ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,701 έως 11,715 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    152
    sedici16 στις #439638

    άντε καλή αρχη!!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    152
    sedici16 στις #439639

    ρε παιδιά σκέφτομαι το 3ημερο της 28ης να κανω με ένα φίλο εξόρμηση προς Βυτίνα!έχετε να προτείνετε κανένα μέρος μιάς και δεν έχω ξαναπάει προσ τα εκει……??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #439750

    Kαλη αρχη,νορις νορις φετος,αρα παμε για μια παρα πολυ καλη χρονια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #439758

    Kαλη αρχη,νορις νορις φετος,αρα παμε για μια παρα πολυ καλη χρονια

    καλησπερα φιλε λουι… οντως ετσι δειχνουνε… αλλα εχω μια επιφυλαξη για τον καιρο… αν κανει βαρυ χειμωνα (χιονια κ παγωνιες) δεν θα ειναι καλο…. καθολου καλο……..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #439766

    Καλο δεν θα ειναι γιατι εχουμε τους κοπανους που θα τις ριμαξουν στο καρτερι
    και αυτους που αμα τις βρουν πουθενα μαζεμενες θα βαρανε μια ντουζινα,λες και δεν εχουν να φανε
    αλλιως δεν θα υπηρχε κανενα προβλημα φιλε μου,ολες τις χρονιες που κλεινη τα πουλια ο καιρος
    και βαρανε πολλες,η αλλη χρονια ειναι παντα μετρια,θα δουμε φιλε
    μακαρι ο καιρος να ειναι αυτος που θελουν τα πουλια,και οχι αυτος που θελουν τα λιγουρια

    εμενα προσωπικα οπως και να ειναι ο καιρος το ιδιο μου κανει,στα ιδια μερη θα κυνηγισω
    στις πυκνουρες μου μεσα,εκει που δεν βλεπεις να τουφεκισεις τι πιο πολλες φορες
    και σε κανουν οι μπεκατσες χαζο με τα τερτιπια τους,και παντα δυσκολα τις βαζεις στον ντορβα
    οποτε δεν μου λεει τιποτα ο καιρος,γιατι καθε χρονο κανω το παιχνιδι μου και περναω καλα
    και με τα πολλα, και με τα λιγα,η χαρα μας ειναι η ιδια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #439770

    Καλο δεν θα ειναι γιατι εχουμε τους κοπανους που θα τις ριμαξουν στο καρτερι
    και αυτους που αμα τις βρουν πουθενα μαζεμενες θα βαρανε μια ντουζινα,λες και δεν εχουν να φανε
    αλλιως δεν θα υπηρχε κανενα προβλημα φιλε μου,ολες τις χρονιες που κλεινη τα πουλια ο καιρος
    και βαρανε πολλες,η αλλη χρονια ειναι παντα μετρια,θα δουμε φιλε
    μακαρι ο καιρος να ειναι αυτος που θελουν τα πουλια,και οχι αυτος που θελουν τα λιγουρια… αυτο ακριβως εννοω φιλε μου… περιμενουνε να πεσουνε τα χιονια και να τις βρουνε μαζεμενες κ να τις βαρανε σαν τα κοτσιφια… οσο για το καρτερι 2 εχω δωσει στεγνα στην θυροφιλακη…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #439771

    αυτο ακριβως εννοω φιλε μου… περιμενουνε να πεσουνε τα χιονια και να τις βρουνε μαζεμενες κ να τις βαρανε σαν τα κοτσιφια… οσο για το καρτερι 2 εχω δωσει στεγνα στην θυροφιλακη…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #439797

    Καλά μάγκες με βάλατε στην πρίζα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    john1954 στις #439832

    Και πελοπόνησσο φάνηκαν πουλιά σε περδικοκυνήγια και όχι σε ιδιαίτερα μεγάλα υψόμετρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1288
    PRINCE στις #440010

    Καλημερα μαγκες

    εμεις ψαξαμε σε 1200 μετρα με οξια . το βουνο φανταστικο ο καιρος μπεκατσοκαιρος τα σκυλια πηγαν καλα ειχαμε και 2 φερμες καλες αλλα δεν ειδαμε αλλα ουτε και ακουσαμε τπτ .την αλλη εβδομαδα παλι .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #440021

    Καλημερα μαγκες

    εμεις ψαξαμε σε 1200 μετρα με οξια . το βουνο φανταστικο ο καιρος μπεκατσοκαιρος τα σκυλια πηγαν καλα ειχαμε και 2 φερμες καλες αλλα δεν ειδαμε αλλα ουτε και ακουσαμε τπτ .την αλλη εβδομαδα παλι .

    ωραια πραγματα prince…. εκει ητανε η κυρια αλα εισασταν ενα βημα πισω…. την επομενη φορα θα την βρειτε να εισαι σιγουρος φιλε…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #440022

    Tην κυριακη ενας μπεκατσας εδω στην γειτονια βαρεσαι την πρωτη του στα βαρδουσια ψηλα.
    σηκωσε λεει αυτην και εκανε κοντα της και αλλη μια φερμα αλλα δεν ειδε τπτ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #440101

    και δω εμαθα απο φιλο λαγα οτι ειδε κανα 2 πουλια στα 800 μετρα αλλα ακομη δεν με τραβαει η εποχη απο της 20 ομως 4-5 φορες την βδομαδα θα ειμαι στα ψιλα οπως καθε χρονο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #440115

    και δω εμαθα απο φιλο λαγα οτι ειδε κανα 2 πουλια στα 800 μετρα αλλα ακομη δεν με τραβαει η εποχη απο της 20 ομως 4-5 φορες την βδομαδα θα ειμαι στα ψιλα οπως καθε χρονο
    <P></P>
    <HR>

    <DIV class=bbp-reply-signature>
    <P>ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ</P></DIV>

    Φίλε δεν κρατιέσαι!!! 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    49
    woodcar στις #440116

    19-20 του μήνα έχει πανσεληνο . Εάν έχει βοριαδάκι και ξαστεριά ,θα έχουμε μπάσιμο.
    Εννοείτε στα ψηλά .Εάν τις πετύχεις (θέλει καθημερινές εξόδους) θα τις βρείς και ζευγάρια (τον νού σου).Πάντα βρίσκονται στην ίδια νοητή γραμμή ανα 80-100 μετρα η μία με την άλλη ,στο ίδιο υψόμετρο .Σε άλλο υψομετρο ,άλλη γραμμή . Με βορριά ψάξε στα νοτιοανατολικά κομμάτια και εάν τις πετύχεις κυνηγησε τες ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ,διοτι την άλλη μερα θα δεν θα τις βρείς πουθενά !!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,701 έως 11,715 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων