ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,106 έως 12,120 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #449939

    Bικτωρα για γρηγορη αναπλαση θελει κεραλοιφη,αλλα κανει πολυ καλη δουλεια και το μελι
    και φυσικα να μην κινητε πολυ ο σκυλος,αυτο ειναι το σημαντικοτερο
    και μπορεις φυσικα να παρης και την αλοιφη που σου ειπε ο βικτωρας
    οπως και πολλες αλλες που κανουν αυτη την δουλεια,και τις εχουν ολοι οι κτηνιατροι
    και τα φαρμακεια,για μενα αστο μεσα δεκα μερες το σκυλι φιλε,για να εισαι σιγουρος


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #449940

    Bικτωρα για γρηγορη αναπλαση θελει κεραλοιφη,αλλα κανει πολυ καλη δουλεια και το μελι<br>
    και φυσικα να μην κινητε πολυ ο σκυλος,αυτο ειναι το σημαντικοτερο<br>
    και μπορεις φυσικα να παρης και την αλοιφη που σου ειπε ο βικτωρας<br>
    οπως και πολλες αλλες που κανουν αυτη την δουλεια,και τις εχουν ολοι οι κτηνιατροι<br>
    και τα φαρμακεια,για μενα αστο μεσα δεκα μερες το σκυλι φιλε,για να εισαι σιγουρος<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    φιλε λιακο αυτο θα κανω το σκυλι το εχω μεσα στα κλουβια με το κολλαρο φιλε αλλα θα ηθελα να εβαζα και μια αλοιφη για να βοηθησω λιγο την πληγη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #449941

    ΕΒΡΟΣ σήμερα ένα όμορφο απογευματινό σε καμπίσιες….. …..μπεκάτσες!!!!! 6 συναντήσεις 4 τουφεκισμένες 3 στο γιλέκο με υπέροχες φέρμες και αρκετό περπάτημα πλάι στα οργώματα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #449943

    Βαλε φιλε καποια αλοιφη καλο θα του κανεις,στεφο ωραια περασες βλεπω,και σε ωραιο μερος
    εμ τι μονο στα παλιουρια να σκιζεσαι,να παρουμε και καμια στα καθαρα χα χα
    εβαλε παγωνιες στα χανουμακια μετα τα χιονια που τους εκανε,και ροβολισανε τα πουλια

    εγω κυριακη που δεν δουλευω θα παω πρωτα ο θεος μια βολτιτσα
    παρολο που εχω να κανω πολλες αλλες δουλειες,αλλα δεν γινετε, θα παω μια γρηγορη για ξεχαρμανιασμα
    και ας μην βαρεσω καμια χα χα,,καλη συνεχεια παιδες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #449945

    περαστικα στο σκυλι βικτωρα. στεφο στειλε καμια καμπισια προς τα κατω για οι βουνισιες οι δικες μας πουρναρισιες καλυτερα μας εβγαλαν το λαδι. πολυ ποδαρωμα ρε παιδια τι πραμα ειναι αυτο φετος. απο τα 5 σηκωματα σημερα 1 στο χερι μετα απο 4 σηκωματα στην ιδια. καινουργια πουλια δεν εχουν μπει και δεν βλεπω και πολυ καλα τα πραγματα στη συνεχεια μακαρι να με διαψευσουν. καλη εξοδο σε ολους αυριο, για μενα εχει φασσες χωρτασα περπατημα σημερα, αυριο ξεκουραση… 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    δημος στις #449950

    ΒΙΚΤΩΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ,ΚΑΙ ΣΕ ΚΤΗΝΙΑΤΡΕΙΟ, ΠΑΡΕ ΤΟ PULVO,’Η ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΣΠΡΕΥ ΕΠΟΥΛΩΣΗΣ ΠΛΗΓΩΝ.ΥΠΟΜΟΝΗ ΦΙΛΕ,ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΘΥΛΗΚΑ ΜΕ ΡΙΞΗ ΧΙΑΣΤΩΝ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΠΟΔΙ,ΣΧΕΔΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ!!!…
    ΛΟΙΠΟΝ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ,ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥΣ.ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΚΑΜΠΑΝΑΚΙ ‘Η ΜΠΙΠΕΡ,ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΕΣ ΓΙΑ..ΑΠΟΓΕΙΩΣΗ,ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ!!ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΜΑΙ ΕΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ‘Η ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΕΑΡΑ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΒΓΑΛΤΑ ΣΚΥΛΙΑ,ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΚΥΝΗΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΑΡΗ ΣΕΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ.ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΗ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΠΟΚΤΗΣΗΣ ΕΜΠΕΙΡΕΙΩΝ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗΣ ΜΟΥ ΝΕΑΡΑΣ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    Παπαδημητριου Νικος στις #449959

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>louis wrote:</div>
    Bικτωρα για γρηγορη αναπλαση θελει κεραλοιφη,αλλα κανει πολυ καλη δουλεια και το μελι<br><br>
    και φυσικα να μην κινητε πολυ ο σκυλος,αυτο ειναι το σημαντικοτερο<br><br>
    και μπορεις φυσικα να παρης και την αλοιφη που σου ειπε ο βικτωρας<br><br>
    οπως και πολλες αλλες που κανουν αυτη την δουλεια,και τις εχουν ολοι οι κτηνιατροι<br><br>
    και τα φαρμακεια,για μενα αστο μεσα δεκα μερες το σκυλι φιλε,για να εισαι σιγουρος<br><br>
    <hr><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    φιλε λιακο αυτο θα κανω το σκυλι το εχω μεσα στα κλουβια με το κολλαρο φιλε αλλα θα ηθελα να εβαζα και μια αλοιφη για να βοηθησω λιγο την πληγη

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>Φιλε Βικτωρα δοκιμασε ΕΑΝ βρεις την αλοιφή Helixderm ,εναι σε ελειψη λογω δυσεύρετων φυσικων πρωτων υλων είναι όμως καταπληκτικη.Την εχω χρησιμοποιησει μετα από δυο στειρωσεις στις σκυλες μου καθως και σε διαφορες πληγες (μικροατυχήματα) με πολύ καλα αποτελέσματα και μικροτερο χρονο επούλωσης από ότι άλλο εχω δοκιμασει (pulvo, betadine,oxyvet)κλπ
    Φιλικα
    Νικος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #449961

    Ορεινή Αργολίδα με ξαστεριά και απόλυτο πάγο, το μέρος μέχρι να το δει ο ήλιος έμοιαζε χιονισμένο και τα πουλιά ψιλοχάθηκαν. Μία πεντάλεπτη φέρμα του Μίκι το πρωί σε πολύ πυκνή πουρναριά, αλλά η μικρή της παρέας για κάποιο ανεξήγητο λόγο όταν πλησίασε όρμησε, προσπέρασε τον Μίκι και έστειλε την μπεκάτσα αντίθετα. Μετά από τρείς ώρες και πολύ περπάτημα ένα καλό μπλοκάρισμα του Μίκι με τη μικρή σε συναίνεση μας αποζημίωσε για την ταλαιπωρία.

    [/URL]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #449980

    ΕΒΡΟΣ σήμερα ένα όμορφο απογευματινό σε καμπίσιες….. …..μπεκάτσες!!!!! 6 συναντήσεις 4 τουφεκισμένες 3 στο γιλέκο με υπέροχες φέρμες και αρκετό περπάτημα πλάι στα οργώματα.<br>
    <br>
    <br>

    μπραβο στεφο, και γω αυριο θα κυνηγησω στον νομο ροδοπης με εναν φιλο ,εγω χωρις σκυλο αλλα με καμερα και φωτογραφικη… χεχεχε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    Σωτηρης στις #449983

    και μια φωτο απο μενα απο το πρωτο κυνηγι μπεκατσας φετος με την παρεα
    καμια 10ρια συναντησεις 6 στην τσαντα και ακομη μια που μου αφησε μονο φτερα , και ενας τριχας

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #449990

    σημερινη έξοδος προς παρνηθα, πολυ παγος και τα πουλια μεσα στο απολυτο ρουμανι… σηκωσα 2 και ουτε που τις ειδα, μονο παπαπ ακουγα, αλλα το σκυλι δε μπορουσα να το φτασω.
    Παντως ενα ατομο στο πευκο ειναι λιγο!
    Και εμενα ο μικρος σκυλος εφαγε την φωλια του και τωρα εχει προβλημα, ειναι αδιαθετος και στα κοπρανα εχει ιχνη αιματος, παω να παρω αντιβίωση!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    Aris στις #449992

    επιτρεπετε το κηνιγι στη παρνηθα?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #450015

    Σήμερα σήκωσε μια ο ΖΙΚΟ (το αρσενικό μου σέττερ).

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #450020

    Σήμερα πήρα για πρώτη φορά μόνη της την μικρή μου ELENA (1 1/2 έτους βέβαια αλλά φέτος την βγάζω)να τη δώ και μόνη της τι απίδια πιάνει, πήγα σ ένα λοφάκι κοντά μου που πιάνει απο καμιά μπεκάτσα ο καιρός παγετός με ομίχλη λες και χιόνισε, εντάξει δεν έχει τη σβελτάδα του αρσενικού αλλά αυτή μαλακιά και κοντινή έρευνα πάντως για πρώτη φορά μόνη της καλά τα πήγαινε σε κάποιο σημείο μπαίνουμε μαζί σε ένα όχι και πολύ πυκνό με μεσεδάκια τη βλέπω πέφτει σε ντορό και αμέσως σταματά χτυπάει μιά φορά το μπίπερ και σπάει ακούω το παπ παπ παπ αλλά μπροστά μας στα 10 μέτρα χωρίς να την δώ συνεχίζει σφιγμένη να ντοριάζει πέρα δώθε εκει που είχε περπατήσει η κυρία, εγώ βγαίνω σε καθαρό και μετά από λίγο την ξανακούω να πετάγεται την είδα για λίγο και προσδιόρισα την πορεία της στα 50 μέτρα τελείωνε το δασωμένο λέω θα πιάσω πάλι απο έξω και το σκυλί το έβλεπα παράλληλα μέσα στα δέντρα δεν πρόλαβα να κάνω 5 βήματα και μου πετάγεται μπροστά μου ήτα στη ρίζα του τελευταίου δέντρου στην άκρη του καθαρού κατέφθασε αμέσως η μικρή και την απορτάρισε κανονικά !!!!!
    ΕΔΩ ΗΤΑΝ Η ΚΥΡΙΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #450039

    Δέχτηκα προσωπικό μήνυμα απο κάποιον συνάδελφο????? με το όνομα στο προφίλ του LORD – G.A.D με το οποίο αναγράφει: ¨Οι αλλοι κυνηγοι τι ειναι παπαγαλοι’. Εικονικος κυνηγος φιγουρατζης????????¨ προφανώς τον πείραξαν οι φώτο που ανεβάζω κατά καιρούς, δεν πρόκειται να του δώσω και αναφορά η να παίρνω και την άδειά του για τις δημοσιεύσεις μου, αν έκανα κάτι που προσβάλει τους φίλους εδώ μέσα πρώτος θα μου το επεσήμανε o δημιουργός του site. Τώρα για το εικονικός κυνηγός, τι να πω, ασκώ το αγαπημένο μου χόμπι απο το 1982 με παρέα 2 σκυλάκια σέττερ στο Πέπλο του Έβρου χωρίς να ζήτησα μέχρι σήμερα αξιολόγηση απο κανέναν αλλά ούτε ποτέ και εγώ δεν έκρινα άλλον συνάδελφο!!!!!!!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,106 έως 12,120 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων