ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,001 έως 12,015 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    terios06 στις #448197

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>lefteris.k wrote:</div>

    καλησπερα παιδεεες 1η εξοδος με τον κουταβο σημερα 7 μηνων και η δουλεια εγεινε. 3 σηκωματα 2 φερμαριστες 1 στο χερι. και απορτ υποδειγματικο ο μικρος. φοβερο συναισθημα αυτο ποτε περασαν 7 μηνες απο οταν γεννηθηκαν μεχρι σημερα που μου χαρισε της πρωτες φερμες του ουτε που το καταλαβα. φαινετε οτι πηρε ολα τα καλα στοιχεια της σκυλας μου παθος μυτη μυαλο και ψυχη. και μια φωτο απο τον μικρο.<br><br>
    <hr>

    παντα τετοια πατριδα και καλες φερμες στον κουταβο.<br>
    και τα χριστουγεννα που θα ανεβω πρωτα ο θεος θελω να πιστευω οτι εχω κλεισμενα ραντεβου με την βασιλισσα.

    φιλικα.

    υγ.φωτο το φιλι της αγαπης

    Ωραια φωτοφραφια φιλε και το σκυλι σου ολα τα λεφτα παντα φιλακια ευχομαι!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #448201

    Mπραβο σε ολα τα παιδια που χουφτωσανε,λευτερη μπερεκετια βλεπω χα χα,μπραβο σας
    βικτωρα και στεφανε καλη συνεχεια,,εγω ειχα δουλειες σημερα και δεν βγηκα
    και πρεπει να εχει βαλη κανα πουλακι ρε γαμωτο,μαλον το σκ με βλεπω για καμια εξοδο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #448220

    Βικτωρα (victfalcon) να σε καλα φιλε. οσο για τη σκυλα αμα πεφτει σε καμια δυσκολη και την τρεχει να δεις πως της κοβετε το γελιο… χαχαχα
    Ηλια το χαρηκα το χθεσινο κυνηγι γιατι ειχα και τον πατερα παρεα, χωρις τουφεκι ετσι για βολτα γιατι του ελειψε. δυστηχως φετος λογο οικονομικων δεν ανανεωσε την αδεια και ειχε μπουχτισει ειχε να ερθει απο περυσι. λοιπον στα σημερινα πρωινο 2ωρακι λογο υποχρεωσεων παρα πολυ κρυο το πρωι -3 εδειχνε με παγο κατω κρουστα. 2 πουλια βρηκαμε με τη σκυλα η μια την εκανε ατουφεκιστη και η αλλη μετα απο παρα πολυ ωρα φερμα χωρις να βλεπω τη σκυλα ειχα πιασει 1 ανοιγμα στο πυκνο και μου περασε εκει και την κατεβασα.. η συνεχεια αυριο..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #448313

    πρωινο στο μερος που αφησα εχθες 2 πουλια δεν εβαλα το μπιπερ πατα μονο το κουδουνι , σε 10 λεπτα ερχεται η πρωτη φερμα ευτηχως εβλεπα πριν την φερμα τον σκυλο αλλιως ακομη θα τον εψαχνα κανω κυκλο παιρνω θεση και τελικα το πουλι μου φυγε αθορυβα πισω απο την πλατη μου δεν την ξανα βρηκα και φυσικα ηταν το ιδιο πουλι με χθες , πηγαινοντας προς το αμαξι χανω τον σκυλο για κανα δεκαλεπτο με το κωλοκουδουνι δεν μπορεσα να τον βρω και στο τελος ηρθε μετα λαχανιασμενος και θυμωμενος μιας και δεν τον βρηκα στην φερμα που ηταν , αυτα τα νεα μου μαγκες<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    Βίκτωρα εκεί που λέμε ότι το μπιπερ δεν χρειάζεται και τόσο, υπάρχουν φορές που βλέπουμε πόσο χρήσιμο είναι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #448362

    Σήμερα είχε πάχνη, τα πουλιά τα βρήκα σε μιά ρεματιά σε μέρος κοντινό πάλι (δεν φεύγω μακριά απο το χωριό ίσα ίσα για ένα 3ωράκι να κάνω το κέφι μου)ακυνήγητο από μένα, αλλά δεν δεχόταν φέρμα με τίποτε, μας παρλάτησαν (εμένα και τα σκυλιά), δεν σταματούσαν πουθενά, αλλά ευτυχώς ο Άι Νικόλας βοήθησε και μου βγαίναν καλά και τις περιποιήθηκα δεόντως μόνο η πρώτη δεν ξέρω βέβαια αν τη γλίτωσε γιατί στην τουφεκιά που άρπαξε της φύγαν πούπουλα απο την ουρά της αλλά δεν τη βρήκαμε.Ακολούθησαν άλλες 4 συναντήσεις με επανασηκώματα οι οποίες και μου κάναν την τιμή να με ακολουθήσουν. Ποιο πέρα σε άλλο μέρος δεν συνάντησα άλλες, αυτές ήταν μαζεμένες σ΄αυτή τη ρεματιά. !!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #448363

    Ωραίος!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    gea στις #448367

    kalhspera paidia kai apo mena kenourgios gynhgos kenourgios kai edo.
    latreia mou h mpekatsa alla dystixos edo konta athina tipota .
    an exei kanenas thn kaloshnh na mas pei kapoio meros pou mporei na thn doume tha tou eixa megalh ypoxreosh.
    ksero oti ayta den legonte kai to katalabeno omos ego zhtao perioxes pou epitrepetai to kynhgh kai kate epektash mhmpos kai doume kamia beloudomata kai xaroume ligaki .
    to onoma mou einai andreas apo athina kai shgekrimena apo argyroupolh an yparxei kanenas ghtonas eyxaristos na kanonisoume kai kynhgh parea,
    ayta ta oliga naste kala oloi…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #448374

    Kαλησπερα,βγηκα μια γρηγορη βολτουλα το απογευμα,ισα που προλαβαινα καμια ωριτσα ψαξιμο
    αλλα ημουν τυχερος και χουφτωσα μια μπεκατσουλα,την πρωτη δεχτηκε την σκυλα αλλα οχι εμενα
    και πεταχτηκε στο τσακ,ηταν πιασμενη διπλα απο το ρεμα,λεω στο ρεμα θα μπηκε η ρουφιανα
    μπαινω στο ρεμα βαζω το σκυλι μπροστα και τελικα την πατησε σαν χαζη,αφου μπλοκαριστηκε
    σε μερος που δεν μπορουσε να μου την κανη χωρις να την δω,ετσι μου εφυγε ζβαρνα στο ρεμα
    μετα απο μισο λεπτο φερμα και λιγο πονταρισμα γιατι κοταρισε λιγο,
    δωξα τον θεο,τελος καλο ολα καλα,την πηραμε την δωση μας σημερα,αν και δεν το περημενα
    γιατι με το που παρκαρα βρηκα δυο αμαξια στο μερος,τελικα οταν ειναι να ψαξεις ψαξε
    και ας εχει μπει μεσα οποιος θελει

    μπραβο στεφο τις πας κοσα χα χα
    γεια σου αντρεα καλος ηρθες

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    gea στις #448376

    mprabo agori gia sou kai se esena apoi poio meros eisai filarako?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #448384

    Απο ωρωπο ειμαι φιλε,στην αττικη οπου εχει πευκο και επιτρεπετε εχει και μπεκατσα
    ψαξε και θα βρεις σιγουρα μερος για να κανεις την πλακα σου
    μια καλη μεθοδος αμα δεν ξερεις μερη ειναι να ακολουθας τα αμαξια με τα σκυλοκουτα
    και θα σε πανε στο μερος χα χα,για το που επιτρεπεται το κυνηγι πρεπει να παρης χαρτη
    γιατι και να σου πω εγω,αμα δεν ξερεις τον τοπο μπορει να μπεις σε κανα απογορευμενο
    και εχει μπολικα,,καλη τυχη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    gea στις #448386

    euxaristo agori na se kala kalo sk na exeis

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #448388

    καλησπερα.
    Σημερα Λάβαρα μεριά ( σε μια περιοχη), 2 ατομα πηραμε 7 πουλακια…με εκτιμωμενα στο συνολο περιπου 10-11 πουλιων…αφιξη στον χωρο κυνηγιου απο 10 το πρωι και μετα, λογω πρωινης παγωνιας…Σκυλακια 1 κουρτσχααρ (δικο μου) και 1 σεττερ και 1 νινί σεττερακι 6 μηνων ( του φιλου μου αυτα).
    Περασαμε ωραια 🙂 , ειδαμε ωραιες φερμες, κρατουσαν τα πουλια στην φερμα, ωραιες τουφεκιες …και μειναμε πολυ ευχαριστημενοι και βεβαια το κυριοτερο τα πουλια ηταν μεγαλα, οι προσωρινες παγωνιες δεν τα εχουν επηρρεασει ως φαινεται.

    Αυριο, το προγραμμα εχει φασσουλες, στον καμπο…πιο πανω βεβαια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #448398

    Γειά σου gea καλώς ήρθες στη Παρέα !!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #448399

    Άσχετο με το θέμα μας, Για τον Υιό ψάχνω κουτάβι Λαμπραντόρ για σπίτι!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #448449

    Σήμερα 2 ώρες με μπερδεμένο καιρό (με βροχή κατά διαστήματα) και πρώτη φορά μαζί μου την καινούρια σεττερίνα η οποία έκανε το ιδανικότερο ξεκίνημα για άβγαλτο εδώ και καιρό σκυλί. Σήκωσε 2 μπεκάτσες όπως και τις απορτάρισε. Πολύ καλή στην έρευνα και έδειξε να έχει πολύ καλή μύτη.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,001 έως 12,015 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων