ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,361 έως 12,375 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #454628

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>BIK wrote:</div>
    κυριακη πρωι μαζι με τον φιλο μου 2 κυριες βρηκαμε φυσικα δυσκολα πουλια την μια μπορεσα και καρπωθηκα στο δευτερο σηκωμα της η αλλη μας εφευγε συνεχεια<br><br>
    <hr><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    Αυτή αξίζει όσα 5 άπειρες – νεοφερμένες! :)<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Φιλικά Μάριος – Prowler ®

    </div>

    εγω θελω τις 5 τις απειρες εσυ κρατα αυτην την παλια την μαγγιορα…χαχαχαχαχα


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #454649

    Καλησπέρα,απογευματινό σήμερα συνέχισα λίγο βόρεια από την προχθεσινή περιοχή μια ρεματιά με νεράκι μεσα αλλά πολύ βάτο και τσαλί συνάντησα 2 πουλιά στις πλαγιές της ρεματιάς κάτω από θάμνους οι οποίες δέχτηκαν άνετα τη φέρμα του ζεύγους Daby & Lena η πρώτη με καθαρή πτήση στο πέταγμά της την κράτησα η δεύτερη μου έβαλε κλαδιά μπροστά και στις δύο τουφεκιές αλλά δεν μπόρεσα να την εντοπίσω πουθενά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #454650

    μπραβο στεφανε αν και δεν σε ξερω. ξερω απο που καταγεσε ομως. εδω λαρσα ξερα κακια…. εγω πουδεν εχανα ουτε ωρα σ.κ εχω 20 μερες να παω. ευτηχως ειχαμε περδικια.. μπραβο και παλι. βαρα στα αυτια.

    Γεια σου Τόλη συμπατριώτη και Θεσσαλία γενικά !!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #454682

    Καλησπερα..
    Δειλά αρχισαν να φαινονται οι επιστροφιες μπεκατσες…Πηγα σε μερος γνωστο οτι πιανει επιστροφιες.
    Σηκωσα 2 μαζι απο κεδρα σε πυρενια και τις πηρα και τις δυό…Συνηθως στις επιστροφιες συνανταμαι μαζι μπεκατσες…
    Μετα σηκωσα αλλες 2 χωριστα βεβαια και φερμαριστες, αλλά πηρα τα κάκαλα μου…εφυγαν χαρουμενες.
    Θυμαμαι πριν χρονια, πριν τους Μεταξαδες σηκωσα μαζι, παλι απο κεδροπύρενα 4 πουλια μαζι..
    Παντως σε επιστροφιες, 2πλές εχω συναντησει αρκετες φορες θα ελεγα

    Αντε να δουμε τι θα δουμε, στο διαστημα που εμεινε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #454779

    ειναι κανεις για παγανιαρικο κυνηγι!εχω μια 20 μερες με παιζει μπαλα δεν δεχεται φερμα στο 3ο μπιπ την κανει παντα!λοιπον εγω θα μπω μεσα να την σηκωσω εχεις γυρω γυρω να κλεισουμε το μερος χαχαχαχα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #454924

    kai παλι την κυριακη σηκωσαμε 3 διαφορετικα πουλια και μονο η μια ηρθε μαζι μας η ατιμη περπατουσε 10 λεπτα μαχρι που την στριμοξε ο σκυλος και επεσε στο οπλο του φιλου μου τις αλλες μονο το μπιπερ χτυπουσε και μεχρι να παμε ειχε φυγει

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #454929

    kai παλι την κυριακη σηκωσαμε 3 διαφορετικα πουλια και μονο η μια ηρθε μαζι μας η ατιμη περπατουσε 10 λεπτα μαχρι που την στριμοξε ο σκυλος και επεσε στο οπλο του φιλου μου τις αλλες μονο το μπιπερ χτυπουσε και μεχρι να παμε ειχε φυγει<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    ρε παλιογατάκι πές οτι δεν είσαι άξιος για αυτά τα θηράματα,και άσε τα του τύπου της στρίμοχνε ο σκυλος,τα μπίπερ χτυπούσαν
    και δεν προλαβέναμε να πάμε, και άλλες τέτοιες δικιολογίες.
    ρίχτο σε κανένα ψάρεμα καλύτερα γιατί δεν το έχεις το άθλημα καθόλου χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #454931

    Καλησπερα παρεα. Βγηκα σημερα για ενα 3ωρο,βρηκα 2 πουλια σε πυκνο μερος. Και οι 2 περπατησαν για πολλα μετρα και σηκωθηκαν μολις εφτασα κοντα. Ειδα τη μια για πολυ λιγο,την τουφεκισα αναμεσα σε κισους και ακομα τρεχει, η 2η αν και σηκωθηκε απεναντι μου στα 10 μετρα,δεν καταφερα να τη δω. Βρηκα και 2 ζεστες θεσεις αλλα την ειχα κανει. Μπραβο ΒΙΚ, οι μπεκατσες τετοια εποχη ειναι πολυ δυσκολες και οποιος περνει πουλια δειχνει οτι εχει και καλα σκυλια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #455042

    Κανουνε περατζαδα καποιες μπεκατσουλες αυτες τις μερες μαλον
    δυο κυριες το εφαγαν το καφαλακι τους σημερα φερμαριστες
    το λεω για να βγητε καμια βολτα,,αλλιως δεν πολυ κανω κεφι να γραψω
    ουτε και φωτο να βαλω φυσικα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #455082

    Σήμερα Τσικνοπέμπτη πήγα μια βόλτα εδώ στα κοντινά και γνωστά μου μέρη μόλις ξεκίνησα απο το αυτοκίνητο στα 50 μέτρα και αρχίζοντας μια ρεματιά ακούω μπίπερ του Daby τρέχω και τον βλέπω κόκαλο πίσω απο ένα μεσέ με κάτι αγκάθια στη βάση του καθαρό γύρω γύρω φτάνει και η μικρή Lena σαν τη γάτα συναινεί και σε δεύτερα την κάνει απο αριστερά αλλά την έφερα στην ευθεία και την άρπαξε, όταν μου την έφερε ο Daby παρατήρησα ότι είχε ελαφρώς κοντή μύτη (αφού γύρισα σπίτι τη μέτρησα και είναι κατά 20χιλ μικρότερη από την κανονική)συνέχισα στο ίδιο μέρος για καμιά 1 1/2 ώρα αλλά δεν βρήκαμε άλλη στη συνέχεια άλλαξα μέρος και τα σκυλιά εντόπισαν μία κυρία φάντασμα 3 φορές βρήκαμε τη ζεστή της θέση αλλά η κυρία άφαντη!!!!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #455087

    Μπραβο Στεφανε. Σημερα βγηκα απο το πρωι μεχρι τις 12:00. Σηκωσα 3 πουλια, μονο την μια ειδα για πολυ λιγο, οι αλλες 2 αφου περπατησαν πολυ μεσα στο πυκνο, σηκωθηκαν και μονο τις ακουσα. Ειναι φρεσκα πουλια, στα συγκεκριμενα σημειο δεν ειχε πουλια απο τα μεσα Γεναρη. Το μελανο σημειο τις ημερας ηταν τα γαλλικα που ανταλαξα με 2 καρτελολιγουριδες που τουφεκισαν 2 πουλια στο χαραμα. Αυτη η μαστιγα δεν θα τελειωση ποτε, καθε που ακουω τουφεκια στο χαραμα και στο σουρουπο μου αναβουν τα λαμπακια!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #455092

    καλησπερα παιδια. κατι πουλακια εβαλε της τελευταιες μερες. σημερα βρηκα 3 οι 2 απο αυτες ηταν δεκτικες και ηρθαν μαζι μου. απο δω και περα τελος για τα μεγαλα το κυνηγι. ηρθε η σειρα των κουταβιων να πεσουν σε πουλια με @@ να μαθουν στα δυσκολα. καλο υπολοιπο σε ολους του φιλους και καλη τσικνοπεμπτη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #455191

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>BIK wrote:</div>
    kai παλι την κυριακη σηκωσαμε 3 διαφορετικα πουλια και μονο η μια ηρθε μαζι μας η ατιμη περπατουσε 10 λεπτα μαχρι που την στριμοξε ο σκυλος και επεσε στο οπλο του φιλου μου τις αλλες μονο το μπιπερ χτυπουσε και μεχρι να παμε ειχε φυγει<br><br>
    <hr><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    ρε παλιογατάκι πές οτι δεν είσαι άξιος για αυτά τα θηράματα,και άσε τα του τύπου της στρίμοχνε ο σκυλος,τα μπίπερ χτυπούσαν<br>
    και δεν προλαβέναμε να πάμε, και άλλες τέτοιες δικιολογίες.<br>
    ρίχτο σε κανένα ψάρεμα καλύτερα γιατί δεν το έχεις το άθλημα καθόλου χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    το κυνηγετικό όπλο είναι μόνο για κυνήγι-σκοπευτήριο

    </div>

    οσα δεν φτανει η αλεπου…. χαχχχαχαχ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #455262

    Σήμερα πήγα μια βόλτα στην προχθεσινή, που μας είχε γίνει φάντασμα, την πρώτη φορά πάλι μας τη έκανε πονηρά αλλά τη δεύτερη τη μπλοκάρισε ο Daby και με τη σιγουριά της ότι έπιασε πυκνό δέχτηκε άνετα τη φέρμα μέχρι που αποφάσισε να την κάνει αλλά για κακή της τύχη εγώ είχα πιάσει ένα σημείο ψηλότερα όπου παρατηρούσα άνετα όλο το τοπίο γύρω της και μου βγήκε πάνω από το κεφάλι μου με αποτέλεσμα να πέσει με ένα 9αρι διασποράς !!!!!!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #455269

    Μπράβο Στέφο. Εγώ σήμερα δεν βγήκα λόγω ίωσης. Αύριο όμως, τελευταία Κυριακή όπως και να είμαι θα βγω έστω και για μικρή βόλτα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,361 έως 12,375 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων