ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,196 έως 12,210 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    Θοδωρής-Εύβοια στις #451135

    Καλησπέρα σε όλους.3ωρο κυνήγι,σε πεύκο με φτέρη και ενδιάμεσες ρεματιές με πολύ πυκνη βλάστηση και πολλά βάτα,αποτέλεσμα 0…Όυτε ίχνος της κυριας…Περιοχή κεντρική εύβοια…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #451179

    καλησπερα και απο εμενα 3 σηκωματα σημερα 2 στο χερι.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    32
    jimm 694 στις #451181

    jim

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    kinigos-volos στις #451182

    Την καλησπερα μου σε ολους!!! Σημερα μετα απο 4 ωρες σε κλαρι και ελατο ουτε που την είδαμε?.Τι να πω θα μας τρελανουν τελείως φετος!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    32
    jimm 694 στις #451183

    Καλησπερα κ απο εμενα και καλη χρονια κ εγω εχω να δω μπεκατσα 4 ημερες περιοχη Ηλεια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1288
    PRINCE στις #451236

    Eυχομαι σε ολους, φιλους ,γνωστους και συμφορουμιστες Καλη χρονια με υγεια και πολλες μπεκατσοφερμες .

    Η χρονια ηταν λιγο περιεργη για το αγαπημενο μας θυραμα τουλαχιστον για εμας . σε τοπους που παραδοσιακα βρισκαμε πολλα πουλια φετος πολυ λιγα και αυτα ειναι απο τα μεσα Οκτωμβρη εκει . νεα δεν εβαλε σχεδον καθολου . πρεπει να αλλαξει λιγο ο καιρος να τα ανακατεψει λιγο .

    ευτηχως δεν ειχα κουταβι γιατι δεν θα μαθαινε τπτ .

    ας ελπισουμε το 2014 να ειναι καλητερο .χρονια ειχα να παω τοσο ασχημα

    και οσο για το προσωπικο οριο δεν το επιασα ουτε μια φορα χεχεχεχε τοσο χαλια μιλαμε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #451259

    Γεια σου ρε πριγκιπα φιλαρακι,καλη χρονια.δεν πειραζει ρε φιλε,εμεις να ειμαστε καλα,και θα τις ξαναδουμε
    και εδω τα πουλια ειναι εξαφανιζολ,,μια εχει εδω,και η αλλη στου γεραμανη το πευκο
    και ειναι και πουλια, μην ακουσω γκιχ κυριοι μου γιατι την κανω,και ξερω και που να παω
    και αν με ξαναβρεις χεσε με

    Καλη χρονια σε ολους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    OFFROAD στις #451265

    καλησπερα και καλη χρονια και απο εμενα ευχομαι σε ολους πανω απο ολα υγεια και ολα τα αλλα θα γινουν.εδω<αιτ/νια> εκανε ενα καλο μπασιμο απο νεα πουλια πριν δεκα μερες περιπου αλλα τα πουλια ειναι φαντασματα.θελει εμπειρα σκυλια για να μπλοκαριστουν και αν τα χασεις στο πρωτο σηκωμα δεν τις ξαναβρισκεις ουτε με gps.να μην εχουμε παραπονο βεβαια αφου σε καθε εξοδο βρισκουμε πουλακια να σε βαζουν στην πριζα με φερμες ποντες και δυσκολες ντουφεκιες.χρωσταω ενα συγνωμη στο lefteris.k που μου απαντησε σε ερωτηση που του εκανα εδω και 15 μερες αλλα μου απαντησε με προσωπικο μηνυμα και τωρα το ειδα και τον ευχαριστω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    cyrosd στις #451285

    Ελάχιστα πουλιά στην Ήπειρο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    kinigos-volos στις #451293

    Την καλησπερα μου σε ολους.Σημερινη εξοδο 5 ωρων στο νομο Λάρισας με αλλαγή συνεχώς τοπων ενα μονο σηκωμα κ αυτην δεν την πηραμε…Αυριο ξανα σε αλλο μερος πιο ψηλα…Κανουμε αντοχη και πινουμε καφεδαρα!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #451298

    καλη χρονια και απο μενα παλικαρια υγεια να χουμε και ζεστες καννες!μετα απο απουσια 15 ημερων ξανα στο τερεν αυριο αν και τα νεα που ακουω και εδω τρικαλα ασχημα ειναι.λιγα πουλια εως και τιποτα.για να βρεις 2-3 πουλια πρεπει να κυνηγας μεχρι απογευμα και αν τα βρεις και αυτα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #451339

    Καλησπέρα κι από μένα, έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα με όσα αναφέρουν οι φίλοι παραπάνω, λίγα τα πουλιά πολύ δύσκολα στο μπλοκάρισμα και φεύγουν στο άκουσμα ακόμα του κουδουνιού, χθες είχα 3 συναντήσεις τη πρώτη τη σηκώσαμε 5 φορές έφαγε τρία φυσίγγια μέσα στα πυκνά χωρίς αποτέλεσμα οι άλλες δύο άφαντες, σήμερα 3 φέρμες λευκές χωρίς ξανά να τις εντοπίσουμε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #451351

    οντος τα πουλια ψιλο χαθηκαν. μεχρι το μεσημερι σημερα 4 σηκωματα 2 τουφεκισα 1 στο χερι. και χτες 2 σηκωματα αλλα κουλουρακι δεν εκανα ουτε μπαμ. αναμονη λοιπον για κανα ανακατεμα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    ΚΑΡΑΤΖΙΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ στις #451355

    χθές Σάββατο 4 Ιανουαρίου Τρία σηκώματα και δύο μπεκατσούλες μαζί μας, σήμερα ούτε φτερό καλη χρονια !!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #451394

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ
    Πρώτη έξοδος του 2014 ορεινή Αρκαδία αφού το κοτέτσι στην Αργολίδα στέρεψε.
    Αξημέρωτα στάση με τυρόπιτα και καφέ στο δρόμο, από δεξιά κάμπος με νερά (τραπεζαρία για μπεκάτσες), από αριστερά λόφοι με πουρνάρια (ησυχαστήριο), η πρώτη κόντεψε να μου πάρει την τυρόπιτα και άλλες δύο μετά πετώντας μόλις δύο μέτρα πάνω από το αυτοκίνητο ανέβηκαν στο πουρναρωτό. Συνεχίσαμε ψηλότερα σε καστανιές και μαύρη πεύκη και μετά από τρίωρο ψάξιμο ούτε μυρωδιά. Αλλάξαμε μέρος και πιάσαμε το πουρναρωτό που τις είχαμε δει.Κάναμε τρία σηκώματα αλλά τα πουλιά (είχε καλοκαιριάσει) δε δέχονταν φέρμα και αν και τουφεκίστηκαν σε δύο περιπτώσεις οι τουφεκιές ήταν καταδικασμένες και η κάρπωση μηδενική. Τις είδαμε πάντως και παρόλο που μας νίκησαν κατά κράτος όλα καλά.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,196 έως 12,210 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων