ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,331 έως 12,345 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #454124

    Καλησπέρα παρέα, σήμερα έφαγα μεγάλη ήτα απο τις κυρίες, 7 συναντήσεις οι 4 δεν δέχτηκαν ούτε τα σκυλιά οι άλλες 3 μέσα σε πυκνά μπορούσαν να έχουν το σκύλο σε φέρμα στα μούτρα τους και όλη τη μέρα, ρίχνοντας πέτρες για να τις σηκώσω και αφού σηκώθηκαν και τις τουφέκισα έχασα τις 2 και τελικά κράτησα μόνο μία.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    panos στις #454142

    καλησπερα παιδια……πολλες φερμες σημερα αλλα πουλι δν βλεπαμε….πριν φτασουνε τ σκυλια μαλον φευγανε…..τ ν πω…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #454152

    Καλησπέρα σε όλους.
    Έχω πολύ καιρό να γράψω, ένα χρόνο να χτυπήσω μπεκάτσα (2013) και μία μόνο έξοδο σε 20 ημέρες και αυτή χωρίς μυρωδιά.
    Έχω απογοητευτεί, δε θυμάμαι ποτέ τέτοιο Γενάρη και εκτός από τον Στέφο που εξακολουθεί να είναι μάχιμος δε βλέπω
    κίνηση. Τι συμβαίνει, βοηθάτε ρε παιδιά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #454156

    Τι συμβαίνει, βοηθάτε ρε παιδιά.

    τι να γραπσουμε ρε πετραν με τι ορεξη… οτι εχουμε πανω απο ενα μηνα που παμε σχεδον καθημερινα κ σικονουμε μια βαρια 2 μπεκατσες… χαλια τα πραγματα φετος κατα περιοχες….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    boulp_2 στις #454163

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>petros hn wrote:</div>
    Τι συμβαίνει, βοηθάτε ρε παιδιά.

    τι να γραπσουμε ρε πετραν με τι ορεξη… οτι εχουμε πανω απο ενα μηνα που παμε σχεδον καθημερινα κ σικονουμε μια βαρια 2 μπεκατσες… χαλια τα πραγματα φετος κατα περιοχες….

    Οχι μονο χειροτερος Γεναρης αλλα και χειροτερη σεζον.Μετα απο πολλες εξοδους σε Αττικη και Κορινθια με σχεδον μηδενικες συναντησεις ( για καρπωσεις δε συζηταμε ) εχτες σε ολοημερη εξοδος στα Καλαβρυτοχωρια τρια ατομα με 5 σκυλια ουτε μια συναντηση.Στα 30 χρονια που κυνηγαω δεν εχω συναντησει τετοια χρονια.Ας ελπισουμε οτι δεν θα ξαναυπαρξει αλλη παρομοια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    OFFROAD στις #454169

    τα ιδια περιπου και αιτ/νια απο μενα παιδια μεσα στις γορτες μεχρι των φωτων αρκετα πουλια ευχαριστηθηκαμε ενα δεκαπενθημερο περιπου απο εκει και μετα μεχρι και την προηγουμενη εβδομαδα που κατι παει να γινει, κυνηγουσαμε πουλια γνωριμα που αν και ηξερες που θα τις βρεις ηθελε ενα μονο σκυλο και 2 κυνηγους και παλι τα πουλια μετα απο φερμες ποντες σηκωνοταν μετα απο 40,50. 100 μετρα και αυτο εδω στα πουρναρια ειναι κολαση πρεπει να ξερεις τον τοπο σαν την παλαμη σου αλιως δεν θα δεις τπτ.μπραβο ρε στεφανε εισαι ο μονο που κραταει ψηλα την σημαια ακομα αν συνεχισεις ετσι βλεπω εξω απο το σπιτι σου εκθεση 4χ4 θα γινει.ολοι εκει θα καταληξουμε να σου κανουμε παρεα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #454175

    Καλησπέρα και πάλι φίλοι μου σήμερα ηλιόλουστη μέρα με πρωινή παγωνιά και πάχνη, πάλι σήμερα μια γύρα στα κοτετσάκια γύρω από το χωριό άλλαξα τρία μέρη και στο τελευταίο (δίπλα στο σιδηρ.Σταθμό)κατά τις 12:00 με περίμεναν 2 κυρίες οι οποίες ήταν δεκτικές σε φέρμα και τις πήρα μαζί μου.Εδώ πάνω ήρθαν κάποια πουλιά με την τελευταία κακοκαιρία ανακατευτήκαν με το χιονάκι που μας έριξε και πιάσανε μερικά και στα χαμηλά διότι βλέπω χιόνι ακόμα στα ψηλά, παιχνίδι να γίνεται, και λίγο τύχη απαραίτητη !!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #454180

    Καλησπερα παρεα. Βγηκα σημερα παρολο που εβρεχε. Πηγα χαμηλα σε ανοικτα μερη. Σηκωσα 3 πουλια, καταφερα και κρατησα 1, απο τυχη βγηκε απο το πυκνο πανω μου, οι αλλες 2 σηκωθηκαν μακρια μετα απο πολυ περπατημα. Ολα αυτα μεχρι τις 10:00, μετα ανοιξαν οι ουρανοι. Ακομα και μεχρι τωρα βρεχει καταραχτωδως. Εδω στο νησι εχει μερικα πουλια σε σηγκεκριμενα μερη, ειμαστε τυχεροι που τα εχουμε βρει και ασχολουμαστε με αυτα. Σε αλλους τοπους στο νησι δε υπαρχουν πουλια. Το διημερο Σ-Κ λεμε να παμε Γιανεννα αν κανει καιρο. Καλη συνεχεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #454282

    δεν ξερω αν αληθευει αλλα μιλανε για αρκετα πουλια στην κομοτηνη και ικανοποιητικες καρπωσεις(κατι σαν εποχη οτρυκιων.)
    αν καποιος ξερει περισοτερα ας μας πει

    φιλικα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    kinigos-volos στις #454284

    Καλησπέρα κύριοι!!!Σημερινή έξοδο σε πουρνάρι και δέντρο με αλλαγή δύο μερών δεν σηκώσαμε καμία…Τα πουλιά τελειώσανε για φέτος στην περιοχή μας.. Τώρα μόνο για καμία τσίχλα..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #454287

    δεν ξερω αν αληθευει αλλα μιλανε για αρκετα πουλια στην κομοτηνη και ικανοποιητικες καρπωσεις(κατι σαν εποχη οτρυκιων.)<br>
    αν καποιος ξερει περισοτερα ας μας πει

    φιλικα.

    Λάμπρο για που άκουσες; Προς τη θάλασσα ή στο βουνό; Εμείς σήμερα σε όχι μεγάλο υψόμετρο, πολλές φέρμες αλλά άφαντα τα πουλιά… Δεν ξέρω τι μπορεί να παίχτηκε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #454289

    Στο FB είδα και εγώ κάποιο φίλο που έβαλε φώτο με μεγάλο αριθμό κάρπωσης και με σχόλιο ότι οι μπεκάτσες ήταν φυτεμένες ως ορτύκια, τοποθεσία: στα ορεινά της Ροδόπης ανέφερε, είχε μαζί του και ντόπιο μουσουλμάνο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #454290

    Στο FB είδα και εγώ κάποιο φίλο που έβαλε φώτο με μεγάλο αριθμό κάρπωσης και με σχόλιο ότι οι μπεκάτσες ήταν φυτεμένες ως ορτύκια, τοποθεσία: στα ορεινά της Ροδόπης ανέφερε, είχε μαζί του και ντόπιο μουσουλμάνο

    Μόνο σε εμένα δεν φυτεύτηκαν; 😀 Στέφανε μάλλον κατάλαβα για ποιον γράφεις. Μπράβο τους…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #454296

    Καλησπερα και απο Κερκυρα παιδια. Οι παρεα μου ειναι Γιανεννα. Απο το πρωι σημερα, 10:00 μεχρι το σουρουπο, σηκωσαν 2 πουλια και 3-4 που εφυγαν μπροστα, απογοητευτηκαν. Αλλαξαν 4 σημεια αλλα τιποτα, στο τελος πηγαν και σε μεγαλο υψομετρο, σε ελατο αλλα ματαια. Και μιλαμε για 3 ατομα με εμπειρα σκυλια, με πολλες εξοδους και συναντησεις, (2 επανιελ, 2 ντραχτααρ και 1 ποιντερ). Για να δουμε αυριο. Εγω θα βγω αυριο εδω στο νησι, ειναι 3-4 πουλια σε 2 κοντινα μερη, αρκει να με αφησει λιγο η βροχη. Καλη συνεχεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #454297

    Λάμπρο για που άκουσες; Προς τη θάλασσα ή στο βουνό; Εμείς σήμερα σε όχι μεγάλο υψόμετρο, πολλές φέρμες αλλά άφαντα τα πουλιά… Δεν ξέρω τι μπορεί να παίχτηκε…

    Χρήστος
    Κομοτηνή

    φιλε Χρηστο για θαλασσα (χαμηλα) δεν μιλησε….. σε τρεις μερες πανω απο 70 συκωματα απο καρπωση τρελο νουμερο για τα δεδομενα μου.

    φιλικα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,331 έως 12,345 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων