ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,251 έως 11,265 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #403282

    εχθες το μεσημερι μετα την βροχη με δυο φιλαρακια πηγαμε μετα απο καμια ωρα ηρθε η πρωτη φερμα αλλα ειχε φυγει μετα βρηκαμε και την χρυσα την οποια μετα απο 4 σηκωματα ηρθε καρφι πανω μου μολις με ειδε εστριψε μου βαλε μπροστα ενα πευκο τησ κανω στα 30 μετρα μια τουφεκια φωναζω τοθς αλλους 2 πανω σας ακουω μια λεω θα την πηραν μιας και αυτοι εκατσαν στο ανοιχτο αλλα μου λενε αρσενικια εγω να τρελλαθω καλα ρε πως την χασατε εδω; απο λιγο πιο κατω σηκωσαμε και την μαρια ωραιο μπλοκαρισμα μπιπ μπιπ το μπιπερ εκατσα σχετικα πανω απο τον σκυλο ο φιλος υπεθεσα οτι βγηκε στο αμα ξι που εκει επρεπε να βγει τελικα ακουω να σηκωνετε αλλα δεν μου βγαινει ακουω μαπμ λεω φα βγηκε ο αλλος στο αμαξι αλλα δεν ειχε βγη ο φιλος εκει και παει και αυτη εγω ειχα ανεβασει απο τα νευρα μου 200 παλμους με τους αλλους και δεν φτανει αυτο φορουσα και την καμερα η οποια νομιζα οτι τραβουσε βιντεο και τελικα τραβουσε φωτο εκει να δειτε νευρα το κερατο μου μεσα,σημερα 3ωρο σε αλλο μερος 3 σηκωματα απο μια μαστορισα αλλα στο 4ρτο σηκωμα μετα απο αψωγο μπλοκαρισμα βγηκε στον φιλο ο οποιος την πηρε κιολλας,δεν ειναι πουλια αυτα τελιακα αυτη τη βδομαδα λεω να κανω ρεπο δεν αξιζει η ταλαιπωρια αυτη τις ιδιες και ιδιες κυνηγαμε αφου τις ξερω πλεον με τα ονοματα

    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    Α ρε Βίκτωρα με έκανες και γέλασα! Άκου με τα ονόματα… Σήμερα εγώ σήκωσα μία και αν της έβαζα όνομα θα την έβγαζα “σκρόφα”. Ακούω το μπιμπερ λίγη ώρα μετά που κατεβήκαμε από το αυτοκίνητο. Θα κάνει το χοντρό του ο σκύλος σκέφτομαι… Μόλις έχω ορατότητα τον βλέπω “κόκκαλο”. Τρέχω (κατηφόρα- ανηφόρα με χαντακάκι στη μέση) και μόλις φτάνω στα 30 μέτρα βλέπω την κυρία να σηκώνεται και την κάνει σαν αστραπή. Λαχανιασμένος όπως ήμουν έριξα μια στον αέρα για να μη φάω βρίσιμο από το σκύλο 😆 Χαλάλι της …


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #403291

    Βγηκα και σημερα μια γρηγορη βολτιτσα στο κοτετσακι,,πολυ ζεστη σημερα,,2 γνωστες κυριες σηκωσα

    τουφεκισα την μια και την πηρα,,ηταν η χθεσινη μαγισα του ρεματος που βιαστηκα να δωσω συχωροχαρτι

    μια και η σκυλα δεν υπογραφε το χαρτι με τιποτα,,και παλι πηγε και την ξαναβρηκε ασχετος αν εγω πηγενα για αλλου

    ετσι την ακολουθησα μεχρι που την στριμωξαμε την κυρια και την πηραμε,,ωραια φαση ηταν, δεν προλαβα να ανοιξω την καμερουλα

    γιατι δεν κρατησε καθολου φερμα,,βικτωρα κουραγιο φιλε,,και εμεις με τα παλια πουλια παλευουμε και μας κανουν ανω κατω

    εχει και αυτο το γουστο του,,απο ολοτελα καλη ειναι και τα φαντασματα χα χα,,η σημερινη μπεκατσα μας που κρεμαστηκε

    και τις τρυπησε διαμπερες το κεφαλι ενα κλαδι,,με χιλια εφυγε λεμε

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #403292

    πολυ ομορφη εξορμηση σημερα, και πολυ ωραια μερα, αλλα για να γκρινιαξω λιγο, αυτη ειναι η εικονα των δασων μας:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #403293

    αυτη:

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    kosvar στις #403314

    BIK wrote:
    εχθες το μεσημερι μετα την βροχη με δυο φιλαρακια πηγαμε μετα απο καμια ωρα ηρθε η πρωτη φερμα αλλα ειχε φυγει μετα βρηκαμε και την χρυσα την οποια μετα απο 4 σηκωματα ηρθε καρφι πανω μου μολις με ειδε εστριψε μου βαλε μπροστα ενα πευκο τησ κανω στα 30 μετρα μια τουφεκια φωναζω τοθς αλλους 2 πανω σας ακουω μια λεω θα την πηραν μιας και αυτοι εκατσαν στο ανοιχτο αλλα μου λενε αρσενικια εγω να τρελλαθω καλα ρε πως την χασατε εδω; απο λιγο πιο κατω σηκωσαμε και την μαρια ωραιο μπλοκαρισμα μπιπ μπιπ το μπιπερ εκατσα σχετικα πανω απο τον σκυλο ο φιλος υπεθεσα οτι βγηκε στο αμα ξι που εκει επρεπε να βγει τελικα ακουω να σηκωνετε αλλα δεν μου βγαινει ακουω μαπμ λεω φα βγηκε ο αλλος στο αμαξι αλλα δεν ειχε βγη ο φιλος εκει και παει και αυτη εγω ειχα ανεβασει απο τα νευρα μου 200 παλμους με τους αλλους και δεν φτανει αυτο φορουσα και την καμερα η οποια νομιζα οτι τραβουσε βιντεο και τελικα τραβουσε φωτο εκει να δειτε νευρα το κερατο μου μεσα,σημερα 3ωρο σε αλλο μερος 3 σηκωματα απο μια μαστορισα αλλα στο 4ρτο σηκωμα μετα απο αψωγο μπλοκαρισμα βγηκε στον φιλο ο οποιος την πηρε κιολλας,δεν ειναι πουλια αυτα τελιακα αυτη τη βδομαδα λεω να κανω ρεπο δεν αξιζει η ταλαιπωρια αυτη τις ιδιες και ιδιες κυνηγαμε αφου τις ξερω πλεον με τα ονοματα ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    Α ρε Βίκτωρα με έκανες και γέλασα! Άκου με τα ονόματα… Σήμερα εγώ σήκωσα μία και αν της έβαζα όνομα θα την έβγαζα «σκρόφα». Ακούω το μπιμπερ λίγη ώρα μετά που κατεβήκαμε από το αυτοκίνητο. Θα κάνει το χοντρό του ο σκύλος σκέφτομαι… Μόλις έχω ορατότητα τον βλέπω «κόκκαλο». Τρέχω (κατηφόρα- ανηφόρα με χαντακάκι στη μέση) και μόλις φτάνω στα 30 μέτρα βλέπω την κυρία να σηκώνεται και την κάνει σαν αστραπή. Λαχανιασμένος όπως ήμουν έριξα μια στον αέρα για να μη φάω βρίσιμο από το σκύλο Χαλάλι της …

    Χρήστος
    Κομοτηνή

    Που πήγες Χρήστο? Δεν είχε άλλα πουλιά?

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #403342

    Chris-Kaz wrote:

    BIK wrote:
    εχθες το μεσημερι μετα την βροχη με δυο φιλαρακια πηγαμε μετα απο καμια ωρα ηρθε η πρωτη φερμα αλλα ειχε φυγει μετα βρηκαμε και την χρυσα την οποια μετα απο 4 σηκωματα ηρθε καρφι πανω μου μολις με ειδε εστριψε μου βαλε μπροστα ενα πευκο τησ κανω στα 30 μετρα μια τουφεκια φωναζω τοθς αλλους 2 πανω σας ακουω μια λεω θα την πηραν μιας και αυτοι εκατσαν στο ανοιχτο αλλα μου λενε αρσενικια εγω να τρελλαθω καλα ρε πως την χασατε εδω; απο λιγο πιο κατω σηκωσαμε και την μαρια ωραιο μπλοκαρισμα μπιπ μπιπ το μπιπερ εκατσα σχετικα πανω απο τον σκυλο ο φιλος υπεθεσα οτι βγηκε στο αμα ξι που εκει επρεπε να βγει τελικα ακουω να σηκωνετε αλλα δεν μου βγαινει ακουω μαπμ λεω φα βγηκε ο αλλος στο αμαξι αλλα δεν ειχε βγη ο φιλος εκει και παει και αυτη εγω ειχα ανεβασει απο τα νευρα μου 200 παλμους με τους αλλους και δεν φτανει αυτο φορουσα και την καμερα η οποια νομιζα οτι τραβουσε βιντεο και τελικα τραβουσε φωτο εκει να δειτε νευρα το κερατο μου μεσα,σημερα 3ωρο σε αλλο μερος 3 σηκωματα απο μια μαστορισα αλλα στο 4ρτο σηκωμα μετα απο αψωγο μπλοκαρισμα βγηκε στον φιλο ο οποιος την πηρε κιολλας,δεν ειναι πουλια αυτα τελιακα αυτη τη βδομαδα λεω να κανω ρεπο δεν αξιζει η ταλαιπωρια αυτη τις ιδιες και ιδιες κυνηγαμε αφου τις ξερω πλεον με τα ονοματα ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    Α ρε Βίκτωρα με έκανες και γέλασα! Άκου με τα ονόματα… Σήμερα εγώ σήκωσα μία και αν της έβαζα όνομα θα την έβγαζα «σκρόφα». Ακούω το μπιμπερ λίγη ώρα μετά που κατεβήκαμε από το αυτοκίνητο. Θα κάνει το χοντρό του ο σκύλος σκέφτομαι… Μόλις έχω ορατότητα τον βλέπω «κόκκαλο». Τρέχω (κατηφόρα- ανηφόρα με χαντακάκι στη μέση) και μόλις φτάνω στα 30 μέτρα βλέπω την κυρία να σηκώνεται και την κάνει σαν αστραπή. Λαχανιασμένος όπως ήμουν έριξα μια στον αέρα για να μη φάω βρίσιμο από το σκύλο Χαλάλι της … Χρήστος
    Κομοτηνή

    Που πήγες Χρήστο? Δεν είχε άλλα πουλιά?

    Κώστα πήγα προς το βουνό αλλά όχι ψηλά. Εσύ πήγες σήμερα;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1164
    tzanampeths στις #403347

    Σήμερα κουλουράκι Δερβενοχωρίων…

    Μία βρήκαμε σε δύο μέρη που ψάξαμε, αλλά μας την έκανε πίσω απ΄το πεύκο που διακρίνεται πίσω απ’ το σκύλο. Εγώ… άγημα δυο ντουφεκιές…  :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #403351

    σημερινη εξοδος σε μερος διπλα σε ποταμι με μπαρες βαρκα δεντρα και βατιονες ολα παγωμενα μονο μια κυρια βρηκα ακουω το μπιπερ και μεχρι να παω γιατι ηταν πολυ κλειστο εκει που ηταν την ειδα να τιναζει και να περνα απεναντι το ποταμακι.σηκωμα και 2 παπια μετα απο μια μπαρα αλλα χαζευα το σκυλο και τα χαιρετησα.αυτα τα ολιγα χτες σε αλλο μερος νεκρα μονο λιγες φασσες ειδα δεν κινητε φυλλο γενικα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1164
    tzanampeths στις #403352

    Σήμερα κυνήγησα με τις Muck Woody γαλότσες. Για πρώτη φορά σε 5ωρο περπάτημα  ήταν μια χαρά, ελαφρές, όχι ιδιαίτερα ζεστές και πολύ καλή σόλα, (αν και λίγο σφιχτές στα νούμερά τους, κυρίως στον αστράγαλο).

    Φετός πεθάναν και οι Parcours, μετά από 5 χρόνια και κάτι μποτάκια της Aigle που φόραγα στην μπεκάτσα, (μετά από 3 χρόνια). Τα Aigle μετράνε στις απώλειες του μέρους που κυνήγησα την περασμένη Κυριακή. Τρύπησε το δέρμα στην αριστερή πλευρά της αριστερής μπότας, εκεί που τελειώνει το κορδόνι, από πουρνάρι!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    john1954 στις #403356

      Εγώ σήμερα δεν βγήκα βόλτα αλλά χθες βρήκα κάτι πουλάκια σε πουρνάρι αλλά πολύ ποδάρωμα και μηδενική κάρπωση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #403435

    Χωρίς έξοδο το σαββατοκύριακο λόγω υποχρεώσεων. Πέμπτη ορεινή Αργολίδα με -7 και χιόνι στα βορεινά κομμάτια μόνο μια συνάντηση με μια παλιά μας γνώριμη που αυτή τη φορά ατύχησε.

    http://imageshack.us/scaled/large/19/p1050273m.jpg
    http://imageshack.us/scaled/large/407/p1050277i.jpg

    [/URL]
    [/URL]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #403459

    Χωρίς έξοδο το σαββατοκύριακο λόγω υποχρεώσεων. Πέμπτη ορεινή Αργολίδα με -7 και χιόνι στα βορεινά κομμάτια μόνο μια συνάντηση με μια παλιά μας γνώριμη που αυτή τη φορά ατύχησε. http://imageshack.us/scaled/large/19/p1050273m.jpg http://imageshack.us/scaled/large/407/p1050277i.jpg [/URL]
    [/URL]

    πετρο την καμερα την εβαλες τωρα;

    τραβιξες κανενα βινεακι;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    ΒΑΡ-ΟΝΟΣ στις #403486

    Καλημέρα γράφω τα παρακάτω εδώ γιατί τα συνά,ντησα σε κυνήγι μπεκάτσας,

    σημερινή βόλτα με ένα φάντασμα να με ταλαιπωρεί και τελικά το άφησα γιατί

    ένας τύπος 60άρης+ (να μην τον χαρακτηρίσω) με ένα κούτσχααρ και ένα γκέκικο χώθηκαν μέσα στο μέρος

    που κυνηγούσα!!!!

    το ότι μου ΄κοψε το κυνήγι δεν μ’ ενοχλεί αλλά ότι έψαχνε για λαγό και το έλεγε κιόλας.

    Το καλύτερο το είδα μετά, περνώντας από το χωριό. Ένας άλλος στην αυλή του είχε κρεμασμένο έναν

    λαγό στο δέντρο και τον έγδερνε εκείνη την ώρα.Κι’ αυτός στην ηλικία του προηγούμενου.

    Τι να πείς για ορισμένους…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #403488

    Καλημέρα γράφω τα παρακάτω εδώ γιατί τα συνά,ντησα σε κυνήγι μπεκάτσας, σημερινή βόλτα με ένα φάντασμα να με ταλαιπωρεί και τελικά το άφησα γιατί ένας τύπος 60άρης+ (να μην τον χαρακτηρίσω) με ένα κούτσχααρ και ένα γκέκικο χώθηκαν μέσα στο μέρος που κυνηγούσα!!!! το ότι μου ΄κοψε το κυνήγι δεν μ” ενοχλεί αλλά ότι έψαχνε για λαγό και το έλεγε κιόλας. Το καλύτερο το είδα μετά, περνώντας από το χωριό. Ένας άλλος στην αυλή του είχε κρεμασμένο έναν λαγό στο δέντρο και τον έγδερνε εκείνη την ώρα.Κι” αυτός στην ηλικία του προηγούμενου. Τι να πείς για ορισμένους…

    Η σύγχυση της αναίδειας με την ελευθερία ήταν πάντα χαρακτηριστικό των σκλάβων

    χαχχαχ μια χαρα ελλαδα ποτε δεν πεθαινεις

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #403489

    Καλημέρα γράφω τα παρακάτω εδώ γιατί τα συνά,ντησα σε κυνήγι μπεκάτσας, σημερινή βόλτα με ένα φάντασμα να με ταλαιπωρεί και τελικά το άφησα γιατί ένας τύπος 60άρης+ (να μην τον χαρακτηρίσω) με ένα κούτσχααρ και ένα γκέκικο χώθηκαν μέσα στο μέρος που κυνηγούσα!!!! το ότι μου ΄κοψε το κυνήγι δεν μ” ενοχλεί αλλά ότι έψαχνε για λαγό και το έλεγε κιόλας. Το καλύτερο το είδα μετά, περνώντας από το χωριό. Ένας άλλος στην αυλή του είχε κρεμασμένο έναν λαγό στο δέντρο και τον έγδερνε εκείνη την ώρα.Κι” αυτός στην ηλικία του προηγούμενου. Τι να πείς για ορισμένους…

    Η σύγχυση της αναίδειας με την ελευθερία ήταν πάντα χαρακτηριστικό των σκλάβων

     

    αυτοι μωρε εχουναι το συνδρομο τις κατοχης και δε καταλαβενουν τιποτα 😎

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,251 έως 11,265 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων