ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,136 έως 12,150 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #450107

    Να και λιγο φιγουριτσα και απο μενα με τα σημερινα πουλια…. 9 σηκωματα 5 τουφεκισμενες… καλα ηταν …ο σκυλακος μετατρεπετε σε ταλενταρα!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    Makis στις #450108

    5 σήκωνα τα 1 στο χέρι,πολυ ανυσηχα πουλιά.το καλό είναι οτι μπαίνουν συνέχεια πουλιά καινουρια κ η πλάκα γινεται.περιοχη κεα(τζια).καληνερα στην παρεα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #450126

    Σας ευχαριστώ όλους φίλοι μου για τα καλά σας λόγια, μου δώσατε χαρά, γιατί δεν σας το κρύβω με στεναχώρησε ο εν λόγω κύριος, σκεπτόμενος λέω ποιο το παράλογο εδώ μέσα όλοι είμαστε ένα, ανταλλάσσουμε σκέψεις, πληροφορίες,εικόνες είναι σαν να κυνηγάμε μαζί,βάζω και απο καμιά φωτο παραπάνω ποιο πολύ τα τοπία και τα μέρη που κυνηγώ. Επίσης ευχαριστώ πολύ και τους υπευθύνους του site για την άμεση επέμβαση μέσω προσωπικών μηνυμάτων τους για την επίλυση του θέματος. Δεν πειράζει, συνεχίζουμε, καλή καρδιά και να περάσουμε όμορφα όλοι μας με τα πρόσωπα που αγαπάμε τις άγιες αυτές μέρες ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΛΑ !!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #450127

    Πηγαμε την βολτιτσα μας σημερα,,το απολυτο μηδεν,ειχε περασει κοσμος μπροστα
    και τα πουλια τα ειχαν χωση βαθια στο πυκνο,η σκυλα καθε 100 μετρα κατουραγε
    στεγνωσε το πραμα της χα χα,,δεν πειραζει ομως,μεθαυριο θα παμε ξανα μια βολτα

    η κρηση παντος εχει κανει δουλεια στα κοντινα μερη,,εκει που κυνηγουσα χρονια σχεδον μονος
    τωρα κυνηγανε 5 ατομα εκει μεσαα,αλλα τι να κανεις,συναδελφοι ειναι και αυτοι
    οποτεα ειναι καλα τα παιδια,,μπραβο στα παιδια που βαρεσαν πουλια,καλη συνεχεια

    βικτωρα βλεπω παλι μοστρες κανεις,,σαν δεν ντρεπεσε που βαζεις τοσα πουλια φωτο
    δεν θα μπορει να παει για υπνο ο λαρδις το βραδυ χα χα χα χα χα
    βαρατε γιατι χανομαστε μαγκες,η υποθεση ειναι ιδιαζουσας μορφης και κατ επεκταση χα χα χα

    ΥΣ
    ευχαριστω τους φιλους για τις ευχες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #450129

    Φίλε Στέφανε και εγώ χαίρομαι με τα κείμενα και τις φωτογραφίες που βάζεις, αν και δεν ασχολούμαι με το κυνήγι της μπεκάτσας, και δεν συμμερίζομαι τα σχόλια του συνφορουμίτη που σε κατακρίνει…

    Επίσης οι φωτογραφίες έχουν ιδιαίτερη αξία για εμένα γιατί είχα την τύχη (σε αντίθεση με το τι θα ισχυρίζονταν οι περισσότεροι) να υπηρετήσω όλη σχεδόν τη θητεία μου (από το κέντρο και μετά) στα μέρη σου. Έχοντας ειδικότητα οδηγού και υπηρετώντας στην 31η Μηχανοκίνητη Ταξιαρχία ερχόμουν καθημερινά από το στρατόπεδο Βογιατζή με έδρα την Καβησό στον Πέπλο στο 534 Ειδικό Τάγμα Προκαλύψεως για να πάρω οπλίτες και προμήθειες και μετά κατευθείαν για τα φυλάκια Κήπων, Γεμιστής, Πετάλου, Πόρου, Καραγώγου και Εγνατίας. Και από εκεί μέσω Δορίσκου πάλι επιστροφή στις Φέρρες.

    Τις φάσες, τα παπιά, τους λαγούς και τα όμορφα τοπία που έβλεπα κάθε μέρα δεν θα τα ξεχάσω ποτέ.. Χαίρομαι όταν μου ζωντανεύεις με αφορμή την ευχάριστη ασχολία του κυνηγιού παλιές καλές αναμνήσεις..

    Τα έζησα έντονα όλα αυτά που αναφέρεις όντας Απόστρατος πλέον με θητεία τουλάχιστον 12 ετών στον Έβρο (3 φορές στο 534 ΤΠ και 1 στο 572 ΤΠ στη Καβυσό)και γαμπρός εδώ απο το 1986 όντως ο τόπος είναι παράδεισος για τον λάτρη του χόμπι μας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #450137

    Στέφανε και υπόλοιποι συνάδελφοι δείτε το άρθρο για όσους δεν γνωρίζουν: Τι είναι το «troll» στο Διαδίκτυο και πώς να το αντιμετωπίσετε

    ΥΓ: Βίκτωρα μπράβο σε εσένα και στο σκυλάκι σου!
    Είπαμε ρε φίλε να κάνεις φιγούρα αλλά βάλε πιο μικρές φωτό… 😀 (πλάκα κάνω)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #450141

    κυνηγι τριτι 17-12-2013….

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #450144

    κυνηγι πεμπτη 19-12-2013….

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #450150

    Να και λιγο φιγουριτσα και απο μενα με τα σημερινα πουλια…. 9 σηκωματα 5 τουφεκισμενες… καλα ηταν …ο σκυλακος μετατρεπετε σε ταλενταρα!

    ρε λαμογιο τι ευχη σου εδωσα εχθες βραδυ…. μην με περνεις τηλ συνεχεια πριν πας κυνηγι…. αχαχαχαχα παντα τετοια αδερφε…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    254
    .G.A.D. στις #450151

    <em> ΣΥΝΑΦΙ 😀 😀 😀 ΧΑΧΑΧΑ. 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    133
    scoco στις #450185

    Να και λιγο φιγουριτσα και απο μενα με τα σημερινα πουλια…. 9 σηκωματα 5 τουφεκισμενες… καλα ηταν …ο σκυλακος μετατρεπετε σε ταλενταρα!

    ολλα λεφτα αυτοσ που κρατασ και εγω εχω ενα τετοιο!!!!την τεταρτη με ενα φιλο μου 15 συκωματα 7 στο χερι !!τα πουλια δενδεχωνται φερμα !!!τελικα απο οτι καταλαβαμε μαλον ηταν 9 πουλια !!μηναν πισω τα 2 τα οποια τα βρηκα χτεσ φερμαριστα και τα εχασα !!δεν πηραζει αλλη φωρα!1

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #450228

    ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ !!!!!!!!!!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    254
    .G.A.D. στις #450232

    .
    .Quae wocent,saepe docent !!!
    * MERRY CHRISTMAS @ HAPPY NEW YEAR *

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #450245

    Δέχτηκα προσωπικό μήνυμα απο κάποιον συνάδελφο????? με το όνομα στο προφίλ του LORD – G.A.D με το οποίο αναγράφει: ¨Οι αλλοι κυνηγοι τι ειναι παπαγαλοι’. Εικονικος κυνηγος φιγουρατζης????????¨ προφανώς τον πείραξαν οι φώτο που ανεβάζω κατά καιρούς, δεν πρόκειται να του δώσω και αναφορά η να παίρνω και την άδειά του για τις δημοσιεύσεις μου, αν έκανα κάτι που προσβάλει τους φίλους εδώ μέσα πρώτος θα μου το επεσήμανε o δημιουργός του site. Τώρα για το εικονικός κυνηγός, τι να πω, ασκώ το αγαπημένο μου χόμπι απο το 1982 με παρέα 2 σκυλάκια σέττερ στο Πέπλο του Έβρου χωρίς να ζήτησα μέχρι σήμερα αξιολόγηση απο κανέναν αλλά ούτε ποτέ και εγώ δεν έκρινα άλλον συνάδελφο!!!!!!!!!!

    φιλε μου στεφανε στο λεω απλα , γραψτον στα α@Ρ@ια σου …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #450247

    εγω εχθες τελικα κυνηγησα στον ορεινο ογκο της κομοτινης με καλη παρεα κατι φιλαρακια μου απο κει , 8,30 η ωρα ημασταν στο βουνο βγαλαμε 5 σκυλια (ποιντερ-σεττερ) τα οποια ειχαν αριστη συνεργασια, η θερμοκρασια ηταν -2 εκεινη την ωρα ,στο πρωτο μερος σηκωσαμε 4 πουλια πηραμε τα δυο στο αλλο σηκωσαμε 8 πουλια και πηραμε τα 3 τα περισοτερα πουλια παρολο το κρυο δεν ηταν και πολυ δεκτηκα στην φερμα ,11,30 το κυνηγι ελαβε τελος και μετα επεσε τσιπουροκατασταση σε τοπικο μαγαζι

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,136 έως 12,150 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων