ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,211 έως 12,225 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    john1954 στις #451585

    Εγώ αυτό που έχω εντοπίσει παρατηρήσει είναι ότι τα πουλιά δεν είναι στα κλασσικά σημεία. Το κέφι γίνεται πάντως.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    17
    γυπας1973 στις #451602

    καλησπερα και απο μενα,αν και καινουριος στο φορουμ,παλια καραβανα στη μπεκατσα.χτες μια βολτα σε σφυχτο πολυ,2 τουφεκισμενες 0 στο πιλικο.πολυ ζεστα παιδια.απο οτι καταλαβα οτι μπηκε μπηκε.φτωχη χρονια φετος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    133
    scoco στις #451624

    καλημερα!το σαβατο καναμε 2 πουλια τα οπια δεν δεχωνται φερμα !το ενα το συκωσαμε 3 φωρες!χτες παλι τα ιδια πηραμε μια αλλα χωρισ φερμα!παντοσ κατι φενεται να κατεβενει μετα τισ 15!!φυσικα μαζι και οι μακρομιτεσ!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #451678

    την κυριακη τετραωρο 2 ατομα ενας σκυλος αρχηκα πηγαμε στις γνωστες μας (μαρια , κατερινα) εκει βρηκαμε και μια τριτη η οποια ηταν η μονη που δεχτηκε στο καθαρο πολυ ωρα φερμα αλλα ο συγκυνηγος μου τρεις λαλουν και δυο χωρευουν χαχαχ δεν μπορεσε να την παρει , απο εκει ψαξαμε λιγο πιο χαμηλα σε κατι ρεματα δυο βρηκαμε πηρα εγω την μια και η αλλη μας εφυγε ατουφεκιστη πολυ αγριο πουλι αυτα τα νεα απο το νησι αυριο η συνεχεια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    Μαυρομμάτης Γιώργος στις #451738

    Εδώ στη Μεσσηνία -Ηλεία υπάρχουν αρκετά πουλιά στίς ρεματιές, δεν δέχονται εύκολα φέρμα καί γενικά είναι δύσκολες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    Δημητριος στις #451800

    Καλη χρονια σε ολους.Εδω στη σαμο λιγα πραματα. Ενα το πολυ δυο σηκωματα και δε της ξαναβρισκεις

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #451825

    Καλησπέρα φίλοι μου μια πολύ δύσκολη μέρα σήμερα, πυκνή ομίχλη ούτε στα 50 μέτρα δεν έβλεπες,και οι κυρίες να είναι εκεί και να μήν δέχονται ούτε 5 δεύτερα φέρμα, 7 συναντήσεις μία τουφεκιά όλη κι όλη και αυτή στα κλαριά κάποιες μου κάναν τη χάρη να τις δώ για λίγο έστω και με την ομίχλη, Το μόνο που λυπήθηκα τα σκυλιά και ιδικά τον DABY μου που έτρεχε σαν τρελός απο τη μανία του που τις εντόπιζε και δεν έβαλε καμία στο στόμα του !!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #451826

    καλησπερα παρεα. απο αρχες του μηνος και μετα εδω στα γιαννενα ειναι ειδως υπο εξαφανιση. μια σηκωσα σημερα μετα απο πολυ ομορφη και πολυωρη φερμα της σκυλας μου την οποια και πηρα, αλλη δεν βρηκα μεχρι της 12 που κυνηγησα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    8
    bak1 στις #451831

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ!!!! ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΜΟΥ ( 5 ΕΤΩΝ) ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΣΤΑΘΕΡΗ ΦΕΡΜΑ ΣΕ ΟΡΤΥΚΙ ΚΑΙ ΣΕ ΛΑΓΟ (ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΤΑΜΕ), ΣΤΗΝ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΦΕΡΜΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΚΑΡΠΩΣΕΙΣ. ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΜΠΙΠΕΡ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ. ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΝΑ ΕΝΟΧΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΙΠΕΡ ΚΑΘΩΣ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΟΥΛΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΧΤΥΠΑ (ΡΥΘΜΙΣΜΕΝΟ ΠΑΝΤΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΦΕΡΜΑ), ΟΡΜΑΕΙ ΣΤΟ ΠΟΥΛΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ. ΕΤΣΙ…ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΩΣ, ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΧΑΙΡΕΤΙΟΜΑΣΤΕ!!! ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    217
    vagelisb στις #451882

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ!!!! ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΜΟΥ ( 5 ΕΤΩΝ) ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΣΤΑΘΕΡΗ ΦΕΡΜΑ ΣΕ ΟΡΤΥΚΙ ΚΑΙ ΣΕ ΛΑΓΟ (ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΤΑΜΕ), ΣΤΗΝ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΦΕΡΜΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΚΑΡΠΩΣΕΙΣ. ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΜΠΙΠΕΡ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ. ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΝΑ ΕΝΟΧΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΙΠΕΡ ΚΑΘΩΣ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΟΥΛΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΧΤΥΠΑ (ΡΥΘΜΙΣΜΕΝΟ ΠΑΝΤΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΦΕΡΜΑ), ΟΡΜΑΕΙ ΣΤΟ ΠΟΥΛΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ. ΕΤΣΙ…ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΩΣ, ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΧΑΙΡΕΤΙΟΜΑΣΤΕ!!! ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ?

    Μπορει να φτεει το οτι φετος οι μπεκατσες δεν δεχοντε ευκολα φερμα.Δοκημασε και χωρις μπιπερ ή κουδουνι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    ΠΕΤΡΟΣ στις #451889

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ!!!! ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΜΟΥ ( 5 ΕΤΩΝ) ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΣΤΑΘΕΡΗ ΦΕΡΜΑ ΣΕ ΟΡΤΥΚΙ ΚΑΙ ΣΕ ΛΑΓΟ (ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΤΑΜΕ), ΣΤΗΝ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΦΕΡΜΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΚΑΡΠΩΣΕΙΣ. ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΜΠΙΠΕΡ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ. ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΝΑ ΕΝΟΧΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΙΠΕΡ ΚΑΘΩΣ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΟΥΛΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΧΤΥΠΑ (ΡΥΘΜΙΣΜΕΝΟ ΠΑΝΤΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΦΕΡΜΑ), ΟΡΜΑΕΙ ΣΤΟ ΠΟΥΛΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ. ΕΤΣΙ…ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΩΣ, ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΧΑΙΡΕΤΙΟΜΑΣΤΕ!!! ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ?

    αν εχει σηκωσει πολλες μπεκατσες και συνεχιζει τις προγκες χρειαζεσαι συντομα μπεκατσοσκυλο…αν τωρα οι συναντησεις του ειναι σχετικα λιγες μαλον ειναι θεμα χρονου να αρχιζει να τις προσεγγιζει σωστα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #451891

    Εδώ πάμε να κλείσουμε 48ωρο συνεχούς ομίχλης και δεν ξέρω αύριο πού να πάω για καμιά κυρία. Βουνό ή καμπο; Το πρωί είχαμε 1 βαθμό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #451894

    Εδώ πάμε να κλείσουμε 48ωρο συνεχούς ομίχλης και δεν ξέρω αύριο πού να πάω για καμιά κυρία. Βουνό ή καμπο; Το πρωί είχαμε 1 βαθμό.<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Χρήστος<br>
    Κομοτηνή

    </div>

    ΦΙΛΕ ΧΡΗΣΤΟ ΚΑΙ δω τα ιδια ειναι εχθες σηκωσα μια γνωστη αλλα δεν μπορεσα να της βαλω χερι πολυ μαστορας αυριο θα παω στα 2 χλμ απο το σπιτι μου φιλε σε κατι σφυχτα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #451932

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Chris-Kaz wrote:</div>
    Εδώ πάμε να κλείσουμε 48ωρο συνεχούς ομίχλης και δεν ξέρω αύριο πού να πάω για καμιά κυρία. Βουνό ή καμπο; Το πρωί είχαμε 1 βαθμό.<br><br>
    <hr><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br>
    Χρήστος<br><br>
    Κομοτηνή

    </div>

    ΦΙΛΕ ΧΡΗΣΤΟ ΚΑΙ δω τα ιδια ειναι εχθες σηκωσα μια γνωστη αλλα δεν μπορεσα να της βαλω χερι πολυ μαστορας αυριο θα παω στα 2 χλμ απο το σπιτι μου φιλε σε κατι σφυχτα<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    Και δώ τα ίδια παιδιά μέχρι το μεσημέρι δεν έβλεπες τίποτα αλλά το απόγευμα γύρισε αισθητός νοτιάς και καθάρισε, αύριο πρωί στις χθεσινές να δω συμπεριφορά, θα ζαπώσουμε καμιά ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #451960

    καλησπερα παλικαρια!τα νεα απο τρικαλα ασχημα!δεν υπαρχει τπτ ουτε για δειγμα και στα καρτερια 3 μερες τωρα ουτε μια δεν περναει αντε με τι ορεξη να πας μετα την αλλη μερα.σημερα μονο μια φερμα και τπτ αλλο!με 17 βαθμους που ειχε να μου πειτε μπεκατσα περιμενουμε και εμεις δεν παμε για κανα μπανακι καλυτερα!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,211 έως 12,225 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων