ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,511 έως 12,525 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    kinigos-volos στις #468523

    Καλησπέρα κ από εμένα. Μετά από 3ωρο κυνήγι μέσα στα έλατα σήκωσα 2 πουλιά και πήρα το ένα. Τα πουλιά δέχονταν αρκετά την φέρμα παρόλο που είχε νοτιά κ ψιλόβροχο. Πάντος πέριση είχε περισσότερα πουλιά τέτοιο καρό. Αναμένουμε να δούμε πως θα πάει


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #468541

    2 κυριες ηρθαν μαζι μας σημερα απο της 5 που σηκωσαμε. δυσκολα πουλια που δεν δεχονται με τπτ παρεα… και μια γαλαζια που ηθελε να δοκιμασει αν κοβει το διαπορας!!

    ΥΓ. βαλτε και καμια φωτο ρε παιδια τουλαχιστον τα σκυλακια σας που ειναι και οι πρωταγωνιστες.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #468543

    Eτσι αγορι μου μου αρεσεις,,αντε να περνουμε λιγο τα πανω μας :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #468562

    2 κυριες ηρθαν μαζι μας σημερα απο της 5 που σηκωσαμε. δυσκολα πουλια που δεν δεχονται με τπτ παρεα… και μια γαλαζια που ηθελε να δοκιμασει αν κοβει το διαπορας!!

    Καλησπερα. Μπραβο παιδια,ωραια πραγματα. Αντε να βλεπω ωραιες φωτο να φτιαχνωμαστε,γιατι εγω μεχρι τωρα μονο σκιες και “κοτσυλιες” εχω δει!!!!!!! Παντως βλεπω στο φοντο πισω φοβερο τοπιο,εδω στο νησι τετοιο μερος ειναι σπανιο. Και τα σκυλακια πανεμορφα. Να ειστε καλα παιδια,καλη συνεχεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #468576

    να εισαι καλα γιαννη!! ηλια αν ολα πανε καλα το καλοκαιρι θα κανει παρεα στα σεττερ μου και 1 κουρτσχαρακι απο το σκυλο της φωτο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/05/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    81
    grigoris στις #468591

    Καλημερα παιδια..βρήκα μια κοτσιλια σαν της πέρδικας καφε με άσπρο χρωμα,,,υπάρχει περιπτωση να είναι μπεκατσας;εκεί που κυνηγούσα ηταν χαμηλά δεν υπάρχει περιπτωση να υπάρχει πέρδικα,.και απο εκεινο το σημειο και μετα ανα 50μετρα περιπου επερνα φερμες απο τα κουτάβια,.τα γνωστά πηδηματακια της μπεκατσας,

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #468597

    πρωινο 2 ωρο στα 800-900 μετρα με τα 2 μου σκυλια στην αρχη ημουν πολυ προβληματισμενος , δεν εβρισκα ουτε μυρωδια αφου περναω εναν κομο(ζωνη πυρασφαλειας)φτανω στο τελευταιο κοματι του κυνηγιου που φετος παντα βρισκω 1-2 πουλια(30στεμματα μερος), βλεπω την κουταβα κατεβαινει χαμηλα αλλα δεν της δινω σημασια νομιζωντας οτι εχει περασει ο μεγαλος απο κει(λαθος μου)ξαφνικα βλεπω ενα πουλι να πεταει (προφανως της εφυγε)υπολογισα απο την πορεια της που πρεπει να εκατσε και δεν επεσα εξω σε λιγο την φερμαρε και ηρθε μαζι μου , χαμηλωνω πανω απο τον δρομο φερμαρει ακομη μια την οποα δεν μπορεσα να της ριξω , καλα ηταν παντος για 2 ωρες κυνηγη αυριο παλι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    ΚΟΛΟΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ στις #468612

    Καλησπερα στην παρεα. Σε κυνηγι περδικας και υψομετρο 1000 μ. εχθες σηκωσα μια μπεκατσα ! Σηκωθηκε απο το κουδουνι του σκυλου χωρις φερμα και προφανως ειχε καθισει αποβραδυς για ξεκουραση απο το ταξιδι της! Αν κι εψαξα καλα την περιοχη δεν σηκωσα αλλη και δυστυχως δεν βρηκα και καθολου περδικες! Το θετικο ειναι πως οι βροχες του τελευταιου 10ημερου θα κρατησουν τις μπεκατσες που θα μπουν απο εδω και περα στην περιοχη!
    ΥΓ. Πολλα πιασμενα τσιχλοκοτσυφα τα οποια ομοιως θα τα κρατησει ο τοπος λογω της πλουσιας σε ελιες χρονιας…

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #468684

    Μπραβο ρε βικτωρα,αντε να σε χαρω φετος γιατι εχεις φαει πολυ φολα δυο χρονια τωρα
    κωνσταντινε μπραβο σου,ειναι απο τα τυχερα αυτα,κριμα που δεν ειχε και τις φιλες τις παρεα,συνηθος αμα ψαξεις καλα το μερος βρισκεις και αλλο πουλι,αλλα μπορη να ηταν μοναχικη ταξιδευτρια η κυρια,οπως και να εχει ειναι ωραια τις μπεκατσουλας η παρεα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    108
    THANASIS78 στις #468707

    ΚΥΡΙΑΚΗ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΑΣ ΒΟΛΤΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ!Α ΡΕ ΚΩΛΟΑΘΗΝΑ ΤΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ!ΑΝΤΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΜΑΡΑΖΩΝΟΥΜΕ ΣΤΗ ΧΑΒΟΥΖΑ!ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ! :bye: :bye: :bye: :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #468756

    Γεια σας φιλοι μου,εχθες ηταν η πρωτη μερα που βρηκα πανω απο 2 μπεκατσες(4 ΠΟΥΛΑΚΙΑ). Απο τις οποιες οι 3 ηρθανε μαζι μου… κυριες περπατουσανε παρα πολυ κ ητανε μαστορισες…. αλλα η Siba η θηλυκια μου σετερινα εκανε πολυ καλη δουλεια….

    Υ.Γ: ΚΩΣΤΑΚΗ ΠΑΡΕ ΜΑΤΙ… ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ….

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    ΚΟΛΟΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ στις #468763

    Φίλε Louis ωραία ομοιοκαταληξία!! Έψαξα για την παρέα της αλλά δεν πήρα μυρωδιά. Έχω αδυναμία στις βελουδοματες… Βέβαια αυτή την εποχή της κυνηγουσα στα φτερουσια και τα έλατα της Καρδίτσας , κυνήγι και τοπίο μαγικό για μένα! Για τον φίλο Θανάση εύχομαι κάποια στιγμή να μπορέσεις να ξεφύγεις από την ζούγκλα της Αθήνας. Για εμάς τους κυνηγούς η ζωή σε αυτή η πόλη είναι πραγματικο μαρτύριο… :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #468768

    Mπραβο ρε μανιακος,,αρα ροβολανε καινουρια πουλια παρολο την νοτιαδουρα,καλο αυτο
    αντε γιατι αργησανε φετος,και περειμενουμε και καλη χρονια,ειδωμεν

    λευτερη θα το αγαπησης το κουρτσχααρ,ειναι πολυ δυνατα σκυλια,και πολυ φιλοτιμα
    θα ξερεις αλλωστε αφου εχει ο φιλος σου,ευχομαι να το παρης και ειμαι σιγουρος οτι θα το χαρης

    η αθηνα δεν πεζετε κωσταντινε,το ξερω γιατι την εζησα,χωριο και παλι χωριο,και ας ειναι στην αττικη,βουνο να εχει και φυση και ολα πανε καλα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #468776

    Άντε ομορφιές να βλέπουμε,
    να αρχίσουμε να χαμογελάμε γιατί είχαν αρχίσει ¨να με ζώνουν τα φίδια¨

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #468778

    Καλησπερα παρεα. Σημερα 3ωρο ψαξιμο,ουτε μυρωδια. Επελεξα τοπο πυκνο με ανοιγματα και πολυ υγρασια αλλα ματαια. Ο καιρος,νοτιας,συνεφια, με σκονη,αποπνυκτικη καασταση. Απο τις 08:00 με το πουκαμισο,φουλ ιδρωτας,και η σκυλιτσα να ψαχνει νερο. Τωρα εχει πιασει καλη βροχη εξω,αντε μπας και φυγει αυτη η αρωστεια,ο νοτιας. Μπραβο μανιακε,καλη συνεχεια σε ολους.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,511 έως 12,525 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων