ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,326 έως 11,340 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #406111

    Έχουμε κάμποσο χιόνι απο χθές το βράδυ, βλέπω και παγωνιές απο άυριο να δώ τι θα γίνει τελικά .


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #406114

    Κουλουράκι κ σήμερα… ΥΓ. Ηλία το σίγουρο είναι πως ο φωτογράφος ξέρει καλό κοτέτσι!

    Τάκης

    το δικο μου ειναι καλυτερο ειναι με σουσαμακι και φρεσκο φρεσκο.χαχαχαχα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #406125

    Κουλουράκι κι εμείς σήμερα μετά από πολύ καιρό. Τρίωρο ψάξιμο το πρωί πρόποδες Κιθαιρώνα, το  μέρος ήταν γεμάτο πορτοκαλί ανθρωπάκια και σκυλάκια που έβγαζαν παράξενους ήχους από το λαιμό. Μετά τρίωρο ψάξιμο ευρύτερη περιοχή Δερβενοχωρίων μια φέρμα είχαμε στο τέλος με τον Μίκι και την γριούλα Μπρουκ να έχουν μπλοκάρει στο πυκνό και παρά τις καλές θέσεις που πήραμε εγώ και ο Χρόνης ίσα που κατάφερα να τη δω να χάνεται βουτώντας πάνω από τις κορφές των πεύκων τριάντα μέτρα μακριά από τα σκυλιά και από τα τουφέκια μας. Από τα λίγα κυνήγια που έκανα φέτος Αττικοβοιωτία έχω να πω ότι για τις περιοχές αυτές είναι από τις χειρότερες χρονιές.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #406154

    Κουλουράκι κ σήμερα… ΥΓ. Ηλία το σίγουρο είναι πως ο φωτογράφος ξέρει καλό κοτέτσι!

    Τάκης

    Ναι τον κερατα,,δεν εχει καμια κορη να μας δωσει χι χι χι,, και κατι μερη ρε φιλε,,μεσα στο κατακαθαρο τα πουλια

    που ειναι αυτα τα μερη ρε γαμωτο να παμε και εμεις που τις κυνηγαμε μεσα στις ζουγκλες τις αττικης

    παντος αμα ειχε ο καθενας μας ενα φωτογραφο παρεα στα κυνηγια του φιλε θα εβγαζε φοβερες  φωτογραφιες

    ΥΣ

    στεφο φιλαρακι μου εσυ εχεις ακομα ελπιδες να βρεις πουλια,,εμεις εδω κλαταραμε,,και κατι καινουριες που ηρθαν

    φαντασματα ειναι και αυτες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    gravara στις #406225

    Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους. Τα νεα απο την χθεσινη εξοδο στην Βοιωτια μετρια μετα απο ενα τριωρο περπατημα. Σηκωσα μια μπεκατσα (3) φορες χωρις να δεχτει φερμα καμια φορα και ενω σηκωνοταν απο πολυ μακρια πιθανον απο τον ηχο απο το κουδουνακι εκανε και μεγαλες αποστασεις καθε φορα . Δυο σκεψεις εκανα πρωτη σιγουρα εμπειρο πουλι και δευτερη η οτι τα εκανε αυτα εξαιτιας  της μεγαλης πιεσης που δεχονται τα λιγα πουλια της περιοχης .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #406249

    Eχθες τα βουνα μας γυρω γυρω ασπρα , ψαξαμε 3,30 ωρες σε 4 διαφορετκα μεροι μια ειδα μιας και ηταν φερμα στο καθαρο ο σκυλος αλλα η κυρια ειχε φυγει ειχε παει καμια 100 μετρα παλι στο καθαρο , εσπασε  μετα απο 5 λεπτα ο σκυλος την φερμα του  και την ειδα να σηκωνετε στα 30 μετρα παλι μπροστα απο τον σκυλι  δεν καθοταν με τιποτα   , με οσους χθες και να μιλησα σε ολο το νησι τιποτα  ουτε στα νοτια που δεν ειχε χιονι ,σημερα παλι πηγα μια βολτα στο σπιτι μου απο πανω  για καμια 1,30 ωρα μονο το μπιπερ ακουγα σε μια ζουγκλα για κανα 10 λεπτο περιμενα μηπως και βγει σε κανα ανοιγμα αλλα τιποτα , καταρεμη κ ηφετινι χρονια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    kynigos76 στις #406263

    Καλησπερα και απο εμενα, σημερα μετα απο 3 ωρες ψαξιμο σε πουρναρι με αναμικτο ντουσκο και βελανιδια στο ζελι  αταλαντης ουτε την ειδα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #406271

    και εδω δεν παμε καλα φετος. εγω εχω να τη δω καμια 20αρια μερες. σημερα 1 3ωρακι το πρωι μονο μια φερμα πηρα αλλα η κυρια την ειχε κανει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    368
    Chrisstk στις #406414

    Κυριακή που βγήκα μια βόλτα, χάλια μαύρα, κουλουράκι κι εγώ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    12
    kakaris στις #406506

    Και στη Χίο η χειρότερη χρονιά φέτος και στο ορτύκι και στη μπεκάτσα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #406531

    Σημερινή έξοδος, το μέρος γνωστό, μία στον κορμό, μία τουφεκισμένη και φευγάτη και ´άλλες δύο που παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των σκυλιών μας δε μας δώσαν ευκαιρία για τουφεκιά.

    http://imageshack.us/scaled/large/26/p1050299y.jpg

    [/URL]

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #406619

    Σημερινή έξοδος, το μέρος γνωστό, μία στον κορμό, μία τουφεκισμένη και φευγάτη και ´άλλες δύο που παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των σκυλιών μας δε μας δώσαν ευκαιρία για τουφεκιά. http://imageshack.us/scaled/large/26/p1050299y.jpg [/URL]

     

    μπραβω ρε πετρο παντα τετεια..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    72
    NTELIOSAS στις #406656

    http://www.facebook.com/groups/493262780696812/ 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    hronis7 στις #406702

    Σημερινή έξοδος, το μέρος γνωστό, μία στον κορμό, μία τουφεκισμένη και φευγάτη και ´άλλες δύο που παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των σκυλιών μας δε μας δώσαν ευκαιρία για τουφεκιά. http://imageshack.us/scaled/large/26/p1050299y.jpg [/URL]

    Α ρε, τι φωτογραφίες τραβάω ο μπαγάσας!! Γειά σου ρε Μίκυ …..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #406713

    petros hn wrote:
    Σημερινή έξοδος, το μέρος γνωστό, μία στον κορμό, μία τουφεκισμένη και φευγάτη και ´άλλες δύο που παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των σκυλιών μας δε μας δώσαν ευκαιρία για τουφεκιά. http://imageshack.us/scaled/large/26/p1050299y.jpg [/URL]

    Α ρε, τι φωτογραφίες τραβάω ο μπαγάσας!! Γειά σου ρε Μίκυ …..

    Από φωτογραφίες καλά πάμε, ένα καλό βιντεάκι να δούμε πως θα τραβήξουμε τώρα που τα πουλιά έχουν δυσκολέψει πολύ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,326 έως 11,340 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων