ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,416 έως 11,430 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    kinigos-volos στις #409764

    Μετα απο 20 μερες απραξιας σημερα πήγαμε μία βολτούλα….Ένα πουλί σηκώσαμε 3 φορές το τουφεκισαμε 2 φορες αλλά δεν μπορέσαμε να το πάρουμε..Δεν πειράζει!!!!Αφου την είδαμε πάλη καλα να λέμε!!!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #409781

    καλησπερα κυριοι…. σημερα ενα 2ωρακι απογευματινο ….. 3 σηκωματα…. και τα τρια με φερμα πανω απο 5 λεπτα και μπηκαν και τα τρια στο γιλεκο με πολυ ομορφες τουφεκιες….. καλο βραδυ σε ΟΛΟΥΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #409782

    BIK wrote:
    εγω το πρωι λεω να παω μια βολτιτσα στα περιξ ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    Βίκτωρα θα περιμένω νέα σου.

    Χρήστος
    Κομοτηνή

    XRISTO ΣΤΙς γνωστες μου θα παω , ξερω ακριβως που θα τις βρω δεν εχει βαλει πουλια εδω και εναμιση μηνα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #409865

    Kαλησπερα,,η σημερινη μου εξοδο ειχε πολυ επιτυχια,,φορτωσα σκυλι οπλο μπαινω μεσα στο αμαξι γυρναω την μιζα

    τιποτα νεκρο,,μειναμε απο μπαταρια στα ξαφνικα,,μεχρι να βρω ανθρωπο να ερθει να παρω μπαταρια να αλλαξω μεσημεριασε

    τσιμπαω κατι και ετοιμαζομαι για μεσημεριακο κυνηγι μεχρι το απογευμα

    και λιγο πριν βγω απο την πορτα αρχισε να βρεχει,,αντε και γαργαλησου λεω δεν θελει να παμε σημερα

    αραξα και εγω στο τζακακι και ολα καλα,,τι να κανουμε με τον καιρο δεν μπορουμε να τα βαλουμε

    ευχομαι τουλαχιστον να περασανε καλα αυτοι που βγηκανε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    giannis στις #409954

    ΟΠΟΙΟΣ  ΞΕΡΕΙ  ΝΑ  ΜΑΓΕΙΡΕΨΗ  ΒΟΥΤΗΧΤΑΡΙΑ  ΤΟΥ  ΕΧΩ  ΔΥΟ  ΔΩΡΟ.ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ -ΙΛΙΟΝ ΤΗΛ.: 6932 550 065

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #410024

    Η κατερινα……παει….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #410064

    Η κατερινα……παει….

    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    Βίκτωρα τόσο καιρό σου το έπαιζε δύσκολη. Τελικά σου έκατσε ε; χαχαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #410106

    Η κατερινα……παει….

    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    Ντροπή. Τώρα που τελειώνει το κυνήγι σκοτώνουμε γνωστούς και φίλους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    626
    dimoik στις #410156

    Χαχαχαχα!Ωραια τα λες…Γκαντεμομερα…

     

    Kαλησπερα,,η σημερινη μου εξοδο ειχε πολυ επιτυχια,,φορτωσα σκυλι οπλο μπαινω μεσα στο αμαξι γυρναω την μιζα

     

    τιποτα νεκρο,,μειναμε απο μπαταρια στα ξαφνικα,,μεχρι να βρω ανθρωπο να ερθει να παρω μπαταρια να αλλαξω μεσημεριασε

    τσιμπαω κατι και ετοιμαζομαι για μεσημεριακο κυνηγι μεχρι το απογευμα

    και λιγο πριν βγω απο την πορτα αρχισε να βρεχει,,αντε και γαργαλησου λεω δεν θελει να παμε σημερα

    αραξα και εγω στο τζακακι και ολα καλα,,τι να κανουμε με τον καιρο δεν μπορουμε να τα βαλουμε

    ευχομαι τουλαχιστον να περασανε καλα αυτοι που βγηκανε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #410178

    λοιπον το σαβαττο λεω τον φιλο μου παμε ρε να δουμε τι κανει η κατερινα;(παλια γνωριμη εδω και 1,5 μηνα)το μεσημερι περνουμε μονο τον ποιντερα μου και στο 1 χλμ απο το σπιτι μου του βαζω το κουδουνι και το μπιπερ γιατι το μερος ειναι ζουγκλα , του λεω στελιο ξερω ακριβως που θα ειναι χαχαχ, πηγα να το παιξω λιγο πονηρος και πηγα απο κατω για να την μπερδεψω  τελικα ανεβηκα παλι στον τρακτεροδρομο βουρ κατω ο σκυλος  σε ενα λεπτο ακουω το μπιπερ εκει που ηταν και πριν δεκα μερες αρχιζω ερπωντας  να κατεβενω ο φιλος μου εκατσε στο δρομακι μηπως του βγει απο κει, κατεβαινω κατεβαινω το μπιμερ εκει καταλαβα ομως οτι ο σκυλος πονταριζε γιατι η μπεκατσα περπατουσε  ,μετα πολλα την βλεπω σηκωνετε απο την αρχικη θεση 30 μετρα κανω μια μπηχτι επανω τις αλλα ηταν μακρια , την βλεπω ομως την πορεια της εντομεταξυ ειχε  κατεβει και ο φιλος μου  αλλα ειχε αργησει , του λεω θα την βρουμε στο ρεμα στα 50 μετρα  παμε προς τα κει σε 3 λεπτα ακουω παλι το μπιπερ να βαραει  του λεω εσυ κατεβα απο το σφυχτο εγω θα βγω  απο την αλλη να την βαλουμε στην μεση ελα ομως που ειχε σηκωθει η κυρια  και εκατσε σε ενα καθαρο απο κει που ημουν στα 20 μετρα, περιμενουμε  να καθαρισει ο σκυλος την καταστασει και αφου καταλαβα οτι ειχε φυγει φωναζω τον φιλο μου να ανεβει  στα 20 μετρα βλεπω φερμα χαχαχ ρε του λεω τι κανει; φερμα τρεχω  αλλα αδεια ειχε παλι κανει πηδημα το τελευταιο της για παντα … βγαινω στο δρομο παλι  μπαινει ο σκυλος σε ενα πολυ σφυχτο, φερμα εκει 10 λεπτα εγω απο την μια ο φιλος απο την αλλη τελικα σηκωνεται η κυρια  βρισκω ενα κενο κανα 2 μετρα και μπαμ παρτην , αφου φιλισα τον σκυλακο μου λεω του φιλου παμε φτανει γεμισα για σημερα 1,30  ωρα μας   τρελλανε εμας και τον σκυλο , αυτη η μια παιδια ηταν σαν να πηρα 5 καθε χρονο το παθαινω αυτο ειναι κατι πουλια που σε γεμιζουν για μερες… συγνωμη αν σας κουρασα αλλα ηθελα να το μοιραστω μαζι σας οι ΜΠΕΚΑΤΣΑΔΕΣ θα καταλαβουν

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #410215

    BIK wrote:
    Η κατερινα……παει…. ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    Ντροπή. Τώρα που τελειώνει το κυνήγι σκοτώνουμε γνωστούς και φίλους.

    χα χα χα καλο,,ειδες τελικα πετρο οτι ο μπεκατσας φιλος με την μπεκατσα δεν πιανετε χα χα

    Βικτωρα οντος κατι τετοια πουλια οπως λες σε γεμιζουν για μερες,,ειναι σαν 5 απλες

    για να μην πω 10,,και λεω απλες γιατι αυτες ειναι βελτιωμενα μοντελα χα χα

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #410233

    petros hn wrote:

    BIK wrote:
    Η κατερινα……παει…. ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    Ντροπή. Τώρα που τελειώνει το κυνήγι σκοτώνουμε γνωστούς και φίλους.

    χα χα χα καλο,,ειδες τελικα πετρο οτι ο μπεκατσας φιλος με την μπεκατσα δεν πιανετε χα χα Βικτωρα οντος κατι τετοια πουλια οπως λες σε γεμιζουν για μερες,,ειναι σαν 5 απλες για να μην πω 10,,και λεω απλες γιατι αυτες ειναι βελτιωμενα μοντελα χα χα

    Ηλία έχεις δίκιο.

    Πάντα αντίπαλοι θα είμαστε με αυτό το υπέροχο πλάσμα. Σεβασμός και τιμιότητα στο κυνήγι της, για να είμαστε στο τέλος της ημέρας χαρούμενοι και να έχουμε το δικαίωμα να την αναπολούμε και να την εξιστορούμε, όπως πολύ ωραία έκανε ο Βίκτωρας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #410354

    Βίκτωρας, Ηλιας , Πέτρος

    μπραβο παιδες καλα τα λέτε σαν γνησιοι μπεκατσάδες, πραγματικά χαίρομαι με αυτά που γραφετε και δείχνετε και τη ποιότητα του κυνηγού της μπεκάτσας!

    Μαζί σας και εγω φυσικά!

    φέτος εκανα δώρο στον γιό μου (15 ετων)τα μυστηκά ενος μπεκατσοκυνηγού βιβλίο σταθμός κατ’εμέ!

    Απο μπεκατσες χάλια τα πήγα μέχρι που αποκτησα ενα σετερα εμπειρο οποτε οπως καταλαβαινεταιαπο κει κα μετα παρακαλαγα να εχει μπεκατσες! 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    368
    Chrisstk στις #410362

    Ωραίος ο Βίκτωρας. 

     

    Εγώ δοκίμασα την τύχη μου στην Εύβοια το Σ/Κ, με πάρα πολύ και συνεχόμενη βροχή αλλά δυστυχώς έφαγα κουλούρι (πρέπει νά ‘ναι το 3ο συνεχόμενο. Δεν πάει άλλο, θέλω και λίγο τυράκι ρε γμτ ).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #410410

    Το νεο αιμα της Κυριακης…..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,416 έως 11,430 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων