ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,896 έως 11,910 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    53
    TINOSISLAND στις #446171

    Σημερινό πρωινό κυνήγι κυκλαδες

    Κυκλάδες…..σε ποιό μέρος ????


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    79
    WOLFMAN στις #446172

    Καλησπέρα σε όλοι την παρέα

    Χθεσινή εξόρμηση στην Χαλκιδική Χολομόντα μεριά δύο καλές βρόμες
    που όμως την είχαν κάνει πριν έρθουν τα σκυλιά και άλλη μια μας ακολούθησε
    ανοίγωντας το παιχνίδι για φέτος.Μας παίδευε μια εβδομάδα.
    Δράμα η κατάσταση φέτος
    αλλά δεν μπορεί θα έρθουν που θα πάνε.Τέτοια εποχή δεν θυμάμε να
    μην είχαμε τουλάχιστον σηκώσει κάποια πουλιά.Λέτε ρε παιδιά να μην
    μας θέλουν ούτε και αυτές σαν τους φίλους μας τους Ευρωπέους.
    Υπομονή και καλή καρδιά.

    Βίκτωρα το κλαρίνο μάλλον μέχρι στιγμής παίζει παντού οπότε
    μην ανυσηχείς θα ξαναρχίσουμε παιχνίδι με την Κυρία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #446268

    Καλημερα,,μιας που σημερα δεν ειχα δουλεια πηγα ενα 2ωρακι στο κοτετσι μου,ξεκειναω με μια γρηγορη φερμα
    απο μια μαγισα που μας εχει κανει γιογιο αυτες τι μερες και δεν την εχουμε δει καθολου
    την παραταω και παω για μια αλλη που ηξερα,τελικα το πουλι το βρηκα σε καθαρο ανοιγμα
    οτι καλητερο για το μερος,παω στην φερμα σπαει η σκυλα κανει ποντα δυο μετρα προς το πυκνο
    παω να την σηκωσω να μην μου φυγει μεσα και δεν την δω,την σηκωνω μπουκαλα στην ακρη του πυκνου
    τις ριχνω δυο τουφεκιες και ακομα παει,,οχι λεω ρε παιδια τι εγινε,τριτο πουλι που τουφεκαω
    και δεν εχω παρη δε γινετε αυτο,και αρχιζω να φευγω προς το αμαξι χαλασμενος για την κακη μου τυχη

    παω για το αμαξι και βλεπω την σκυλα σηκωνει κεφαλι και παει σε μια ακρη σε σχετικα καθαρο μερος
    λεω θα ειναι η κουφαλα που μου πηδηξε το πρωι,χεστην λεω παλι θα εφυγε,,ξαφνικα ακουω το μπιπερ
    παω προς τα εκει και δεν προλαβαινω και κανει μπραστ πονηρα και φευγη,αντε λεω μας την εκανες
    παλι κουφαλιτσα πονηρο,,αλλα τρωω ενα φλας και λεω ρε μπας και παει εκει που καθετε το πρωι
    βαζω το σκυλι αριστερα επιτηδες και εγω παω στο μονοπατι που στο τελειωμα του εχει θεση το πουλι
    φτανω στο τελος του μονοπατιου και λεω αφου δεν την σηκωσα δεν ειναι εδω,σταματω και φωναζω τη σκυλα
    με το που ερχετε η σκυλα την βλεπω και μενει κοκαλο μπροστα στα ποδια μου και κοιταει προς τα πισω
    μεχρι να πω οπα σηκωθηκε μπυκαλα πισω απο την πλατη μου,,γυρναω ριχνω την πρωτη με λαθος επωμιση
    μαλια,παταω και την δευτερη και βλεπω το πουλι στο χασιμο του να περνει την κατιουσα
    τρεχω κανω τον γυρω και γιατι εκει που μου επεσε ειναι μια μαντρα και δεν μπορουσα να περασω μεσα
    τελικα πηγα το σκυλι εκει που νομιζα οτι ειχε πεσει και σε μισο λεπτο την ειχε στο στωμα
    χαρα εγω που εβαλα γκολ στο 90φευγα δεν λεγετε χα χα,,επιτελους την χουφτωσα

    ΥΣ
    βασιλακη η κυρια τις μαντρας επεσε,,και η αλλη στην φυτεια την γλυτωσε παρα τριχα χα χα
    τελικα ειδες οτι οσο και να πηδανε φιλε καποια στιγμη θα πεσουν πανω μου θελουν δεν θελουν
    γιατι και εγω και αυτες το εχουμε κανει σπιτι μας το μερος

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    388
    baspan στις #446270

    ΥΣ<br>
    βασιλακη η κυρια τις μαντρας επεσε,,και η αλλη στην φυτεια την γλυτωσε παρα τριχα χα χα<br>
    τελικα ειδες οτι οσο και να πηδανε φιλε καποια στιγμη θα πεσουν πανω μου θελουν δεν θελουν<br>
    γιατι και εγω και αυτες το εχουμε κανει σπιτι μας το μερος<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>
    [/quote]

    ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΑΙΡΙΑ ΤΗΣ ΛΙΑΚΟ ΜΟΥ….ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΓΛΥΤΩΣΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΡΥΚΟΛΑΚΑ(ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ).ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΡΕ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΗ ΚΟΝΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΤΗ ΣΚΥΛΑ ΤΟΥ…(ΒΕΒΑΙΑ ΤΗ ΦΤΑΕΙ Η ΣΚΥΛΙΤΣΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΜΑΚΑΚΑΣ?)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #446271

    σημερινο πρωινι 2ωρο εκει που ημουν την κυριακη 2 πουλια σηκωσα και πηρα το ενα , καινουργια πουλια ηταν αυτα , αυριο το πρωι η συνεχεια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #446272

    Φιλε αμα τα αφηνε λιγο ακομα θα ετρωγε κλοτσια η ποιντερινα του που θα ηταν ολη δικη της
    ηταν η σκυλα του μπροστα του και δεν την επιασε να την τραβηξη,τοσο χαζος ειναι
    πηγε και την επεσε κατευθειαν στην σκυλα μου [βρηκε σκυλι να κανει τσαμπουκα χα χα]
    και η κονι ξερεις οτι δεν πειραζει αλλα σκυλια αλλα αμα τις κανουν ντου τα κοβει με την μια
    την ωρα που πηγα του εδινε κατι καλες στα μουτρα,οσο για το καρτερι που καθετε
    δεν φταιει αυτος,Η θυροφυλακες φτενε που τους περνεις τηλεφωνο και δεν ερχετε κανει τους
    εγω θα την πω με ωραιο τροπο να παρει το κοκονι του που το εχει να του βρισκει καμια μπεκατσα
    που θα του πεση στο πυκνο και να παει αλου για καρτερι,,αμα καταλαβει καταλαβε
    για τσαμπουκαδες δεν ειναι παντος γιατι ειναι ντοπιος,και μετα θα παμε για κυνηγι εκει
    και θα παρουμε τα σκυλια μας στο χερι,,και μετα θα του κρεμασω το τομαρι σε κανενα πευκο
    οποτε μπρος γκρεμος και πισω ρεμα ειναι φιλε μου,,εμεις κανουμε το κυνηγι μας σωστα
    και σε οποιους μπορουμε να τους γυρισουμε τα μυαλα καλος,

    εσυ ξερεις οτι θα μπορουσανα εχω παρη και 3 και 4 πουλια μεχρι τωρα εκει μεσα στο καρτερι
    και να τα κανω μοστρα,αλλα τι να λει ρε φιλε,,αυτο το πουλι που πηρα σημερα
    το εχουν κυνηγισει τοσα ατομα μαζι με εμας και δεν το βαρεσαμε
    οποτε αυτο το πουλι οταν το περνεις δεν νιωθεις σαν να περνεις μια απλη μπεκατσα
    αλλα κατι αλλο πολυ ανωτερο,για αυτο κυνηγαω εκει μεσα φιλε αλλα δεν μπορουν να με καταλαβουν πολλοι
    κυνηγαω εκει μεσα φιλε γιατι εχω βαλει το παιχνιδη με την μπεκατσα στο hard
    γιατι εκει μονο κανω κεφι τωρα,τις παιξαμε στο νορμαλ τοσα χρονια καλα ητανε
    παμε σε παραπανω επιπεδο τωρα,,οπως πηγανε και αυτες,γιατι νομιζεις οτι αλλου δεν εχει πουλια
    και εκει μεσα παντα εχει,και βλεπεις οτι σηκωνω πουλια εκει που δεν παει το μυαλο κανενος
    παει ομως τις μπεκατσας που εχει γινει πολυ πιο πονηρη απο οτι ηταν καποτε
    φιλακια ελα αμα ειναι το σκ με το κοτσι να παμε καμια βολτα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    TORES στις #446294

    πολυ καλο σ/κ στην χιο.πολλα πουλια καλη συνεχεια να εχουμε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #446318

    Μπραβο Ηλια καλη αρχη.
    Μπηκε το νερο στο αυλακι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #446325

    σημερινο πρωινι 2ωρο εκει που ημουν την κυριακη 2 πουλια σηκωσα και πηρα το ενα , καινουργια πουλια ηταν αυτα , αυριο το πρωι η συνεχεια<BR>
    <HR>

    <DIV class=bbp-reply-signature>
    <P>ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ</P></DIV>

    Μπράβο φίλε Βίκτωρα! Περιμένω τη συνέχεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    511
    greekhunter στις #446422

    Επειδή όλοι μας θέλουμε να έχουμε όμορφες στιγμές από τις κυνηγετικές μας εξορμήσεις καλό θα ήταν να διαβάσουμε όλοι μας αυτό το άρθρο, αξίζει….

    http://www.huntingtimes.gr/news.php?page_lang=173&mpage=34&id=97

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #446450

    κυνηγι στα γιαννενα παρασκευη ενα πουλι σηκωθηκε και αυτο απο μονο του μαλλον απο το κουδουνι τα φυλλα πολλα στα δεντρα και δεν βλεπεις τιποτε.Πρεπει τις προηγουμενες μερες να μπηκαν πουλια και να την καναν παλιες κουτσουλιες και φυσιγια το μαρτυρουσαν.Δευτερα ενα πουλι μας την εκανε αθορυβα μολις ενιωσε οτι το πλησιαζουμε το ξαναβρηκαμε αλλα παλι τα ιδια μας την εκανε πριν την φερμα μια τουφεκια στα φυλλα ετσι για το καλοσωρισμα και μας χαιρετησε ραντεβου πρωτα ο θεος τα χριστουγεννα.πρεπει να κανει παγονια να καθαρισουν τα δεντρα και αρχες δεκεμβρι τα πουλια θα ειναι εκει.
    Παντως κυνηγι κανουν αυτοι που ειναι εκει …….δεν κυνηγας μπεκατσες απο την αθηνα.
    Να ειμαστε καλα απο υγεια και να μπορουμε να κανουμε τουλαχιστο και αυτο.

    φιλικα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #446452

    πολυ καλο σ/κ στην χιο.πολλα πουλια καλη συνεχεια να εχουμε

    εδω το σαββατο πηγα για περδικες σε βραχοτοπο και μεσα σε 50 μετρα σηκωσα 4 μπεκατσες στα 15 μετρα αποσταση με 6αρια συγκεντρωτηρα και δεν πηρα καμια σε μερος που δεν παει ο νους μου οτι πιανει μπεκατσα το μερος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    319
    kapsoxeris στις #446453

    κυνηγι στα γιαννενα παρασκευη ενα πουλι σηκωθηκε και αυτο απο μονο του μαλλον απο το κουδουνι τα φυλλα πολλα στα δεντρα και δεν βλεπεις τιποτε.Πρεπει τις προηγουμενες μερες να μπηκαν πουλια και να την καναν παλιες κουτσουλιες και φυσιγια το μαρτυρουσαν.Δευτερα ενα πουλι μας την εκανε αθορυβα μολις ενιωσε οτι το πλησιαζουμε το ξαναβρηκαμε αλλα παλι τα ιδια μας την εκανε πριν την φερμα μια τουφεκια στα φυλλα ετσι για το καλοσωρισμα και μας χαιρετησε ραντεβου πρωτα ο θεος τα χριστουγεννα.πρεπει να κανει παγονια να καθαρισουν τα δεντρα και αρχες δεκεμβρι τα πουλια θα ειναι εκει.<br>
    Παντως κυνηγι κανουν αυτοι που ειναι εκει …….δεν κυνηγας μπεκατσες απο την αθηνα.<br>
    Να ειμαστε καλα απο υγεια και να μπορουμε να κανουμε τουλαχιστο και αυτο.

    φιλικα

    συμφωνω απολυτα σε ολα…!επισης ιδια εμπειρια ειχα κι εγω απο 3ημερο στην καλαμπακα την προηγουμενη βδομαδα,τα λιγοστα πουλια που υπαρχουν δεν ντουφεκιουνται με τοσα φυλλα στα δεντρα,κι αν εχει και ομιχλη μαζι…κρεμας το οπλο και χαζευεις το σκυλο!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    boulp_2 στις #446481

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>ΛΑΜΠΡΟΣ wrote:</div>
    κυνηγι στα γιαννενα παρασκευη ενα πουλι σηκωθηκε και αυτο απο μονο του μαλλον απο το κουδουνι τα φυλλα πολλα στα δεντρα και δεν βλεπεις τιποτε.Πρεπει τις προηγουμενες μερες να μπηκαν πουλια και να την καναν παλιες κουτσουλιες και φυσιγια το μαρτυρουσαν.Δευτερα ενα πουλι μας την εκανε αθορυβα μολις ενιωσε οτι το πλησιαζουμε το ξαναβρηκαμε αλλα παλι τα ιδια μας την εκανε πριν την φερμα μια τουφεκια στα φυλλα ετσι για το καλοσωρισμα και μας χαιρετησε ραντεβου πρωτα ο θεος τα χριστουγεννα.πρεπει να κανει παγονια να καθαρισουν τα δεντρα και αρχες δεκεμβρι τα πουλια θα ειναι εκει.<br><br>
    Παντως κυνηγι κανουν αυτοι που ειναι εκει …….δεν κυνηγας μπεκατσες απο την αθηνα.<br><br>
    Να ειμαστε καλα απο υγεια και να μπορουμε να κανουμε τουλαχιστο και αυτο.

    φιλικα

    συμφωνω απολυτα σε ολα…!επισης ιδια εμπειρια ειχα κι εγω απο 3ημερο στην καλαμπακα την προηγουμενη βδομαδα,τα λιγοστα πουλια που υπαρχουν δεν ντουφεκιουνται με τοσα φυλλα στα δεντρα,κι αν εχει και ομιχλη μαζι…κρεμας το οπλο και χαζευεις το σκυλο!!!

    Μια απο τα ιδια. Μετα απο πεντε εξοδους χωρις μυρωδια σε κορινθο και αττικη ειπαμε μαζι με τον αδελφο μου να ανεβουμε Καρδιτσα. Λοιπον μετα απο τριημερο με ατελειωτες ωρες ψαξιμο αφου μεναμε στο βουνο μεχρι τις 5 το απογευμα το αποτελεσμα να ριξω εγω μονο μια τουφεκια χωρις να παρω το πουλι.Και τις τρεις μερες σηκωσαμε γυρω στα εξι πουλια ¨φαντασματα¨.Μιλαμε για τη χειροτερη χρονια για μενα μεχρι τωρα αφου εφτασε 20 Νοεμβριου και ακομη οχι δεν την εχω χουφτωσει αλλα δεν εχω τουφεκισει ενα πουλι που να κατσει στη φερμα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #446488

    Παιδια για ολα φταιει η ανομβρια που ειχαμε φετος,αν καποιος νομιζει οτι το σκουλικι
    με 2-3 βροχες βγαινει επανω ειναι γελασμενος,το σκουλικι και γενικα το χωμα θελει βροχες
    τον σεπτεβρη και οκτωβρη για να γινει,φετος σεπτεβρης οκτωβρης δεν ειχε καθολου νερα
    και για αυτο δεν μπηκανε πουλια,και αυτα που μπηκανε εφυγαν με ελαφρα πηδηματακια
    ετσι μηνανε μονο τα πουλια που μπορουν να τραφουν,και αυτες ειναι λιγες και αλανιαρες
    ειναι περσυνα πουλια που ξερουν που και πως να τραφουν,για αυτο και εχουν συμπεριφορα τζειμς μποντ

    το καλο ειναι οτι τωρα θα κανει νερα και ελπιζω με μια καλη κακοκαιρια στην ευρωπη και βαλκανια
    να μας κανουν ντου τα πουλακια,για αυτους που ψαχνουν στην αττικη θα τους πω να μην ψαχνουν στα καθαρα
    γιατι δεν θα βρουν πουλια,οτι πουλια ηρθαν εδω ειναι μεσα στα πυκνα,εγω πρωτη εξοδο στο κοτετσι μου
    με φιλους απο το φορουμ που μπορουν να επιβεβαιωσουν αυτα που λεω σηκωσα 5 πουλια
    ασχετα αν δεν δεχοντουσαν φερμα,πουλια βρηκαμε,αλλα οπως ειπα ειναι ολα στα πυκνα

    ΥΣ
    γρηγορη κριμα που δεν βρηκες πουλια στο χωριο,αλλα τουλαχιστον περασες καλα
    ελα εδω να παμε για μπεκατσουλα και θα βρουμε πουλακια να κανουμε την πλακα μας
    εκει που κυνηγαω εχει καθε χρονο πουλια να κανεις το κεφι σου
    και οταν ερθεις θα καταλαβεις το γιατι χα χα,ξυπνησανε οι μπεκατσες συναδελφοι
    δεν ειναι οπως ητανε παλια που τις κλωτσαγες για να φυγουν
    τωρα θελουν αλλα κολπα,αμα δεν ειχαμε και το ρημαδι το καρτερι τι καλα θα ητανε

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,896 έως 11,910 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων