ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,806 έως 11,820 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #444592

    σημερα πρωινο βρηκα ενα ευκολο πουλι το οποιο και πηρα , μετα σε δυο διαφορετικα σημεια ειχα πολυ εντονες φερμες αλλα πουλι δεν ειδα μαλλον τα πουλια λογω ξερας ειναι πολυ ανυσηχα και φευγουν μονο με το που ακουνε το κουδουνι , αυτη φετος η συμπεριφορα με προβληματιζει πολυ δεν ξερω που μπορει να οφειλεται


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #444608

    κυνηγι μπεκατσας 05-11-2013…. αλλες 2 κυριες σημερα ηρθανε μαζι μου… σε 3ωρο κυνηγι 2 σηκωματα 2 στο χερι…. εφαγα πολυ νερο,μας την χαλασε η βροχη αλλα δεν πηραζει… την πεμπτη θα ξανα ανηφορισουμε για τα ελατια……

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #444618

    σημερα πρωινο βρηκα ενα ευκολο πουλι το οποιο και πηρα , μετα σε δυο διαφορετικα σημεια ειχα πολυ εντονες φερμες αλλα πουλι δεν ειδα μαλλον τα πουλια λογω ξερας ειναι πολυ ανυσηχα και φευγουν μονο με το που ακουνε το κουδουνι , αυτη φετος η συμπεριφορα με προβληματιζει πολυ δεν ξερω που μπορει να οφειλεται<BR>
    <HR>

    <DIV class=bbp-reply-signature>
    <P>ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ</P></DIV>

    Βίκτωρα το ίδιο έγινε και σε μένα την Κυριακή. 2 φορές.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #444621

    Mπραβο παιδια βαρατε καμια μπεκατσα να βλεπουμε και εμεις που δεν πηγαμε ακομα
    εδω ολα κατω ειναι μπαρουτι,τωρα εριξε ενα κατουρο,μακαρι να βρεξει τουλουμια
    ασε που ολοι μου λενε οτι λιγα πουλια εχει ακομα και ειναι ολα αγριεμενα λογο ξηρασιας
    αμα δεν εχει νερα και δεν φανε καλα το βραδυ την ημερα ειναι στρεσαρισμενα τα πουλια
    για αυτο και δεν δεχοντε ευκολα,+ του οτι οι πρωτομπασμενες εχουν και αυτη την συμπεριφορα
    να δουμε μαλον το σκ μπορει να παω καμια βολτα,αμα εχει αλλαξει το σκηνικο του καιρου
    μπας και ακουσω το πα πα πα πα παπ να γουσταρω

    ειναι ωραιο το κυνηγι της το νοεμβρη,γιατι τωρα ειναι δυνατο το πουλι και εχει ωραια φευγαλα
    και μερικες εχουν τετοια ταχυτητα στο φευγα τους που σου περνουν και το σωβρακο αμα λαχη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #444622

    η συμπεριφορα με προβληματιζει πολυ δεν ξερω που μπορει να οφειλεται

    αυτη η συμπεριφορα οφειλετε στο οτι δν εχει σφιξει ο καιρος απο το το κρυο για να την καθηλωνει την μπεκατσα κ στο οτι τα πουλια ειναι νεοφερτα κ ο παρα μικρος θορυβος τα ενοχλει γιατι δεν γνωριζουνε ακομα καλα τον τοπο που επιλεχανε για να μεινουνε…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #444623

    ειναι ωραιο το κυνηγι της το νοεμβρη,γιατι τωρα ειναι δυνατο το πουλι και εχει ωραια φευγαλα<br>
    και μερικες εχουν τετοια ταχυτητα στο φευγα τους που σου περνουν και το σωβρακο αμα λαχη

    Αυτες οι δυο γραμμες, μου λενε πολλα.
    Γιατι ο ΚΥΝΗΓΟΣ θελει τα θηραματα δυνατους αντιπαλους, και οχι κακομοιριασμενα θυματα.
    Οταν μου φευγει η κυρια, ριχνω κανα καντηλακι στην αρχη να ξεσπασω, και μετα λεω : καλη τυχη να εχεις μωρη πουτ@ν@…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    ΚΟΛΟΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ στις #444625

    Καλησπερα σε ολους. Το σαβ/κο θα ανεβω με αδεια στους γονεις μου Καμ. Βούρλα . Ελπιζω να συναντησω καμια βελουδοματα στα έλατα του Καλιδρόμου αν και ο τοπος κι εκεί χρειάζεται βροχη όπως μαθαίνω. Πάντως μετά από αυτή την κακοκαίρία και με τους βοριάδες που θα βάλει κατι θα φανεί πιστεύω!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #444876

    σημερα ειχε περασμα κατα τα μερη μας παιδες. τον νου σας..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #444881

    η χθεσινη…<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    ΚΑΛΑ ΣΕ ΛΕΩ ΠΑΛΙΟΓΕΡΟ ΕΓΩ,,:p

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #444889

    Σημερινο πρωινο σε ελατο 1 σηκωμα απο τον φιλο μου δεν την πηρε εγω ημουν λιγο ποιο πισω και τιναξε η ατιμη δεν δεχτηκε φερμα!η ωρα περναγε εχουμε περπατησει αρκετα του λεω παμε αμαξι και μπουλο δεν εβαλε πουλια και 200 μετρα πριν το αμαξι κατεβενε ενας παλιος δρομος πιανουμε εκει για τσιγαρο βλεπω το σκυλο φευγει πανω απο το δρομο μεσα σε κατι ελατακια πικνα ακουω το μπιπερ 7-8 φορες λεω εχει γουστο σταματαει εκει αυτος δεν εβγαινε ανεβαινει και το ποιντερ εκει μαζι 5 λεπτα περα δωθε περα δωθε εγω τσιγαρο χαλαρος παλι μπιπερ παλι τπτ ωσπου με το που τελειωνω το τσιγαρο και κανω για τ αμαξι ακουω το φαπ φαπ την βλεπω παει να φυγει πλαγια και σπαει προς τα κατω σαν ρουκετα ριχνω το πρωτο 9αρι διασπορας στα 30 μετρα βλεπω τσιμπαει σκαγια και συνεχιζει ριχνω και τα αλλα 2 μακρυα και οπως πεταγε σπαει ξανα ανηφορα βλεπω πεταριζει δυσκολα(εδω ειμαστε λεω και μπαμ πεφτει)αυτα ειναι λεω σπασαμε το ποδια και σε χτυπισαμε 200 μετρα απο το αμαξι!παντως πολυ καλο το βουνο με υγρασια αλλα πουλια λιγα και ειχε εναν αερα το πρωι νοτια χαμος!αρχισε να τα στεγνωνει παλι ολα κριμα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #444893

    μπραβο φιλε θαναση ευχομαι καλη συνεχεια φιλε μου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #444895

    και αυτη της τριτης

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #444897

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>BIK wrote:</div>
    η χθεσινη…<br><br>
    <hr><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    ΚΑΛΑ ΣΕ ΛΕΩ ΠΑΛΙΟΓΕΡΟ ΕΓΩ,,:p<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    AEK AEK AEK AEK AEK
    χαχαχαχχ γεια σου περι αρχοντα
    </div>

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #444898

    Αυριο μιας που δεν εχει δουλεια λεω να παω την πρωτη βολτα τις χρονιας στο ελατο
    ξερω οτι ακομα εχει λιγα πουλια, αλλα τωρα με την βροχη αμα βρω καμια μπορη και να κατση φερμα
    γιατι με την ξερα δεν δεχοντε με τιποτα,,ασε που και αυτες που βρισκεις τωρα ειναι πρωτομπαστες
    και ειναι φευγατες,,αλλα εχει και αυτο την φαση του,να βγωλω και λιγο την σκυλα
    γιατι επιασε αραχνες,ετοιμαζα την τσαντα του κυνηγιου και πηδαγε απο την χαρα της
    σαν το κατσικακι η κακομοιρα,τι σου ειναι και αυτα,πιο τρελα απο εμας εχουν για το κυνηγι

    ΥΣ
    Μπραβο ρε βικτωρα,βλεπω μαζευεις και κουμαρομανιτες χα χα,,ο καλητερος μεζες ειναι φιλε
    στα ελατα εχει πολυ πραμα απο αυτα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    boulp_2 στις #444918

    Σημερα ορεινη Κορινθια δυο ατομα σε δυο διαφορετικα μερη με συνολικο ψαξιμο γυρω στο 5αωρο ουτε μυρωδια.Το απολυτο 0.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,806 έως 11,820 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων