ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,551 έως 11,565 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #413589

    Και του χρονου να ειμαστε καλα να την ξαναδουμε.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #413672

    Quiz για το φίλο wolfman και για άλλους Βόρειους. Ποιό είναι αυτό το μέρος? http://imageshack.us/a/img51/7575/2008jf.jpg [/URL]

    εισαι πισω απο το παλαιοκαστρο νομιζω…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #413680

    petros hn wrote:
    Quiz για το φίλο wolfman και για άλλους Βόρειους. Ποιό είναι αυτό το μέρος? http://imageshack.us/a/img51/7575/2008jf.jpg [/URL]

    εισαι πισω απο το παλαιοκαστρο νομιζω…..

    ΣΩΣΤΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #414023

    Πηγαμε σε ενα κοτετσακι σημερα για σπαραγκια και βρηκαμε τις κουτσουλιες απο μερικες μπεκατσουλες

    που περασανε απο το μερος,,η μια μαλον ηταν εκει η εφυγε το πρωι,,γιατι ηταν πολυ φρεσικα η κουτσουλια

    εκει που περπατας και περνας καλα μεσα στην υσηχια του δασους ιχνηλατωντας το μερος,,τσουπ ξαφνικα τρως και το ξενερωμα

    γιατι ολα και καποιο πευκο βλεπεις κομενο,,γιναμε πολυ μαλακας λαος τελικα

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #414040

    πηγα και εγω σημερα σε ελατο.

    δεν βρηκα τιποτα.στον δρομο ομως βρηκα πολλους λαγαδες.

    βρηκα και νεα κομμενα ελατα.

    μου εκανε εντυπωση οτι στο δασος δεν υπηρχε πουλι ουτε για δειγμα.

    οχι μπεκατσα δεν εβρισκες, αλλα ουτε τσιχλα, ουτε σπινο.

    (δεν εχουμε φτασει τυχαια εδω ως λαος).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    511
    greekhunter στις #414052

    Πηγαμε σε ενα κοτετσακι σημερα για σπαραγκια και βρηκαμε τις κουτσουλιες απο μερικες μπεκατσουλες που περασανε απο το μερος,,η μια μαλον ηταν εκει η εφυγε το πρωι,,γιατι ηταν πολυ φρεσικα η κουτσουλια εκει που περπατας και περνας καλα μεσα στην υσηχια του δασους ιχνηλατωντας το μερος,,τσουπ ξαφνικα τρως και το ξενερωμα γιατι ολα και καποιο πευκο βλεπεις κομενο,,γιναμε πολυ μαλακας λαος τελικα

    Σπαράγγια ε;;;;Μμμμμμ……Πότε να έλθω;;;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #414072

    Eλα να σου φτιαξω να φας φιλε οποτε θες,,εγω αυτες τις μερες περναω ενα θεμα με δυο δοντια που κανω θεραπεια

    και να φαναταστης σημερα φτιαξαμε μπεκατσες και δεν εφαγα καθολου

    αστα σου λεω μεγαλο ξενερωμα ο πονοδοντος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #414140

    Eλα να σου φτιαξω να φας φιλε οποτε θες,,εγω αυτες τις μερες περναω ενα θεμα με δυο δοντια που κανω θεραπεια και να φαναταστης σημερα φτιαξαμε μπεκατσες και δεν εφαγα καθολου αστα σου λεω μεγαλο ξενερωμα ο πονοδοντος

    ηλια αφου δεν μπορεις να τα φας εσυ στειλτα εδω θα τα περιποιηθω καταλληλος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    511
    greekhunter στις #414147

    Eλα να σου φτιαξω να φας φιλε οποτε θες,,εγω αυτες τις μερες περναω ενα θεμα με δυο δοντια που κανω θεραπεια και να φαναταστης σημερα φτιαξαμε μπεκατσες και δεν εφαγα καθολου αστα σου λεω μεγαλο ξενερωμα ο πονοδοντος

    Ρε να μαζέψω θέλω, οχι να μου δώσεις εσύ!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #414180

    louis wrote:
    Eλα να σου φτιαξω να φας φιλε οποτε θες,,εγω αυτες τις μερες περναω ενα θεμα με δυο δοντια που κανω θεραπεια και να φαναταστης σημερα φτιαξαμε μπεκατσες και δεν εφαγα καθολου αστα σου λεω μεγαλο ξενερωμα ο πονοδοντος

    ηλια αφου δεν μπορεις να τα φας εσυ στειλτα εδω θα τα περιποιηθω καταλληλος

    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    Βρες τροπο και σου στελνω οσα θελεις φιλε..αυτα τα φτιαχνω με αυγουλακια και ειναι μαλακουλια και μπορω να τα φαω

    τωρα για να σου δωσω να καταλαβεις χθες φτιαξαμε μπεκατσες και επιδη δεν εφαγα το μεσημερι με το κολοδοντο

    και το βραδυ εβγαλα το ψαχνο απο μια και την εβαλα στο μουλτι,την εκανα νιανια και την κουτουποσα χα χα

    οχι θα την αφηνα

     

    ρομαντικε ελα να μαζεψουμε οποτε θελεις

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #414746

    τεταρτη μεσημερι ενα διωρο σε υψομετρο 600 μετρα  δυο μεροι αλλαξα ουτε μυρωδια δεν βρηκα , α να σας πω πως ημουμ και οπλισμενος….. με καμερα χαχαχαχ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #414790

    τεταρτη μεσημερι ενα διωρο σε υψομετρο 600 μετρα δυο μεροι αλλαξα ουτε μυρωδια δεν βρηκα , α να σας πω πως ημουμ και οπλισμενος….. με καμερα χαχαχαχ

    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

     

    βοκτορα με το κουταβι απο εξω τη εκανες;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #414802

    BIK wrote:
    τεταρτη μεσημερι ενα διωρο σε υψομετρο 600 μετρα δυο μεροι αλλαξα ουτε μυρωδια δεν βρηκα , α να σας πω πως ημουμ και οπλισμενος….. με καμερα χαχαχαχ ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    βοκτορα με το κουταβι απο εξω τη εκανες;

    ΘΑ ΚΥΝΗΓΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΛΕΝΤΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΨΥΧΗΣΩ
    ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΤΟΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΩ

    ΤΟ ΦΕΡΑ αντρεα εχει 25 μερες , φυσαει φιλε , παει καλα εχει πολυ ορεξη , θα δουμε …. αμα εχεις φατσοβιβλιο μπες να το δεις , εδω δεν το βαζω γιατι εχει πολλους εδω μεσα που ματιαζουν… χαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #414804

    τη ειναι το φατσοβιβλιο;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    511
    greekhunter στις #414947

    45 ημερών ήλθε στα χέρια μου, αυτός ο σκύλος από μια εκτροφή του καλού φίλου Στάθη Λεμπέση από την Καλαμάτα. Ήξερα πως ο Στάθης έχει στο δικό του το «κουμάσι» αυτό που λένε «συναισθηματικά» σκυλιά, ήρεμα και αποφάσισα πως ένας τέτοιος σκύλος ταιριάζει στο κυνήγι που θέλω να κάνω, αυτό της μπεκάτσας.

    Πλέον ο Ready είναι κοντά οκτώ ετών και μακάρι να τον έχω άλλα τόσα χρόνια γιατί εκεί μέσα στο δάσος είμαστε ένα, είναι ο πραγματικός κυνηγός και είμαι ο θηρευτής, ο σκοπευτής, αλλά εκείνος είναι ο κυνηγός…

    Πολλοί μιλούν για τους σκύλους φέρμας και λένε τόσα μα τόσα πολλά και για μένα προσωπικά κουραστικά διότι ωραία ήταν όταν μας πλάσαραν τους σκύλους «μεγάλης έρευνες» οι οποίοι αποδείχτηκαν εκπληκτικοί σκύλοι στα χέρια έμπειρων εκπαιδευτών και εκτροφέων αλλά στα χέρια των κυνηγών απλά ήταν μη συνεργάσιμα σκυλιά.

    Προσωπικά έχω την τύχη να βλέπω φέρμες με τον αέρα, αλλά και φέρμες ύστερα από ιχνηλασία, δεν με πειράζουν, δεν μ’ ενοχλούν παρ ότι έχω ακούσει πως δεν είναι το «σωστό»…

    Ο καθένας ας μιλήσει εκεί ψηλά στα Ελληνικά βουνά και όχι μπροστά από τις οθόνες του υπολογιστή άλλωστε δεν κακίζω κανέναν, όλοι έχουμε τον σκύλο που μας αξίζει…

    Κλείνοντας το μόνο που θέλω να πω είναι πως τα σκυλιά μ’ ενοχλεί να τα αποκαλούν «εργαλεία» στο κυνήγι, για εμένα δεν είναι εργαλείο, είναι ο τετράποδος σύντροφός μου στο κυνήγι και μέλος της οικογένειας…

     

    http://www.youtube.com/watch?v=eURYWdLeSz8   (Όποιος έχει διάθεση ας δει λίγες απο τις στιγμές μας)

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,551 έως 11,565 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων