ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,656 έως 11,670 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    spi_hunter στις #437517

    Εδώ που τα λέμε δεν έχεις και άδικο φίλε Louis πράγματι είμαι αρκετά παλιός σαν μέλος απλά σας παρακολουθουσα αρκετά,κάποιες φορές με αφορμή κάποιες κόντρες στο forum είχα σκεφτεί να γράψω την άποψη μου αλλά δεν το αποφάσιζα δεν πειράζει όμως έγινε η αρχή οπότε θα τα λέμε από εδώ και πέρα.οσο για τον σταθμό που είπα εάν δεις γράφω και άλλοι πολλοι!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #437531

    Καλοπροερετα τα ειπα φιλε,συμπαθαμε αλλα να ξερεις ειμαι και λιγο χωρατατζης που λεμε χα χα
    παντος αφου εκανες την αρχη μην φοβασε,η αρχη λεει ειναι το ημισυ του παντος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #437577

    Καλοπροερετα τα ειπα φιλε,συμπαθαμε αλλα να ξερεις ειμαι και λιγο χωρατατζης που λεμε χα χα<br>
    παντος αφου εκανες την αρχη μην φοβασε,η αρχη λεει ειναι το ημισυ του παντος

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    αντε ρε συ λουη δεν αντεχω αλλο …. ποτε θα ερθουν οι βελουδοματες να αρχισουμε τα καντιλια μεταξυ μας… βαρεθηκα να περιμενω!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    spi_hunter στις #437585

    ολα καλα ρε φιλαρακι Louis η καλη πλακα ειναι καλοδεχουμενη,ολα γινονται για την μεγαλη κυρια!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1288
    PRINCE στις #437610

    Λιακο η πρωτη φωτογραφια φιλε μου ειναι ολα τα λεφτα .

    σε ακριβως τετοιο μερος θα ειμαι στης 6 οκτωμβριου το ξημερωμα .

    απο οτι βλεπω ο καιρος απο εβδομαδα χαλαει πεφτει η θερμοκρασια αρκετα καθαρος φθινοπωρινός καιρος . εξω μαλιστα ποιο βορεια κανει κρυο καλό αισιοδοξω οτι θα μας φερει πιο μπροστα φετος την παραξενη αγαπημενη μας .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #437612

    Λιακο η πρωτη φωτογραφια φιλε μου ειναι ολα τα λεφτα .

    σε ακριβως τετοιο μερος θα ειμαι στης 6 οκτωμβριου το ξημερωμα .

    απο οτι βλεπω ο καιρος απο εβδομαδα χαλαει πεφτει η θερμοκρασια αρκετα καθαρος φθινοπωρινός καιρος . εξω μαλιστα ποιο βορεια κανει κρυο καλό αισιοδοξω οτι θα μας φερει πιο μπροστα φετος την παραξενη αγαπημενη μας .

    απο το στομα σου και στου θεου τ αυτι…. το πιο ενθαρηντικο ομως ειναι οτι κατα τις μετρισεις της face ο πλυθησμος της μπεκατσας, σε συναρτιση με τις καταμετρησεις των καρπωσεων των ευροπεων κυνηγων αλλα και των ελληνων, εχει ραγδεα ανωδο…Δεν ξερω σε τι οφειλεται αυτο αλλα μ αρεσει!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    388
    baspan στις #437615

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ.
    ΚΑΛΟΣ ΗΡΘΕΣ SPI_HUNTER ΣΤΗ ΤΡΕΛΟΠΑΡΕΑ( ΧΑ ΧΑ ΧΑ )ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΣ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ΜΟΝΟ…..
    ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ Ο LUIS ΚΑΙ Ο PRINCE ΑΛΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΑΝΤΙ ΝΑ ΗΡΕΜΙΣΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΚΑΥ…..ΝΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ….
    ΑΚΟΜΑ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ ΜΑΣ ΛΕΝΕ……

    ΥΓ.ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΣΟΥΡΕΤΑΙ ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΜΕ ΤΗ ΦΩΤΟ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟΥΣ…ΣΑ ΤΟΝ ΚΟΛΙΟ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ..ΧΑ ΧΑ ΧΑ

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    388
    baspan στις #437617

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ.<br>
    ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ SPI_HUNTER ΣΤΗ ΤΡΕΛΟΠΑΡΕΑ( ΧΑ ΧΑ ΧΑ )ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΣ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ΜΟΝΟ…..<br>
    ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ Ο LUIS ΚΑΙ Ο PRINCE ΑΛΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΑΝΤΙ ΝΑ ΗΡΕΜΙΣΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΚΑΥ…..ΝΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ….<br>
    ΑΚΟΜΑ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ ΜΑΣ ΛΕΝΕ……

    ΥΓ.ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΣΟΥΡΕΤΑΙ ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΜΕ ΤΗ ΦΩΤΟ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟΥΣ…ΣΑ ΤΟΝ ΚΟΛΙΟ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ..ΧΑ ΧΑ ΧΑ

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #437628

    Καλημερα.
    Ολα σχετικα ειναι.
    Εδω στον Εβρο, οπου τα 1000μ ειναι ονειρο απατηλο, τις βρισκουμε συνηθως απο 15 Οκτ και μετα, στους μεσεδες με γαυρα και στις οξυες με φιλισια..σε υψομετρα 600-800μ..
    Θυμαμαι μια χρονια ( πριν χρόνια), 24 Οκτ σε πλαγιες μονο με μεσεδες και κοντα ρεικια, ηταν οι μπεκατσες, σαν περαστικα ορτυκια…(ειλικρινα τοσες πολλες) και υψομετρο περιοχης ειναι δεν ειναι 700 μ..με πολλα ανοιγματα με κεδρακια…και κρατησε τα πουλια, σχεδον 4 ημερες.
    Ευχομαι μια καλη μπεκατσοχρονια..με χαμογελα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    spi_hunter στις #437631

    καλημέρα φίλε baspan ευχαριστώ για το καλωσόρισμα στην παρέα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #437640

    Aντε ρε μανο ευχομαι να φερεις την πρωτη εκεινη την ημερα,εχουμε και εμεις οξιες ρε φιλε
    τι να κανουμε,ολα τα καλα εχει ο τοπος μας,παρε και αλλη μια με την λερναια υδρα
    ετσι λεμε αυτο το δεντρο απο τα πολλα κεφαλια [κορμους] που εχει,εκει πανω φιλε μια φορα
    13 οκτωβρη γινοταν του κουτρουλι ο γαμος εκει απο μπεκατσα,μιλαμε για πολλα πουλια
    το 1996 ηταν,δεν θα την ξεχασω ποτε αυτη την χρονια,για ενα μηνα οσες μπεκατσες ηθελα βαραγα
    απο τις 8 μεχρι τις 12 το πρωι χαλαρα εκανες 8 με 10 πουλακια,και μονος σου σε ντυμενο
    ε σαν πιο μικρος τοτε βαρουσα και μερικες παραπανω,,τωρα και μια μου φτανει
    και το οριο μας ειναι γνωστο,σταματαμε στα τρια πουλακια,,για να βαρεσει και κανενας αλλος
    και γιατι δεν πειναμε,αμα πεινασουμε βλεπουμε χα χα

    βασιλακη κρατα την φωτο με την γκρεκα και καντη αφισα να την θυμασε,γιατι γκρεκα θα ξαναπαρεις
    μετα απο πολλα χρονια χα χα,,αντε να δουμε θα βαρεσεις καμια μπεκατσα φετος στο κοτετσι
    γιατι με τον μητσο οποτε παω βαραμε και απο καμια,με σενα κατσικοποδαρε ακομα δεν πηραμε πουλι
    αντε τωρα που εμαθε η σταλα την μπεκατσα θα παρεις καμια με την σκυλα ειμαι σιγουρος
    αν προλαβη και δεν παει πρωτο το σουκοι μου χα χα χα,φιλα μου την σταλιτσα
    και φερε και κανα σαργο να φαμε γιατι μπαφιασα στην τσιπουρα φετος

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    79
    WOLFMAN στις #437642

    τωρα και μια μου φτανει
    και το οριο μας ειναι γνωστο,σταματαμε στα τρια πουλακια,,για να βαρεσει και κανενας αλλος
    και γιατι δεν πειναμε,αμα πεινασουμε βλεπουμε χα χα

    Καλησπερα στην παρεα.
    Εμενα Ηλια με καλυψες.Βλεπω αρχιζουμε σιγα σιγα ολοινα λεμε
    γιατην βασιλισσα.Ο petros hn που ειναι καιρο εχω να δω μυνημα.Να ειστε καλα ολοι
    υπομονη μεχρι να ερθουν.Εμεις πρωτη εξοδο προγραματιζουμε εκει κατα της 28Οκτωβρη
    εκτος απροοπτου φυσικα.Θα προσπαθησω να ανεβασω φωτο απο Χολομωντα γιατι εχουμε και εμεις
    ωραια μερη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #437960

    η πρωτη εξορμηση για την βελουδοματα θα ειναι στις 2 οκτοβριου…. μιας κ τοτε ξεκιναει η περδικα σε μας…θα κανω ενα μικτο κυνηγι περδικας το πρωι. κ μετα θα κατεβω στα ελατα για κανενα 3ωρο….. 10 μερουλες ακομα……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #437964

    τωρα και μια μου φτανει<br>
    και το οριο μας ειναι γνωστο,σταματαμε στα τρια πουλακια,,για να βαρεσει και κανενας αλλος<br>
    και γιατι δεν πειναμε,αμα πεινασουμε βλεπουμε χα χα

    Καλησπερα στην παρεα.<br>
    Εμενα Ηλια με καλυψες.Βλεπω αρχιζουμε σιγα σιγα ολοινα λεμε<br>
    γιατην βασιλισσα.Ο petros hn που ειναι καιρο εχω να δω μυνημα.Να ειστε καλα ολοι<br>
    υπομονη μεχρι να ερθουν.Εμεις πρωτη εξοδο προγραματιζουμε εκει κατα της 28Οκτωβρη<br>
    εκτος απροοπτου φυσικα.Θα προσπαθησω να ανεβασω φωτο απο Χολομωντα γιατι εχουμε και εμεις<br>
    ωραια μερη.

    Γεια και χαρά σε όλους, εδώ είμαι και εγώ σε αναμονή για το πρώτο κρύο του Οκτώβρη και για συντήρηση περπάτημα στα βράχια της Σαλαμίνας με πολυ λίγα ορτυκάκια, για να βλέπω και καμιά φέρμα περιμένοντας τις τρελές.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #438103

    Καμια βροχη δεν βλεπω να ριχνει παιδια και τα βουνα ειναι μπαρουτι ακομα
    ελπιζω να αλλαξει συντομα αυτο γιατι το νερο χρειαζεται

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,656 έως 11,670 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων