ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,911 έως 11,925 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #446565

    Tετοια εποχη το τοπικ τις μπεκατσας αντι να ειναι στα πανω του ειναι στα κατω του
    αντε να δουμε τι θα γινει και φετος,,βγηκα μια βολτα σημερα μετα την βροχη
    βρηκα δυο γνωστες κυριες αλλα ειχε περασει και αλλος φιλος απο εκει και τις ειχε κανει εξαφανιζολ
    το καλο τις ημερας ηταν οτι αναθερμανθηκαν οι σχεσης μου με τον τσοπανη τις περιοχης
    και θα μπορω να πηγενω και πισω απο το μαντρι του που εχω μια καλη μερια εκει
    την οποια δεν κυνηγουσα εδω και τρια χρονια,γιατι ειχε ενα κολωσκυλο που σου εκοβε το σκυλι με την μια
    ετσι τα πηρα μια μερα γιατι με εβρισε η γυναικα του στα καλα καθουμενα και ακουσανε χοντρα μπινελικια

    και δεν ξαναπερασα απο εκει για να μην τα παρω πιο χονρτα και του δωσω το σκυλι του στο χερι
    κατι που το εκανε συναδελφος πριν λιγες μερες εξω απο το μαντρι γιατι τους εκοψε δυο σκυλια
    και πηγε εκει στην ψυχρα και του το εκτελεσε μπροστα του,εγω του το ειχα πει οτι θα του το φανε
    ετσι σημερα του εδωσα και κατι ψηλα δανικα γιατι ηταν απενταρος και αναθερμανθηκαν οι σχεσης χα χα
    παλι καλα γιατι μου ειχε ληψη αυτη η μερια του κοτετσιου,ασε που ο τσοπανης μου λεει τα παντα
    αν κατσανε στο καρτερι,αν κυνηγησανε το μερος, και γενικα δεν του φευγει τιποτα απο το ματι του
    και το κλου τις υποθεσης ειναι οτι βρηκα και ενα ελαφο αρσενικο,και εκει γυρνα και το χαρεμι του
    απο οτι μου λεει ο τσοπανης ειναι και τρια θηλυκα παρεα τους,μαλον παρα εγιναν πολλα τα ελαφια
    στην παρνηθα και περνουν την κατηφορα,,αυτααααα,,αυριο αμα δεν βρεχει θα παμε ξανα την βολτα μας


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    511
    greekhunter στις #446569

    Tετοια εποχη το τοπικ τις μπεκατσας αντι να ειναι στα πανω του ειναι στα κατω του<br>
    αντε να δουμε τι θα γινει και φετος,,βγηκα μια βολτα σημερα μετα την βροχη<br>
    βρηκα δυο γνωστες κυριες αλλα ειχε περασει και αλλος φιλος απο εκει και τις ειχε κανει εξαφανιζολ<br>
    το καλο τις ημερας ηταν οτι αναθερμανθηκαν οι σχεσης μου με τον τσοπανη τις περιοχης<br>
    και θα μπορω να πηγενω και πισω απο το μαντρι του που εχω μια καλη μερια εκει<br>
    την οποια δεν κυνηγουσα εδω και τρια χρονια,γιατι ειχε ενα κολωσκυλο που σου εκοβε το σκυλι με την μια<br>
    ετσι τα πηρα μια μερα γιατι με εβρισε η γυναικα του στα καλα καθουμενα και ακουσανε χοντρα μπινελικια

    και δεν ξαναπερασα απο εκει για να μην τα παρω πιο χονρτα και του δωσω το σκυλι του στο χερι<br>
    κατι που το εκανε συναδελφος πριν λιγες μερες εξω απο το μαντρι γιατι τους εκοψε δυο σκυλια<br>
    και πηγε εκει στην ψυχρα και του το εκτελεσε μπροστα του,εγω του το ειχα πει οτι θα του το φανε<br>
    ετσι σημερα του εδωσα και κατι ψηλα δανικα γιατι ηταν απενταρος και αναθερμανθηκαν οι σχεσης χα χα<br>
    παλι καλα γιατι μου ειχε ληψη αυτη η μερια του κοτετσιου,ασε που ο τσοπανης μου λεει τα παντα<br>
    αν κατσανε στο καρτερι,αν κυνηγησανε το μερος, και γενικα δεν του φευγει τιποτα απο το ματι του<br>
    και το κλου τις υποθεσης ειναι οτι βρηκα και ενα ελαφο αρσενικο,και εκει γυρνα και το χαρεμι του<br>
    απο οτι μου λεει ο τσοπανης ειναι και τρια θηλυκα παρεα τους,μαλον παρα εγιναν πολλα τα ελαφια<br>
    στην παρνηθα και περνουν την κατηφορα,,αυτααααα,,αυριο αμα δεν βρεχει θα παμε ξανα την βολτα μας<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    Με τους τσοπαναραίους πρέπει πάντα να τα έχουμε καλά Λιάκοοοοοοοοοοοοοο….Καλημέρα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #446594

    Κάναμε σεφτέ και εμείς. Ορεινή Αργολίδα 1000μ, βοριάς 5βαθμούς, πουρνάρι. Μόνος με τον Μίκι 3 πουλιά που δέχτηκαν φέρμα για λίγο, αλλά πιασμένα σε σχετικά καθαρά μέρη και οι δύο πρώτες γύρισαν παρέα μας

    Xθεσινή έξοδος στο ίδιο μέρος με νοτιά και παρέα δύο φίλους. Ο Μίκι μπλόκαρε την μπεκάτσα που είχαμε αφήσει σε ένα πολύ πυκνό, μας έδωσε χρόνο για να πάρουμε καλές θέσεις, αλλά η κυρία μετά από τέσσερις τουφεκιές του Φάνη και του Χρόνη και μετά από μια τούμπα του στυλ “πέθανα μη βαράτε άλλο” εξαφανίστηκε υγιέστατη. Ο Μίκι βρήκε το πάτημα της 100 μέτρα από το σημείο που υποθετικά είχε πέσει και φυσικά δεν μας άφησε να την ξαναπλησιάσουμε. Ραντεβού μαζί της και με νέες φίλες της στο γύρισμα του καιρού.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    83
    PERPATITOS στις #446605

    καλησπέρα σε όλους,

    Σήμερα πήγα δίωρο για μπεκάτσα σε γνωστό κυνηγότοπο του νομού Θεσσαλονίκης 900μ υψόμετρο.
    Μία λευκή φέρμα και τίποτα άλλο. Επειδή κυνηγώ στάνταρ μέρη εδώ και χρόνια και κρατώ στατιστικά με καιρό κτλ, αν δε χαλάσει ο καιρούλης δε τα βλέπω καλά τα πράματα. Το χώμα έιναι μπαρούτι, η πρωινή υγρασία δε φτάνει ούτε για αστεία και η θερμοκρασία είναι υψηλή.
    Αν πιεστούν από Βόρεια να κατέβουν, θα κατέβουν αλλά πρέπει και όταν έρθουν εδώ οι συνθήκες να είναι οι σωστές.

    Καλή επιτυχία αύριο σε όσους πάνε.

    ΥΓ.Γράφετε τόπο κυνηγιού

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #446640

    ειπαμε μαζι με τον αδελφο μου να ανεβουμε Καρδιτσα. φιλε που πιγες καρδιτσα σε πιο μερος?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    boulp_2 στις #446641

    <DIV class=d4p-bbt-quote-title>boulp_2 wrote:</DIV>

    <P>ειπαμε μαζι με τον αδελφο μου να ανεβουμε Καρδιτσα. φιλε που πιγες καρδιτσα σε πιο μερος?</P>

    Καλημερα. Στην ευρυτερη περιοχη του Σμοκοβου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #446642

    Καλημερα. Στην ευρυτερη περιοχη του Σμοκοβου.

    καλημερα φιλε… απο εκεινη την μερια δεν επιασε πουλια οπως καθε χρονο….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #446644

    19-11-2013…μια καλη μερα μεσα στην κακη χρονια που εχουμε φετος….

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #446665

    19-11-2013…μια καλη μερα μεσα στην κακη χρονια που εχουμε φετος….

    μπραβο λαμπρο της πελεκησες για τα καλα……. 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #446678

    Mπραβο ρε λαμπρο,μακαρι να εχεις και αλλες τετοιες μερες,που θα εχεις σιγουρα καποιες στιγμες
    εγω σημερα ειχα δουλεια και δεν πηγα,ο φιλος μου σηκωσε μια φερμαριστη δυο φορες
    αλλα ηταν πολυ σκληρη για να πεθανει,,αυριο αμα η βροχα δεν πεφτει ραιτ θρου θα παμε την βολτα μας

    παντος εδω τα νερα τις βροχης εφτιαξαν το χωμα,βγηκα στον κηπο πρωι πρωι και ειδα μικρες τρυπες στην γη
    καλος τα τα παιδια λεω,ηταν τα σκουλικια που απο το πολυ νερο ξεχωσανε στο καθαρο
    ενα το εβλεπα την ωρα που εβγαινε,,αυτο θελει και η μπεκατσα παιδια,να εχει πολλα νερα
    και να πεφτει στα λιβαδακια και να τα βρισκει εξω ετοιμα για μασα
    οπου εχε ικανει νερα ελπιζω να μπυν πουλια,οπου δεν εριξε βροχη μην περημενετε πουλια
    κατι λιγες ντοπιες θα εχει και αυτες θα ειναι φαντασματα,ευχομαι καλες φερμες σε ολους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    108
    dikis στις #446680

    Πρωινο 3ωρο σε πολυ πυκνο μια φερμα μια μπεκατσα.Τιποτα παραπανω απο Κ.Εβρο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    xristos v 101 στις #446685

    4ωρο περπατιμα βορειο ελλαδα προς σερρες σε ρεματακια με νερο το απολυτο τιποτα….με λιγα λογια εμεις στα βορεια τον ηπιαμε η γη μπαρουτι!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #446751

    Kαναμε την βολτα μας σημερα κανα δυορακι μεχρι να ανοιξουν οι ουρανοι και να φυγουμε
    τρια πουλια βρηκαμε που εχουν ντοπιασει στις γνωστες τους θεσεις,η μια δεχτηκε την σκυλα του φιλου μου
    μπουκαρα στο πυκνο του πουλι κοταριζε αλλα δεν την πονταρε καλα και μου εφυγε καμια 15ρια μετρα μακρια
    τις εριξε μια για χερετουρα οταν ειδα την σκια αλλα μαλια,αυτα τα πευκα πρεπει να με μισουνε εκει μεσα
    απο το τουφεκιδη που εχουν φαει χα χα,,θα αλλαζαμε μερος να παμε για αλλες δυο που ξεραμε
    αλλα μας επιασε η βροχα και την καναμε,,καλα ητανε,την ακουσαμε, την ψιλο ειδαμε
    και την τουφεκισαμε κιολας,τι αλλο να θελουμε με την χρονια ετσι οπως κυλαει παλι καλα να λεμε
    που βρησκουμε πουλια,,αλλα παιδια εχουν το διαβολο μεσα τους,,για να τις κανεις τοκα
    και να τις τουφεκισεις πρεπει να τις κανεις πολλα σηκωματα μεχρι να την πατησουν καποια στιγμη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    ΛΟΡΔΟΣ στις #446872

    ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΞΟΔΟ ΣΤΑ ΠΙΕΡΙΑ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ 0. ΕΝΩ ΠΕΡΣΥ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΕ ΠΟΥΛΙΑ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    20
    mark στις #446891

    Ημέρες 5 στην Εύβοια ελάχιστα πουλιά(6-7), δύο στο χέρι και ατέλειωτες συζητήσεις στο καφενείο για περασμένα μπεκατσοκυνήγια.Γέμισαν οι μπαταρίες και ξανά στο μαγκανοπήγαδο της Αθήνας.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,911 έως 11,925 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων