ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,376 έως 12,390 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #455626

    Καλησπερα σε ολους. Βγηκα σημερα για 4 ωρες περιπου. Βρηκα 3 διαφορετικα πουλια. Οι 2 δεν δεχτηκαν τα σκυλια, εφυγαν πριν φτασουν τα σκυλια, το καταλαβα απο τις λευκες φερμες, η αλλη δεχτηκε μεσα στο πυκνο για αρκετη ωρα ωστε να παρω καλη θεση, σηκωθηκε μπροστα μου στα 5-6 μετρα, πηρε υψος λογω πυκνου, επωμισα χαλαρα, τραβαω αλλα ειχα ξαχασει την ασφαλεια!!!!!!! Κριμα γιατι την ειχε φερμαρει η κουταβα, και ηταν ευκολη. Δεν πειραζει θα την βρω και αυριο, ειναι εκει αρκετο καιρο. Το κακο ειναι οτι γυρισε παλι νοτια και θα βρεχει.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    chrisp στις #455642

    καλησπερα και απο εμενα, Αιτ/νια μερια μετα απο 20 ημερες απραξιας λογω τραυματισμου του σκυλου,σημερα υποτιθεμενη τελευταια βολτα για φετος,για να τσεκαρω την αναρρωση του σκυλου,ειχα διπλη συναντηση με μπεκατσες και μαλιστα απολαυσα φερμες που δεν ειχα δει ολο το χειμωνα,ειναι δυνατον σημερα στο καθαρο με ζεστη να δεχονται πενταλεπτη φερμα, τρελαθηκα, η μια ηρθε σπιτι, η αλλη ελπιζω αυριο, επιστροφια παιδια !!!!! τρελαινομε τωρα στο τελος με πιανει το αχορταγο,με πιανει το παραπονο οτι για αλλη μια χρονια δεν τις χορτασα,μου ερχονται σκεψεις θα μπορεσω του χρονου να τις χορτασω? με τους μαλακες που εχουμε μπλεξει,μηπως εχω κατι?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #455684

    Προτελευταία μέρα σήμερα με ένα τρίωρο καλοκαιρινό καιρό και η μία και μοναδική κυρία που συναντήσαμε μας έκανε τη χάρη να δεχθεί άνετα τη φέρμα τoυ DABY αν και πυκνό στην προσπάθεια μου να την προσεγγίσω, στο τίναγμα της την τουφέκισα στα γόνατα και ακολούθησε το απορτ του φίλου μου !!!!!!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #455695

    Καλησπερα. Σημερα στον τοπο που χθες υπηρχαν 3 πουλια, σημερα δεν υπηρχε φτερο,μαλον εφυγαν η αλλαξαν τοπο. Πηγα μετα σε αλλα 2 σημεια εκει κοντα. Βρηκα μονο μια ζεστη θεση,την κοπανησε πριν φτασω. Τελευταια μερα αυριο με οπλο και μετα βολτα μονο με τα μικρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    ΚΟΛΟΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ στις #455711

    Φιλε Στεφανε παντα ιδιαιτερες οι φωτογραφίες σου. Είσαι τυχερός που μένεις σε εναν τόσο όμορφο κυνηγετικά και όχι μόνο νομο. Η φωτογραφία σου με το σέτερ στο εγκατελειμένο πολυβολείο μου θύμισε την στρατιωτική μου θητεία στο 512 Τ.Π. Διδυμοτείχου και την παρόμοια θέση μάχης που είχα σαν πολυβολητής στα υψώματα πάνω από τον Έβρο ποταμό. Τα θηράματα που είχα δει εκεί πάνω σε 9 μήνες (πριν 18 χρόνια βέβαια) δεν τα έχω συναντήσει πουθενά αλλού!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #455712

    Aντε και του χρονου με υγεια παιδια..παει και η φετινη χρονια,τελος καλο ολα καλα
    και ας ειχε λιγα πουλια δεν πειραζει,εμεις και τα σκυλια μας να ειναι καλα
    και του χρονου θα ειναι σιγουρα καλητερη χρονια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #455720

    Η βροχή τελικά μας κράτησε μέσα. Δεν πειράζει, Γεροί να είμαστε όλοι και του χρόνου να απολαύσουμε το κυνήγι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #455723

    η σεζον για μενα εληξε την τεταρτη το μεσημερι , πηγα σε ενα σφυχτο μερος 5 λεπτα απο το σπιτι μου σηκωσα 3 διαφορετικα πουλια απο τα οποια ειχα αφησει πριν 10 μερες το ενα τα αλλα ηταν μαλλον φρεσκα αν και καθοταν πολυ ωρα στην φερμα περπατουσαν πολυ 2 πουλια τουφεκισα και κρατησα το ενα , αντε και του χρονου υγεια να εχουμε ολοι μας να ξανα παρουμε τα βουνα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #455730

    Χαιρετώ τα φιλαράκια, Άλλη μια κυνηγετική σεζόν τελείωσε σήμερα με όμορφες αναμνήσεις πιστεύω για όλους, να θυμόμαστε με αγάπη τους πιστούς φίλους μας, τα σκυλάκια μας, που χάσαμε και να προσμένουμε μια νέα γεμάτη θηράματα σεζόν. Με υγεία παν απ όλα σε όλους μας, τις οικογένειές μας και τα σκυλάκια μας!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    133
    scoco στις #455738

    ΚΥΡΙΟΙ και του χρονου να μαστε Κάλα με ΥΓΕΙΑ σε εμας και τους σκύλους μας….ηταν μια χρόνια (για μένα)καλύτερη απο την προηγουμενη αφού είχα περισότερες επιτυχείς.και του χρονου!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #455747

    και του χρονου με υγεια παιδες!αντε καλα επκαιδευτικα απο δω και περα απο αυριο δλδ χαχαχα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #455750

    Τελευταία εξόρμηση την Τετάρτη στα 1100 Φθιώτιδα σε ενα απίθανο τόπο. Χωρίς μυρωδιά αλλά πίσω από την ομίχλη αναμνήσεις από φέρμες ξεσηκώματα και απόρτ του Μίκι αλλά και των προηγούμενων λατρεμένων μου φίλων Ρας (παππούς) Σέσλα (γιαγιά).Κυνηγώντας μπεκάτσα σε τέτοια μέρη λατρεύω και την απουσία της.

    Και του χρόνου με υγεία σε όλη την παρέα και στις οικογένειες μας

    [/url]
    P1050811[/url] by

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #455755

    Τελευταια ενοπλη εξοδος και για μενα σημερα,υπο συνεχη βροχη. Βρηκα 2 πουλια αλλα δεν μου εδωσαν χρονο για τουφεκια. Χαρηκα με τα μικρα που δειχνουν οτι το μελον τους ανηκει. Θα συνεχισω με λιγα εκπαιδευτικα και θα αναπολω ολες τις εικονες τις χρονιας που εκλεισε. Να ειμαστε καλα εμεις και οι συντροφοις μας,να εχουμε υγεια εμεις και οι οικογενειες μας, θα περασει ο καιρος και θα ειμαστε εδω και τη νεα σεζον να γραφουμε τις εμπειριες μας και τα κατορθωματα των τετραποδων φιλων μας. Καλη δυναμη σε ολους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    ΠΕΤΡΟΣ στις #455799

    δραμα 26/2/2014 και του χρονου με υγεια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    ΠΕΤΡΟΣ στις #455800

    ΔΡΑΜΑ 26/2/2014 ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,376 έως 12,390 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων