ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,821 έως 11,835 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    49
    woodcar στις #444919

    Φάνηκαν και στην Εύβοια ψηλά στα έλατα κάτι πουλάκια .Πήρα το πρώτο πουλί για φέτος με βροχερό καιρό μετά απο δύο ωρίτσες ψάξιμο με δύο σκυλους πόιντερ (το ένα το βγάζω για πρώτη φορά στη μπεκάτσα) .Το κουτάβι λοιπόν , μου πάτησε ένα πουλί ,χωρίς να το φερμάρει.Κυνηγάω την μπεκάτσα περίπου 25 χρόνια και διαβάστε παρα κάτω ,για την πονηριά της. Τί μου έκανε . Σηκώθηκε το πουλί αφερμάριστο και ατουφέκιστο .Έκανε κυκλο και έπιασε περίπου 70-80 μετρα πίσω μου .(Δηλαδή απο εκεί που ηρθα).Επειδή όμως είχε βροχή ,δεν προχώρησα άλλο και γύρισα πίσω απο το ίδιο μονοπατάκι .Δέν περίμενα να βρώ πουλί διότι το είχα ψάξει το μέρος προηγουμένως. Τα σκυλιά τα είχα μπροστά μου στα 15-20 μέτρα και ξαφνικά φερμα . Δέν κρατάει 2-3 δεύτερα , σηκώνεται το πουλί,κατακόρυφα περίπου 3-4 μετρα απο το έδαφος και μου βάζει παιδιά τον ήλιο κατάφατσα ,στραβώθηκα προσπαθώντας να επωμίσω ,και ήρθε κατα πάνω μου , πάνω απο το κεφάλι μερικούς ποντους.Μου πήρε ο αέρας τα μαλλιά.Επίθεση κανονική ,πήγε να με τρομάξει !! Γυρίζοντας προς την τροχιά της και ρίχνοντας , με την δεύτερη τουφεκια έπεσε .Πολύ μεγάλο πουλί , σαν κοτα . Το βάρος της περιπου 400 gr!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    511
    greekhunter στις #444920

    Συνάδελφοι καλησπέρα διαβάζω και γράφω, γράφω και διαβάζω και παθαίνω Σ Ο Κ μαθαίνοντας την όλη αλήθεια…..Σας προκαλώ να διαβάσετε και εσείς το πρώτο και στη συνέχεια το δεύτερο κείμενο που αναφέρονται πολύ πικρές αλήθειες…..

    http://www.huntingtimes.gr/news.php?page_lang=173&mpage=14&id=80 ΠΡΩΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ (ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ)

    http://www.huntingtimes.gr/news.php?page_lang=173&mpage=14&id=82 ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΕΙΜΕΝΟ (ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΠΟΥ ΑΦΗΝΕΙ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥΣ ΝΟΜΙΜΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    511
    greekhunter στις #444921

    Αυριο μιας που δεν εχει δουλεια λεω να παω την πρωτη βολτα τις χρονιας στο ελατο<br>
    ξερω οτι ακομα εχει λιγα πουλια, αλλα τωρα με την βροχη αμα βρω καμια μπορη και να κατση φερμα<br>
    γιατι με την ξερα δεν δεχοντε με τιποτα,,ασε που και αυτες που βρισκεις τωρα ειναι πρωτομπαστες<br>
    και ειναι φευγατες,,αλλα εχει και αυτο την φαση του,να βγωλω και λιγο την σκυλα<br>
    γιατι επιασε αραχνες,ετοιμαζα την τσαντα του κυνηγιου και πηδαγε απο την χαρα της<br>
    σαν το κατσικακι η κακομοιρα,τι σου ειναι και αυτα,πιο τρελα απο εμας εχουν για το κυνηγι

    ΥΣ<br>
    Μπραβο ρε βικτωρα,βλεπω μαζευεις και κουμαρομανιτες χα χα,,ο καλητερος μεζες ειναι φιλε<br>
    στα ελατα εχει πολυ πραμα απο αυτα<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΜΟΥ;;;;;; ΑΝΤΕ ΟΜΟΡΦΕΣ ΒΟΛΤΕΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #444923

    κυνηγι μπεκατσα 7-11-2013… σημερινο πρωινο ειχα συναντηση με 4 πουλακια… τα 2 ηρθανε μαζι μου.τα αλλα 2 αν κ φερμαριστα δεν τα εκανα μπαμ γιατι ητανε τετιο το σημειο που δεν ηξερα απο πια μερια θα μου πεταχτουνε…. κ φυγανε τελειως ατουφεκιστα….

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #444963

    μπραβο φιλε θαναση ευχομαι καλη συνεχεια φιλε μου<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    Να σε καλα φιλε και εσυ επιτυχιες βλεπω μπραβο αυτα ειναι τα ωραια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    569
    tiohunter στις #444972

    κυνηγι μπεκατσα 7-11-2013… σημερινο πρωινο ειχα συναντηση με 4 πουλακια… τα 2 ηρθανε μαζι μου.τα αλλα 2 αν κ φερμαριστα δεν τα εκανα μπαμ γιατι ητανε τετιο το σημειο που δεν ηξερα απο πια μερια θα μου πεταχτουνε…. κ φυγανε τελειως ατουφεκιστα….

    Μπορείς να μου πεις πιο σκοπό εξυπηρετεί το να κρατάς τη μπεκάτσα τραυματισμένη μέσα στο γιλέκο σου;
    Θα την περάσεις από ανάκριση για να σου πει που είναι οι υπόλοιπες;;;
    ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!
    ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #444982

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>maniakos wrote:</div>
    κυνηγι μπεκατσα 7-11-2013… σημερινο πρωινο ειχα συναντηση με 4 πουλακια… τα 2 ηρθανε μαζι μου.τα αλλα 2 αν κ φερμαριστα δεν τα εκανα μπαμ γιατι ητανε τετιο το σημειο που δεν ηξερα απο πια μερια θα μου πεταχτουνε…. κ φυγανε τελειως ατουφεκιστα….

    Μπορείς να μου πεις πιο σκοπό εξυπηρετεί το να κρατάς τη μπεκάτσα τραυματισμένη μέσα στο γιλέκο σου;<br>
    Θα την περάσεις από ανάκριση για να σου πει που είναι οι υπόλοιπες;;;<br>
    ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!<br>
    ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ…<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Αχ, κουνελάκι, κουνελάκι<br>
    σμπάρο που θα το φας…<br>
    Κων/νος Μ.<br>
    Κυνηγετικός σύλλογος Κερκύρας

    </div>

    σκευτηκες το ενδεχομενο ο ανθρωπος να εχει κουταβι και να την θελει ζωντανη για να κανει εκπαιδευση στο σκυλακι του??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #444986

    Συνάδελφοι καλησπέρα διαβάζω και γράφω, γράφω και διαβάζω και παθαίνω Σ Ο Κ μαθαίνοντας την όλη αλήθεια…..Σας προκαλώ να διαβάσετε και εσείς το πρώτο και στη συνέχεια το δεύτερο κείμενο που αναφέρονται πολύ πικρές αλήθειες…..

    http://www.huntingtimes.gr/news.php?page_lang=173&mpage=14&id=80 ΠΡΩΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ (ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ)

    http://www.huntingtimes.gr/news.php?page_lang=173&mpage=14&id=82 ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΕΙΜΕΝΟ (ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΠΟΥ ΑΦΗΝΕΙ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥΣ ΝΟΜΙΜΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ)

    ο ιδιοτης οδηγος του τζιπ τη δουλεια ειχαι να βαλη στο τζιπ τους δασηκους γιαυτο βρηκε το μπελα του μηπος για να τα εχει καλα με αυτους και να κανουν τα στραβα ματια στα μελοντικα του παραπτοματα γιατι τετιους εχουμε εδω πολλους και τους λεμε γλυφτες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #444987

    και μη μενετε με ανοιχτο στομα γιατι δεν ξερη κανενας τη μπωρει να εχει συμβη πιο παλια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #444988

    βεβεα δεν ειναι σωστο που παρανομουσαν και δεν θα επρεπε αλλα εχω δει εγω παλια προεδρους και μελοι του προεδριου να κυνηγαν λαγο φευβρουαριο και περδικα ιανουαριο με ανεση λογο του αξιομα τους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    511
    greekhunter στις #444989

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>greekhunter wrote:</div>
    Συνάδελφοι καλησπέρα διαβάζω και γράφω, γράφω και διαβάζω και παθαίνω Σ Ο Κ μαθαίνοντας την όλη αλήθεια…..Σας προκαλώ να διαβάσετε και εσείς το πρώτο και στη συνέχεια το δεύτερο κείμενο που αναφέρονται πολύ πικρές αλήθειες…..

    http://www.huntingtimes.gr/news.php?page_lang=173&mpage=14&id=80 ΠΡΩΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ (ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ)

    http://www.huntingtimes.gr/news.php?page_lang=173&mpage=14&id=82 ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΕΙΜΕΝΟ (ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΠΟΥ ΑΦΗΝΕΙ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥΣ ΝΟΜΙΜΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ)

    ο ιδιοτης οδηγος του τζιπ τη δουλεια ειχαι να βαλη στο τζιπ τους δασηκους γιαυτο βρηκε το μπελα του μηπος για να τα εχει καλα με αυτους και να κανουν τα στραβα ματια στα μελοντικα του παραπτοματα γιατι τετιους εχουμε εδω πολλους και τους λεμε γλυφτες

    Του το ζήτησαν οι δασικοί φίλε μου γιατί το τζιπ της υπηρεσίας το είχαν πάρει άλλοι δυο για να τους κυκλώσουν. Άλλωστε να σου πω, κατά την άποψή μου, κι γω θα το είχα κάνει γιατί πολύ απλά αυτούς τους ανθρώπους, όπως και τους θηροφύλακες θα πρέπει εμείς οι κυνηγοί να τους βοηθάμε για να ξεβρωμίσει αυτός ο τόπος και ο χώρος απο τους λαθραίους που προσβάλλουν με τον χειρότερο τρόπο την κυνηγετική οικογένεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #444990

    Μπορείς να μου πεις πιο σκοπό εξυπηρετεί το να κρατάς τη μπεκάτσα τραυματισμένη μέσα στο γιλέκο σου;
    Θα την περάσεις από ανάκριση για να σου πει που είναι οι υπόλοιπες;;

    οχι φιλε δυστηχως δεν μπορω να σου πω και ξερεις γιατι με ολο το σεβασμο εισαι ασχετος… αν ησουν σχετικος δεν θα ρωταγες βλακειες κ στην συνεχεα δεν θα ελεγες εχυπναδες…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #444992

    σκευτηκες το ενδεχομενο ο ανθρωπος να εχει κουταβι και να την θελει ζωντανη για να κανει εκπαιδευση στο σκυλακι του??

    ελα φιλαρακο πως εισαι… αμα εχεις ιδεα απο το κυνηγι εχεις… δεν αλαζει αυτο. επεσες μεσα αδερφε… καλα λεω εγω κυνηγοι του πλικτρολογιου………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #444993

    Σημερινο πρωινο σε ελατο 1 σηκωμα απο τον φιλο μου δεν την πηρε εγω ημουν λιγο ποιο πισω και τιναξε η ατιμη δεν δεχτηκε φερμα!η ωρα περναγε εχουμε περπατησει αρκετα του λεω παμε αμαξι και μπουλο δεν εβαλε πουλια και 200 μετρα πριν το αμαξι κατεβενε ενας παλιος δρομος πιανουμε εκει για τσιγαρο βλεπω το σκυλο φευγει πανω απο το δρομο μεσα σε κατι ελατακια πικνα ακουω το μπιπερ 7-8 φορες λεω εχει γουστο σταματαει εκει αυτος δεν εβγαινε ανεβαινει και το ποιντερ εκει μαζι 5 λεπτα περα δωθε περα δωθε εγω τσιγαρο χαλαρος παλι μπιπερ παλι τπτ ωσπου με το που τελειωνω το τσιγαρο και κανω για τ αμαξι ακουω το φαπ φαπ την βλεπω παει να φυγει πλαγια και σπαει προς τα κατω σαν ρουκετα ριχνω το πρωτο 9αρι διασπορας στα 30 μετρα βλεπω τσιμπαει σκαγια και συνεχιζει ριχνω και τα αλλα 2 μακρυα και οπως πεταγε σπαει ξανα ανηφορα βλεπω πεταριζει δυσκολα(εδω ειμαστε λεω και μπαμ πεφτει)αυτα ειναι λεω σπασαμε το ποδια και σε χτυπισαμε 200 μετρα απο το αμαξι!παντως πολυ καλο το βουνο με υγρασια αλλα πουλια λιγα και ειχε εναν αερα το πρωι νοτια χαμος!αρχισε να τα στεγνωνει παλι ολα κριμα!

    που εισαι θαναση που εισαι θαναση ηθελα να…….. χαχαχαχαχ.. μπραβο φιλαρακο εκανες σεφτε βλεπω. γιαυτο η μπεκατσα ειναι μοναδικι, γιατι παντα ειναι απροβλεπτη…. θα την βρεις εκει που δεν το περιμενεις…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #444995

    μου φαινεται θα αρχισω το trollαρισμα…….γεμισαμε ‘ΟΙΚΟΛΟΓΟΥΣ’!!!!!!

    κυνηγι μπεκατσα 7-11-2013… σημερινο πρωινο ειχα συναντηση με 4 πουλακια… τα 2 ηρθανε μαζι μου.τα αλλα 2 αν κ φερμαριστα δεν τα εκανα μπαμ γιατι ητανε τετιο το σημειο που δεν ηξερα απο πια μερια θα μου πεταχτουνε…. κ φυγανε τελειως ατουφεκιστα….

    πηραν φωτια οι καννες…….ευτυχως που εσυ ξερεις να τις σβηνεις
    καλη αρχη……σε ολα…..χαχαχα 😀

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,821 έως 11,835 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων