ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,436 έως 12,450 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #466418

    Tην κυριακη 3 ωρες ψαξιμο ειχαμε παλι φερμες καλες αλλα καθαρα μπεκατσα δεν ειδαμε . αυτη την φορα εγω 2 φορες ειδα σκια .
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Εισαγωγές ανταλλακτικών τρακτέρ γνήσια και aftermarket για MASSEY FERGUSON – FORD – NEW HOLLAND -LANDINI- FENDT – VALTRA και για μηχανές PERKINS – SISU- FORD – κλπ.
    http://www.antallaktika-trakter.gr

    </div>

    Mανο πατε συμφωνα με το καταστατικο των περσματων ρε φιλε
    πρωτα βλεπεις λευκες φερμες,μετα βλεπεις σκιες
    και μετα επιτελους σου δινετε ΤΟ κορμι χα χα


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #466422

    Μαικ το πιο νορις που εχω δει μπεκατσα στα μερη μας ειναι 12 οκτωβρη,πηγενα σε καρτερι τσιχλας και περασε ακριβως πανω απο το κεφαλι μου στην ωρα της,εμεινα καρβουνο,αλλα εχω σηκωσει και στην περδικα στην δυρφη μπεκατσα 1 οκτωβρη,και τοτε η χρονια πηγε κοσα, μιλαμε για πολυ μπεκατσα,τα πρωιμα πουλια δειχνουν καλα σημαδια,για να δουμε,παντος ο φιλος ειμαι σχεδον σιγουρος οτι σηκωσε την ιδια μπεκατσα που απλα ξανακαθησε πιο κατω απο εκει που την σηκωσε αρχικα,το κανουν αυτο πολλες φορες οταν σηκωθουν σε δρομο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #466427

    Για να δούμε Ηλία τι θα γίνει και εγώ θέλω να πάει καλά η χρονιά και να σου πω έχω την αίσθηση ότι έτσι θα πάει, ελπίζω να μην διαψευσθώ, άλλωστε κάπου θα το δούμε μαζί το σχέδιο!χαχα
    θα σου πω κάτι,
    άλλη μια χρονιά είχαν βγει τόσο νωρίς μανιτάρια στα μέρη μας και ήταν πολύ καλή μπεκατσοχρονιά, ελπίζω να μην μας τα χαλάσει ο καιρός!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #466437

    Καλα θα παει ρε,εχεις δει χρονια με πολλα μανιταρια τον οκτωβρη και να μην ειχε μπεκατσες ο καιρος ηταν ταμαμ,εκανε πολλα νερα και ποτισε καλα την γη ,τωρα ηρθαν ολα τα σκουλικια επανω,αυτο θελει ημπεκατσα φιλε,σκουλικαντερες δωστης και θα σου ερθη χα χα
    μην κοιτας την καλοκαιρια που κανει τωρα,ο χειμωνας θα μπει μπαμ μπαμ,τωρα ας κανει οτι καιρο θελει,ο μηνας τις μπεκατσας ειναι ο νοεμβρης,εκει θα κανει τα βορειαδακια που θελουμε και μετα θα σου πω εγω τι καπνο φουμε,θα πεφτουν οι μυτες ραιτ θρου χα χα,σκυλι δεν εχω φιλε με αυτο που με βρεικε φετος και θα τις βαραω με τα ποδια φετος,ρε θα τους τρελανω ολους εκει μεσα που κυνηγαω, θα πηγενουν αυτοι εκει που φερμαρη το σκυλι και εγω θα ειμαι στο πουθενα και θα βαρω το πουλι,κατσε και θα με δεις λαιβ τι μπεκατσοσκυλο ειμαι χα χα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #466627

    άντε πλησίασαν οι μέρες για να αρχίσει το παιχνίδι!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    511
    greekhunter στις #466678

    Βιαστικούς σας βλέπω….Περιμένετε λίγο ακόμα, δεν είναι κακό! Εγώ ήδη πήγα μια βόλτα και είχα τις ανάλογες εκπλήξεις, όμως στο συγκεκριμένο σημείο πάντα έχει αυτή την εποχή, αρκεί να αποδεχτείς πως θα σπάσεις πνευμόνια και πόδια…..;)

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #466690

    Ρομαντικε για βιασυνες λες αλλα εσυ εσπασες νορις νορις ποδια και πνευμονια χα χα
    για πινδο το κοβω το μερος στην φωτο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #466694

    Είδες ειδες Ηλία μας πρόλαβε !χαχα
    εγω πάντως ακόμα θα κάνω κράτει αλλά απο την επόμενη βδομάδα (ΣΚ) δεν ακούυω τίποτα θα βγω δεν κρατιέμαι!
    ελπίζω να βρω μερικές!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #466753

    Bρε με τον καιρο που κανει ακομα αμα δεν μπει ο νοεβρης δεν το κουναω απο επαε λεμε χα χα
    ναι ειδες ο ρομαντικος μας βαζει χερι οτι βιαζομαστε, και αυτος την εκανε κιολας την εξοδο του ο πονηρουλης,εσυ παλι θες να πας την αλλη βδομαδα και [να βρεις και μερικες]
    ρε δεν λες να την δεις, θελεις και μερικες χα χα,ειπαμε θα εχει πουλια φετος,αλλα κανε λιγο κρατη γιατι ακομα ειναι νορις,και ο καιρος δεν ανοιγει δρομους ακομα για περασματα

    για αυτο κρατα το πετρελαιακι και μην το σπαταλας τωρα που δεν εχει πουλια,για να εχουμε για οταν θα ερθουν,δεν ειναι εποχες για βολτες του ααααααααν θα βρω καμια,θα παμε οταν θα βρουμε, δυσκολες θα ειναι,αλλα να βρουμε ωρε,αμα εχεις gps θα σε παω φετος σε ενα μερος σε ελατο που θα μεινης καρβουνον,τετοια φυση σε ελατοδασος δεν θα εχεις δει,αλλα θελουμε το εργαλειο για να μπουμε εκει μεσα,γιατι φιλε χωρις αυτο μπορη να μην ξαναβγουμε απο εκει,μια φορα την ακουσα
    στερεο-φονικο-τατα που λενε χα χα,και ειπα οτι χωρις gps αμα ξαναμπω εδω μεσα να με χεσεις,και εγω οτι λεω το κανω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #466763

    χιονισε στην μοσχα σημερα το απογευμα….ετσι ενημερωτικα..αχχαχαχααχ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #466826

    Περι ειδα καιρο για εξω και λεει οτι παμε για αλλα κολπα,εσυ τι λες ρε πιπινι
    αμα παει ετσι θα εχουμε μπασια καλη τις επομενες ημερες,για ριξε ενα λουκ
    αυτο κοιταω εγω,τα λεει καλα;http://greek-weather.org/viewtopic.php?f=32&t=8643

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #466974

    Έχω άσχημα νέα για ένα σημαντικό μπεκατσότοπο, εφέτος λόγω των πολιτικών καταστάσεων έλπιζα οι Ιταλοί να μην πάνε για κυνήγι μπεκάτσας στην Κριμαία…..
    δυστυχώς η πληροφόρηση πού έχω λέει ότι και εφέτος εκεί είναι με ότι συνεπάγεται αυτό για τους πληθυσμούς της μπεκάτσας!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #466985

    Μαικ μην φοβασε ρε φιλε,τωρα αμεσως περνω τον βλαδιμηρο ενα τηλεφωνακι και το λυσαμε το θεματακι,,,νταβαι μπλιετ,,τι κριμαια κατσε και θα τους δεις εδω φετος,βλεπω τους γιαννιωτες μπεκατσαδες φετος να κυνηγανε και να ακουνε, πορτα πορτα

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #466993

    Έχω άσχημα νέα για ένα σημαντικό μπεκατσότοπο, εφέτος λόγω των πολιτικών καταστάσεων έλπιζα οι Ιταλοί να μην πάνε για κυνήγι μπεκάτσας στην Κριμαία…..
    δυστυχώς η πληροφόρηση πού έχω λέει ότι και εφέτος εκεί είναι με ότι συνεπάγεται

    Καλησπερα Μιχαλη. Ποια Κριμαια,ετοιμαζουν αποβαση,Ηπειρο,Μακεδονια. Ξεπουλανε το θηραματικο πλουτο της χωρας μας για το χρημα. Στην Αλβανια για να τους ξεφορτωθουν απαγορευσαν το κυνηγι 2 χρονια. Μεγαλη πληγη ανοιξαμε. Τους εχω δει σε Πρεβεζα,Γιαννενα,η ασυδοσια ολο της το μεγαλειο. Δεν φταινε αυτοι ομως,κατι δικοις μας λεβεντες θα τους κουβαλησουν εδω. Θα τα βρουμε μπροστα μας!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #467017

    έχω ακούσει οτι είναι σαν τις ακρίδες, όπου ¨πέσουν¨ δεν μένει τίποτα!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,436 έως 12,450 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων