ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,046 έως 12,060 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #449028

    2 σηκωμα χτες μια τουφεκισμενη αρκετα μακρυα δεν την καταφερα!σημερα ενα σηκωμα την καταφεραμε.το καλο ειναι οτι εριξε φερμα το μικρο περιμενα να ηταν εκει αλλα ηταν 15 μετρα ποιο μετα ηρθε ο μεγαλος και εγινε η δουλεια!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #449032

    Πηγα μια γρηγορη βολτα το απογευμα,μια ωριτσα,σηκωσαμε 2 πουλια αλλα δεν δεχονταν με τιποτα
    την μια την ακουσα μια φορα,και σε μια φαση μου την εκανε στο τσακ,,να ειναι καλα να τα ξαναπουμε
    παντος την ειδα,,φευγωντας απο το νερος ηταν η ωρα της μπεκατσας,δεν πηγα 100 μετρα με το αμαξι
    και τσουπ βλεπω την κυρια στην μεση του δρομου,,με βλεπει κανει μια στην ακρη του δρομου
    και με κοιταγε για αρκετη ωρα,καλη φαση

    γνωστη κυρια στο μερος ειναι αυτη,αλλα ειναι πολυ σκληρη για να πεθανει
    εχει βρει μια διαδρομη φευγας που δεν τις βαζεις χερι με τιποτα,τωρα μαλον κυριακη παλι
    γιατι εχω δουλειες,εχει πουλια παντος,αλλα μονο στα πυκνα,καλη συνεχεια σε ολους
    μπραβο στεφο και λευτερη για το χουφτωμα,ο βικ τι κανει ο φιλος μας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #449036

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>stefanos64 wrote:</div>
    Παγετός σήμερα στους -3 το πρωί καθαρός καιρός και λίγα νεόφερτα πουλιά με 3 συναντήσεις και 2 τουφεκισμένες !!!!!!!

    ωραιος στεφο. εισαι για γιλεκο καινουργιο το μισο εμεινε στα παλιουρια :)<br>
    εγω 2 σηκωματα 1 στο χερι με την αλλη θα τα ξαναπουμε μεσα στην εβδομαδα.<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    </div>

    Ασε Λευτέρη όντως κουρελιάστηκα στην κυριολεξία χιτώνια παντελόνια χέρια και πόδια βγάζω αγκάθια και αυτές οι ριμάδες μεσα στα παλιούρια χώνονται

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #449052

    Ασε Λευτέρη όντως κουρελιάστηκα στην κυριολεξία χιτώνια παντελόνια χέρια και πόδια βγάζω αγκάθια και αυτές οι ριμάδες μεσα στα παλιούρια χώνονται

    Τι του βρισκουν…. γυρω γυρω πουρναρια ντουσκα και αυτες κατω απο το παλιουρι!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #449072

    Καλημέρα φίλοι μου, βόλτα σήμερα σε χειμωνιάτικο τοπίο για 1 ωρίτσα, φώτο στον κυνηγότοπο και μια συνάντηση με την κάρπωσή της και με ελαφρά χιονόπτωση !!!!!!
    ΥΓ Συγνώμη για το χώρο που κατέλαβα με τις φώτο αλλά με έπιασε το καλλιτεχνικό μου.





    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #449082

    ωραια πραματα στεφο και ωραια τοπια. αλλη 1 στο χερι σημερα μετα απο ατελειωτω ποοδαρομα 4 σηκωματα 4 τουφεκιες στην 4 παραδωθηκε. πολλα πουλια σημερα κοντα στα 12 σηκωματα αλλα με το που πηγαινες να πλησιασεις σηκωνοταν και δεν εδειναν ευκαιρια εκτος απο αυτη που πηρα. τουλαχιστον ευχαριστηθηκα φερμες και κυνηγι απο της 8 το πρωι 3 γυρισα σπιτι. φωτο δεν εβγαλα γιατι δεν ειχα αλλο κουραγιο με εκαναν γιογιο πραγματικα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #449084

    Ορεινή Αργολίδα και σήμερα, αφού είχαμε ανοιχτές υποθέσεις, το μέρος παγωμένο από τον βοριά και τα πουλιά άφαντα. Καβαλήσαμε κορυφή και πέσαμε στο προσήλι. Δύο σηκώματα μόνο, αλλά ήρθαν μαζί μας. Η επιστροφή στο αυτοκίνητο ήταν μια ατελείωτη πορεία πάνω σε πέτρες και βράχια, αλλά δεν πειράζει, ελπίζω μόνο τις επόμενες μέρες να έρθουν καινούρια πουλιά.
    [/URL]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #449096

    ωραια πραματα στεφο και ωραια τοπια. αλλη 1 στο χερι σημερα μετα απο ατελειωτω ποοδαρομα 4 σηκωματα 4 τουφεκιες στην 4 παραδωθηκε. πολλα πουλια σημερα κοντα στα 12 σηκωματα αλλα με το που πηγαινες να πλησιασεις σηκωνοταν και δεν εδειναν ευκαιρια εκτος απο αυτη που πηρα. τουλαχιστον ευχαριστηθηκα φερμες και κυνηγι απο της 8 το πρωι 3 γυρισα σπιτι. φωτο δεν εβγαλα γιατι δεν ειχα αλλο κουραγιο με εκαναν γιογιο πραγματικα.<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    </div>

    αυτά είναι φίλε Λευτέρη που μένουν στη μνήμη μας !!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #449106

    Ωραιες φωτο φιλε στεφο μπραβο,να σε πιανει το καλλιτεχνικο σου συχνοτερα χα χα
    λευτερη οπως ειπε και ο στεφος αυτα μενουν,τα καψονατα πουλια,και οχι τα ευκολα
    πετρο καλιο δυο και στο χερι παρα 5 στο καρτερι χα χα

    εγω παιδια με την μπεκατσα τωρα πια εχω την σχεση του περαζακια,δηλαδη
    αμα βαρεσω μια μου φτανη,ειναι σαν να πηρα την πρεζα μου,και ειμαι οκ χα χα
    εγω παντος εκει ακριβως που βαρεσα τα πουλια βρηκα αλλα στην θεση τους
    αρα μπαινουν καινουρια πουλια,και γενικα αυτος ο καιρος ανακατευει την τραπουλα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #449108

    Καλημέρα φίλοι μου, βόλτα σήμερα σε χειμωνιάτικο τοπίο για 1 ωρίτσα, φώτο στον κυν….

    Φίλε Στέφο μη ξαναβάλεις φωτό, με έκαψες, γιατί κάποτε κυνηγούσα τέτοια μέρη αλλά τώρα σπάω τα πόδια μου στην πέτρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    ΠΕΤΡΟΣ στις #449181

    διημερο στην Ηπειρο

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #449184

    Η φώτο φίλε Πέτρο όταν την ανοίγεις είναι πάλι μικρή…Μπεκάτσες είναι όλα? Ή και άλλα θηράματα μαζί?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    ΠΕΤΡΟΣ στις #449185

    Η φώτο φίλε Πέτρο όταν την ανοίγεις είναι πάλι μικρή…Μπεκάτσες είναι όλα? Ή και άλλα θηράματα μαζί?<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Φιλικά Μπενέτος Κ.Σ.Πάρου-Αντιπάρου

    </div>ναι φιλε μου μπεκατσες ειναι….οσο για την κακη ποιοτητα της φωτο φταιει το κινητο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    OFFROAD στις #449186

    συναδερφε πετρο μηπως θα μπορουσες να γινεις ποιο συγκεκριμενος οταν λες Ηπειρος?υπαρχαν αρκετα περισσοτερα πουλια?να ξερουμε και εμεις οι γειτονες τις Ηπειρου τι να περιμενουμε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    ΠΕΤΡΟΣ στις #449193

    συναδερφε πετρο μηπως θα μπορουσες να γινεις ποιο συγκεκριμενος οταν λες Ηπειρος?υπαρχαν αρκετα περισσοτερα πουλια?να ξερουμε και εμεις οι γειτονες τις Ηπειρου τι να περιμενουμε

    συναδελφε εχει αρκετα πουλακια στα γιανενα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,046 έως 12,060 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων