ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,076 έως 12,090 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #449364

    Χρόνια πολλά Ελευθέριε!!!!
    Σήμερα η μέρα άρχισε με συναντήσεις φαντασμάτων, μόνο ο DABY τις έβλεπε η τις μύριζε και αυτές την κάνανε πρόωρα και δεν ζυγώνονταν με τίποτα,περπατήσαμε ψάξαμε αλλά δεν στάθηκε δυνατόν να τις ζαπώσουμε. Στο τελείωμα έψαξα ένα άλλο μέρος με μια μικρή ρεματιά μέσα με νεράκι λίγο πυκνό, δεν άργησε να ακουστεί το μπίπερ πιάνω θέση ευτυχώς άνοιγε απο το κάτω μέρος και απέναντι απο τα σκυλιά φερμαριστεί μπλοκαρισμένη και σε λίγο τινάζεται μπροστά μου και τις ρίχνω 2 και δεν έπεσε ούτε πούπουλο, πολύ κοντινή και η βιασύνη μου, δεν πειράζει προχωράμε!!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    ΚΟΛΟΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ στις #449368

    Καλησπερα σε όλους! 4ωρη έξοδος για μένα σήμερα σε ορεινό πευκωτό και συναντήσεις με 4 βασίλισες από τις οποιες τουφέκισα της 2 και κράτησα τη μια διότι τα πουλιά περπατούσανε πολύ . Αυτή που πήρα μάλιστα μπλοκαρίστηκε από το επανιέλ μου και τη θαύμαζα για αρκετή ώρα στο έδαφος. Αραγε η κακοκαιρία στην Τουρκία έστειλε πουλιά στα νησιά μας γιατί εδω στην ανατολική Κρήτη έχει μέρες να βάλει καινούρια πουλιά!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    sisk10 στις #449373

    5 ΣΗΚΩΜΑΤΑ 2 ΣΤΟ ΧΕΡΙ

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #449391

    αλλη μια σημερα στον τροβα παντως δεν μπηκε γιατι το νραχταρ ενος φιλου την εκανε σνιτσελακι μονο το κεφαλι με τα φτερα προλαβα χαχαχα!δεν πειραζει παντως την φερμα την απολαυσαμε.κατι γινεται τελευταια κυνηγια εχω ολο απο μια μπεκατσα καθε φορα και απο 2 συναντησεις σταθερα και απαραλαχτα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    133
    scoco στις #449400

    χτεσ το πρωι συκωσα 4 πουλια και πηρα τα δυο !τα πουλια συκονωνται μονα τουσ !δεν ξερω το γιατι!!!τη μια τη σηκωσα 4 φορεσ !!!το επανιελακι μου εχει τρελαθει απο τα περπατιματα τουσ!!!!!σε καποιο νησι του αιγαιου………..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #449431

    kalhmerα εχθες αργησα να παω εφυγα απο το σπιτι στις 11 κατα τις 11,10 αμολησα τον σκυλο μαζι με την κουταβα , σε εναν τρακτεροδρομο μεσα στο βουνα βλεπω τον σκυλο φερμα αλλα ειχε περασει το κουταβι πριν και την προγγιξε μαλλον , σε αλλο σημειο ξανα φερμα ο αρσενικος ακουει το μπιπερ η κουταβα τρεχει επανω στον σκυλο την σηκωνει παει και αυτη , και λιγο αργοτερα σε ενα πολυ σφυχτο σημειο ακουγα το μπιπερ φερμα αλλα επειδη με το αριστερο δεν ακουω καλα πηγαινα αντιθετα χαχα τελικα μετα απο 15 λεπτα τον βρηκα πηρα θεση σε πολυ δυσκολο μερος σηκωθηκε και επεσε με την τριτη αφου υπολογισα περιπου τη πορεια που ειχε , αυατ τα νεα απο δω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #449438

    Ρεσιτάλ και σήμερα από τη Λούσυ μου (την καινούρια σεττερίνα). Σήκωσε 2 πουλιά.<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Χρήστος<br>
    Κομοτηνή

    </div>

    ελα χρησταρα , μπραβο ρε φιλε χαιρομαι για σενα φιλε βαρα φιλε βαρα το σαβ/κο θα ειμαι για κυνηγι στα μεροι σου φιλε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #449444

    Άντε ωραία ρε φίλε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    43
    blackman στις #449517

    Τι έγινε ρε παιδιά?Μόνο εγώ έφαγα τάπα?Διήμερο στην Αρκαδία δεν άφησα μεριά που να μην ψάξω και δεν σήκωσα καμία!
    Μεγάλη απογοήτευση κυρίως για τα σκυλάκια που δεν σταμάτησαν δευτερόλεπτο.Πάντως γύρω μου είδα και άλλους για
    μπεκάτσα αλλά τουφεκιά δεν άκουσα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    john1954 στις #449536

    Υπάρχουν μέρες ποΥ έχει πουλιά και μέρες που βρίσκεις μόνο φαντάσματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    214
    Pashalis88 στις #449537

    Καλημέρα στην ομάδα. Μένω Αλεξ/πολη Εβρο στον νομό με τα περισσότερα είδη για κυνήγι και θα ήθελα να μου πει κάποιος κυνηγότοπους για μπεκάτσα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #449616

    σημερινο πρωινο με 1 φιλο 7 σηκωματα 4 τουφεκιες και 4 στο χερι αψογη συνεργασια σεττερ κουρτσχααρ.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #449628

    Μπραβο λευτερη,ωραιο το κουρτσχααρ,θα δεις οτι θα κολλησεις με αυτη την φυλη
    ειναι πολυ εξυπνα σκυλια [αμα το σκυλι δεν εχει μυαλο βρασε ορυζα] ειναι δυνατα
    εχουν πολυ σταθερη φερμα,το απορτ το εχουν μεσα τους,κυνηγανε και ζουν για σενα
    και οταν φερμαρουν εχει μπεκατσα,καλοτυχο να ειναι

    εγω εχω πηξει στην δουλεια και δεν μπορω να παω πουθενα,πρωι φευγω βραδυ ερχομαι
    και ουτε τα εξοδα για το χαρτομανη που μαζευτηκε δεν θα βγουν,καλα να ειμαστε
    και θα τα ματαξαναπουμε,,και οσο σκεφτωμαι οτι εχει πουλακια εκει εξω τωρα
    αχ ρουφιανες με αυτο το πα πα παπ μας εχετε παρη τα μυαλα απο το κεφαλι
    καλη συνεχεια σε ολους τους φιλους,βαρατε και καμια για μενα ρε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #449631

    Μπραβο λευτερη,ωραιο το κουρτσχααρ,θα δεις οτι θα κολλησεις με αυτη την φυλη<br>
    ειναι πολυ εξυπνα σκυλια [αμα το σκυλι δεν εχει μυαλο βρασε ορυζα] ειναι δυνατα<br>
    εχουν πολυ σταθερη φερμα,το απορτ το εχουν μεσα τους,κυνηγανε και ζουν για σενα<br>
    και οταν φερμαρουν εχει μπεκατσα,καλοτυχο να ειναι

    εγω εχω πηξει στην δουλεια και δεν μπορω να παω πουθενα,πρωι φευγω βραδυ ερχομαι<br>
    και ουτε τα εξοδα για το χαρτομανη που μαζευτηκε δεν θα βγουν,καλα να ειμαστε<br>
    και θα τα ματαξαναπουμε,,και οσο σκεφτωμαι οτι εχει πουλακια εκει εξω τωρα<br>
    αχ ρουφιανες με αυτο το πα πα παπ μας εχετε παρη τα μυαλα απο το κεφαλι<br>
    καλη συνεχεια σε ολους τους φιλους,βαρατε και καμια για μενα ρε<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    να σε καλα ηλια το κουρτσχααρ δεν ειναι δικο μου ειναι του φιλου. η σεττερ ειναι η δικια μου. οντος για την ηλικια του ειναι πολυ καλο σκυλι ειναι 2μιση χρονων ακομα αλλα παει πολυ καλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #449684

    Σήμερα αποφάσισα να πάω πάλι εδώ κοντά, αφου μου είπε ένα φίλος βοσκός, σε κάτι ρεματιές, ότι σηκώνει απο καμία μπεκάτσα.Το γνωρίζω το μέρος αλλά πολύ παλιούρι ρε παιδιά, τη ξεκίνησα από χαμηλά από την άσφαλτο και ανέβαινα, μέσα τρέχει νεράκι αλλά πυκνό πολύ και έπιανα τα πρανή οπου ήταν καθαρό και έβλεπα,σε 2 μιση ωρίτσες είχα 2 συναντήσεις σε εύκολα μέρη με τέλειες φέρμες και των δύο σκυλιών και με αντίστοιχες καρπώσεις. Το ευχαριστηθήκαμε και σήμερα!!!!!!!!!

    ΥΓ Louis αφιερωμένες!!!!!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,076 έως 12,090 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων