ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,016 έως 12,030 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #448452

    Mπραβο χρηστο ευχομαι τα καλητερα για το νεο αιμα

    Σημερα βγηκα ενα δυωρακι,σηκωσα δυο πουλια,καταφερα και τουφεκισα την μια και την πηρα
    βρηκα και ενα φιλαρακι στο μερος το πρωι και το κοψαμε στην μεση,του ειπα που ειναι αλλες δυο
    και πηγε αυτος να τις βρει,τελικα πηρε και αυτος μια και φυγαμε χαρουμενοι και οι δυο μας χα χα
    την χουφτωσαμε και σημερα, τελος καλο ολα καλα,θυμηθηκα και πηρα και την παλιο μηχανη κοντα
    και ετσι εβγαλα και μια φωτο στο κοτετσακι μου


    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    gea στις #448458

    gia sas kai apo mena shmera shkosa dyo den phra kamia xaxaxxaxax!!!!!
    kai ta myala sta kagela………….kalo sabbatomeshmero na exete

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #448473

    καρτ ποστάλ φίλε Loui!!!!!!!!!
    Σήμερα περίμενα σπίτι ένα μηχανικό, μας πήρα η ώρα 11:00 και αφού μεσημέρι για φαί δεν ήταν ακόμα με έτρωγε και μένα ετοιμάζομε στα γρήγορα και πετάχτηκα δίπλα εδώ στην Εγνατία στον παλιό σκουπιδότοπο του χωριού έχει μια ρεματιά με νεράκι μέσα σε 1 1/2 ωρίτσα την χουφτώσαμε την κυρία αφου αλάφιασε τον DABY να την ξανασηκώνει καθότι άτακτη μου ήρθε καταπάνω μου και την έφαγε ΚΑΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    388
    baspan στις #448511

    Mπραβο χρηστο ευχομαι τα καλητερα για το νεο αιμα

    Σημερα βγηκα ενα δυωρακι,σηκωσα δυο πουλια,καταφερα και τουφεκισα την μια και την πηρα<br>
    βρηκα και ενα φιλαρακι στο μερος το πρωι και το κοψαμε στην μεση,του ειπα που ειναι αλλες δυο<br>
    και πηγε αυτος να τις βρει,τελικα πηρε και αυτος μια και φυγαμε χαρουμενοι και οι δυο μας χα χα<br>
    την χουφτωσαμε και σημερα, τελος καλο ολα καλα,θυμηθηκα και πηρα και την παλιο μηχανη κοντα<br>
    και ετσι εβγαλα και μια φωτο στο κοτετσακι μου<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    Α ΡΕ ΚΟΝΕΞ ΦΩΤΟΜΟΝΤΕΛΟ Η ΚΟΥΦΑΛΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΚΟΥΡΜΠΕΤΙ ΑΛΛΩΣΤΕ…….. ΜΠΡΑΒΟ ΛΙΑΚΟ ΜΟΥ……ΝΑ ΚΑΙ Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΣΟΥ ΣΤΑΛΙΤΣΑ ΟΠΩΣ ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΙΣ…..

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #448514

    Να εισαι καλα φιλε στεφο,και τα δικα σου ειναι κουκλια,βασιλακη βρηκα τον φιλο
    με τα σκισμενα πατζακια σημερα στο κοτετσι,μου ειπε οτι εκοψε το καρτερι
    και ετσι τον εστειλα συστημενο σε δυο πουλια,τα τουφεκισε και τα δυο η κουφαλα χα χα
    αλλα πηρε την μια,την αλλη τις εφυγαν πεπουλα,αλλα μαλον ειναι καλα
    γιατι το κονεξ την σηκωσε αλλες τρις φορες μετα το τουφεκιδη,ελπιζω να μην την χαλασε
    τα παλιοπουλα στις ακρες ηταν σημερα,κατι που δεν το κανουν συχνα
    δωσε μια στον κωλο τις σταλιτσας απο εμενα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    ΚΟΛΟΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ στις #448525

    Καλησπέρα σε όλους . Σήμερα σε πευκωτο και 800 μετρα υψόμετρο σήκωσα πεντε διαφορετικές μπεκάτσες. Ανήσυχα πουλιά και δεν δεχόντουσαν φέρμα . Προφανώς ήταν περασμα γιατί της βρήκα στα πιο ψηλά σημεία του βουνού ενώ χαμηλότερα δεν σήκωσα καμία. Κατάφερα να πάρω δυο πουλιά και να γυρίσω σπίτι χαρούμενος κι εγω κι ο Ερμής το επανιέλ μου.Δυστυχώς εδώ δεν εχει βρέξει αρκετά για να κρατήσει τα πουλιά που μπαίνουν. Ολα αυτά Ν. Λασιθίου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    75
    antleft στις #448533

    Κλησπερα και απο εμενα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #448541

    κυνηγι μπεκατσας 06-12-13…. εχθες κυνηγι απο τι 8.00 το πρωι ως τις 15.30 το μεσημερι,αποτελεσμα 4 πουλια ειδα κ πιρα κ αλλες 5 φερμες… πιρα τις 3 την αλλη μονο την ειδα να φευγει 3ο μετρα μακρια απο μενα…. αλλα το καλο ειναι οτι ειχα μονο την μικρη την σκυλιτσα που εδειξε εξερετικα στηχεια ενος υποσχομενου μπεκατσοσκυλο….

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    pemak στις #448566

    καλησπέρα,ειμαι νεος στο φορουμ και νεος στην μπεκατσα…την κυνηγω τρια χρονια…σας διαβαζω καιρο και θα ηθελα να τονισω την ποιοτητα και το ηθος ολων των παιδιων που γραφουν.μου εχει κανει εντυπωση.ΚΑΛΑ ΚΥΝΗΓΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #448570

    πρωτο σηκωμα χτες απο τη μικρη 8 μηνων αλλα εγω αντι για την μπεκατσα κατεβασα ενα κλωναρι για το τζακι ηταν ετοιμο κομμενο!αντε να δουμε αυριο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    43
    blackman στις #448576

    Πρωινή βολτούλα στα σύνορα Αττικοβοιωτίας ένα σήκωμα αλλά χωρίς κάρπωση λόγω πολύ σφιχτού πουρναριού.Καλές συνθήκες για πουλιά με αρκετό
    φαί αλλά… άφαντα!Μετά τις 11:00 είχε βροχή και έλαβε τέλος η εξόρμηση.Να δω πότε επιτέλους θα φτιάξω τα σκυλιά με τόσο αραιές συναντήσεις!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #448579

    Πριν μια βδομάδα έκανα ένα απογεματινό και σε μια ώρα έκανα αυτές τις δυο κυρίες, με ωραίες φέρμες από τον σκύλο.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #448664

    Ορεινή Αργολίδα, 1000μ, πουρνάρι. Φανταστική μέρα, φέρμες-συναινέσεις-τουφεκιές-τρελλές πτήσεις. Νέα πουλιά πιασμένα σε πολύ πυκνό όμως πουρνάρι και πολύ νευρικές. Η μικρή κάρπωση δε θα μπορούσε να μας χαλάσει αυτή την υπέροχη μέρα.
    [/URL]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #448668

    Καλησπέρα παρέα, σήμερα ένα τρίωρο λίγο ποιο ψηλά με παγωνιά και πάχνη λίγα πράματα, πρώτη συνάντηση με ένα φάντασμα το οποίο δεν έγινε δεκτικό με τίποτε, στη συνέχεια σε μέρος που πάντα θα βρω μπεκάτσα ένας λόφος με πυκνό πουρνάρι και μεσέ, ο σκύλος τον ψάχνει και εγώ κάθομαι στους πρόποδες που είναι καθαρό (διότι δεν είναι δυνατό να φτάσω εκεί μέσα) με το που ακούω το μπίπερ ακούω και το σήκωμά της αλλά πάντα η πορεία της είναι προς τα κάτω έτσι και σήμερα αφού ακούω το παπ παπ παπ τη βλέπω σα στούκας να εφορμά απο την κορυφή και σύριζα στις κορφές των δέντρων να ρχεται κατά πάνω μου της ρίχνω το πρώτο τίποτε πολύ κοντά, την αφήνω και της ρίχνω το δεύτερο όπου και έπεσε ηρωικός!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    ΚΟΛΟΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ στις #448677

    Kαλησπέρα κι από εμένα μετά από πολύ ποδαρόδρομο σε αραιά πεύκα σήκωσα δύο πουλιά νευρικά και πονηρεμένα γιατί σηκώθηκαν από το κουδουνάκι του σκύλου και τουφέκισα το ένα αλλά δεν το κράτησα γιατί μου έβαλε το πεύκο. Ελπίζω να μην την τραυμάτισα τουλάχιστον.Η δεύτερη σηκώθηκε στα 30 μέτρα. Εψαχνα ταυτόχρονα και για λαγό αλλά ουτε εκεί είχα τύχη. Τουλάχιστον περπάτησα αρκετά και είδα όμορφες εικόνες στη φύση. Στα ορεινά Λασιθίου όλα αυτά.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,016 έως 12,030 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων