβηξα 2 φασης να δω πως γραφη,,οταν τα φτιαξω θα τα βαλω μονο για να δεις που κυνηγαμε

     

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #403158

    http://www.youtube.com/watch?v=ReUI-9quGoI ENA δικο μου βιντεακι ελπιζω να σας αρεσει

    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    ΩΡΑΙΟΣ!!!!! 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #403268

    εχθες το μεσημερι μετα την βροχη με δυο  φιλαρακια πηγαμε μετα απο καμια ωρα ηρθε η πρωτη φερμα αλλα ειχε φυγει μετα βρηκαμε και την χρυσα την οποια μετα απο 4 σηκωματα ηρθε καρφι πανω μου μολις με ειδε εστριψε μου βαλε μπροστα ενα πευκο τησ κανω στα 30 μετρα μια τουφεκια  φωναζω τοθς αλλους 2 πανω σας ακουω μια  λεω θα την πηραν μιας και αυτοι εκατσαν στο ανοιχτο αλλα μου λενε αρσενικια εγω να τρελλαθω καλα ρε πως την χασατε εδω; απο λιγο πιο κατω σηκωσαμε και την μαρια ωραιο μπλοκαρισμα μπιπ μπιπ το μπιπερ εκατσα σχετικα πανω απο τον σκυλο ο φιλος υπεθεσα οτι βγηκε στο αμα ξι που εκει επρεπε να βγει τελικα ακουω να σηκωνετε αλλα δεν μου βγαινει ακουω μαπμ λεω φα βγηκε ο αλλος στο αμαξι αλλα δεν ειχε βγη ο φιλος εκει και παει και αυτη εγω ειχα ανεβασει απο τα νευρα μου 200 παλμους με τους αλλους και δεν φτανει αυτο φορουσα και την καμερα η οποια νομιζα οτι τραβουσε βιντεο και τελικα τραβουσε φωτο εκει να δειτε νευρα το κερατο μου μεσα,σημερα 3ωρο σε αλλο μερος 3 σηκωματα απο μια μαστορισα αλλα στο 4ρτο σηκωμα μετα απο αψωγο μπλοκαρισμα βγηκε στον φιλο ο οποιος την πηρε κιολλας,δεν ειναι πουλια αυτα τελιακα αυτη τη βδομαδα λεω να κανω ρεπο δεν αξιζει η ταλαιπωρια αυτη τις ιδιες και ιδιες κυνηγαμε αφου τις ξερω πλεον με τα ονοματα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    Perdi στις #403281

    Σήμερα πήγα πάλι σε πουρνάρι σφιχτό αλλά τίποτα.Ματαιοπονία..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,236 έως 11,250 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων