ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,241 έως 12,255 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    37
    giaxxo στις #452155

    καλησπερα παλικαρια!τα νεα απο τρικαλα ασχημα!δεν υπαρχει τπτ ουτε για δειγμα και στα καρτερια 3 μερες τωρα ουτε μια δεν περναει αντε με τι ορεξη να πας μετα την αλλη μερα.σημερα μονο μια φερμα και τπτ αλλο!με 17 βαθμους που ειχε να μου πειτε μπεκατσα περιμενουμε και εμεις δεν παμε για κανα μπανακι καλυτερα!

    αυτο διαβασα και μου εκανε εντυπωση,καρτερι δεν κανω


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #452203

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>thanasis.p wrote:</div>
    καλησπερα παλικαρια!τα νεα απο τρικαλα ασχημα!δεν υπαρχει τπτ ουτε για δειγμα και στα καρτερια 3 μερες τωρα ουτε μια δεν περναει αντε με τι ορεξη να πας μετα την αλλη μερα.σημερα μονο μια φερμα και τπτ αλλο!με 17 βαθμους που ειχε να μου πειτε μπεκατσα περιμενουμε και εμεις δεν παμε για κανα μπανακι καλυτερα!

    αυτο διαβασα και μου εκανε εντυπωση,καρτερι δεν κανω

    και γω φιλε οταν εχει πουλια πηγαινω και καθομαι στα καρτερια φυσικα ΧΩΡΙΣ οπλο και βλεπω εαν περνουν πουλια για να ξερω που να παω την επομενη με τα σκυλια μου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #452204

    πάει καλά που το ξεκαθάρισες Βίκτωρα γιατί υπάρχουν και κακοπροαίρετοι!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #452205

    πάει καλά που το ξεκαθάρισες Βίκτωρα γιατί υπάρχουν και κακοπροαίρετοι!<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Φιλικά Μάριος – Prowler ®

    </div>

    καλα ασε φιλε απο αυτους εχει πολλους….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #452207

    Χαιρετώ τους φίλους, σήμερα για τρίτη φορά στο ίδιο μέρος αφού μας άφησε η ομίχλη και δεν είχα κάνει τίποτε τις προηγούμενες φορές ενώ έβρισκα πουλιά, συνάντησα 6 πουλιά τουφέκισα 4 και κράτησα τις 2.Οι ατουφέκιστες μέσα σε πολύ πυκνό και οι δύο δίπλα δίπλα, οι 2 χαμένες φερμαριστές μέσα σε δέντρα το ίδιο σκηνικό τελευταία να τις χάνω με τον ίδιο τρόπο πάντα μου φεύγουν από την αντίθετη μεριά κάθετη απογείωση μου βάζει κλαδιά στην πρώτη τουφεκιά και στη δεύτερη βούτα μετά τις κορφές των δέντρων, είμαι κοντά πολύ και δεν έχω δεύτερο να πιάνει την αντίθετη μεριά, ενώ οι άλλες 2 με τουφεκιές μακρινές και άξαφνες τις κράτησα με την πρώτη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #452235

    Χαιρετώ τους φίλους, σήμερα για τρίτη φορά στο ίδιο μέρος αφού μας άφησε η ομίχλη και δεν είχα κάνει τίποτε τις προηγούμενες φορές ενώ έβρισκα πουλιά, συνάντησα 6 πουλιά τουφέκισα 4 και κράτησα τις 2.Οι ατουφέκιστες μέσα σε πολύ πυκνό και οι δύο δίπλα δίπλα, οι 2 χαμένες φερμαριστές μέσα σε δέντρα το ίδιο σκηνικό τελευταία να τις χάνω με τον ίδιο τρόπο πάντα μου φεύγουν από την αντίθετη μεριά κάθετη απογείωση μου βάζει κλαδιά στην πρώτη τουφεκιά και στη δεύτερη βούτα μετά τις κορφές των δέντρων, είμαι κοντά πολύ και δεν έχω δεύτερο να πιάνει την αντίθετη μεριά, ενώ οι άλλες 2 με τουφεκιές μακρινές και άξαφνες τις κράτησα με την πρώτη

    αμα θες φιλε στεφανε σου ερχομαι την κυριακη και τις βαζουμε χερι μαζι….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    john1954 στις #452274

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΑΠΑΝΤΗΣΑΤΕ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ!!! ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΔΩΣΩ ΣΤΟ ΣΚΥΛΟ ΤΙΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΜΠΙΠΕΡ ΚΑΙ ΚΟΥΔΟΥΝΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΜΕΝΕΙ ΚΑΙ…ΑΠΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΓΕΡΟΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ, ΒΛΕΠΟΥΜΕ!!!

    Φίλε τις φερμαρει και όταν πας τις μουνταρει? Πόσο χρόνων είναι ο σκύλος? Έχει εμπειρίες από άλλες σεζόν?
    Μπορεί να κοταριζει η μπεκατσα και λόγω απειρίας του σκύλου την πιέζει και την ξεσηκωνει?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #452298

    Χαιρετω τα φιλαρακια τους μπεκατσοφαγου,εγω παιδια μια εξοδο εχω κανει μονο για φετος
    την κυριακη πηγα και βρηκα την φροσω, αλλα μου την εκανε πανω στην στροφη στο τσακ
    αχ μορη ρουφιανα τις φωναξα,τοσες μερες περασαν και δεν με πεθυμησες
    δεν εχει καθολου πουλια εδω,παρα μονο τα γνωστα μας ντοπιαρικα
    εχει πεσει και λιγο δουλεια και μονο μια κυριακη εχω,αυταααααααααααααα τα λιγα
    ολα καλα,υγεια να εχουμε και ολα τα αλλα ερχονται,φευγουν,και ξαναρχονται
    καλα να περνατε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #452299

    Nτουμπλε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #452362

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>thanasis.p wrote:</div>
    καλησπερα παλικαρια!τα νεα απο τρικαλα ασχημα!δεν υπαρχει τπτ ουτε για δειγμα και στα καρτερια 3 μερες τωρα ουτε μια δεν περναει αντε με τι ορεξη να πας μετα την αλλη μερα.σημερα μονο μια φερμα και τπτ αλλο!με 17 βαθμους που ειχε να μου πειτε μπεκατσα περιμενουμε και εμεις δεν παμε για κανα μπανακι καλυτερα!

    αυτο διαβασα και μου εκανε εντυπωση,καρτερι δεν κανω

    νταξει φιλε κουλαρε δεν εγινε κατι.ειμαι βλεπεις και εγω απο τους μακακες που στηνομαι να δω που περνανε αμα περνανε για να ξερω που να παω και αμα παω και ταυτοχρονα να ακουω τα οπλα μπαμ μπουμ καθε φορα και η θηροφυλακη αφαντη τοσα χρονια.αλλα το ευχαριστιεμε γινομαι κακος τωρα ναι που ολοι αυτοι οι καρτερακιδες το παιζουν οτι εχουν πρωταθλητες σκυλους και οταν τους τρακαρεις στο κυνηγι δεν ξερουν που να πανε με τα κοκονια τους.και ετυχε φιλε να τρακαρω 2 φετος στο κυνηγι που τα ειχαν στα ποδια και ακουω με τον φιλο μου ρε μλκ τι σκυλια εχουν αυτοι πως πανε ετσι και μου ηρθε να τους πω παρε και το σκυλο ρε φιλε στα καρτερια που πας ετσι το εμαθα και εγω και οχι γαμιοντας το αμαξι και τα λεφτα μου συνεχεια με 50-70 κυνηγια το χρονο και καμια 50 εκπαιδευτικα.και δεν το παιζω και καποιος αλλα ετσι ειναι φυσικα υπαρχουν και καλυτερα σκυλια απο τα δικα μου αλλα και χιλιαδες χειροτερα πανε με τα αφεντικα (καρτερακιδες) αυτα !αλλα βλεπεις και βλεπουμε για το λαγο και τα αλλα κατευθειαν η θηροφυλακη για μπεκατσα απαπαπαπα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    john1954 στις #452381

    Τουλάχιστον έριξε καλή βροχή Το βράδυ και ακόμα ρίχνει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #452383

    <DIV class=d4p-bbt-quote-title>giaxxo wrote:</DIV>

    <P><div class=»d4p-bbt-quote-title»>thanasis.p wrote:</div><BR>καλησπερα παλικαρια!τα νεα απο τρικαλα ασχημα!δεν υπαρχει τπτ ουτε για δειγμα και στα καρτερια 3 μερες τωρα ουτε μια δεν περναει αντε με τι ορεξη να πας μετα την αλλη μερα.σημερα μονο μια φερμα και τπτ αλλο!με 17 βαθμους που ειχε να μου πειτε μπεκατσα περιμενουμε και εμεις δεν παμε για κανα μπανακι καλυτερα! </P>

    <P>αυτο διαβασα και μου εκανε εντυπωση,καρτερι δεν κανω </P>

    <P>νταξει φιλε κουλαρε δεν εγινε κατι.ειμαι βλεπεις και εγω απο τους μακακες που στηνομαι να δω που περνανε αμα περνανε για να ξερω που να παω και αμα παω και ταυτοχρονα να ακουω τα οπλα μπαμ μπουμ καθε φορα και η θηροφυλακη αφαντη τοσα χρονια.αλλα το ευχαριστιεμε γινομαι κακος τωρα ναι που ολοι αυτοι οι καρτερακιδες το παιζουν οτι εχουν πρωταθλητες σκυλους και οταν τους τρακαρεις στο κυνηγι δεν ξερουν που να πανε με τα κοκονια τους.και ετυχε φιλε να τρακαρω 2 φετος στο κυνηγι που τα ειχαν στα ποδια και ακουω με τον φιλο μου ρε μλκ τι σκυλια εχουν αυτοι πως πανε ετσι και μου ηρθε να τους πω παρε και το σκυλο ρε φιλε στα καρτερια που πας ετσι το εμαθα και εγω και οχι γαμιοντας το αμαξι και τα λεφτα μου συνεχεια με 50-70 κυνηγια το χρονο και καμια 50 εκπαιδευτικα.και δεν το παιζω και καποιος αλλα ετσι ειναι φυσικα υπαρχουν και καλυτερα σκυλια απο τα δικα μου αλλα και χιλιαδες χειροτερα πανε με τα αφεντικα (καρτερακιδες) αυτα !αλλα βλεπεις και βλεπουμε για το λαγο και τα αλλα κατευθειαν η θηροφυλακη για μπεκατσα απαπαπαπα.</P>

    Νομίζω πως τα πράγματα μπήκαν στη θέση τους. 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #452403

    Καλημέρα στους φίλους, βροχούλα σήμερα και ζεστός καιρός, να δούμε πως θα πάει και βλέπουμε.
    ΒΙΚ τα λέμε !!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    34
    kurzhaar στις #452417

    Στεφανε αν δε σφιξει λιγο ο καιρος κ μονο με βροχες κ καλοκαιρι,σε βλεπο κ σενα να μη σου αρκει σε λιγο ο βορρας του νοτιου εβρου κ να χρειαζεσαι χιλιομετρα προς τα πανω,οπως κ μεις τα παιδια της πολης!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #452441

    Στεφανε αν δε σφιξει λιγο ο καιρος κ μονο με βροχες κ καλοκαιρι,σε βλεπο κ σενα να μη σου αρκει σε λιγο ο βορρας του νοτιου εβρου κ να χρειαζεσαι χιλιομετρα προς τα πανω,οπως κ μεις τα παιδια της πολης!!!

    Έτσι είναι φίλε βρισκόμαστε στις αρχές Οκτωβρίου εποχιακά και περιμένουμε την έναρξη του χειμώνα κατά τον Μάρτιο, θα βρίσκουμε από καμιά μπεκάτσα να μας τυραννά και έτσι μέχρι να περάσει ο καιρός και να αφοπλιστούμε για φέτος

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,241 έως 12,255 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων